Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

duffi

Nevim, zda je muj zazitek vyrazne umocneny tim, ze jsem byl v IMAX 3D, ale jsem naprosto uneseny, to byla naprosta pecka a byt bych mohl mit nejake vyhrady a predem rikam, ze jsem Del Torovi neveril, vysledek a IMAX mne zcela nadchl. Take soundtrack je naprosto vynikajici. ()

bakeero

Čtvrtá * je za efekty (viděno v IMAX 3D) a hlavně pak za ty zvukový, který tomu dávaly doslova váhu. Až šel z těch obřích měřítek strach. Je tu hrozně cítit del Torova láska k filmu, takže mě nakonec docela mrzí, že tyhle obří roboti (kam se hrabou autoboti) do kin netáhnou tak, jak se čekalo. I když na druhou stranu to ztělesňuje přesně typ filmů, kterých se poslední dobou přejídám; 40ti minutové závěrečné scény mě už fakt se*ou :-)) ()

quip

Teda to byla blbost! Pár maníků s obřími robory bojují proti Cthulhu-like alienům zatímco zbytek lidsta vesele staví zdi, který jsou úplně k ničemu. Scénář protýkaný mrkví, wtf momenty a logickými chybami. To japonský děvče je otravný a blbý jak řapíkatá zelenina, emoce pocit ohrožení civilizace jsou nechutně nevyužité a tak jediné co zbývá jsou ti obří roboti a Kaiju. Ti jsou fajn, ok. ~ Doufám, že vznikne druhý díl, a doufám, že už s míň debilním scénářem. ()

aLCaP0Ne

Pacific Rim je pre mňa príjemné prekvapenie o ktorom som dlho, dlho nevedel. Niekto možno tam vidí súvis s Transformermi, s čím sa nedá nesúhlasiť, ale napriek tomu tento dvojhodinový snímok ponúka slušnú porciu akcie, efektov.. 80% ()

slidealama

Léto 2013 bylo ovládnuto žanrem sci-fi a Pacific Rim bohužel patřil k těm průměrnějším. Jako správný letní blockbuster je plný klišé, plný hloupostí a od začátku víte, které postavy umřou. Mám pocit, že scénáristé takových filmů dostávají předtištěný vzor příběhu, kam už jen vyplňují jména a pár detailů. Naštěstí jsou tam opravdu pozoruhodné akční scény, za které by se nestyděl ani megalomaniak Bay. ()

vincchuppo

That Shit is Heavy! Titanismus na Ntou!!!! Ale je to všechno jenom opičácká adaptace Gozily a Robota Joxe! Kdyby nebylo krásných Super-Megalomanských Efektů, tak u toho asi nudou usnu. Takže 2 hvězdy pánům a paním z animačních studiích. B) ()

Melvej

Byl jednou jeden Američan a ten se rozhodl, že Newton a celá fyzika, která donedávna existovala, jsou vlastně jedna velká obrovská kravina. Inu, napsal scénář k filmu tak pitomému, že ho nemohl chtít režírovat nikdo jiný, než na černo přistěhovalý Mexičan. Tohle už je fakt moc. Když už chtějí v Americe dělat roboty, ať se vrátí k Terminátorovi, případně k číslu 5. ()

mvukotic

Del Toro je frajer. Vysekať z takého idiotského námetu toľko zábavy, kvalitných obrázkov, celkom sympatických postáv a preňho typickú špinavú temnú atmošku, to sa musí vedieť. Áno, je to klasická americká patetická akčná blbosť, ale je v tom cítiť kus chlapčenského nadšenia, srdce a celkovo to dobre šlape aj napriek dvojhodinovej stopáži. Oproti rôznym transformerom, battleshitom, alebo t:salvationom a podobným výpravným hovadinám o level vyššie. Iste, nájde sa tu nejaké to klišé a pár okatých "inšpirácií", ale všetkého je tu tak akurát, aby to neotravovalo a nekazilo zážitok a zábavu. Snáď až na príliš často sa opakujúci ústredný hudobný motív. Ideálny výber na oddychový večer s pizzou a dvoma pivami. ()

billinus

Tož ba....pěkné pokoukáníčko - snad první film, kde měřítko velikosti funguje skoro furt. Co už nefunguje je film, protože spíš fandíte kaiju - zde prezentovaný vzorek lidstva je dobrý jen jako jejich potrava resp. hračky. A del Toro? Ano je tam, schovaný mezi řádky a musíte si ho najít lupou. A myslím si, že on se bavil a baví ze všech nejvíc (i tím, jak lidské postavy jsou zde placaté a pitomé). ()

