Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

zipS

Zručne zmajstrovaný Guláš príbehov, ktoré (asi) nesú posolstvo pre nás.. tu na zemi v tomto čase. Má to primiešané asi všetky filmové prvky a úprimne, výsledok stojí za tie 3h strávených nad sladko-slaným popkornom srrkajúc presladenú pe*si a sledujúc to čarovanie 3ch majstrov (sorry, po novom je to, čarovanie 2ch majstrov a jednej majsterky). a Must see movie ()

shinlove

Zatím dávám čtyři hvězdy, protože teď, pár minut po návratu z kina je ten film ve mně tak moc, že nejsem schopný si dát náležitý odstup. Určitě ubírám i za zbytečně krvavé násilí, které si myslím, že bylo naprosto zbytečné. Hanks, Berry a Sturgess výborní, Grant a Weaving málo využití a Sarandon se tam jen mihne. Nicméně zpracování (podle určitě výborné knihy) je na takové úrovni, že vyrazí dech snad každému. Prostě nelze odejít z kina a nemít na tento film nějaký názor, i když se bude hodně špatně formulovat. Nejde, aby tento film v člověku něco nezanechal, protože začne přemýšlet o tom, jestli opravdu na reinkarnaci a na minulé či budoucí životy věří. Je opravdu možné, že vše, co jsme v minulosti udělali, nebo co uděláme v současnosti a budoucnosti bude jednou, v jiném životě mít vliv na něco dalšího?!? WTF takhle "rozsekanej" jsem z kina nešel už pěkně dlouho!!! 4* ()

nooxo

Uchvatne dielo , ktoré nás núti zamyslieť sa , že čo može spravit jeden okamih v živote , jedno rozhodnutie , prvé prelínanie jednotlivych príbehov vomne nechalo pocit zklamania ale potom sa to odrazilo tym spravnym smerom... ()

merkucio

Atlas Mrakov je ki - ne - ma - to - gra- fi - cky film. Remeselne dokonale odvedena praca. Skvela rezia, putava kamera a rychle strihy, ktore od vas cakaju ze dokazete sledovat viac rovin pribehu naraz aj ked v nich hraju ti isti herci (je prijemne, ked niekto nepodcenuje vasu inteligenciu). Prechody medzi pribehmi su odvazne, prekvapive (da sa povedat, ze tvorcovia sa s vami neseru) a elegantne, vdaka tomu nemate cas sa nudit ani chvilku (mozno lacny videoklipovy trik, ale tu funguje bezchybne a strihy su robene skutocne elegantne - ci uz na zaklade fabuly alebo vizualnych skokov). Ako audiovizualny zazitok s pribehom funguje bezchybne....Keby nebolo pribehu. Cloud atlas je typickym prikladom stokrat omielaneho napatia medzi obsahom a formou. A je aj typickom prikladom diela kde formalne stranka vyrazne prevysuje obsahovu. Problem je v pribehoch: kazda linia, ktoru ma moznost divak sledovat je sice podana strhujuco, ale keby sme si jednotlive fabuly predstavili prezentovane v konzervativnej forme, dostaneme sesticu stokrat videnych pribehov s pridanou hodnotou lacneho sentimentu. Predlohu som necital, ale ak je film vernou adaptaciou, velmi nerozumiem, ako sa mohla stat takou slavnou a uspesnou. A kedze jednotlive casti pribehu su ako vystrihnute z takej lepsej cervenej kniznice, ked sa na konci prepletu v jedine ziarive humanisticke posolstvo a apel (samozrejme nedefinovatelne), realnym vysledkom je iba sladkasta pachut. Ale kazdopadne nudit sa nebudete, formalna stranka je prosto uchvatna, treba ocenit odvahu producentov aj tvorcov, nove rozpravacske postupy a vyborne herecke vykony. 8/10 - jeden z 2 filmov, ktory ma tento rok v kine nesklamali ()

davebono

Takhle komplexní film tady už dlouho nebyl. Inovátorstký přístup a děj mi připoměl Počátek, který byl jako čerstvá míza do žil filmového průmyslu. To co mi chybělo u Fontány, bylo tady dotaženo a zvládnuto i přes větší množství postav a příběhů. Podoba s Matrixem je znát, ale tady to má úplně jiný rozměr, protože Atlas Mraků není jen o Zemi. Smekám před režiséry a vzhůru na další zhlédnutí, protože tohle nestačí vidět jen jednou, stejně jako zmíněný Počátek. ()

Kubin...

