Lóve

Když se mluví o love, nemusí jít nutně o lásku, může jít i o peníze. A o obojí jde také v novém milostném dramatu ze současné Bratislavy. Slovensko-český koprodukční film Love mladého talentovaného režiséra Jakuba Kronera se stal během pár týdnů největším diváckým hitem ve slovenských kinech za posledních několik let. Hlavní hrdina Maťo (Michal Nemtuda) bydlí společně s kamarádem Tomášem (Jakub Gogál) na sídlišti ve slovenské metropoli a nežijí si vůbec špatně. Dennodenně se však pohybují za hranicí zákona, protože se živí krádežemi aut. Jednoho večera vstoupí do Maťova života studentka Veronika (Kristína Svarinská), do níž se zamiluje, ale v lecčems jí neříká pravdu. A ta se nakonec za velmi dramatických okolností provalí. Jednu z rolí v tomto bezpochyby autentickém filmu ztvárnila i zpěvačka Tina, v Čechách známá jako moderátorka, dále hrají Ľuboš Kostelný nebo Roman Luknár. (oficiálny text distribútora)

frxXx

z tych "romantickych scien" sa mi dalo grcat, s tymi vulgarizmami to prehnali, chyba tomu celemu akysi duch a logika, tej romantike daka charizma a spontantost... z celeho toho mam pocit ze romanticke sceny pisali babenky z fejsbuku, studentske stredoskolaci a tie drogovo/kriminalne daki 14 rocni dedinskí mafiozovia....a cele sa to dakym nahodnym trapnym sposobom spojilo a preco sa to vobec vola Lóve?ved tam o peniaze ani nejde......** za K-1 Attack, za krasu kristiny svarinskej a za tu intrakovsku kontrolu izieb :D ()

JohnnyBoy

Láska z pasáže? Diskopříběh? GTA San Andreas v Bratislavě....Přes všechny scenáristické hovadskosti, režijní a herecké zbrklosti a debilnosti, je to veskrze příjemný energydrink, který slovenským bratrům můžeme jenom závidět. ()

Boudyy

Heh, dílko sice poměrně vydařené, ale určitě ne mnohokrát za sebou koukatelné. Záměrem režiséra bylo určitě vytvořit na slovenské poměry snímek, na který se dlouho nezapomene, ale...ALE, vždycky je tam u nějakého filmu z Čech nebo ze Slovenska nějaké velké ALE. Tento film je leda na jedno zkouknutí kvůli Kostelnému a několika jistě velmi dobře natočených a zahraných scén, ale něco, co bych si měl pamatovat a čas od času pouštět a pokaždé bych byl unesen, jaký že je to skvost česko-slovenské kinematografie? To ne... ()

Mire

Film Lóve nehodnotím "na slovenské pomery", ja ho hodnotím ako taký. Celý film som si užil od začiatku až do konca a tak trochu ľutujem že to nebolo aj dlhšie. Debutovku Jakuba Kronera Bratislavafilm som síce nevidel (určite to po vzhliadnutí tu hodnotenej záležitosti napravím), ale Lóve je skutočne veľmi dobre a pútavo napísaný, nakrútený, nahraný a zahraný. Herci, hlavne Jakub Gogál, podávajú obstojné herecké výkony, Kristínu Svarinskú som síce zaregistroval už dávno v Paneláku (aj tak ho nesledujem), ale v tomto filme mi bola veľmi sympatická (a určite nie len tým že ukázala svoje pekné telo :)) ). Michal Nemtuda? Čo ja viem, podľa mňa nehral zle, ale kto hral zle, bola určite Tina. Sorry, ale akože jej som to nejako "nezožral" (hlavne kvôli jej reálnemu veku) a výber druhej spolubývajúcej a to Zuzany Porubjakovej, mi tiež neprišiel vhodný, mali dať radšej niekoho vekovo primeranejšieho Kristíne. O scenári tu viaceri píšete že bol deravý, ja si dovolím nesúhlasiť, keď človeka ten dej pohltí, tak na takéto veci určite nemyslí. Odsýpalo to dobre a to je hlavné, nie? Na adresu expresívneho vyjadrovania hlavných predstaviteľov - super. Žiadne skurvené slušňácke synonymá aké poznáme z telenoviel (brrr) alebo iných seriálov (hlavne slovenských), ale pekne od podlahy, od srdca a šťavnato si zahrešiť a v miere vrchovatej, ako hrdlo ráči. Presne tak ako to robí súčasná mládež. Kvitujem, že nechýbajú aj nejaké vtipné scénky (najlepšia samozrejme s tým útekom z intráku), ktoré odľahčia "vážnu" atmosféru vo filme (slovo "vážnu" dávam do úvodzoviek, lebo predsa len treba mať aj nejaký nadhľad :) ). Za zmienku stála aj kvalitná sprievodná hudba a dobrá kamera. Spočítané a podčiarknuté, hodnotím maximom lebo až na niektoré maličké nedostatky (Tina) nevidím dôvod prečo by som nemal. Film mi prišiel celkom autentický, uveriteľný a reálny, určite o čosi viac ako Gympl, ktorý je vo vekovej kategórii potencionálnych divákov na podobnej rovine, ba dokonca som mal aj pocit že ho prekonáva. Komentár pána MrMysterious netreba brať vážne, podobne "osvietených" hodnotiacich nemám veľmi v láske a ak by toto bol vážne taký nahovno film, tak by to potom nemalo také, vcelku solídne hodnotenie. Návštevu kina by som si aj zopakoval :) Jakub Kroner odviedol si myslím veľmi dobrú prácu, takže hodnotím maximálne a film si rozhodne do svojej súkromnej zbierky zakúpim. Videné 25.1.2012, kino Cinemax, Košice ()

meryl

Snaha o nový typ filmu, zajímavý a původní námět na zdejší poměry, pokulhávající scénář...na tři hvězdy, ale um hlavního hrdiny tomu jednu hvězdu ubral... ()

