Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

bicekz

Nemůžu si pomoct, ale kromě pražské scény není nic, co by na filmu stálo za zhlédnutí... Děj je primitivní, nezajímavý a ještě k tomu strašně natahovaný. Na filmu vůbec není poznat, že by měl být nejdražší film Netflixu... ()

Dechman

Slabučký čajíček akčného priestoru. Vlastne niet ani čo hodnotiť. Za mňa obyčajné "C" zo zlými trikmi. Dej zase ten istý, proste ten film nefunguje... ()

TURPIA

Za mě dobrý. Člověk nemůže očekávat nějakou hlubokou myšlenku, ale čistou akci. Gosling a Evans fungovali dobře. Jo má to nějaké mouchy jako že Praha má 3mil obyvatel a ty sirény naší PČR. Ale dostal jsem přesně to co jsem chtěl ()

smartynaf

To, že natočíš s bráchou milion tuctových komixů pro děcka ještě neznamená, že seš dobrej i v pohádkách pro dospělé. Bliká to, hoří to, je to v Praze, ale není to dobrý. Prostě si myslím, že Ryan Gosling je dobrej jen ve filmech, kde neotevře pusu. Prostě mlčí. A to v hláškovacím filmu prostě nelze. To jako by hrál Gosling Deadpoola. Vidím velký špatný. Ale za to Ryan nemůže. ()

nudlis

Od pánů Russo, velkýho rozpočtu a hvězdnýho obsazení jsem čekal o dost víc. Vyplodili jen průměrnej akčňák ZASE o chudáčkovi agentovi, kterej je v prdeli, protože po něm jdou všichni, včetně prodavačky z večerky, na jeho straně je zase jen jeho učitelskej, samozřejmě zase malá holka a pozdějc taky zase jedna z kolegyň. A záporákem je zase jeden (relativně) mladej hejsek, co rád šplhá po profesních žebříkách a má strašně rád moc a prachy. Kolikrát už to tu bylo? A kolik z těch filmů s podobným scénářem dopadlo koukatelně? Málo. A že je tam pár záběrů z Prahy a několik českejch policajtů? No a co jako? To kvalitu filmu fakt nezvedne. Tenhle kousek bude jednoho dne jako "trhák roku" na TV zHovna a po pěti reprízách se odsune do nočního vysilání. Škoda, mohlo to dopadnout podstatně líp. Ale prd. 2,5/5. ()

Mukade

"Effing masterpiece" spracovanie záverečnej fázy finálneho súboja - postupný zverák - kombinácia choreografie, hudby, etc,  GIGGANTIC. .............................. update 11.2.'24: Videl som to už viackrát a ten film nemá takmer hluché vatové miesto a všetko je soo refined (akurát Suzanne je veľmi inkonzistentná) . Russovci sú proste Russovci. ()

Rebel24

Po 6 rokoch som zažil deja vu, keďže práve pri Alien:Covenant sa mi stalo, že som bol filmom nadšený hoci 90% ľudí nie. Gray man mi sadol po všetkých stránkach, je to presne ten typ filmu, ktory je svieži, ľahký, dynamický, v zásade s jednoduchým príbehom, ale tak parádne gradovanym, že nenudí ani chvíľu. Najdu sa aj netradičné prvky, bratia Russo si už prisvojili rýchle prepínanie medzi mnohými rozličnými miestami sveta, tiež humor je nenásilný ale presný, hrdinovia nehlaskuju, skôr správne potvrdzujú svoj charakter. Ryan Gossling v role tichého zabijaka so srdcom je bezchybný no väčšie prekvapenie je Chris Evans, ktorého Lloyd Hansen je pre mňa úplne brilantne napísaný sociopat, netradičný a nepredvídateľný. Aj ostatný si zastali svoje roly, soundtrack bol jednoduchý a chýbal mu silnejší vlastný motív. V sumáre ide o akčnú super jazdu a osobne som rad, že sa Netflix podujal na tvorbu novej série. Zatiaľ to ma rozheganou kamerou najbližšie ku Bournovi, ktory bol však úplne rozbity, už deň po pozretí človek zabudol o com presne bol. Tu PRÁVE vďaka jednoduchému deju a non-stop akcií film dosiahol po všetkých stránkach ten správny učinok. 95% ()

intheend

Příběhově slušný a celkem zábavný, ale jinak strašně zprasený. Velmi často špatná kamera, obzvlášť v akční scéně v Praze zprasený digitální efekty a občas nesmyslný chyby. Týpek s flair gun fakt nemůže vystřelit několik střel za sebou proboha. To je zbraň s jedinym nábojem, která se musí pokaždý znova nabít. Se divim, že ta ženská na konci neměla RPG se zásobníkem. Celkem mě to bavilo, né že ne, ale dalo se to udělat mnohem líp. ()

Tobinos

Mix Bourna a agenta 007. Zase tak špatný to nebylo, je to akční jízda od začátku do konce. Dobrá jednohubka na večer u které jsem se bavil a neusnul. To že hlavní hrdina byl skoro nesmrtelnej mi ani tak nevadilo. Goslinga bych si dokázal i představit jako Jamese Bonda a kapitánovi Amerika vyšinutej záporák dobře sednul. Za mě 60%. ()

luke66z

Ve filmu není prakticky nic, co už jsem desetkrát neviděl v jiných “špiónských” snímcích. Děj je poměrně zdlouhavý, ke Goslingovi jako hlavní postavě jsem si za celou dobu nedokázal vytvořit žádný vztah. Scény v Praze potěší, ale jinak je film docela nevýrazný a zapadne. 45 % ()

ErwinMasaryk

Nějak nechápu, jak může mít tenhle film tak nízké hodnocení! Je to klasický 80-kový film ve stylu Komanda ;). Takže já jsem se celou dobu bavil. Skvělý nářez, výborní herci (Evans se tady vyřádil. Ani se mu nedivím, když hrál tak dlouho kapitána Ameriku...) a velmi pestrá akce. Hvězdičku navíc dávám za prezentaci Prahy. Naposledy jsem si takhle Prahu užíval, když se točilo XXX :) SPOILER: Jen v letadle to trochu haprovalo... ()

jigsaw44

Dá sa to zhrnúť do troch slov: béčková strieľačka v Prahe. Je to iba ďalší špatný príklad toho keď má film vysoký rozpočet, dobrých hercov ale scenár je o ničom, tak to samozrejme nedopadne dobre. Pred rokom má volali či tam nechcem ísť robiť vojaka ale nemal som čas tak som to odmietol, potom som toho trošku ľutoval, ale keď som videl ten film tak som toho ani neľutoval. Russovím idú viac každopádne komiksy, než akčně filmy. Ani sa nedivím že padajú akcie Netflixu a mnoho ľudí si ruší ho ruší, keď vidia že za ich predplatného sa točia takéto drahé ale o ničom filmy. ()

Stinger78

Ať si kdo chce co chce říká, ať si všichni hořekují nad tím, že Netflix vyhodil 200 míčů za průměrný akční film a že jsou všichni zklamaní… Já ne! Film jsem si vychutnal od prvního do posledního okamžiku, do poslední vystřelené kulky, do posledního odpadlého kusu tramvaje. Chci dvojku. ()

Pekyno

Z počiatku pomerne dobre rozbehnuté, s mojou veľkou zvedavosťou a užívaním si sympatického obsadenia. S rýchlo sa striedajúcimi lokáciami sa striedal aj môj prvotný záujem. Pomalšie, špionážne tempo vystriedala predražená akcia, ktorá v konečnom dôsledku nepriniesla moc zaujímavého a niečoho výnimočného. Je to taká pozerateľná pitomina... no veď bodaj by nie za tie peniaze. ()

brkerez

Akční výplachovka co nenadchne, ale neurazí když od ní moc nečekáte. Scénář a dialogy jsou místy směšný, zápletka i v detailech naivní a těžko uvěřitelná (např. ten emocionálně silně nestabilní záporák by příjímacím pohovorem CIA asi neprošel), Ryana Goslinga mam rád, ale zabijáka mi teda neprodal, takže i když se Russo bros snaží hrát na podobný struny jako Bournovky, nacházíme se kvalitou všeho o dvě patra níž, uvěřitelnosté v přízemí a pozejtří kompletně zapomenu, že sem to viděl. Neznam předlohu, ale co mě možná štve nejvíc je, že se tvůrci nevykašlali na humor a nezvážněli. Takhle jsou Ryan s Chrisem v lehce hláškujících cool polohách přesně takový jako je čekáte a o to víc film působí jako příběh z prostředí tajných služeb v představách puberťáků. Ale Chrisovi Evansovi pro něho netradiční magor přecejenom překvapivě docela jde, vizuál a akce má světlý chvilky, štěkající kulomety v ulicích Prahy člověk často nevidí a nasranej sem po projekci spát nešel. ()

