Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

bobby_jean

Skutočne OBROVSKÉ dielo, čo sa týka akcie a efektov. Vizuálna stránka je dokonalá, čo však zabíja celý film je jedno valiace sa klišé za druhým. Všetkému, čomu Amíci tlieskajú v Deň nezávislosti, Armagedone a podobných, tomu istému (snáď hádam ešte s väčším pátosom) tlieskajú aj tu. Pomaly v každom dialógu, v každom pohybe či geste nájdete toľko gýču a stokrát opakovaných, ošúchaných, vypratých a znova vysušených fráz, že hádam nie je ani v schopnostiach režiséra nabúchať ich tam všetky v priebehu dvoch hodín. Ale podarilo sa! ()

Duoscop

Ty americké Happyendy.... jak já je nesnáším. Jinak originální námět, příšery Kaiju jsou více než povedené Godzila z roku 1998 by jim mohla leda uhnout z cesty se staženým ocasem. Roboti Jaegers předvádějí skvělé efekty a při soubojích s Kaiju je to opravdová Sci-Fi podívaná. ()

BS

Ten film má cool obří roboty proti superobřím monstrům. Pak tam jsou taky nějací lidé, kteří ovládají ty cool obří roboty a bojují proti těm superobřím monstrům. Jo a taky je tam Ron Perlman, který z těch mrtvých superobřích monster, která zabijou ti cool obří roboti, dělá viagru. Jo a jsou tam ultra super cool obří roboti!!! ()

T-pack

Na Pacific Rim jsem se těšil už od jeho ohlášení a do kina šel s nadšením, že se zase narodí nějaká pěkná pětka za akční podívanou léta, rozhodně inteligentnější, než většina, když už jí točí del Toro. Možná jsem měl své očekávání umírnit po zhlédnutí tolik opěvovaného Faunova labyrintu, ze kterého se vyklubal neuvěřitelný paskvil. Takže jako pocta asijským monster movies to celkem funguje, to je jasné hned od začátku, kdy ta obří godzilka zaútočí na San Francisco a vy koukáte na scénu monumentální jak pyramida a to přitom trvá pár sekund. Povstání příšer je vysvětleno v příjemném flashbacku, takže se člověk nemusí patlat ve vymejšlení a stavění Jaegrů a skáče přímo do akce s dvojicí bráchů dávající přes držku příšeře a naopak. Zhruba tady ovšem začíná jít do kopru jedna složka filmu, a ačkoli se to prvním hammy výstupem Elby nemusí zdát, věřte, že zrovna on šunkovej bejt nepřestane. Jemu jsem to docela žral, on je tam fakt ta superstar, ovšem ostatní postavy, příběh a situace jsou naivní a skoro komický. Ohraný je to do samýho konce a ačkoli tohle u mě většinou film pohřbí dost hluboko na to, aby hledání nějakýho kouzla nevyžadovalo spoustu dřiny, tenhle snímek mě zlomek vteřiny lákal i na ten plnej počet. Jednak za to můžou ty nádherný monstra, který se mi ovšem taky líbily víc, čím dřív se ve snímku objevily. Gorilí samec ani kyselej pterodaktylí ksicht ani jakákoli z příšer na konci na mě nezapůsobila tak moc, jako korýš ve flashbacku Mako. Tam ani tolik nešlo o vzhled jako spíš o situaci, v který se nacházel – je velkej rozdíl mezi příšerou dostávající nakládačku uprostřed moře a mezi monstrem pustošícím město, když pronásleduje bezbrannou holčičku. Krom toho jsou souboje to, na co se člověk těšil nejvíc, a ty nezklamou. Scéna, ve který za zády jedný z příšer městem napochoduje jaeger jako rocková hvězda a přetáhne jí přes hubu obří lodí, je jednoduše scéna roku. Hudba ve snímku šlape a objeví se i motiv, kterej vám Kaiju filmy připomene. Koukat na Pacific Rim je něco jako chodit s hrncem na hlavě skrz papírovej model města a řvát u toho jak tygr – působí to směšně, ale člověk si stejně užívá tu velikost a velkolepost. ()

uiu

Konečně pořádný akční blockbuster, kde jde čistě jen o bitky robotů s monstry, modrý hlen a utržené končetiny a žádná z vedlejších linií neobsahuje nucenou romantiku. Sice jsou to Transformers říznutý s Power Rangers a na začátku to vypadá jako strašná blbost, když nám vypráví, jak se objevila na dně Pacifiku monstra, která přechází přes dimenzní bránu... ale časem se příběh obalí, dává ve svém universu smysl a nenechává nezodpovězené otázky. Jediné co mi vadilo bylo pár nelogičností - aneb na co v století moderní technologie používat mobily nebo vysílačky, musíte nasednout do vrtulníku a letět několik minut a říct důležitou zprávu šéfovi až vysílačkou na základně, když už je akce v proudu a když někdo nemá puls, tak mu nedělejte masáž srdce nebo dýchání z úst do úst, ale obejměte ho a říkejte, ať neumírá. ()

