Väčšinu svojich všedných pracovných dní trávi Bill Marks tým, že len sedí v lietadle a dáva pozor. Ako letecký šerif je zodpovedný za bezpečnosť cestujúcich v lietadle, a to ho už dávno nebaví. Neznáša lietanie a všetko s tým spojené. Lenže tentoraz je všetko inak. Neviditeľný terorista ho počas letu začne bombardovať esemeskami, v ktorých požaduje, aby vláda na jeho tajný účet zaslala 150 miliónov dolárov, inak každých dvadsať minút niekoho v lietadle zabije. A svoje slová v tichosti hneď premení na čin - vzápätí v lietadle nájdu prvú mŕtvolu. Bill Marks sa snaží odhaliť, ako neznámy terorista dokáže zabíjať ľudí v lietadle bez toho, aby si ktokoľvek niečo všimol. Kým agent rozbehne mrazivé preteky s časom, vyjde najavo, že zloduchov účet je vedený práve na jeho vlastné meno. Je snáď on sám tým vydieračom a únoscom lietadla? Alebo je všetko celkom inak? (TV JOJ)

mnx

Už dlouho jsem neviděl krimi, kde bych podezříval všechny, ale nejvíce samotného Liama :) O nevydařeném konci zde píší všichni, ale ono se to stejně nakonec dalo čekat. Pan herec je, zdá se, pro tento typ snímků jako stvořený, a já se nemůžu dočkat na další thriller s jeho hlavní rolí. ()

Cannonball

55% preto lebo aspon o nieco viac ako prva polovica bola pozeratelna, ale potom sa to spustilo dole kopcom az do sameho zaveru. Film ktory naozaj netreba vidiet. ()

maniacxl

Možná,kdybych nechal mozek na hajzlu,tak by se mi tento"mega akční nářez" o moc líp konzumoval. Až do cca 30.minuty jsem sledoval slibně se rozvíjející, fakt napínavý thriller, a přemýšlel, kdo bude tím tajemným zločincem.No jo,ale co nastalo pak,bylo naprostý utrpení.Došlo mi, že ať to skončí jakkoliv, v žádným případě to nemůže dát sebemenší smysl,to by musel scénárista a režisér mít doma minimálně každej 8 oscarů.Unuděně tedy čekáte, jak se z celé polízanice hlavní hrdina vylíže, jak moc mu budou všichni vděčni za svou záchranu a jestli ho ta malá holčička z letadla na konci vděčně obejme.Přitom mu ale vůbec nefandíte!,není totiž žádnej kloudnej důvod.Liame,není lepší se už na to vysrat a točit třeba děcký pořady,nebo to vychytat jak Stýf Segalů,a jezdit s kytarou??30%. ()

srolyma

Tak to vypadá, že se neesonovky pomalu stávají synonymem pro kvalitní akční podívanou. Teď sice Liam nezachraňuje žádnou svou dceru, ale je leteckým maršálem, který má chránit cestující v letadle před různými pomatenci s bombami. A zrovna jeden takový poťouchlík tady je, chce prachy a vyhrožuje postupným zabíjením pasažérů. Situace je pro Liama o to komplikovanější, že všechny indicie ukazují na to, že tím teroristou je vlastně on sám, takže s nějakou podporou personálu moc počítat nemůže a sympatie cestujících se projevují spíš ránou hasičákem do hlavy než nějakou vzornou spoluprací. Tak takhle nějak by měl vypadat (téměř) dokonalý akční film. Žádné hluché místo, žádné prostoje, zápletka, nečekané zvraty, jednoduché, nepřeplácané, uvěřitelné. Kdyby si ještě odpustili klišé v podobě holčičky letící poprvé letadlem nebo stále častěji se vyskytujícího hodného muslima, mohlo to být i na plný počet bodů. ()

waltosin

Pecka, která mě prostě nemůže zklamat, napětím se nedá ani dýchat, jak si s váma scénáristi hrajou na toho kdo to je?? Samozřejmě u té hry nesmí chybět Liam Nesson, kterej je brilantně brutálně hustej jako v 96 hodinách. :) 85% ()

generalmagor

Nedokážu popsat vlastními slovy tento film tak, jak si zaslouží, jelikož moc dobrý řečník nebývám. Ale človeče PŘEKVAPENÍ ROKU. Pokudˇ nepříjde něco lepšího, než tento špičkově provedený napínavý thriller s výborným L. Neesonem, kterého mám velice rád, tak si i troufám řici, že to pro mne je film roku v tomto žánru. Nemám k tomuto filmu co dodat.. Byl jsem totálně na káry, skončil film a já si ho chtěl zčeknout ještě jednou.. a usudˇte sami, že to se jen tak nestává. 100% ()

ikre

Ze začátku velmi zajímavé a napínavé, pak to ale sklouzne to klasických klišé a nelogičností akčních filmů (např. velký červený displej s odpočtem na bombě). Takže nakonec průměr. ()

Aeres

Bejt takovej vzdušnej šerif, mít ve 40.000 stopách na palubě kvér a flašku, které důvěrně říkám "nejlepší přítel", taky bych si mohl dovolit mít tak vychlastanej mozek, abych od začátku filmu délal takové logicé kopance, že pád letadla byl "jen" vedlejší efekt pro získání Darwinovy ceny. ()

Daggeron

Také zlé to zasa nebolo. O triedu lepšie a zaujímavejšie ako predchádzajúci projekt Serru s názvom Neznámy a o dva levely vyššie ako akčná pitomosť A-Team, v ktorej si Neeson strihol hlavnú úlohu. Škoda len, že namiesto gradácie napätie upadá a s blížiacim sa záverom tvorcom akoby došli nápady. Atmosféricky perfektná prvá polovica, zaujímavý nápad režijne dobre zapracovaný do príbehu. S prvou esemeskou prituhuje krv v žilách a vy spolu s hlavným hrdinom prežívate každé jedno nadýchnutie, každý jeden pohľad a každú jednu obavu. Cez jeho oči sa rovnako ako on snažíte nájsť páchateľa a rovnako ako on zostávate neúspešní. K tomu solídna Ottmanova hudba, pomerne zručná kamera a sem-tam nejaká súbojová scena a vy začínate dúfať, že opäť vidíte výbornú žánrovku. Bohužiaľ, od scény s objavením bomby prichádza na rad už len klišé na klišé a všetko vrcholí absurdným, z hľadiska realizácie pochybným a bohužiaľ aj americky patetickým záverom. Produkcii síce vychádza snaha byť o krok pred divákom, nedovoliť mu vedome predbehnúť udalosti na plátne a dokonca ho rozuzlením aj prekvapiť či dokonca - aspoň v určitej miere - šokovať, lenže postupom času vám uchádzajú motívy správania postáv až natoľko, že očakávaný záver vo vás nevyvolá tak očakávané emócie. Konanie Neesonovho Marksa tiež nie je dvakrát opodstatnené a postráda známky logiky. K tomu ten typicky zámorsky trápny happy-end a výsledkom je lamentovanie a sklamanie nad tým, aký vynikajúci film to mohol byť. Veľká škoda. Úvodná hodina pokojne aj za šesť hviezd, druhá však výrazne priemerná. I napriek kritike je Non-Stop príjemne pozerateľné dielko v rámci žánru. Bez väčších problémov vás udrží v napätí a má (pri pohľade na vek) stále dobrého a charizmatického Neesona, ktorému podobné úlohy svedčia, ale premrhaný potenciál z toho bude kričať i pri prípadných ďalších projekciách. Škoda. ()

p.i.t.b.u.l

Opět jeden podařený kousek. Na tenhle film sem se tesil a nezklamal. Non stop je opravdu non stop akce a Liam Neeson opět dokazuje ze mu tyto filmy sedí. ()

jack_scott

Zajimavý nápad,ale zpracování je nakonec tuctové a Leam Neeson to přes všechnu snahu sám neutáhne. Scénář se nakonec ukáže docela průhledným a nicmoc nenabízejícím. Snímek tak opravdu....prostě vyšumí do nikam, což je sice řemeslně zvládnuto pořád poutavě, ale člověka mrzí, že výsledek mohl být jistě o mnoho lepší. 65%. ()

PamelaJJK

Akční thriller z paluby letadla, který není vůbec špatný. Nevadí, že využívá různých klišé a chvílemi hraje na city a zavání naivitou. Charismatický Liam Neeson mající po boku skvělou Julianne Moore diváka připoutá před plátno či obrazovku a ten společně s nimi pátrá po teroristovi či teroristech. Atmosféra houstne, napětí se dá krájet. Pěkně natočená "oldschoolová" akční podívaná vycházející z tradic 80. a 90. let minulého století. Moc se mi to líbilo. ()

BenchPress

První půlka parádní! Nebo víc jak půlka, tak dvě třetiny. Poté, jak se zjistí kdo a proč za tím stojí, tak je to 50x viděná a 100x otřepaná záležitost. Tak moc, že tomu nedám ani ty čtyři, který bych klidně za ty dvě třetiny skvělého leteckého thrilleru dal. 3/5. ()

ejay

Neeson je sympaťák a Collet-Serra natočil konečně "lepší" film. Je v tom napětí, zábava, kamera se neklepe, střihy parádní, díky těmhle věcem přehlídnu i spoustu pitomostí a i naivní závěr filmu. ()

rasto87

Dlho ešte pred zliadhnutím filmu som premýšľal, či si to vôbec pozrieť, že to bude isto niečo o trápnych teroristoch s nudným priebehom, ale teraz môžem povedať presný opak. NoN Stop nám ponúka vynikajúce herecké obsadenie a to najmä charizmaticky mierne starnúceho Liama Neesona. Perfektné strojené tempo filmu, dávku adrenalínu, trošku paranoje a hlavne strhujúce označenie thrileru ako takého. Naozaj už dlhú dobu som nevidel niečo podobné, čo by ma až tak priklincovalo do sedačky a premýšľal do posledných minút, ktorý za tým všetkým stojí. Jedine čo možno trošku z mojej stránky vytknúť je dlhšie sa rozbiehajúci začiatok a trošku naivity, ale inak nič. Kurňa inak ten čo písal tie letecké príručky či manuáli, tak ten bol buď veľké eso ale zhulenec na práškoch, pretože všetko podľa nich funguje. ()

xSxEx

Super gradace a paranoia na kazdem rohu, nebo spise sedacce, ale zaver a zasadni chyba zaporaka a pak je jeho inteligence najednou o tak 47 IQ nizsi.. ()

megajalec

Veľmi dobrá žánrovka odohrávajúca sa v podstate celá len v lietadle. Práve pocit stiesnenosti a klaustrofóbie dodáva tomu ten správny nádych, keďže viete, že vraha máte v podstate pred očami a napriek tomu tak ďaleko...Film ma vtiahol do seba a atmosféru som hltal po dúškoch. Vraha som samozrejme ako vždy neodhalil, ale o to lepšie možno. Pochopiteľne výborne Neeson, ďalšia rola ako šitá pre neho. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu

16.03.2014

Výběr herců pro příští výlet do předaleké galaxie je náramně komplikovaný. Zatím jím úspěšně prošel jen Adam Driver (J. Edgar, Lincoln), který si zahraje zatím nespecifikovaného záporáka. Jinak se… (viac)