Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Pepenger

4/10 Už od zhlédnutí traileru jsem tušil že od tohohle filmu nemám moc čekat, já ale jako blbec doufal že nám režiséři posledních Avengers a dvou filmů s Kapitánem Amerikou dodají film ve stylu Mission Impossible nebo Jasona Bourna a rozjedou tak vlastní akční sérii, bohužel sem se spletl (i když to nakonec vypadá že by jsme se dalších filmů z tohohle universa přeci jen mohli dočkat). Rozpočet filmu se vyšplhal na rekordních 200 miliónů dolarů což z něj dělá nejdražší film červeného Nka (já ale zastávám názoru že se podobný ne-li stejný film dal natočit i za mnohem méně peněz). Akce ale vypadá velkolepě a ten rozpočet tam jde znát, bohužel ale zároveň v některých pasážích vypadá dost škaredě např. CGI během pádu letadla nebo bourající tramvaj, (u filmu za 200 mega bych čekal že bude přeci jen na jiné úrovni), Grey Man se tak se svým CGI řadí do kategorie posledních marvelovek. Akční scény jsou navíc po většinu doby dost temné a kvůli  třepající a rotující se kameře a rychlému střihu místy nepřehledné. Osobně jsem doufal, že uvidíme více akce tělo na tělo alá dálniční bitka mezi Kapitánem a Winter Soldierem (té jsme se nakonec dočkali a za mě se jedná o jednu z nejlepších akční sekvenci ve filmu). Pokud jde o samotné postavy tak o ně ani nejde mít strach, ať už kvůli tomu že jsou špatně napsané nebo kvůli samotnému ději který je hold  lehce předvídatelný (co ale čekat od akčního bijáku). Chris Evans mě ale jako záporák bavil a doufám že jej v podobných rolích uvidíme častěji, Gosling nenadchl ani neurazil a Ana De Armas si tak trochu zopakovala roli Palomy z posledního bonda (roztomilou sexy holku s nevinným výrazem kterou nechcete nasrat) jen s více akcí. Sympatičtí herci, sem tam krásné lokace a pár akčních pasáží jsou asi to jediné co je na tomto béčkovém akčním výplachu za 200 mega nejlepší a páni z netflixu by se tak měli zamyslet, protože po Red Notice se jedná o další předražený průměrný akční biják. 5/10 ()

janinka123

Akční filmy moc nemusím a ani tento pro mě nijak nevystupoval z průměru. Přiznám se, že jsem se dívala hlavně kvůli té scéně v Praze, která je rozhodně to nejzajímavější z celého filmu. Velmi mě pobavilo, že scény na Vítkově pod sochou Jana Žižky vydávali za Baku. ()

Grázl83

Nejlepší akční film za poslední dobu. Od začátku mě to chytlo a ani chvíli se nenudil, což je poslední dobou u většiny filmů problém. Skvělá kamera, některé záběry při akční scénách přímo geniální. Vzhledem k pár výtkám co mám na pomezí 4-5, ale za Prahu a česky mluvící policisty - ano to není běžné, v dost amerických filmech mluví anglicky :-) - dávám plný počet. ()

DJMaroko

Tááák pozor rozhodně to nebylo vůbec špatné a Praha tomu dala navíc punc jedinečnosti. Nevím proč se musí pořád někdo obouvat do Netflixu. Být to natočeno jinou společností a skákal by tam neprůstřelný revmatik Keanu Reeves (aka nesmrtelný lovec Pampalini) tak jsou z toho všichni posraní. ()

Karbos

Nic od Netflixu nečekat, je už dneska běžný standard ale pokud se vytasíte s vůbec nejdražším filmem co jste kdy natočili a přizvete k tomu top herce, produkci, scenáristy, je těžké nic neočekávat. Bohužel..... Už jen to, že film jsem viděl cca 14 dní zpátky a pamatuju si jen to, že v tom hrál Gosling je dost vypovídající samo o sobě. Pokud tedy film shlédnete doporučuji si jen dojít max na malou a hned něco sepsat. Druhej den, totiž už budete pravděpodobně psát místo recenze váš nákupní seznam do Lidlu od manželky a i ten máte větší šanci si zapamatovat než děj filmu. ()

Pafouk

Je to taková levnější bondovka. Goslingovo minimalistické herectví sem celkem zapadne, ač tam téměř celý film běhá ve dvou půjčených ošuntělých teplákovkách. Bond by toho času už protočil čtyři obleky. Rozpočet na obleky asi zbaštil pronájem tramvaje. Akce v Praze celkem fajn, ale asi nejvíc zajímavá tím, že je v Praze. Policie ČR trošku bambulové, ale zase mají kulomet a nebojí se ho použít ani v ulicích. Evansův záporák výtečný - možná až trochu moc parodický, ale o to zábavnější. Celkově vlastně ok, na další díl se klidně juknu. ()

sinjakupre

Vadilo mi použití prezentování pražských exteriérů za účelem navození iluze Berlína. Praha se asi musela velmi levně prodat, že filmaři šli touto cestou a nezvolili Berlín. Časové návaznosti jednotlivých scén byly velmi nereálné a do očí bijící. U některých scén jsem měl pocit, že sleduji "Komando" s Arnoldem. Než jako uvěřitelný akční thriller jsem měl pocit parodie. ()

veverysiak

Toto strčí novodobé MI a Bondovky do análov, zrejme to bude tým, že spomenuté série už nemajú vlastne po žiadnej stránke čo ponúknuť, nehovoriac o tom, že hlavní protagonisti sú totálne okukaní, v tomto prípade stačilo najať dve ohromne sympošské persóny, napísať pre záchrancu ľudstva Kapitána Ameriku totálne opozitnú rolu, zaradiť hneď na začiatku prvú kozmickú a do konca kina sa nepohnete zo sedačky, len dúfam, že chlapi neosprostejú od slávy a nezačnú písať pokračovania, takže 85%. ()

