Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

liuk

Vynikající dvouhodinová reklama na Francii, francouzštinu, Paříž, Francouzky, ale v první řadě na lidskou dobrotu, sice až někdy naivitu, ale ani ta není na škodu, na radování se z maličkostí, na náš krásně barevný svět. Všech šest minipříběhů je super, jsou výborně propojené a všechny mají moc pěkné rozuzlení. Každý si zde určitě najde svou nejlepší scénu, mě se nejvíce líbila ta, kde Amélie popisuje, co by se mohlo Ninovi stát, že dnes nepřišel :) Jeden z filmů, na který dokoukáte a musíte se ještě pár desítek minut stále usmívat. Vedle skvělých dějových "meziher", které jsou výborně režisérsky zvládnuté a do filmu neočekávaně velmi dobře pasují a samozřejmě všech herců bych rád vyzdvihl zvuk, který mi přišel křišťalově čistý, ale zase ne přehnaně, jako je to u některých amerických filmů, prostě akorát, aby to uchu lahodilo. ()

mandlova

Vizuální orgasmus. Láska na první pohled i poslech. Hudba skvěle dotváří celek, jeden z nejpovedenějších původních soundtracků. Zajímalo by mne, kolik dívek si po shlédnutí tohoto filmu nechalo udělat stejný sestřih jako Amélie ;o) ()

mirec88

Nádherný film o tom, aké krásne je byť rojkom a vlastne... keby každý z nás žil vo svojom vlastnom svete bolo by to úžasné... Najkrajšia "rozprávka" o živote akú som kedy videl. ()

Mr.Dogman

Tento film nám pustila profesorka francouzštiny, a já si ho ihned zamiloval. Na hodině jsme se na něj nedokoukali, ale já si ho ještě téhož dne obstaral a dokoukal. Je to krásný film, ve kterém se všechno děje pro něco. Bravo! ()

Kalidor_

Tento film jsem viděl ve svém volnu na vojně. Byl to příjemný oddych od všech těch zákopů, střílení, bojových cvičení, rajónů....ne kecám, vojnu jsem měl good, ale tenhle film patří mezi krásné vzpomínky co jsem chodil na vojně do kina :-) Mimojiné komentář jedné nejmenované kamarádky - "Ta Amelie z Montany byla neskutečná kravina, jen sbírala roztrhané fotky, furt mlela nesmysly o jejím životě a celkově se tam nic nedělo " :-)) ()

ghatos

Viděl jsem Amélii před 9 lety a velmi dobře jsem si jí zapamatoval. I po těch letech je to působivé. Jednotlivé složky (kamera, zvuk, hudba, scénář) naprosto dokonale do sebe zapadají. To je předpoklad pro emoční esenci, která zanechá v divákovi hluboký dojem. 4,5*. ()

R1CH1E

Tohle je jeden z nejzdařenějších krásných filmů. A tím slovem krásný nemyslím pěknou výpravu, hudbu, nebo prostředí (což tady ovšem také je a ve velkém množství). Krásný tady ale především vyjadřuje nádherný, obyčejný, citově založený film, nebo spíše mozaiků tajných lidských zálib, snů a touh. Audrey Tautou se na tuto roli hodila opravdu dokonale a žádnou jinou herečku si tam nedokáži představit. Její kukadla a úsměv rozzáří můj obličej i v nejhorší náladě a nádherný scénář plný vtipných scén, i tkzv. scén ze života je téměř dokonalý. Tenhle film je balzám na srdce a na oči pro každého člověka, který se rád pobaví a chce občas utéct do světa snů a fantazie i v normálním životě. ()

Eso_pwned

Začátek vykrádačka Harvieho Krumpeta (aspoň se mi to tak zdálo). Děj se mi zdál uprostřed trochu moc komplikovaný, ale nakonec se mi to všechno vyjasnilo. ()

Napp

Od filmu jsem měl velká, ale opravdu velká očekávání. A musím uznat - nezklamal mě. Maličkosti, na které ve filmu Amélie upozorňuje, a díky kterým pomáhá ostatním jsou úžasné a s některými se dokonce i já ztotožňuji. Každopádně film splnil svůj účel a zabavil mě na 117 (poměrně rychle uplynulých) minut. Rozhodně o něm hodlám dál přemýšlet a proto ho hodnotím 5*. ()

Myrreczech

Amélie a její výraz při sexu, Amélie a její neurotická ryba se sebevražednými sklony, Amélie a její krásný příběh. Předposlední film z top 20 oblíbených, který jsem neviděl a opravdu chápu, proč ho má tolik lidí v oblibě. Je prostě krásný. ()

Kosmik 1

I přes vysoké hodnocení zde mě film i zápletka a vlastně všechno krom hudby nějak minulo. Soundtrack Yanna Tiersena je vskutku pěkný, tuhle hudbu znám už dlouho, ale to ostatní mě bohužel nijak nezasáhlo, škoda. Možná, až se jednou v budoucnu podívám znovu, tak bude mé hodnocení lepší. Třeba jsem jen tentokrát nebyl v tom správném rozpoložení. Uvidíme. ()

Puyi

Výborný, krásný film, který musí chytit snad každého (ikdyž mě to tedy chvíli trvalo :D), spousta skvělých, úsměvných až zábavných záběrů, scén a rozhovorů. Všechny postavy z filmu jsou skvělé, milé, přeíjemné (zvláště například role Dominiqua Pinona je velmi zvláštní), ale jen postava Amélie je naprosto úžasná, ne-li dokonalá - její pohled na svět, její myšlenky nebo její udajná srdeční nemoc...:)) Film je skvěle natočen, a obsahuje krásnou hudbu, která film celkově skvěle dotváří. Styl Jeana-Pierra Jueneta se mi velmi líbi. Audrey Tautou je kouzelná, svoji roli zvládla naprosto úžasně. Ale i ostatním hercům není po herecké stránce co vytknout. Velmi se mi líbilo i pojetí vypravěče. :) Filmu se vlastně nedá pořádně co vytknout. :) ()

Koryntos

Tomuto filmu jsem nejdřív musela přijít na chuť, když jsem ho viděla poprvé, vůbec mě nenadchnul a nechápala jsem, co na něm všichni vidí. Po druhém shlédnutí, mě film nadchl, jako všechny ostatní. Těšila jsem se na drobné radosti a uklidňovala jsem se spolu s Amélií:,, Proč by se měla trápit kvůli někomu, kdo bude po zbytek života jíst boršč a nosit na hlavě pitomej hrnec.“ :oD Navíc film má opravdu skvělý hudební podklad, který moc ráda a často poslouchám. Audrey Tautou je opravdu krásná herečka. ()

vyfuk

Na film jsem se kupodivu hodně těšil (a to jsem ještě ani nevěděl o čem bude). Nutno říci, že mnoho filmů má dobrý začátek a ten konec se mi už nelíbí a tak už nejsem tolik k filmu střídmý. Tento film byl opak! Mezitím co jsem si myslel, že budu udělovat tři, nadělím více. Příběh se nakonec vyvinul k celkem pěknému filmu. Film byl navíc doplněn krásnou štimující hudbou, která však již natolik zlidověla z reklam, seriálů a jiných filmů, že už si na ni ani nikdo nevzpomene a nikomu ji nepřipomíná. Bohužel, ale příběh mě nezaujmul natolik, abych udělil maximum. I tak jsem TOLIK za shlédnutí filmu nelitoval! ()

kornflakeska

Pravděpodobně nejnápaditější film, jaký kdy byl natočen. Mohu se na něj dívat neustále. Vše je naprosto dokonalé, vizuálně, zvukově, dějově atd. apod. Do hlavní hrdinky se nelze nezamilovat. Asi si to půjdu pustit znovu... ()

MencaCZ

K tomuhle filmu jsem musel asi dospět. Vím, že když jsem ho viděl před lety tak mi to přišlo jako hrozná nuda. Ovšem teď když jsem ho viděl s odstupem času po prvním sledování, film mě okouzlil. Nevzpomínám si na moc filmů, které by dokázaly takto prezentovat životy lidí s ne úplně "normálním" životním stylem. Navíc hudba která filmem provází je prostě užasná, skěle podrhující atmosféru. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta