Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (viac)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

Zevon odpad!

Pokus o klon + add ony různých jiných seriálů, psát k tomuto nekonečnému příběhu více nemá smysl. Snad jen dodatek - když už potřebovali obchodníci vytvořit novodobého Jánošíka, tak mu měli dát taky lidský rozměr - tento rádoby intelektuál neotesanec působí spíš jako Hurón, člověk potom neví, jestli se má smát, nebo se nasrat. ()

dodona

Dovolím si dať neobjektívne 4 ****, lebo na slovenské pomery sa jedná o nadpriemerný seriál (minisériu). Osobne mám síce silný pocit, že väčšina našich hercov nevie hrať mimo javiska - recitujú texty ako bášničky (že Vanesska), čo ma dosť irituje a ich afektovanosť (že Ondřej) ma dokonca desí, no Maštalír medzi nich nepatrí a spolu s charizmou a povahou alá House je jednoznačným ťahúňom seriálu. Oceňujem snahu o inteligentné zápletky z medicínskeho prostredia ale v slovenskom filmovom/seriálovom prostredí (scánaristickom aj režisérsko) asi ešte stále pretrváva dojem, že slovenský divák je tupý a vďačný za všetko, čo mu pustíme, a preto si netreba dávať pozor na detaily. Suma sumárum, zniesla by som ďalšiu sériu (rozhodne viac ako ďalšie diely Paneláku). ()

BigBang

Docela dobrá TV zábava. Jen ten trapný product placement! V některých dílech zabírají záběry na jedoucí nablýskané bmw cca 15 - 20 % vysílací doby. ()

marlon

Osobne ma seriál tak trocha prekvapil, nakoľko som čakal totálnu sračku. Takto sa na to dá pozerať, aj keď niektoré scény a najmä samotná hlavná postava vyvolávajú úsmevy na tvári. Každopádne moje hodnotenie výrazne ovplyvnil vedľa hudobného podmazu najmä výkon Žeňu Libezňuka, herca ukrajinského národného divadla v Prešove, ktorý všetkým účinkujúcim ukazuje, čo herectvo vlastne je. ()

raiN[ratm]

Dr. Ludsky pláva na módnej vlne a prvých pár častiach sa drží veľmi solídne nad vodou. Významnú rolu v tom hrá najmä Maštalír, ktorému postava (na pohľad) egocentrického, cynického a neustále ironického doktora sadla. V širšom ponímaní tento seriál originalitou práve neprekypuje, no na slovenské pomery je to zaujímavý počin. ()

Kubaaaa

Původně jsem měl v plánu si na tomhle seriálu smlsnout a zkritizovat ho za neoriginálnost a kopírování Dr. House. Bohužel k mému překvapení to není zas tak příšerné a dá se na to koukat. Ještě když vezmu v úvahu co občas ze Slovenska vyleze za "díla" (bez urážky). ()

Suzie1

Už to úplně svádí k tomu napsat, že se to bratrům Slovákům tentokrát povedlo, že ty hlášky jsou boží a že se celkem dobře vyznamenali. Pak si ale uvědomíte, že už jste něco hodně (rozumíte, HODNĚ), podobnýho viděli, jenom trochu na vyšším levelu. A joo, Hugh Laurie v o 6 let starším (!) a nesporně kvalitnějším seriálu House M.D...Tím to vlastně ztrácí na jakékoliv hodnotě, teda alespoń pro mě. Opakovaný vtip není vtipem a k tomu dabingu SLOVENSKÉHO (!!!) seriálu můžu říct jenom zatraceně velký WTF??! ()

mignonka

Byl to sice pilotní, pro mě ovšem poslední díl. První, bohužel negativní dojem na mě udělal český dabing. Odhlédnu-li od toho, že by to byla skvělá příležitost znovu přívést na české televizní obrazovky jazyk našich sousedů, tenhle dabing se tedy nepovedl, a co víc, rušil mě od sledování děje. Tomáš Maštalír sice možná má charisma, ale jeho hlášky by mohly být vtipné pouze tehdy, kdyby až nápadně nevykrádaly jeho amerického kolegu. Iluzi totožného seriálu ještě navíc podporuje stejný dabér. Přesto se domnívám, že tenhle seriál si své fanoušky najde. ()

Zombiepod

Vykrádačka Housa v každom smere. Trochu pozmenené aby to nebolo tak okaté, ale to si všimne snáď každý. Bohužiaľ musím konštatovať že aj keď je to o triedu vyššie ako moderné slovenské TV seriály, stále to u mňa nespĺňa ani ten televízny štandart. Maštalír sa tvári drsne a nemám ho moc rád, tak mi ako hlavný hrdia ktorý robí všetko na vlastnú päsť nesadol ani trochu. Po štvrtom dieli som seriál už aj odmietol pozerať, takže moje hodnotenie dávam na základe prvých 4 epizód, ktoré predsa len mohli dopadnúť aj horšie. ()

mObscene odpad!

trápna a úbohá vykrádačka Housa...proste..otrasné...nezaujímavé neftipné nedramatické...zlý slovenský herci..proste nula bodov..vôbec nestojí za to aby ste stým zabíjali čas... ()

AweDuckling

Není to špatné. No, no, pár slabších, trapných chvilek tam bylo... ale jinak to opravdu není špatné. Zatím. Ale co nechápu je český dabing. Proč dabovat slovenštinu?!?! ()

sunfreedom

Hodnotím slovenskou verzi. Že se bude jednat o parafrázi na House jsem pochopil už z českých ukázek na Primě. No a co. Horší, než tohle, je český dabing. Z principu dabing nechápu... originál má lepší zvuk, člověk pochopí o polovinu víc vtipů (pokud tam jsou) a ještě se něco přiučí z cizí řeči. Ale dejme tomu, že poslouchat Sandru a Lukase na TV Barrandov by asi bylo silný kafe... ale k***a, dabovat slovenštinu??? Musím tak dát zavděk internetu, bo nemám kabelovku. Jsem ročník, co zažil federaci jen v lavici základní školy... a po pěti dílech jsem nerozuměl až na jedno slovo úplně všemu. A přijde mi to naprosto normální. ()

Crazynka

Jak píše larelay i mě trochu vadí nevyváženost jednotlivých dílů. Některé jsou super, jiné prakticky o ničem. Ludsky sám o sobě vcelku dobře zvolený, podoba s Dr. House patrná, hlavně ten hlas :) .... Mám ráda seriály ze zdravotního prostředí, takže spokojenost. ()

johhny007

Po okopírování Dr. House Doktorem mozkem sem myslel , že už se o to nikdy nepokusí , ale JOJ mě utvrdil v tom , že na DR. House nikdo nemá ()

megan017

Co to mělo být? Kopie Mentalisty s nádechem House? Upřímně to tak zlé nebylo, ale tyhle věci se mi vyloženě příčí, jelikož je to zaprvé amatérské a za druhé kopírka . 1* za celkem sympatického představitele. Jinak celkově ten seriál stojí za starou belu. ()