elanius

(123/2013) / V jadre až priveľmi triviálny príbeh, zaobalený do dokonalej formy. V celkovom zúčtovaní jemný nadpriemer. (7/10). ()

lennyd

Stále jsme předpokládali, že hrozba přijde z hlubin vesmíru. A ona přišla z hlubin moře. Kaiju, obrovské příšery, které se noří z nejhlubších moří, a likvidují jedno město za druhým, a se kterými naše zbraně nedokáží nic udělat. Ale přesto se najde možnost, jak se Kaiju postavit. Jaegers, obří mechanické stroje, ovládané dvěma navzájem propojenými piloty, jsou jedinou nadějí lidstva... Přiznám se, pro mne bylo největším kladem i záporem filmu jeho vizuální zpracování. Na jedné straně je opravdu nádherné, a skvělé, co se dá za pomoci dnešních počítačů vyrobit. Na druhé straně v některých okamžicích Guillermo del Toro hodně tlačil na pilu, čímž se souboje stávaly dost nepřehlednými, a slabším povahám mohly způsobit epileptický záchvat. Dalším kladem i záporem zároveň byl příběh - bohužel neměl takovou hloubku, jako by mohl mít - nicméně film je vyroben tak, abyste nechali mysl odpočívat, a užívali si ostatními smysly (zrak, sluch) .. (btw. když propojení bylo "dvousměrná cesta", jaktože se Kaiju skrzevá spojení nedozvěděli o plánu lidí na zničení brány?). A vcelku mi sedlo i herecké obsazení, byť jeden z mých oblíbenějších herců zařval hned na začátku. Takže když to tak zhodnotím, tak jsem nadprůměrně uspokojen, a jediným vyloženě zklamáním byl ten přeslazený happy end... ()

noriaki

Čekal jsem hodně a dostal jsem něco úplně jiného. Ne nutně horšího, jenom ne tak epického, ani dospělého. Pacific Rim si na nic nehraje. Všechno staví na obřích bojových robotech, ještě větších potvorách a nadupané akci. A když už se nebojuje, tak se na place promenádují Idris Elba a Charlie Hunnam, oba s charismatem až na půdu. Všechno ostatní zaostává a scénář je vyloženě zklamání. K takovému námětu by slušel jiný děj, než tohle přímočaré a předvídatelné dobrodružství. Atmosféře a emocím to ale neublížilo. Infantilní vtípky zase tak nerušily a u postav jsem nějakou hloubku ani nehledal, takže nakonec proč ne. Jen je škoda, že film kterému by Cloverfield Matta Reevese mohl dělat volný prequel, rezignoval na svoje ambice. Potenciál tam byl velký. Pět hvězd dám ale i tak. ()

venison

Další z filmů dělaný na efekt a tenhle účel to bohatě splnilo. Moc se ve vztazích hlavních hrdinů nepatlaj a o to víc máme bojůvek na koukání. Boje zase ryze efektní, protože Jaegers využívali své nejúčinější zbraně na závěr a půl města zcela zbytečně zdemolovali :-D Zejména fandové Transformers (mezi které nepatřím) si film náležitě užijou. Vizuálně moc pěkný a povedený především v HDčku. Týpci Charlie Hunnam a Robert Kazinsky mi byli krajně nesympatičtí a jedinej "koukatelnejů z celé plejády modelů byl tatík Max Martini :-) Jako majitelka buldoka si hlasitě mlaskám nad nádherným Maxem :-) Ron Perlman taky potěšil další vyšinutou rolí :-D Nic průlomového - s dalším ještě našlapanějším filmem upadne v zapomnění.. ()

_DAVE_

Pro technické nadšence vskutku impozantní zážitek, který vzdává hold starým Japonským "příšerákům" :) ,vzpomínáte na Gapu? Po filmařské stránce už je to horší, takže pokud čekáte něco jiného než 3D popcornovou zábavu, ruce pryč. 70% ()

Beky

Hrozný film, katastrofálně nudný, po všech stránkách, jak akce, tak i příběh, komediální prvky nevhodné, postavy...divné..doktoři, Hellboy...WTF???...jen ten Hunnam mě bavil, plus jeho parťačka!! Bohužel zklamání!! ()

Phietros

Velkolepá porce efektů, bojů a celkového sci-fi žánru po Godzille patří mezi nejlepší svého druhu a potěší každého fanouška. 80% ()

Gar-mogoth

Obří (hehe) scífko, opepřené místy docela hloupými kecy (kdo ale čekal něco chytrého asi neviděl trailery). Vizuál a efekty parádní, funguje to na robotí i lidské úrovni (Perlman s Elbou jako vždy vedou, ale i ústřední dvojice je vážně fajn), a co se bojů (i bez robotů) týče - místy jsem se tetelil blahem. Motivační řeč o zrušení apokalypsy se každopádně řadí do jedněch z nejpamátnějších hlášek roku 2013. ()

Redi

Jsem rád, když mě překvapí nějaký blockbuster, ke kterým ve většině případech nemám moc velké důvěry. V tomto případě jsem hltal trailer před premierou (s dávkou skepse) a kupodivu ani potom film nezklamal. Naopak se divím, že totální sračky, jako třeba Avengers, jsou vychvalované do nebes a tohle jde ke dnu. Uvítal jsem od začátku vhození do celosvětové hrozby, následné klábosení s Rinko, Idrisem.... a ani ten hlavní (pro mě neznámý) hero kupodivu nevadil, a poté ultimátní řež. Efekty jsou monstrózní, jak se na takový film patří. Spokojenost... a jestli se ubírají hollywoodské průjmy tímto směrem, tak se začnu možná těšit i na novou Gojiru. ()

MikyAff

Mně se to líbilo. Se začátkem se nikdo příliš nesr.. rovnou akce a to bylo příjemné. Příšerky byly hrozně fajn. Každá něčím trošku jiná a mládě prostě rozkošný. Zezačátku, co jsem viděla, že tam bude i hrdinka, tak jsem se jen modlila ,,Proboha, nezabouchni se.. Jen se nezabouchni." Inu, možná, že se tak stalo, ale ve filmu nebylo žádné fyzické sblížení a za to jsem hrozně ráda, protože filmy, kde se hrdina za každou cenu musí zabouchnout do parťačky mi hrozně unavujou. Po stránce kamery a animace jsem také velice spokojená. No a největší radost mi udělal Perlman. Měl sice menší roličku, ale byl naprosto skvělej! Nechápu, jak tenhle film někdo může přirovnávat Transformers a Godzille. Ano, je tam pár podob, ale nemůžeme přeci říct, že je to pomalu to samé. Samozřejmě spousta typických klišé, ale tomu se málokterý film dneska vyhne. ()

ivan bohatyr

Záplava efektů, obří dinosauři a roboti se mlátí a rozbíjejí všechno kolem, to je jak ohňostroj, kdo by to měl rád. Bohužel dál ale slabota, především ty dojemné scény byly trapas, taky ten válečný proslov... no to byly velice slabé chvíle. Obecně ten boj dost nesmysl - stačí se trochu zamyslet, jak bych zabil třeba nosorožce, šel bych ho bít pěstmi, no to těžko, postavil bych nějakou velkou pušku nebo dělo nebo tak něco. Postavit na to robota, který je bude mlátit pěstmi je totální nesmysl. ()

drake31

A všetkoničiace blockbustery pokračujú. Del Toro prišiel s vlastnou víziou mimozemskej invázie, s vlastným druhom mimozemskej chátry, zabalil to lahôdkových vizuálnych efektov, čiernočiernej tmy, a ponechal už mnohokrát obkreslenú šablónu. Vadí mi to snáď ? Nie. Pacific Rim je všetkým čím chce byť - deštrukčnou zábavkou pre každého kto chce prebudiť to dieťa v seba. Mohol by som tomu vytýkať všetky chybičky, všetky tie otrepané frázy ktoré sme už počuli toľkokrát že to s nami už nič nerobí, všetky tie šablónové veci ktoré z ktorých sa tvorcovia boja vystúpiť, ale čo to zmení ? Rozhodne nie ten nádherný pocit z vizuálnych efektov či nadupaných súbojov ktoré som si užíval, i keď v opäť nevýraznom 3D (ale stále to bolo lepšie než u Týpka z ocele). Relatívna spokojnosť, a príklon k vyššiemu počtu hviezdičiek. ()

Brandon

Monstrózní bitky robotů s novodobýma dinosaurama byly jedinou světlou stránkou jinak ve všech ohledech průměrného, až hloupého, filmu na jedno zkouknutí. 3D verze úplně zbytečná. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)