Who Killed Captain Alex?

• angličtina Who Killed Captain Alex: Uganda's First Action Movie

Příběh plný zvratů a emocí okořenění efekty, které ani v dnešní době nemají obdoby. Uganďani zkrátka ví, jak natočit pořádný biják u kterého nevydržíte v klidu sedět ani minutu, a u kterého nezůstane jedno oko suché. K tomu ještě legendární ‚‚VJ Emmie on da microphone‘‘ a máte nejlepší akční film, který kdy spatřil světlo světa. (Balt Cinema)

PanJam

No tak ha-ha-ha zasmejme sa, že sme dali 5*.. Ale šak recesia musí byť si asi povedali Pepper, Enker, Pandae, Ghill a twn.. Stačí si pozrieť trailer na youtube a takýto film by natočilo aj 10-ročné decko ()

JesterKruger

Tenhle film můžete hodnotit několika způsoby. Třeba, když uvidíte ty efekty, tak bez jakéhokoliv ohledu na cokoliv jiného v tom filmu udělíte tomuhle filmu odpad, nebo můžete hodnotit tenhle film jako komedii, a parodií, na jakýkoliv akční film který jste viděli. Ale já to budu hodnotit tímto způsobem: Děj filmu je celkem ok. Je kapitán, který zajme obávaného zločince Ugandy, a bratr toho zločince se naštve, a chce aby jeho muži zajali kapitána Alexe. Než však jeho muži stačí zatknout kapitána Alexe, někdo ho zastřelí. Ale kdo? To se neví. Pak začnou různé nepokoje v Ugandě a různé souboje mezi vojáky kapitána Alexe a Tygří strany, která chtěla zatknout kapitána Alexe. Námět na tenhle film sice není nic extra, ale nebyl to ten námět, u kterého by jste se museli nějak nudit. I když herci byli amatéři, uměli to docela zahrát v pohodě, za což palec nahoru. A co efekty??? Ano jsou strašné, ale musíme pochopit, že tvůrci měli malý rozpočet, a neměli žádnou zkušenost, a navíc v Ugandě! Každý člověk má svobodu si natočit vlastní projekt. A navíc to není jako v americkém Asylumu, kde točí Mockbustery, a podvádějí diváky, protože si myslï, že jim na to skočí, že se jedná o kvalitní film. Ty efekty přehlédnu, i když jsem se u nich smál. Sorry :). Film bych hodnotil na slabší 4*, ale dalo se to. ale díky těm efektům bych to hodnotil i na silné 4*. Takhle si to už všichni promyslete sami. Film jsem viděl normálně bez audio komentářů tvůrců, a pak jsem to viděl i s Videojokerem, ale moje hodnocení je pouze s originálním audiem. S Videojokerem to hodnotit nebudu. ()

Hlavonozec

Tady k tomuto kousku nemám slov. Bezpochyby se jedná o nejhorší (ale zároveň i nejzábavnější) film, jaký byl kdykoliv kýmkoliv natočen. ()

ItsMeRionit

To si tak projíždíte Instagramem a najednou reklama kina Kavalírka, že prý budou promítat velkolepý Ugandský blockbuster, který svými moderními virtuálními efekty strčí celičký Marvel do kapsy, dá mu facku až z něj spadne na zem a pak ho ještě k tomu třikrát zastřelí. No to si pište, že jsem ukončil svou dovolenou v Ugandě a makal jsem do kina, protože takovou událost nepřekonala ani druhá Duna. Pohodlně jsem se usadil a jen jsem zíral co dokáže partička lidí natočit za svým způsobem absolutní masterpiece. Nejen že to má spoustu nezapomenutelných hlášek ("Manželek mám 10, ale bratra jen jednoho!"), ale i super postavy: chaotic evil záporáka, Karate Kida, kterého odmítl Mr. Miyagi, a také nejvíc stereotypního občana Ruska. Každý herec má bezpochyby černý pásek od Kung-Fu až po Krav Maga a ta influence Jackie Chanem je tu vážně vidět a cením každičký nápad. Scény z džungle mi připomněli hned několik válečných filmů z Vietnamu a nebo třeba když jsem hrával Vietcong. Jasně, spousta věcí nedává smysl, je tu několik absolutně random záběrů, plot twistů a střihů, ale všechno to tak hezky do sebe zapadá a o to víc je vše vtipnější. Závěrem bych řekl tohle: Film mě inspiroval, protože pokud tohle zvládne natočit na bramboru a sestříhat v toasteru jeden člověk z Ugandy, tak já to zvládnu určo taktéž. ()

Reiti

Tvůrce Nabwana je největší borec pod sluncem. Jeho film je nabitý akcí, vtipem, sebeironií, je v něm i parodie žánru. Náklady? Pár stovek dolarů. Aparatura? Digitální kamera a na koleni poskládaný počítač, na kterém vznikaly i všechny vizuální a zvukové efekty. Když Nabwana dotočí film, musí ho smazat z harddisku, aby měl místo na další materiál. Pro všechny "odpaďáky", nejdřív se podívejte na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=cvhjTNqaKDY&feature=youtu.be a pak mluvte. Film je volně na youtube. ()