RoninNiro

Dobry pokus, ale na viac ako 40% bohužiaľ nemá. Jednoduchy film s jednoduchou zapletkou, naivnymi hereckými výkonmi a predvídateľným dejom. Ak by som ho však hodnotil v rámci Slovenskej produkcie mal by slušných 70%, aj napriek mojmu odporu k filmom natáčaným v našom hlavnom meste. Myslim si, že z Jakuba Kronera raz bude sľubný režisér, len by už mohol konečne vystrčiť hlavu z toho šeredného mesta a natočiť aj niečo zo Slovenského vidieku. ()

Prubner

Docela příjemně se na to kouká, jen je to celé jakési nenápadité (místy amatérské), jak po formální, tak po scenáristické stránce. Ale herci to drží nad vodou. ()

mig21

Děj je sice lehce předvídatelný (i když některá dramata bych nevymyslel ani po dvou kilech toho materiálu, co tam hoši neustále konzumují), ale herecké výkony (povětšinou neokoukaných tváří) civilní a celkem uvěřitelné... Příjemné překvapení od režiséra, který může ještě natočit větší pecku... ()

MartinJ5

Jen tak dál, slovenská kimenatografie :) Paráda. Napínavej příběh, československej humor, nějaká ta love, stojí za to vidět :) ()

Mugs

Slabý děj, s ještě slabšími výkony herců, jestli sem jim tak dá říkat. Chválím představitele Reného, ten jedinej to zahrál parádně. A celou scénu okolo něho. Jinak velká nuda. ()

JK77

Cakal som vacsi pruser, ale napokon sa nato dalo vcelku v pohode pozerat, pre mna viacmenej prekvapenie. Aj ked niektore dejove linky sa mi zdali site horucou nitou a vyzneli dost nelogicky. Ale inak palec hore, Jaaaj a Kristinka je taka sweet. ()

PeterFLJilek

Bol by to taký horší priemer, ktorý chce byť americkou krimidrámou, ale keď Kristína Svarinská vystrelí, že na tej pumpe bola a všetko videla, už tak pokrivená kvalita ide o stupeň nižšie. Film chce byť realistický, no tlačí na sentiment, rovnako herecké výkony nie sú stabilné, niektoré scény sú dobré, iné úplne amatérske, iné zasa také študentské. ()

victt

Na slovenské pomery je to celkom kvalitný snímok. Zaujme najmä mladých divákov. Celkom príjemný herci, no dialógy by mohli byť lepšie. V porovnaní s ostatnými slovenskými filmami za posledné roky je to celkom milé prekvapenie . ()

Benzinka

Mě se to líbilo.. nenudilo ani nenadchlo, prostě líbilo. Mladí si určitě přijdou na své. Příjemní herci na které se dalo dokonce i dívat bez nějaké újmy na zdraví... Přiště tolik nepodcením slovensko-českou tvorbu.. V tomto případě to byla chyba..70% ()

jafuska

Nemůžu si pomoct, ale mě se tento film hodně líbil, už z toho důvodu, že je to film ze života, který je reálný a pravdivý, už z toho důvodu, že do takového průseru se může dostat kdokoliv z nás, a hudba, ta všechno nádherně dokreslila, a závěr je víc než lidský když si vzpomenu, jak hlavní hrdina pronese větu, že snad dostal druhou šanci, měla jsem na mále, aby mě slza neukápla, opravdu doporučuji prvně shlédnout film nedat na zdejší komentáře a udělat si vlastní názor, ten je vždycky nejdůležitější ()

Brano

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom česko-slovenskej kinematografie, ale tento film ma dosť prekvapil. Výborný príbeh s tiež veľmi dobrými hereckými výkonmi. Tento film rozhodne označím ako jeden z naších najlepších, aký som doposiaľ videl. ()

ostravak30

Těžko říct, zda je slovenské drama především o vydělávání love současnou mládeží nebo o love, která může potkat každého z nás. Přesně podobný životní styl je totiž blízký současné mladé generaci. Hlavně nedělat od do a na píchačky, mít plno volného času a hlavně plno prachů. A svět mi leží u nohou. Takové představy naštěstí stále nemají dost oponentů v současném světě, i když se to už dost překlápí na druhou stranu. Není to uvědomění si vlastních chyb nebo toho, že dělám něco špatně, to až holka změní u jednoho ze zlodějů náturu. Přesto se nezdráhá udělat poslední lup. A to dokonce proti jejich obvyklým pravidlům a s pistolí. Průšvih na sebe nenechá dlouho čekat, i když si myslím, že je dost očekáván. Hlavně, když hrdinové řeknou, že se jedná o jejich poslední akci, navíc s pistolí a navíc od počátku je loupež dost nervózní. Konec se tedy dal očekávat a filmaři diváka bohužel nepřekvapí. Vlastně se tento film nevymyká až tolik, aby nebylo jasné, kam to směřuje. Trochu prvoplánová zápletka se zastřelením matky Kristíny Svarinské je pak už trochu prvoplánová a tím víc překvapí, že ani toto, vyjma toho, že své přítelkyni lhal, nestačí k tomu, aby mu neodpustila. Klidně na něj čeká před věznicí. Já jen dodám, že mě překvapila v ději jedna věc. Když mladíci ukradnou luxusní sporťák, pak absolutně nechápu, že se v něm prohánějí městem a ještě ho použijí k loupeži na benzínce. A jedna chyba závěrem. Když po kalbě na začátku filmu jeden z hrdinů telefonuje, můžeme vidět, že ve skutečnosti netelefonuje, protože na mobilu je vidět menu. ()