Kozlowski8

Profesionální zabiják, pracující pro CIA se sám stává štvancem. O jeho likvidaci usilují nejen vysoce postavení lidé ze CIA, ale také bývalý "kolega", který je trochu (hodně) magor, schopný pro dosažení svého cíle zdemolovat půlku Prahy a postřílet polovinu pražského policejního sboru. Nejzajímavější na filmu jsou oba chlapíci, stojící proti sobě - standardně dobrý Ryan Gosling jako agent "šestka" a ještě úžasnější Chris Evans v roli šíleného záporáka. Tím jsou ale aspekty stojící za pochvalu vyčerpány. Jinak je to už pouze tuctová, umělá, bezemoční a nevěrohodná podívaná bez nápadu a bez překvapení. Od nejdražšího filmu Netflixu bych čekal něco hodnotnějšího a nápaditějšího, co se hned druhý den po shlédnutí nevytratí ze vzpomínek. 45 %. ()

Muf911

Trochu přeplácaný akční film, z nějž si budu pamatovat jen střílečku a honičku po Praze. Ta byla sice hodně akční, ale zase si říkám, co nám tu mají nějaký přiblblý americký pistolníci pobíhat, bourat budovy, střílet naše policajty a ničit tramvaje. Chvíli střílejí z ulice na Žižkově do secesního okna bytu v prvním patře, za chvíli se přesunou před Rudolfinum, pak do Veletržní, no lítaj tu jak zmatený včely a člověk si říká, že kdyby se z toho stala jen jedna desetina, byl by to největší masakr od šedesátýho osmýho.  Jinak klasika podle šablony. ()

jpacuta

Stylové, nudné a zapomenutelné. Až na výkon Chrise Evanse jako hlavního záporáka. Na ty jeho debilní kecy a neochotu chcípnout jen tak nezapomenu. ()

Scaevola

Není mi úplně jasné, kde produkce utratila ony miliony a už vůbec nechápu proč, ale když si odmyslím zbytečně velkopanské efekty a samoúčelné (a bohužel většinou ošklivé) průlety kamerou, zbude mi poměrně zábavný akčně-špionážní filmeček. Pravda, dlouho asi v paměti nezůstane, ale o katastrofu se nejedná. Ch. Evansovi šel psychopatický pábitel lépe než hrdina se štítem, česká stopa od Baku až po Berlín potěšila a A. de Armas je roztomilá. ()

Sopholojong

Po uvodnom sedeni Thornton vs. Gosling vo vaznici scena prejde do grandiozneho titulku The Gray Man, zacinam sa velkolepo tesit... a hovno!!! Hned uvodna akcia v Bangkoku s ohnostrojom (aj s mojimi oblubenymi, zasranymi neonmi) je akasi chaoticka (epilepticka), zle zostrihana, s biednou choreografiou, nasleduju prazdne kecy s centraly CIA, pride "rozmrdanie" lietadla so schopnou (nie vybornou!) akciou, kde mame ale obraz zase rozostreny a strih ide odpudzujuco v "greengrassovskom" rozmedzi 1 az 2 sekundy. Meh! Vystriedame asi 20 lokacii (to nabiehanie dronmi mi ale riadne sralo nervy - ak sa takto zacnu nakrucat panoramy a celky vo filmoch, tak nam pan Boh pomahaj), kym sa dostaneme do Prahy (keby tej nebolo tak drbnem nekompromisne dve hviezdice), kde nas caka najlepsia a jedina vyborna sekvencia Ceska policia - puta na lavicke - roznorode komanda - elektricka... A dalej nic! Akcne finale v Chorvatsku odzivane, bitka vo fontane nezaujimava. Mnozstvo scen natocenych v sere, kde neni ani hovno vidiet, alebo rozostrenych v hmle (Fukunagu na nich!), pribeh Mission: Impossible beckova verzia, Gosling, Thornton a de Armas (nema ziadnu sexy robu, ani inu "bonersku" scenu) nehraju, len saskuju a ak si to ako jediny vychutnava v maniakalnej roli sociopatickeho agenta neherec Evans, tak to je vysokorozpoctova "dojebavka" ako hrom kategorie Princ z Perzie, alebo Lone Ranger. Kde je nasadenie a talent brachov Russoovcov z kulervoucich Avengers teda neviem. Jedno ale viem s istotou - sklamanie roka, mrhanie dolarmi a dalsia ostuda Netflixu. Este raz a uz "fuckt" prisaham, ze stlacim na svojom ucte nezvratne "Unsubscribed". UPDATE: Videne znovu (s lepsou naladou)... a ta Praha to vylepsila na 6.5 az 6.7/10. ()

mokki5

The Gray Man je jeden velký generátor akčních scén s nepříliš fungujícím Bourneovským námětem. Kdo čeká pořádnou akční jízdu a zároveň od toho moc nečeká, bude spokojen. Kdo čeká promyšlený, propracovaný a dechberoucí špionážní příběh, bude zklamán. ()

vpetula

Bylo to špatný. Velký špatný. Ale muselo to být nemravně drahý. Jednu hvězdičku nechávám jen ajen za vyjížďku po známých místech. ()

Doffy

Akcí nabitá střílečka bez jakéhokoliv osobního kouzla a zapamatovatelných okamžiků. Hrdina je klasický mlčenlivý spravňak, který sem tam vytahne nějakou hlášku, a hlavní padouch je vtipkující psychopat bez jakýchkoliv zábran, ale také bez jakéhokoliv šarmu. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)