Silent House

• Veľká Británia Silent House

Film je postaven na skutečných událostech, které se odehrály v Uruguayi ve čtyřicátých letech minulého století. V té době Laura a její otec Wilson připravují chatu na prodej a rekonstruují ji. Laura ovšem začíná slyšet podivné zvuky z venku, které se postupem času přibližují, až se ozývají i ve vrchních patrech chaty. V budově se začínají dít podivné věci. (Holina)

Khalesi

U mňa teda prvá polovica číre utrpenie a nuda. Neholdujem filmom tohoto typu, kde kamera lieta ako šialená. Hlavne v tej prvej polovici sa nič poriadneho neodohralo. Tá druhá už fungovala lepšie, ale zase som z toho ako z celku mala dosť rozpačitý dojem. Myslím, že sa to určite dalo režijne aj scenáristicky zvládnuť lepšie. Oceňujem, že sa nekonal tradičný hororový masaker domáceho zvieraťa, ba že tam absolútne žiadne nebolo, to ma vždy poteší. Inak však len taký vlažný priemer. ()

JohnCZ

Originál neznám, ale v tomhle remaku mě zaujala sakra jedna věc. Celé je to natočené na jeden jediný záběr. Alespoň tedy zdánlivě, ale konečný výsledek je zatraceně dobrý. Jednak to vypadá fakt cool a jednak nepřichází naprosto žádné vysvobození v podobě střihu, což je, jak jsem si všiml, u hororu dost podstatné. Prakticky po celý film jsem nedýchal, užíval si skvělou kameru neustále zoomující Elizabeth Olsen do tváře (parádní herectví btw) či na ehm.. dvojici různých ehm... míst. Ale díky absenci střihu jsem měl neobvyklý pocit, že tam opravdu jsem a film tak trochu funguje na bázi pouťového domu hrůzy. Příběh to moc nemá, scény jsou pomalé a strach budující a cílem je prostě vyděsit, což se filmu daří skoro až do konce. V závěru atmosféra trochu opadne, ale -MOŽNÝ DROBNÝ SPOILER- závěrečné rozuzlení, ač v rámci hororů poměrné klasické klišé, jsem fakt nečekal. ()

6thSun

Remake mnou neviděného originálu. Atmosféra slušně děsivá do zhruba závěrečných deseti minut, kdy se všechno předešlé prostě musí nějak vysvětlit, a tak zjistíme, že jsme měli celou dobu čest s další praštěnou scénáristickou svévolí. Ale tentokrát to velkoryse (a subjektivně neobjektivně) přehlídnu, nýbrž pro napětí, kterého se mi dostalo měrou vrchovatou, se na nějakej zpackanej závěr můžu zvysoka vyblejt. 80% ()

JASON_X

Přiznám se, že k tomuhle filmu jsem se dostal tak, že jsem prohlížel filmografii Elizabeth Olsen, neboť mě upoutala její melancholická a nevyumělkovaná krása v Martha Marcy May Marlene. Jejího půvabu si mužské (a vlastně třeba i ženské) oko dosytosti užije i zde, protože kamera skoro nikoho jiného nezabírá. Film samotný se přes hodinu jeví jako strašlivá pitomost, ve které je napětí dosahováno pomocí nepochopitelného a iracionálního jednání postav, téměř neustálým šerem či tmou a "moderní" ruční kamerou. Dlouho ani nevíme, zda se jedná o žánr horrorový ("nadpřirozený") nebo thrillerový ("přirozený"). Zprvu to vypadá na to první, pak zase na to druhé... pak zase... A pak přijde (aspoň pro mě) hodně překvapivé finále, nechal jsem se nachytat na švestkách, a to jsem podobných zápletek viděl nejméně šest... Ale nechci spoilerovat. Koukněte se sami, díky tomu konci solidní tři hvězdy. A až teď zjišťuju, že je to remake. Jdu hned shánět originál... ()

korbitch22

Originál jsem neviděl, takže tímhle zaujatej nejsem, čím ale zaujatej bejt musim je fakt, že Elizabeth Olsen ve svém věku působí jako ostřílená dospělá ženská a vystrašenou dceru jsem jí nevěřil už jenom proto, že její taťka vypadal spíš jako její nabíječ....chycht (kdo viděl, ví).Jinak ze začátku to atmosféru mělo sice parádní a místy jsem sebou dobře škubnul, ale asi po 30 minutách jsem si zhruba řekl o co tam de, hlavně už díky dost prohlédnutelnému chování hlavní postavy a přesně o to taky šlo, navíc finále bylo nijaké a nikam pořádně nevedlo.Dal bych i 3*, ale pokud přijdete s tak otřepanou pointou a ani ji pořádně nerozvedete, tak se běžte vycpat.45%. ()

• Okolo 58. minúty sa Johnovi (Adam Trese) podvihne košeľa a my si môžeme všimnúť káble od jeho mikrofónu. (ShortyIC)
  • Snímek byl natočen na základě skutečných událostí, které se údajně odehrály ve 40. letech 20. století v Uruguayské vesnici. (McMastamind)
  • Autori mali ambície napodobiť pôvodnú verziu a natočiť film bez jediného strihu. Nakoniec sa točili 10-minútové segmenty, ktoré sa potom editovali. (misterz)