Franc1s

Především pro mě šlo o ty souboje Kaiju a Jaegerů a o ty vizuální orgie. Nechybělo kousek vtipu, ti dva šílení vědátoři a Hannibal se zlatýma botama bavil. I. Elba opět kápo, umí! Akorát mi trvalo než jsem si zvyknul na toho hl.hrdinu, ale jak byl pak s číňankou, tak dobré. A myslím, že tady bylo zničeno a zabito více lidí než u MoSteela,ne? Proč nic neslyším za ohlasy?? Možná bych ještě přidal tvrdší hudbu u těch soubojů, jinak nic. Doufám, že jednou klapne ta dvojka na druhé straně trhliny:) A teď je ten správný čas se začít mlátit do hlavy, že jsem na tom nebyl v kině. Akční podívaná jak má být 8/10 ()

Pavel82

Transformers vs. Godzilla topící se až po krk v přiblblém hrdinském patosu. Čekali jste něco jiného? Hlavním tahákem tu měly být souboje monster s roboty...a ty jsou čekaně velmi efektní. Ale dát víc než tři prostě nemůžu... kvůli tomu očiprotáčejícímu a na citytlačícímu zbytku... a také vzhledem ke svému pokročilému věku. ()

Acrobat

Núka sa paralela, že ak ľudia nechali za Bayovu presaturovanú kovovú zábavu vyše miliardu, akýkoľvek kovový „dopad“ spôsobí prudkú návratnosť investícii. V podobnom duchu uvažovali aj pri Pacifickom Ríme, kde pre nič iné ako Guillermovu detskú fantáziu, nasypali riadne množstvo „Benjaminov“. Ľudia však boli (sú) presýtení. Pozerať totiž na niekedy v detstve vytvorenú fantáziu del Tora ako sa v Kovozávodoch vyrobené hračky bijú s väčšími, veľkými, obrovskými, no dobre tak gigantickými príšerkami nie je pre všetkých ten pravý šálok čaju. On na tomto trval aj v dospelosti, dupkal po zemi, dušoval sa, plakal, vyhrážal sa, že tie bitky chce natočiť. No a čo medzi scénami? Balast, nič iné, kópie kópií, absurdnosť, klasické zloženie belocha, černocha, Ázijca, šibnutého doktora, blonďavého hrdinu a jeho sexistický protipól. Dajte omáčky o záchrane ľudstva. Ja chcem len tie bitky. A ono to tak aj vo výsledku vyzerá. Až zdravú a úctyhodnú nechápavosť vyjadrujem nad súčasnými technickými spôsobmi ako natočiť prerážanie päsťou mrakodrap so spustením kinetickej energie kovovým guľkám. Všade prítomná voda, tyrkysová krv Kajiu, atómvý podmorský výbuch, prefíkané zničenie inej dimenzie. Dlhé prehľadné biblické bitky so sprievodom ako vždy výborného Ramina Djawadího sú nadnesene povedané so sedadla zdvíhajúce. Ako vrchol je však rozpoltenie draka v stratosfére v slo-mo detaile. Tak ako v tej sekvencii stúpalo „Cigánske nebezpečenstvo“ do vesmíru a naspäť raketovo a žhavo padalo, tak pôsobil aj film. Raz dole v priemerných klišovitých vodách, inokedy sa špúlili pery a pripravovali sa oslavné ódy. Nemôžem povedať (za seba), že všetky filmové cesty budú viesť do tohto (pacifického) Ríma.(videné 01.10.2013, 08.10.2019, BDrip) ()

deLaFere

Neodpustím si srovnání s dalším blockbusterem Světová válka Z, který šel do kin ve stejné době. Světová válka se bere smrtelně vážně, bohužel konstrukce příběhu je vyloženě nekonzistentní a film působí jako sled událostí, které jsou lacině pospojované a často velmi hloupé. Film je tak rychlý, že si k postavám nenajdete vztah a upřímně řečeno není ani ke komu. Pacific Rim je blockbuster se vším všudy, milionkrát omletá konstrukce s nezbytným patetismem, množství triků (mimochodem velmi slušných) a pochopitelně slušná dávka povrchnosti. Jenže se na to dívá jinak, nebere se to až tak vážně, moc se mi líbila Rinko Kikuči a film je mnohem napínavější. Když jsem viděl trailery obou fulmů, očekával jsem přesný opak. Pacific Rim není žádný umělecký zázrak, splnil má očekávání a místy je i předčil, narozdíl od Světové války, která je pro mě absolutní propadák. ()

marusaj

Pateticky hloupé, hloupě patetické. Bez jakkoli zajímavých postav, se stupidním scénářem. Akce je velká, nicméně pomalá, těžkopádná a nezáživná. Hodně velké zklamání. Jestli chtěl Del Toro převést na plátna něco ve smyslu Neon Genesis Evangelion, tak je to prohra roku. ()

Shaleman

Já nevím, proč všechny ty velkolepé bitky obřích robotů a kulervoucí likvidaci města nenechají Michaelu Bayovi, který i z padajícího jablka dokáže udělat neskutečně impozantní explodující záležitost. Del Tora mám rád a jeho tvorbu respektuji a je jedno, jestli jde o film pro děti či dospělé, ale takovýto materiál do jeho rukou nepatří. Souboje jsou dobré, ale okoukané z transformerů, jen postrádají Bayovu zručnost a nápaditost a mezi souboji vás pomalu nudí tisíckrát omletá a patosu překořeněná omáčka natolik předvídatelná, až je zbytečné se s ní nějako zdržovat. A tady Del Toro udělal největší chybu, protože se s ní zdržuje, (ne)děj se vleče a tím pádem explozivní závěr tak trochu vyšumí do ztracena. I ty příšery, jejichž podoba by měla být jedním z největších taháků fantazie Guillerma del Tora, připomínají klony z podobných filmů a jejich schopnosti slouží pouze pro regulaci závěrečných titulků a eliminaci pro děj zbytečných postav (kdyby je rovnou vynechaly, děj se nijak zvlášť nezmění, časomíra se zkrátí a peníze ušetřené na honorářích mohl být věnován na lepší scénář). Nevím, kde se stala chyba, jestli na tvůrce tlačilo studio, či dostaly "málo" peněz, ale to co jsem očekával, jsem nedostal a zklamání tak neskrývám. Guillermo měl zůstat u svého Hellboye, pokud chtěl zabrousit do vod Hollywoodských blockbusterů a toto želízko v ohni přenechat jiným, akčněji zručnějším, protože námět si to určitě zasloužil, nebo to celý alespoň rapidně zkrátit, aby to alespoň rychleji uteklo. V tomhle uskupení jde jen o velmi šedý průměr, který se měl ještě nějaký čas opracovávat na dně Pacifiku, než by se trhlina otevřela a nechala Útok na Zemi vyplout na hladinu. ()

Kenty

Asi takhle: Obří roboti, malí okupanti, americké klišé, super-vrtulníky, co unesou obří roboty, dobrý zvuk, podoba s Transformers, pěkní herci, a opět ti Roboti. Když se uvolníte a moc nepřemýšlíte, tak celkem příjemná podívaná. ()

E lan

Dobrý ba co více trikově výborný akční sci-fi film. Člověk se navíc baví od začátku do konce a ani mu nevadí noname herci a téměř nulový scénář. Škoda toho, že film nemá čím chytnout za srdce. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)