Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

PB2

Tak trochu zklamání, potenciál byl úplně jinde, ale pořád o třídu před transformers. Efekty skvělé, hudba skvělá. ()

Azrail

Del Toro dostal opět možnost zařádit si v digitální sféře a tentokrát dost ve velkém. Nechci se příliš babrat v příběhu, který je poměrně jednoduchý a samozřejmě tu byl již mnohokrát. Po vizuální stránce je film ale vcelku žranice, to mu rozhodně upřít nelze a myslím, že hlavně o to tu šlo. Herecké výkony ovšem nejsou také vůbec špatné, ať už ten Hunnamův či pro mě nádherné japonské tvářičky Rinko Kikuchi. Líbila se mi i postava Hannibala Chaua, tradičně skvěle zahraná Torovým oblíbencem, Perlmanem. Snímek nepostrádá komickou vložku, kterou mu dává právě Perlman, byť nedostal příliš prostoru a pak duo tak trochu šílených vědců, které ztvárnili Day a Gorman. Ačkoliv se film snažil hrát především na vážnou notu a "záchranu světa", je to podle mě paradoxně jeho největší nedostatek a prim pro mě hrají výborně natočené akční scény a nápadité zpracování hlavních monster-záporáků. Více se tu rozepisovat nebudu, každopádně ode mě by film dostal zhruba 75%, zábava to nebyla vůbec špatná. ()

himor

Niekomu zbytočné, niekomu prehnané a naopak niekomu to sadne. A to som ja. Mám rád sci-fi hlavne po vizuálnej stránke a tu musím dať tutovú stovku. Príbeh zaujímavý, aj keď miestami primitívny, ale ajtak som sa nenudil. Hlavný hrdinovia celkom ušli, nijak mi nevadili, aj keď občas herecký výkon ako opica. Japonka cééélkom ušla :) Po tej vizuálnej stránke to bola šleha, rovnako ako zvukové efekty a šialené potvory. Takže okej a pokračujte v snahe o podobné filmíky. 85% ()

Misulka93

Pěkná podívaná! Příšery a ohromní roboti neustále v bitvách... ALE - skoro tatínek objetující se pro svou dceru, nefunkční bomba, která se dá odpálit jen ručně,... Neviděli jsme to už někde? Co třeba Armagedon? A to teda nemluvím o několika už zcela absurdních momentech, jako například použití pily až u skoro poslední příšery, vyhledávání jednoho konkrétního člověka jen proto, aby si ho příšerka očuchala, apod. Plus konec po titulcích mě nutil popřemýšlet o 2 hvězdách.. Nakonec ale za dobrou a efektivní podívanou dávám hvězdy 3 ☺️ ()

ŠpetaMarek

2013: Neobjektivni film roku, ocekavani byla velka a do puntiku splnena. Nevim co bych tomu v ramci letnich blockbusteru mohl vytknout, nakonec i ta hudba nebyla tak hrozna. Nedokazu si predstavit lepsi adaptaci Evangelionu urcenou pro straveni negeekem ci nejaponcem. Ten film ma srdce a ne ze ne, uveritelny a vypiplany svet, skvelou akci, eye candy momenty, jaw-dropping momenty a pasujici herce a hlavne neposrany zaver!!! Tak vzacny element v blockbusterech poslednich let. A cancelling the apocalypse je i poste mazec! 2017: Jop je to porad narez. ()

ANTYCHRYST

Sice to může ze začátku vypadat jako béčkovej brácha od Transformers..:) ...a ono je to koukatelne béčko :) :) .....spousty obrovských příšer - kde je tedy vzhled dosti bídný.... až je to do nebe volající... pak roboti..ty už vypadají o něco lépe.. frčí to všechno na vlně mnoha efektů.. výbuchů.. soubojů.. 60% příběh kterej mě moc nevtahl do děje.. tudíž mě bylo Šumafuk..kdo přežije..:) promarněna šance.. místo meganareznyho bijáku průměrný film .. ()

movemat

Transformeri mixnutí s Godzillou. Akurát, že aj Transformers aj Godzilla už svoju látku vyčerpali a tak takýmto snímkom neostáva nič iné, len nadotovať ich ešte viacerými miliónmi dolárov nech tu máme ešte viac výbuchov a ešte viac deštrukcií (bitka v Hong Kongu perfektná). Ale dejovo je to už aspoň päťkrát vyluhované. Dvojka pojašených vedcov ma presvedčila nech tomu dám tri a nie dve hviezdičky. ()

gicous

Potrhané bubínky, oči vypadlé z důlku, aneb Del Toro natočil letošního krále blockbusterů. Všechno je podřízeno velkolepým soubojům robotů a příšer, při kterých budete v němém úžase a s otevřenou pusou sledovat ty nejnabušenější akční scény roku. Jednotlivé souboje gigantů jsou rozehráný jako dokonalé zápasy wrestlingu, při nichž jsou ničeny přístavy, města a lodě. Pacific Rim je stvořen pro to, aby byl viděn na velkém plátně, protože jedině tak si ho užijete ve velkém. Takže akční scény jsou super. Celkově je technická stránka filmu na zavratné výši. Líbil se mi motiv propojení myšlení obou pilotů přes jejich vzpomínky. Právě ty vzpomínky generují nejvíce emocí a přinašejí Del Torovi možnost, jak nás přinutit, aby jsme se o hrdiny fakt báli. Teďka příběh. Ten je jednoduchý jako facka. Jednotlivé vychytávky s tím, jak se dostávají Kaiju do našeho světa a snaha vědců přijít celé věci na kloub jsou vyřešeny sice nikterak originalně, ale zároveň nepůsobí příběhu žádnou škodu svou eventuální trapností. Postavy jsou funkční v rámci celého příběhu, čili dva vědci dodávají potřebně informace a vysvětlení, piloti nás vtahují více do děje a pak je tady Ron Perlman, kterého si Del Toro přivedl asi jako svůj talisman. Jeho Hannibal je zdaleka nejoriginalnější hrdina celého příběhu a je jen škoda, že je v příběhu pouze chvilku. Herci jsou pro mně pouze s jedinou výjimkou vybráni bez chyby. Idris Elba a Rinko Kikuči mi z celého ansáblu vycházeji nejlépe. Elba je perfektní v roli vůdce a Kikuči představuje křehký ženský element, který je pro Tora a jeho snímky tak typický. Tou výše zmíněnou vyjimkou je Charlie Hunnam. Nedokázal jsem ho ve filmu skousnout. Typově mi do role Becketa nesedí. Je to čistě subjektivní výtka, ale zda se, že jsme si s panem Hunnamem nesedli nejen tady, ale i v jeho ostatních filmech. Takže co dodat na závěr? Pokud ve vás zůstal schovaný kdesi hluboko malý kluk, pak ho pro tentokrát nechte vyplavat na povrch. Odhoďte dospělost za hlavu a s ní i touhu po originalitě, propracované psychologii postav a bezchybném příběhu. Užijte si trochu dětské zábavy, protože tohle je film, na který ten malý capart ve vás čekal. ()

vieriX

Vrcholný sen mnoha kluků už od dětství jak, se řežou monstra a k tomu velcí roboti. Film je megalomanský o tom není pochyb je o Del Toro s 200 miliony dolaru a to už je kapitola sama pro sebe. Jen mi tu něco málo chybělo akce je megalomanská, ale Muž z oceli mě v tomhle bavil mnohem více, ale to je i tím, že než se rozpohybuje tolik tun oceli je to pomalé a těžkopádnější. Příběh by tu chtělo více rozvinout není tu moc řečeno proč tu jsou Kaiju a o co jím jde. Ke konci se to sice člověk lehce dozví, ale na tomhle by měli v druhém dílu zapracovat. ()

Syna.1990

Neuvěřitelně jsem se na tento film těšil a očekával jsem naprostou špičku, ale špičkové byly pouze efekty, u zbytku filmu bohužel přišlo zklamání .. Námět filmu byl naprosto super. Idris Elba byl bravurní, role pro něj byla šitá naprosto na míru. Výkony ostatních byly dostačující. Ovšem po dějové stránce?? Tam asi přišlo to největší zklamání, šlo to podle mě zvládnout mnohem, ale mnohem lépe. Něco tomu prostě chybělo .. Bral bych víc Jaegerů, některé ty boje taktéž nebyli dle mého gusta, čekal bych je propracovanější a akčnější a nesmím opomenout zbytečné detaily, myslím tím třeba Newtonovu houpačku. Možná jsem až moc kritický, ale je to tím, že jsem byl vážně natěšený a následně celkem zklamaný, ale i přesto musím dát aspoň slabé 4 hvězdy, všechno ale mohlo dopadnout mnohem lépe. 70% ()

kiros179

Jednoznačně nejryzejší popcorn letošního léta, od kterého nikdo nemohl čekat nic jiného než jednoduchou zábavu (na rozdíl od muže z oceli, kde to ale dopadlo úplně stejně). Musím říct, že se to del Torovi povedlo na jedničku - svižná velkolepá akce, klasický excelentní Idris Elba (SPOILER jen doufám, že se nebude muset obětovat pro dobro dalších v každém jeho filmu), naprosto úchvatně zahraná scéna s malou Mako v podání výborné mlaďoučké Many Ashy, povedená hudba, 3D klasicky tmavší než by bylo záhodno - ale dalo se to. Guillermo ukázal, že i tento žánr zvládá bez problémů, jen doufám, že to nebude to, čemu se bude věnovat více, na to je až příliš dobrý. Dvě a čtvrt hodiny zábavy, s malou třešničkou na dortu na úplném konci, kterou tak 3/4 lidí v kině neviděla - protože odešla, chachacha - amatéři. Měl jsem na výběr 2D s dabingem nebo 3D s titulema, takže jsem se pro tentokrát nemohl 3D vynout.80% ()