UncleMorty

To se nám ti agentíci veleslavný JůEsEj zase splašili a rozhodli se dělat bordel v Čechách! Flákanec jim! Je až k hrůze že vám tihle patlalové rozjebou jedinou tramvaj do Bohnic a ještě ke všemu musíte jako správná Pražská náplava čekat v zácpě protože zavřeli pár ulic kvůli střelbě! A prej že bude líp říkal ten StBák s Pitomiem, se měli v takové krizi činit! Co uděláte pro lidi jako! Gray Man je takový zlobotomizovaný Jason Bourne akorát s tím že hlavní postava umí počítat jen do Šesti a jeho sidechick není Francouzská studentka na výměným pobytu. I přes akční pasáže a úsměvný výlet do jedinýho nejmíň civilizovanýho místa v ČR se jedná o zcela průměrnou neurážející jednohubku na kterou hned zapomenete. ()

Gluminator

Tohle se vůbec nepovedlo... Drahá (200mil. dolarů) béčková slátanina. Nepochopím, že takový rozpočet a tak laciné triky. Scénář šílený a dialogy snad ještě horší. Film se z části natáčel v Praze, i dějově, ale scéna hlavního nádraží je dějově Vídeň. Nelogická scéna v tramvaji, která stále jede, i přes takovou přestřelku je více než komická, logiku v tomhle filmu nehledejte. Místy jsem neměl ani chuť sledovat celý film, kdybych si to pustil jako kulisu, tak by to vyšlo možná lépe. Nevím na co si Netflix hraje, ale tohle je celý obraz jejich fungování. Od bratrů Russových bych tedy čekal více. Slabé 2* ()

Miroslav.Zac

Ano, ty peníze tam byly opravdu vidět. Otázkou je, jestli byly vhodně investované. Scény z destinací, kde se děj odehrával jen pár minut/vteřin, mi přišly trochu zbytečné. Bod za scény z Prahy, rozesmálo mě, když se tam mluví o Praze jako o třímilionovém městě... ale jinak se film nijak nevyjímá mezi ostatními příbuznými z akčního žánru, natočených během posledních dvou let. ()

Knifeos

Velmi průměrný akční film, který dostal vše, co si jen mohl přát - skvělou režijní dvojici a pozoruhodný rozpočet, přesto na filmu není ani jedno moc vidět. V příběhu Ryan Gosling prochází mnoha lokacemi v různých městech (za které statečně supluje Praha), ve kterých se vždy odehraje akce s náznakem nějakého nápadu. Přesto celý děj působí velmi ploše a každý náznak kreativity je zadupán jeho průměrným zpracováním. To má také za následek, že se divák o hrdinu vůbec nebojí, byť by měl, ale budování napětí prostě nefunguje. Je to smutné, protože nepochybuji o tom, že knižní předloha je podle recenzí nápaditá a průchod hrdiny v ní je oproti filmu hravý. Co se postav týče, Ryan Gosling tradičně velkým sympaťákem, Chris Evans potěšil tím, jak si záporáka užíval, u ostatních herců lze jen mrzutě konstatovat, že byly silně nevyužiti, což je vzhledem ke zvučným jménům v obsazení trestuhodné. Nejlépe zpracovaná byla bezesporu část ve "skutečné" Praze, ze které byl onen rozpočet cítit a která bavila, společně s úvodní barevnou a napínavou částí v Bangkoku. Naopak za nejtrapnější část považuji scénu v letadle, která je tragicky natočená, promarněná a chaotická. Obecně CGI drhlo a já nevím, kam se těch 200 miliónů podělo, protože Gray Man nevypadá, že by o ně jen škrtl. O to, aby nepůsobil jen jako průměrné "béčko" se tvůrci snažili i snad rekordním počtem záběrů z dronu, které ale nabídly asi jen dva zajímavé přechody, jinak byly spíše do počtu. Závěrem je pro mě Gray Man tedy tím lehce nadprůměrným "béčkem", které zabavilo, ale srovnání se špičkami špionážního žánru si nezaslouží a pro Netflix je další ranou, protože tohle fanoušci nechtěli. No a u bratrů Russových nezbývá než doufat, že si "spraví reputaci" nějakým dalším stylovým autorským projektem, protože u Cherry dokázali, že to umí... tak ať je to příště vidět. 5/10 ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)