Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Luk Skywalker

Problém hodnotit, jelikož to není první (a beztak ani ne poslední) film o paranormálních jevech, ale závěr patří trochu do kategorie mindfuck. S přivřenýma očima hodnotím za 4 hvězdy, ale některé pasáže bych vypustil a naopak některé věci bych chtěl, aby byly vysvětleny (nebudu to vypisovat, nechci spoilerovat). Herecké výkony trojice Niro-Weaver-Murphy jsou velice dobré, což v případě prvně dvou jmenovaných jakýsi standard. ()

agassi68

Bol by to div, keby si trojica hlavných predstaviteľov neprečítala scenár a dala sa nahovoriť na nejaký druhoradý brak. Základ je atmosféra a tá sa skutočne vydarila. Nadstavba pevná lebo neviete až do konca, čo sa vykľuje z vreca. Záver taký makový, no nehrozí vám z neho infarkt. Osciluje to medzi 3 až 5. Statočných 80% ()

Wargoo

Tiež by ma zaujímalo, ako fungujú tí iluzionisti, ktorých je plný Discovery channel, ktorí si len tak chodia pomedzi ľudí a robia tie fantastické veci zachytené na kameru, kde o vydesené a prekvapené tváre nieje núdza... Toto síce nebol film skúmajúci kúzelnícke odrby, tvorcovia sa hlavne pozreli bližšie na zúbok šarlatánom, ktorí akože liečia ľudí (niektoré videá na webe sú absolútne neuveriteľné, vygumovaní ľudia v tranze si nechávajú dlaňou udierať do čiel aby sa konečne zbavili svojich chorôb) a odhalili tak spôsoby, ako toto "divadielko" funguje. Film ma príliš nenadchol. Herecké výkony trojuholníka Niro-Murphy-Weaver uspokojivé, len záver mi prišiel príliš narýchlo zbúchaný. Koniec sa mohol začať oveľa skôr, a Cortés mohol trošku pridať v napätí, pretože aj napriek tomu, že sa film zaoberá paranormálnymi javmi, atmosféra tu skôr absentuje, a to je na tento žáner filmu ozaj veľké mínus. 3***, 65,036% ()

kkarx

Mysteriozní událost roku 2012! DeNirovi tyhle typy rolí fakt padnou (viz. též Angel Heart) a Cilliana jsem si nějak oblíbil z Batmana, kde hrál nezapomenutelnou kultovní postavu strašpytla. :-D Naposledy mě takhle dostal Polanského vytříbenější Muž ve Stínu a to už je pár let zpátky. I díky kvalitním hercům bude snímek koukatelný i po opakované projekci. ()

hEROic

hmm docela dobre... :) prostredi paranormalnich jevu urcite ma co nabidnout, atmoska slusna, skoda jen, ze ten pribeh nebyl vic rozvedenej... bavilo me to a film se mi libil, ale na konci zustalo dost nejistoty... 75% ()

strikeman

Sympatický thriller (v žádném případě horor) s rutinně ztvárněnými rolemi (De Niro až příliš "profesorský" výkon), solidně budovanou atmosférou a překvapivým, leč trochu rozpačitě působícím koncem ... 70% (3,5 hvězdy zaokrouhluji na 4, páč 65% se mi zdá zas málo) ()

BOURQUE

„Anti-Supernatural“. Atmosfére filmu dobrá, scenár slušný a herecké trio (S. Weaver, R. De Niro, C. Murphy) je veľmi dobrá. Režisér zvolil dobrú cestu – niektoré veci sú vysvetlené, niektoré zase čakajú na (predstavivosť) diváka. Viac by som ani neprezradil – pozrite sa na to! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Faila

Větší část filmu mě nadchla, konec mě trochu zklamal a nějak tím pro mě celý film shodil. Ale za nadprůměr ho považuji především díky hereckému obsazení, které mělo jistě velký vliv na to, že byl tenhle film dostatečně dramatický a zábavný na pohled. ()

Rathalos

Ucinkuje v tomto filme vela znamych hercov,ale aj napriek tomu je to dost nudne,horor to nie je ani nahodou,skor taky jemny thriller,ktory ma zaujal az na konci,takze nic moc...:-) ()

Charlie84

Po první polovinu, snad i dvě třetiny hutně budovaná atmosféra se ke konci přetvoří v cosi...ne že by to byl vyloženě prů**r, ale je to teda tak tak...Murphy a Weaver super, od De Nira snad už ani nikdo nic nečeká...ale nakonec to taky zvládl se ctí...celkově se na to moc hezky kouká a až si užijete závěrečnou pointu (když přišla, tak jsem beze srandy tak deset vteřin čučel na plátno, aniž by mi docházelo, co se to sakra vlastně stalo), tak si s hodnocením libovolně poskočte nahoru nebo dolů...protože tohle je fakt těžko říct:) ()

RobLord

"Nadpřirozené schopnosti? Jako co: běh na 100 m pod 10 sekund? Nebo složení mistrovské skladby, když jste hluchý? Většina mozků provádí každou vteřinu ohromný počet komplexních mentálních procesů. 100.000 milionů neuronů je v neustálé komunikaci, zaměřené na to, aby nám zprostředkovaly naše pocity a vnímání. To, jak hodnotíme, jak myslíme - naše emoce, naše mentální představy, náš rozsah pozornosti, učení či paměti. Není to snad dost, co dělá náš mozek i bez nějakých 'zvláštních schopností'?" - doktorka Margaret Mathesonová ()

Kingjiri

V Burried se Cortésovi povedlo s nulovou výpravou, jednim hercem a jednoduchou zápletkou natočit pořádně napínavou podivanou. V případě Red Lights se situace obrátila, jako by si Cortés nedokázal "větší" film režisérsky pohlídat. Chybí hlavně svižnější tempo i větší porce napětí. Celkově o uplně špatnej výsledek nejde, ale skeptický téma popírající vědeckym způsobem všechny možný paranormální jevy svojí orginalitou slibovalo mnohem lepší podivanou. Minimálně závěrečná pointa mohla být propracovanější, nebo spíš uplně jiná. Herecký obsazení na první pohled dobrý, ale De Niro mě moc nebavil, Cillian Murphy a Sigourney Weaver průměr. Naopak opět potěšila roztomilá Elizabeth Olsen. Lehce nadprůměrná podivaná, která však měla na víc, tři silnější hvězdy. ()

Ondr@932

No předchozí film od tohoto režiséra se mi líbil tedy rozhodně víc! Ale tak tohle taky bylo docela zajímavé, chvílemi i napínavé a navíc s dobrým hereckým obsazením ... 50% ()

Petyas

Velmi zajímavý psychothriller. Nápaditý, překvapivý. Velmi se mi líbilo vytveřené napětí. Jen ten Cilian je děsně nesympatický. Ale budiž. I tak dávám 70%. ()

PEZ

Nebyt narychlo zbuchaneho zaveru, rozmyslal by som nad o stupen vyssim hodnotenim. Zaujimava tema, skvela atmosfera, dobra kamera, opat raz dobre hrajuci De Niro (spolu s Murphym a Waverovou) a dobre budovane napatie. Vyvrcholenie ale ide bohuzial do stratena. Niezeby bolo az take zle, len je nepresvedcive, najma finalna scena v divadle. Skoda toho, film mal naslapnute na vyssie mety. ()

dalziel

To čo u mňa nefungovalo v šiestom zmysli, zafungovalo až pri červených svetlách.Výborná atmosféra,skvelí herci,super kamera,strhujúca hudba... jednoducho vynikajúce. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)