CheeseFigure

Ugandský akčný film? Už len toto slovné spojenie zaujme nejedného diváka. Ja som sa bavil, hlavne tie komentáre ma dostávali. Ale aby som pravdu napísal, tak ani akcia nie je zlá. Teda, ak sa jedná o súboj s použitím pästí bez zbraní, lebo keď dôjde na streľbu, tak je to ďalší prvok komédie. A tie efekty! CGI krv striekajúca cez nepoškodené oblečenie, alebo človek väčší ako helikoptéra. Proste zoberte partiu kamarátov, pustite si tento snímok a o zábavu máte postarané. ()

Honza__St.

Ten film je něco naprosto neuvěřitelnýho. Je vidět, že tvůrci do toho dali srdce, a tak i bez peněz natočili nejakčnější film od dob Komanda. Vážně se to nedá brát ani vteřinu, ale zábava je to dokonalá. I ty totálně odfláknuté zvláštní efekty slouží aspoň jako dobrá legrace, a k filmu dopřidané tlumočení to ještě znásobuje. Po technické stránce jednoznačný odpad, ale jinak je to lepší než snad všecko, s čím přišel Hollywood po roce 2000 (možná právě proto, že do toho dali srdce, a nešlo jim v prvé řadě o to nahrabat si, a o trockistickou propagandu přítomnou v posledních letech téměř ve všem z US tvorby už vůbec ne). Dal bych tři hvězdičky, ale za snahu a za odvahu přidávám ještě jednu navíc. Jen tak dál, Ugando. ()

realPochy

COMMANDOS! Tohle ocení jedině pravý gurmání se špetkou pikantnosti. Díky bohu za Wakaliwood, posouvaj filmaření na úplně jinou úroveň. ()

marb1s

Pravděpodobně ještě lepší zdroj hlášek než pulp fiction. "Everybody in Uganda knows Kug-fu" nebo "Action is comig" jsou prostě legendy. ()

Vondy

I přes občasné prostoje, kdy jsem měl strach, že film nedokoukám, mě nakonec skvostně pobavil a proto dávám pět hvězd. ()

TomPlaysCZ

Teď upřímně, bez vtipů, tohle je jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Rozpočet měli velmi nízký (mezi 200$ až 3500$), vybavení jako zbraně a natáčecí techniku si museli vyrobit sami, scénář, režii, střih, edit dělal jeden chlap na svém po domácku vyrobeném notebooku, hrají tam náhodní lidé z vesnice a i tak se jim povedlo něco, co se někdy nepovede ani velkému filmovému studiu. Film taky obsahuje plno povedených akčních scén. A teď asi k nejlepší části, Video Joker Emmie (VJ Emmie). VJ zábavně komentuje děj filmu a musím říct, že z některých hlášek jsem fakt umíral smíchy. Například: "This is your wife? I think this was a goat", "Action is coming", "Everybody in Uganda knows kung-Fu", "They walk slow because they think slow", "Man, the man is killing us, man!", nebo když prostě z ničeho nic několikrát řeknul: "COMMANDO!!!" a nebo když při bojové scéně pustil a zpíval Mamma Mia. Film vřele doporučuji, a když tu někdo tomuhle filmu dává odpad nebo jednu hvězdu, tak pravděpodobně nezná skoro nic ze zákulisí filmu a v jakých podmínkách byl film natáčen, protože alespoň za to si tohle studio z malé vesnice v Ugandě zaslouží nějaký obdiv.... Ale ve filmu jsem se stejně nedozvěděli, Kdo zabil kapitána Alexe? ()

white_wolf

Jak říká pan komentátor tento film je "best akšn múví evr". Skvělá směs akčních scén extrémně směšných efektů, srdcervoucích dialogů, nezapomenutelných hlášek (master of Kung Fu, Master of cooking; Evrybody in Uganda knows Kung Fu;...) a geniálního komentátora dělá nezapomenutelný film století. ()

PowPow

Můžete se tomu smát, ale z toho čiší neskutečné filmařské nadšení. Film dokázali stvořit lidé bez jakýchkoli zkušeností s rozpočtem 200 dolarů, v obtížných podmínkách a bez nároku na honorář, což je prostě úžasné. ()

maro0902 odpad!

vždy som chcel vidieť film z produkcie ramon,a toto je horšie ako začiatky nemých filmov.....vojak má drevenné náboje?  action  practice movie ()

roflmao odpad!

Opravdu měl ty náboje ze dřeva? Mám smysl pro nadsázku, ale aby to mělo vyšší hodnocení než mé oblíbené filmy jen proto, že je to z Ugandy? Nope. ()

dehonest

toto je niečo neuveriteľné, prevrat v akejkolvek filmografii. kto dal odpad, nepochopil pointu. scenár bol isto písaný na leporele. kam sa hrabú spielbergove filmy, matrix, a pod. to treba vidieť. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)