Asdas

Všade samá tma, scenáristická, režisérska( u Del Tora nečakané) , herecká proste nuda a nezachraňuje to ani Ázijská sympoška v hlavnej úlohe a celkom dobrá akcia. ()

Fenris 13

Při sledování Pacific Rim jsem snil...o tom, že Del Toro dostane k dispozici tak půl miliardy, jako poradce při psaní scénáře Aarona Dembskiho-Bowdena a konečně na plátno převede kulervoucím způsobem Warhammer 40.000. Co jiného je Jaeger než božský stroj Adepta Titanica? Stavba valu také krásně ukazuje, jak bezvýznamní jsou prostí lidé, jen nepatrná kolečka v soukolí brutální válečné mašinerie...já vím, je to jen sen. Ale Pacific Rim ukazuje, že by to šlo. Bitvy jsou monstrózní a destrukce velkolepá. Emoce fungují (malá Mako vs Kaiju). Jedinou slabinou je hudba - mimořádná nuda. Ale to mi nebrání v maximálním hodnocení :-) ()

Mistr_Moon

Kdyby tenhle film přišel před deseti lety ještě před Transformers, nejspíš by to byla pecka, takhle je to jen průměr. Scénář spolu s dialogy je vyloženě tragický, to jsem ale věděl a přežil bych to kdyby to celé nebylo tak nějak nuda. Akční scény byly pěkně přehledně natočené, nic však co by mě zarazilo do sedačky. No dvojka už imho nemá co ukázat, ale aspoň by mohli dát peníze na scénáristu, který by používal i druhou polovinu mozku... ()

GoustDog

A nový kousek od mého oblíbeného rejži je tu! Upřímně, nemohl jsem se této podívané dočkat. A co se mi stává jen velmi zřídka - dostal jsem přesně to, co jsem očekával. A po čem jsem od něj doslova lačněl. A protože jsem včera odcházel z kina nadmíru spokojený, energicky se do vás ostatních, kteří film haníte, opřu! A nebo mi to laskavě vysvětlete. Proč stížnosti na primitivní děj? Čekali jste snad intelektuální a dějově sofistikovanou podívanou? Zvlášť pak v případě, kdy vše "cáluje" Hollywood a rozpočet je takřka 200 melounů USD? Jste blázni. Takhle to ve filmovém průmyslu skutečně nefunguje. Ale víte co? Právě, že něčeho takového není ani v takovémto případě třeba. Jde přece o upřímný letní spektákl, kde by se divák měl těšit hlavně na to jedno - na kulervoucí bitky robotů a monster a adrenalinovou music, které vám rozbuší srdce už ve chvíli, kdy piloti sjíždí "výtahem" do srdce robota. Od (téměř) kohokoliv jiného by to dopadlo katastrofálně, ale klasicky osobitě pojaté ztvárnění od španělského génia Guillerma del Tora tomu dává říz, jaký dokáže vybrousit jenom on. A že poslední třetina je úplně jiný film? Pitomost. Jo, film sice sklouzne ke klasickým kýčům a logika se propadne o pár levelů níž + závěrečná bitka je skutečně trošku odfláklá a vůči předchozí akci až překvapivě nevýrazná, ale zase tak hrozné to není. Bože, podívejte se na všechny ty díly Transformers, to jsou v tomto ohledu teprve skutečně vymaštěné filmy. Jo, a taky pár intelektuálů psalo, jak jsou první dvě třetiny snímku jen jaksi "jako by" primitivní. Ehm, no, pánové, nepopírám, že tam nějaké to pomrkávání a joky od del Tora nejsou (a díkybohu za ně!), ale že by si sofistikovaně dělal legraci žánru pro ty znalejší z vás, to je minimálně přehnané tvrzení. Ale zanechme toho - jestli nějaký film stojí zato vidět letos v kině a jako malí jste snívali, že na v telce něco podobného uvidíte, jděte na to. Nemůžete být zklamáni; a co víc, bude to lepší, než čekáte! ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)