Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Estemax

Ťažké rozhodovanie. Vidím to tak na 70 percentný kúsok. Ale Audrey ma presvedčila úprimným výkonom. Neuveriteľne mi však prekážal rozprávač príbehu, prvá polovica filmu nestála za veľa najmä kvôli zbytočnému navodzovaniu atmosféry ako i nemožnosti adresátovi zapojiť svoje mozgové bunky - keďže niektoré pasáže mohli zostať otvorenejšie. Ešte si musím i odmyslieť prílišný sentiment dokumentovaný sledovaním vlastného životného príbehu hlavnou hrdinkou v televízii. Myšlienku filmu beriem, avšak deväťdesiat minútovou stopážou by sa asi väčšina mojich bôľov odstránila. Alebo neodstránila. A ešte niečo: Intersonic ako distribútor ma už v nejednom svojom filme priviedol takmer k nepríčetnosti - tentoraz za to mohli nie príliš zosynchronované titulky s hovoreným slovom. Mám však i naďalej pocit, že tie moje štvorhviezdičkové kúsky sa teraz cítia trošku ukrivdené.. ()

vlaczech

O tomlhle filmu jsem toho slyšel již velmi mnoho, aby taky ne, když jsem ho viděl v době, kdy rok 2008 stal se novorozoncem. MNo každopádně to nebyla až taková geniální bomba na jakou jsem se podle nadšených dopručení všech možných i nemožných přátel těšil...Audrey je, si myslím, výborná ai ostatní herci mi přijdou poměrně dosti přesvědčiví, ale něco mi tam chybí...nebo možná přebývá....snaha o naivitu, dětskost a pohádkovost se tam na mě až trochu moc tlačí a ve chvíli, kdy Amélie poprvé uvidí s Ninem je okamžitě jasné, co z toho bude...přijde mi to prostě moc přímočaré na to, jak moc se to režisér a scénarista snažili zamotat...nicméně kamera nádherná ()

danio

Film s velkou fantazií, hravostí, spoustou barev, perfektní hudbou a krásným příběhem, který však pochopíte až na konci. Kdo by nefandil Amelii a Ninovi? Viděla jsem ho několikrát a pokaždé nacházím něco nového. ()

aronofsky

Kdybych od filmu nic nečekal a nic o něm předem nevěděl, byl bych fascinován. Ale když si přečtete komentáře na ČSFD a zjistíte, že je film v TOP 200, nezbývá vám nic jiného, než se těšit. Mé očekávání se ale nenaplnilo. Pořád je to jen pěkné romantické „cosi”. 70% ()

parallelka

Pro Amélii mám slabost. Patří mezi moje nejoblíbenější filmy, a proto i kdybych zkoušela na filmu najít něco, co by se mi nelíbilo, nejspíš bych to v závěru vyzdvihla jako přednost. Amélie byla jeden z prvních filmů, který mě vyloženě dostal svým zpracováním a poselstvím. Postava poetické Amélie, která se rozhodne zasahovat do životů druhých. Po malých krůčcích vykonává velké věci. Právě ten důraz na maličkosti, kterých si mnohdy nejsme schopni všimnout a nedokážeme je ani ocenit, byl v tu chvíli zrovna to, co jsem potřebovala vidět a uvědomit si. Je mi taky sympatické, že každá postava je vždy představena výčtem jejích libůstek a naopak. Amélie mi dokonale dokáže zvednout náladu, nehledě na to, že si u ní cvičím svoji mizernou francouzštinu:) ()

novocestna

Všechno z toho, co tam bylo je pravda...A možná tím je tak kouzelný, tím jak je vlastně tou formou posouván k myšlence...Nelze než souhlasit s celou Paříží s celou francoužštinou, s celou Audrey Tautou, s celým sdělením a s tím, jak je předáváno....Viva Paříž a její kultura! ()

Lucyane

Neuvěřitelně zajímavý film, o kterém pořádně nevím, co si myslet...Zpočátku velice zmatený, místy zdlouhavý, ale přes to zábavný plný optimismu a naděje...Krásná hudba doplňuje malebnou atmosféru romantické Paříže a spojuje jednotlivé střípky do uceleného a srdce hřejivého snímku. ()

Kačis

Něco víc sladkého, nevinného, krásného, mimo realitu, kouzelného, naivního a důmyslně promyšleného jsem neviděla..>> genialita sama..Z filmu jen čiší optimismus a krása; zvedne vám náladu a máte takový nutkavý pocit se na vše usmívat a všem pomáhat...Je to něco tak nádherného, že ani nevím jak to popsat...Od vidění tohoto filmu jsem si začala více všímat maličkostí okolo. Schválně všimli jste si, že přehlížíme tolik krásných věcí-maličkostí, které v hloubi srdce milujeme ale už si jich ani nevšímáme a ignorujeme je..i když bez nich by jsme to přece nebyli my. Kouzelný zážitek a pokaždé když chci zvednout náladu tak si pustím právě tento film. ()

Warren545

"Améliina jediná kamarádka se jmenuje Cachalot. Ale atmosféra doma z ní udělala neurotickou rybu se sebevražednými sklony." Tohle mě dostalo. :D ()

WHMMD

Takému geniálnemu filmu sa dá dať iba plné hodnotenie. Jean-Pierre Jeunet a Audrey Tautou posúvajú francúzsku kinematografiu o svetelné roky dopredu. Genialita na druhú. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta