Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Borecz

Spokojenost. Na 5* to není, to by tam musel být i zajímavý příběh nebo tak, ale pokud vám - stejně jako mně - postačí, že je ve filmu značné množství scén s dobře zpracovanými obřími bojovými roboty, tak nebudete zklamáni :) Očekáváte-li něco víc, pak asi děláte chybu. Za zmínku pak jistě stojí výkon Burna Gormana, který se mi vždy líbil a ani tentokrát nezklamal. ()

uodevr

Maximální spokojenost. Bylo to všechno, v co jsem doufal, a ještě něco málo navíc. Jednoduché, přimočaré, šlo to ihned k věci a nesralo se to s malichernostma, které by v tom akorát tak překážely. Famózní bitka obřích rozměrů s ideální délkou, při níž jsou časté záchvaty husiny a nejedno zatlačování slz štěstí naprostou samozřejmostí pro všechny, kteří od toho nebudou čekat hluboké filosofické dílo, ale prostou rubačku. Fantasticky natočenou rubačku, no less. ()

DoubleJo

Godzilla meets Transformers s vizuálom Iron mana. Dej nula bodov, nekonečné súboje začnú po chvíli nudiť, lebo sa iba opakujú dookola. Keby mal film iba hodinu a pol nič by tým nestratil. ()

MeatFly_cz

Všechny dosud natočené blockbustery typu Transformers, Avengers a já nevím co ještě vypadají podle Pacific Rim jako nízkorozpočtové blafy...Žádný, ale opravdu žádný zatím mnou viděný blockbuster se tomuto nevyrovná, všechny ty akční scény tak epické jsou na míle daleko před vším co jste mohli dosud vidět, je zbytečné to nějak rozvádět, tohle se prostě musí vidět. Herci byli skvělí, příběh vynikající a 3D jsem si taky parádně užil. Klidně bych zašel i znovu na repete, ale film určitě koupím hned jak u nás vyjde na blu-ray, takže ještě vydržím...Zpočátku jsem se trochu bál, po tom jsem pročítal komentáře zdejších expertů, ale nechápu proč na film vůbec chodili, když bylo přece nad slunce jasné, co lze od filmu čekat a pro jaké publikum je cíleno, někteří jsou zde na hlavu a je jich hodně! Takže, ten kdo dal méně než tři hvězdičky a čekal něco příběhové dokonalejšího, postupné a detailní budování psychologie všech postav je hlupák! Pokud chcete hlubokomyšlenkový příběh, oscarové herce, zajděte si na nějaké dobré drama, protože jinak nevím co tu pohledáváte... ()

Viper86-V1

Vizualne nic tak epickeho asi neuvidite, pribeh becko jako prase, to by ale ani nevadilo. Bohuzel se ale pro same roboty a potvory zapomnelo na zajimave lidske postavy, ke kterym si udelate vztah a den po projekci si aspon jednu z nich budete pamatovat. ()

Mr_Moon

Opet mimozemstani chteji zlikvidovat ZLE lidi a opet tupi amici v cele chcou zachranit svet. Krome megalomanskych bitek plecharen a naklonovanych prerostliku je film uplne o nicem a nic v nem nezaujme, prisluhovaci justina biebera z toho budou asi uchcavat ale nema to zadny potencial :-( ()

tartan

Absurdný letný mega výplach s niekoľkými vtipnými momentmi a snaživými, zväčša pomerne neznámymi hercami (Ron Perlman a jeho extempore is the best). ()

otilrak

Film, od kterého jsem čekal o mnoho víc. K dokonalosti mu toho chybělo hodně, ale alespoň jsem se bavil. Souboje robotů s monstry jsou natočené hezky efektně, ale podle mě dost nedotažené. Proč s Kaiju bojovat neustále jenom pěstmi? To nemohli dát Jaegersům nějaké kulomety hned na začátky boje, a když ani to ne, tak proč ne aspoň kyje? Proč instalované zbraně vždy použili až na konci boje nebo když šlo do tuhého? Otázka technického vybavení robotů podle mého prostě nedotažená. S takovým rozpočtem měl del Toro určitě navíc. Pozitivní je, že nezklamal s kreaturami a zase si s nimi vyhrál. ani jedna nebyla stejná a každá měla skvělé individuální vlastnosti. ()

kubas369 odpad!

Kdyby to natočil Emmerich nebo Bay byl bych ochoten tehle neuvěřitelně bezduché sračce dát dvě nebo možná i tři ale na del Tora je tohle neuvěřitelně slabé a nudné a rozhodně vypatlané takže neznám slitování. ()

Olafsson

Nehledejte v tom děj, rozhovory a podobný pičoviny.. Hledejte řežbu, mega akci, a luxusní triky a bude te odcházet z kina naplněni, spokojeni a vycákáni jako po dobrým šuku... naprostá spokojenost, dostal jsem co jsem čekal a dostal jsem to vrchovatě... ()

amyth

Nebyla to nuda, ale že bych si z toho sednul na zadek to teda ne. Za posledních deset let je těch tříhvězdičkových průměrákových blockbusterů opravdu hodně. Je vidět, že Bay vychoval celou jednu generaci filmařů, kteří už nic jiného neumí. Velcí roboti ovládaní lidma slibovali hodně (Robot Jox se vrací!) - ale zůstalo jen u příslibu. ()

vaclaw

Béčkový film s Áčkovým rozpočtem. Hrdinové správně drsní, monstra monstózní, souboje efektní (a, světe div se, přehledné). Bohužel s příběhem si tvůrci zase moc hlavu nelámali a naivita (a místy i ta trapnost) by se dala ždímat, což je vzhledem k rozpočtu a kvalitám tvůrce trochu velká škoda, protože například ve srovnání s japonskými mecha anime, kde je aspoň snaha tvářit se jako že jde o něco víc (a místy se jim to i daří), tak Del Toro prostě nechá dvě přerostlé hračky prát se spolu a výplň dodá pomocí simple epic movie scrip generátoru (verze 2.1 - large scale included). Na zabití času vcelku fajn, ale přeci jenom bych čekal něco víc. ()

Toustovač

Velký, fakt VELKÝ. Jinak nic, co by stálo za zvláštní zmínku, snad kromě skutečnosti, že jsem se vůbec nenudil, ale zároveň ani pubertálně nejásal nad tím, jak si dávají ještěrky s plechovkama po papule. ()

jafuska

Ale jo, dalo se na to dívat, ale nic extra, mám ráda drama, akční scény, ale tady se nějak moc nepovedli postavy, škoda, pro mě docela velké zklamání, očekávala jsem od toho daleko více, a vřele souhlasím s komentářem uživatele MeanWhile, dobře to vystihl, víc k tomu asi není co dodat, ()

Vocoun

Ano je to megalomanský Blockbuster bez nějakého většího děje za fůru peněz a zaměřený především na efekty. Ano taky herecké obsazení není žádná přehlídka oscarových herců a samotný námět a scénář taky nevěští kousání nehtů z dramatických okamžiků. Jenže taky je pravda, že tenhle film si na to ani nesnaží hrát. Je to prostě film o velkých robotech bojujících proti velkým godzilám. Akce šlape slušně, souboje se mi moc líbily a atmosféru takovéhoto filmu to splnilo jak mělo. Opět typický americký patos, sebeobětování a bůhví co, ale v tomto případě mi to opravdu zas tak nevadilo. Film jsem nemusel přerušit, nenudil jsem se a nechtěl jsem aby jen tak končil. A to je to, co od takového scifi akčního drahého filmu hledám. Člověk nesmí každý film srovnávat se svým Mt. Everestem :) 68% ()

lucky.loo

Necítím , že v dané de Torro s Beachemem mohli udělat něco víc. Pro mě někdy z hlediska dějem méně znamená více, což byl i příklad právě zde. Efekty vynikající, roboti i příšery gigantické. Boje jsem na rozdíl od rychlostřihačky Transformers stačil vnímat. Nejvíce mne zaujal Idris Elba, podal tady vynikající výkon. Přemýšlel jsem "kde jsem ho viděl...", pak mi docvakl "ááá ve vynikajícím anglickém detektivním seriálu Luther". Hodnocení: 80% ()

johny95

Vážne som sa tešil na tento film a až také sklamanie som si nezaslúžil. I keď scény bojov Jaegerov s Kaiju nesklamali, skôr naopak, boli dosť OP. V istých momentoch síce boli zmätené a odohrávali sa až na pár výnimiek len v mori, ale i tak potešili a tie efekty boli fakt vymazlené. Ale tých kecov okolo toho!! Väčšinu filmu sa len kecá, vtip by ste len ťažko našli a ten soundtrack je skutočne strašný. Pridať tam trochu rocku a metalu, hneď by bol ten film lepší. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)