Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

nudlis

Zklamání? Ani ne. Posledních pár let se od De Nira nedá nic moc čekat, už tak nějak ani nevím, proč si vybírá takovýhle "filmy". Od paní Weaver jsem taky nic extra nečekal, zahrála to dobře, ale nic víc. Příběh je možná zajímavej, místy až investigativní (jaké to populární slovo! :-)), ale celek pro mě vyzněl jako mírná nuda a šeď. Průměrnej film na podzimní deštivej večer, kdy člověk ještě nechce jít spát, ale nechce u koukání moc přemejšlet. ()

fabregas1

Filmy, kde jde o paranormální jevy je pro mě vždy velká výzva a většinou jsem na konci spokojený. Jinak tomu není ani u Red Lights, sice nejde o nějaký horor, ale mysteriozní a napínavé to určitě je, k tomu přidejte dobré herce a máte dobrý film na večer. ()

romanz123

Začátek vcelku dobrý, v prostředku se střídají fakt dobré momenty se slabšími, ale závěr opravdu hodně špatný. Dobré herecké výkony, větší část filmu vcelku úspěšně buduje atmosféru, ale ten konec prostě vše zabije. ()

ragtime

Začiatok veľmi dobrý, ale zhruba od skončenia prvej tretiny stráca film dych. Ako keby sa režisér nevedel rozhodnúť aký film vlastne chce natočiť. Chvíľu je filozoficky nudný, potom nastupujú kvalitné lakačky a nakoniec tá záverečná katarzia. Cillian Murphy opäť skvelý ako sme zvyknutí. Proste celkovo priemer. ()

NeverEver

Necekane, zajimave, prekvapive svizne a dostatecne mysticke. Nevim zda je to primo horor (necekejte ani potoky krve, ani vylite mozky), asi bych rekla spis thriller s velkou davkou pliziveho tajemna. Zapletka je "nova" a jak film postupne nabira na intenzite a "temnote", nabizi divakovi opravdu hodne moznosti pro vysvetlene co se deje a kdo nebo co je "za tim vsim" a nez se divak nadeje je beznadejne "lapen" a zcela "pohlcen". Velmi dobre herecke vykony, ktere jen potvrzuji i dnes maji "komorni" produkce sanci natocit opravdu dobry film. Zaver (relativne neocekavany - a pro me prekvapujici), tomu pak nasadi zlatou korunu. Nemohu si odpustit "jen vice a vice takovych filmu"!. 4* a zaslouzene kazdym coulem. ()

montel

Doktorka Margaret Mathensonová (Sigourney Weaver) a její asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají a následně vyvracejí paranormální jevy. Tvrdí, že na všechno existuje reálné vysvětlení a ze všeho nejraději dostávají do vězení podvodníky, kteří okrádají důvěřivé lidi. Na scénu se vrací slepý iluzionista Simon Silver (Robert De Niro), který vyprodává vše, kde vystoupí se svou neuvěřitelnou show. Tom začíná být posedlý myšlenkou, že je Simon podvodník a že jej musí dostat za každou cenu před soud. Skutečnost je však úplně jiná..Ojéje, po Sinistru další zklamání tohoto roku. Když jsem se na film díval, byl tady ještě v červených číslech. No celkem po právu jde jeho hodnocení rapidně dolů. Tvůrci chtěli krom výborných herců nabídnout také strhující děj s šokujícím koncem, bohužel se jim to nepovedlo a já zíval a zíval. Tohle všechno jsem už někde viděl a navíc jsem zpoloviny konec odhadl. Asi jsem taky kouzelník . 40% ()

neon13hc

Atmosféra tohoto dílka je dobrá a závěr nesedne každému. Mě sedl tak na půl. Myslím, že ze scénáře se dalo vytěžit víc, ale někdo to má tahle rád. To, co ale moc nefunguje jsou náznaky z průběhu celého filmu, které jsou ale tak podvině roztroušeny, že ve finále se prostě dohromady nespojí. Jasně, když je pointa z průběžných nápověd každému zřejmá v třetině filmu, je to nuda. Když ale garndfinale (scéna v divadle, kde to Tom všechno ze sebe vysype a Vy si říkáte, tyjo o čem to mluví) nemá koule, protože se Vám ty momenty nevyjeví skoro vůbec, je to taky ... trochu nuda a škoda potenciálu. Možná pokus o to, aby se nad filmem ještě "dopřemejšlovalo" dodatečně a dozrálo to, ale jen to nedozrálo. Připomíná mi to vysvětlovací střihy z finále šestého smyslu, kde si Bruce promítne asi 6 pětivteřinových kousků z přechozího děje a ty najednou do sebe dokonale zapadnou. Rychle, přesně a efektně. Ale v tomto filmu je to mnohem méně povedené. ()

Jurcekk

Do Weaverovej smrti je to lahôdka.( Čakal som že sa v závere objaví, usvedčí De Nira... Hahahááá myslel si že som mrtva!!! Bola to pasca!!!) Potom to ide dosť do prdele. Záverečný twist? ma nevyrušoval. Párkrát som si to musel pustiť dvakrát, čo som nerozumel. Napríklad úvod v dome, kde straší, s malými dievčatkami to čo bolo??? Štvrtá hviezda za prvú hodinu jak to pekne odsýpa, výborný námet, dobré spracovanie.... ()

Allein4

No, že by mě to nějak uchvátilo, to se říct nedá, ale na druhou stranu to něco do sebe mělo a koukat se na to dalo, tak proč by ne. ()

zekon

Nejdřív jsem si říkal že to vypadá na velmi dobrý minim. 4* film. No jo, jenže pak přišel závěr a hodně jsem váhal jestli za 3*. Dobrý nápad, skvělí herci, jenže tolik nelogických závěrů. Fajn že měl hodinky kterýma poznal číslo co má rozsvítit. No ale co ty ostatní testy které ani neukázali? To dělal všechno hodinkama? :) Sorry, ale tak tupý do nebe volající závěr postavený na vodě. Škoda škoda. Přitom pointa byla fakt super. ()

Fracek odpad!

Nekončící nuda. Jinak všechno se zdálo poměnkovým očím na jednotce intenzivní péče po pádu do odpadní žumpy při čtení ezoterické červené knihovny. Ještě teď mám husinu...brrrrrrrr, mňauuuu, kde jsem si to jen položil ty hodinky...:-D ()

tuctovychlap

jasne..očakávalo sa, že to natrhne prdel všetkým šarlatánom a ono..našiel sa medzi ľudom pospolitým i vyvolený..takže sa nečudujme nakrknutým recenzentom..:) mňa film zaujal, potešil, príjemne prekvapil.. ()

Naby

Napeti filmu se krasne stupnovalo a ve vysledku zde byla i mnoha prekvapeni. Jako scifi fanda hodnotim velice kladne 3,9* PS: S Horrorem to nema nic spolecnyho ;-). ()

mirodevil

SPOILER!!!....Jedna velká mega mega mega nuda....než natáhne kopyta Ripleyová:-D Pak se to rozjede a maaaaasakr. Konec mi dal malinko zabrat, přiznávám, musel jsem si poslední 3 minuty přetočit nazpět :-))) To se ale u kvalitních filmů stává. Perfektní věcička na večer s krááásným koncem:-D 85% ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)