Ze začátku filmu sem se bál, že to bude jeden velký chaos, ale věci začaly postupně dávat smysl a nakonec pochopíte celý děj. Šest příběhů, které jsou sami o sobě dějem jednoduché s minimální zápletkou, což je ale z části dáno i tím že na jeden příběh připadá cca 30 minut, ale ve spojení s ostatními dávají dokonalý smysl. Každý z jiné doby, ale přesto mají spoustu společného. Zpracování filmu mi přijde na velmi vysoké úrovni, neboť zpracovat takto tolik příběhů, které se prolínají, přičemž některé se odehrávají v minulosti, některé v současnoti až po dalekou budoucnost tak, aby to nakonec dávalo smysl rozhodně nebylo jednoduché. I když příběh odehrávající se v současnosti z celého toho celku přeci jen trochu vyčnívá, filmu to nijak neubralo na kráse, ba naopak je v něm oproti ostatním i trocha vtipu. ()

Strnyboy

I jsem se divil, že lidi vydrželi v kinĕ, když bĕželi titulky. Asi si i vystačili s pár herci,když to bylo tolik multirolí. Myslím, že jsem se více ztrácel u Počátku. Film byl perfektní! ()

Georginek

Nemuzu si pomoct, ale jasnych 5. Uz jenom za to, ze jsem za stejny peniz videl sragory o 80 minutach a tady se mi dostalo vynikajiciho pribehu v delce 180minut. Pravda, v kine byli i taci, kteri nemaji takovou vydrz jako ja a pakovali se na zachod klidne 3x za sebou, coz nechapu, pac ja sem dal 4 Kozly a vydrzel jsem to az do konce. Super pribeh, hudba, celkova ustalenost, zadna hlucha mista, jen snad nektere masky byly uz trochu prehnane. Zajimava atmoska nastala po konci filmu, kde v kine bylo absolutni ticho a vsichni zirali na ty menici se pismenka, az k ukazkam roli hercu :D:D:D a to sem tedy cumel. Kinozazitek 95 % ()

cyberMythius

Psat nejake obsirnejsi hodnoceni takhle za cerstva si netroufam. Kazdopadne je to film, ktery stoji za zhlednuti. Trosku jsem doufal, ze nektere pribehy budou jeste trosku vic rozebrane - tak rychle ty necele 3 hodiny utekly. V tomto pripade bych s prehledem bral i dalsi hodinku, dve. Velka poklona tvurcum, za to jakym zpusobem je tento kousek zfilmovan. 4,5/5 ()

robbez

Bohatou invenci a fantazii tu poněkud překrývá spirituální humanistický kýč. Celé tři hodiny se tu do diváků neustále a opakovaně hustí, že naše životy nám nepatří, všechno souvisí se vším, minulé a budoucí životy různých lidí jsou vzájemně provázány a že vždy a za všech okolností máme bojovat proti jakýmkoli formám útlaku a nesvobodě. Vytrvalé omílání těchto myšlenek v různých variacích a situacích mi už po čase bylo celkem protivné. ()

kacudzde

Takhle přehledně a poutavě odvyprávět šest žánrově úplně odlišných příběhů - klobouk dolů! I přes dlouhou stopáž jsem se nestačila nudit ani na vteřinu, uchvácená dramatickými osudy postav, krásnou výpravou a všemi maskami a převleky. Těžké vybrat nejlepší příběh, každý měl něco do sebe. Z herců nejvíc zaujali Hanks, Berry a Weaving. Určitě to není film pro každého, ale já ho budu chtít vidět znovu a přečíst si knižní předlohu. A doufám, že mě Old Georgie nebude strašit ze spaní...Viděno v kině 30.11.2012. ()

Margiee

Som beznádejne a na celý život unesená. Čakala som, že to bude dobré, no nie až také dobré. Je to film, ktorý vám zmení život. Je v ňom toľko nádherných myšlienok, že človek od nich môže vybuchnúť. Celé tri hodiny som bola do filmu tak ponorená, že keď sa končil, chcela som, aby pokračoval naďalej. A kino som opúšťala s pocitom takého hlbokého citového naplnenia, že mi trvalo dobré dve hodiny, kým som sa z neho spamätala. Ešte aj dnes mám v sebe taký úžasný pocit, až sa každý čuduje, aká som pokojná =D. ()

Katcha_89

Prvních deset minut máte pocit, že se mezi super rychlými střihy jednotlivých příběhů nemůžete vyznat, ale film vás vtáhne do děje, že ani nevíte jak, rozhodně se ty tři hodiny nebudete nudit. Jedna hvězda dolů je ovšem za konec, který mne lehce zklamal, čekala jsem od něj víc... ()

JJaannee

Super...Jsem nadšená,vůbec jsem nevěděla na co jdu,ale vyplatilo se mi to..zážitek a požitek z nadčasového filmu..Ze začátku jsem vůbec nevěděla o co jde..pak to začalo dávat smysl..a pak jsem si říkala...sakra,asi jsem něco důležitého přehledla..ale pak se vše začalo prolínat a hned mi bylo jasné o co půjde...budu se muset zkrátka podívat ještě alespoň jednou. :-) Každopádně film dává podklad k zamyšlení se nad reinkarnací.. ()

janeczek

Poté, co před 13 lety "proběhl" Matrix jako zjevení z čistého nebe, bylo nelehké tentokrát vstupovat do kinosálu bez očekávání. (Dnes již) sourozenci Wachowski ale dokazují, že prostě umí. Nedá se jim upřít smysl pro humor (vzhledem k přeměně pohlaví jsou šesti- až sedmirole protagunistů napříč pohlavím vipným doplňkem, přestože aby se čert vyznal v ne příliš povedených maskách). Tato bezmála tříhodinová spleť sci-fi, thrilleru se silnými komediálními momenty (nejen v bavě antracitu) je jakýmsi pokusem tvůrců obsáhnout několik časových, volně propletených příběhů, jimiž se jako Ariadnina nit táhne spojité téma: svoboda jedince, svoboda rozhoudovat se a volit si svůj životní příběh. Běhal mi mráz po zádech v posledních 10 minutách...a strachem to rozhodně nebylo! Až na pár zbytečně patetických momentů to u mě Wachowští a Tykwer hrají na výbornou a okouzlující Halle Berry je pomyslnou třešničkou na dortíku. V pravdě "havlovský" již dnes legendární příběh v tom dobrém slova smyslu. MUSÍM VIDĚT ZNOVU....A ZNOVU...BRAVO! PS. Koho by v průběhu filmu napadlo, že chce sám na druhé shlédnutí rozšifrovávat, kolik kdo si tady zahrál rolí, ať opustí sál s úderem koncových titulků! ()

sury

dvě hodiny zpátky co jsme ten film viděl. Eště stále citím po tomto filmu celkem silny šok. Tak neuvěřitelne množství všeho, co vystihuje celý tento svět ze všech úhlů. Pokud by měl někdy něco nějakej film změnit tak tento. První slovo, které mě napadá při vzpomínce na tento film je globální kataklysma. Ale proč vlastně se to stalo? Jó to je všem záhadou. Citím, že je to jedna velká enkapse, co mě na tom přitahuje- něco na spůsob Davida Lynche. Dokáži si představit, že by to tak i mohlo být. Pernicies je blíže než si myslíme- aspon pokud budou chtít natočit sourozenci Wachowští další film. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády