Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

IrisHelenka

Film na pořádné zamotání hlavy... Měla bych se na něj podívat víckrát, abych si ujasnila všechny souvislosti, každopádně nevím, jestli mám chuť Atlas mraků vidět podruhé. Konkrétně mě nijak srdcově neoslovil, přestože jsem takový film ještě nezažila, film, kde by se tlouklo sci-fi pozadí s létajícími auty a americké otroctví. Velký propletenec, stejní namaskovaní herci, což mi dělalo velký problém hlavně u Toma Hankse, kterého jsem nemohla a nemohla poznat. V každém případě Atlasu mraků patří můj velký obdiv. ()

PerToon

Když Tom Hanks v rozhovoru machroval, že v tomhle filmu je všechno, měl docela pravdu. Tahle monstrózně velká projížďka dobama, žánrama a liniema poměrně dlouhou dobu vůbec nepůsobí jako by se někdy měla pospojovat do jednoho celku, jenže díky stopáži na to má vážně dost času, a tak člověk fascinovaně hledí jak se několik filmů co by obstály samostatně konečně spojí a dává smysl a je to obrovský a je tam vážně všechno a divákovi vybuchuje hlava a... o čem že to vlastně bylo? Co byla ta myšlenka která celý ten děj spojovala? Vlastně nevím. Vlastně na tom nakonec asi nezáleží. Je to tak monstrózní, že si toho divák třeba nevšimne. 4*-5*. [kino, originál] ()

stromekk

Láska, marnost, touha, svoboda, zrada, intriky, ideály, otroctví, boj, vůle, život, smrt... Všechno. Je tam absolutně všechno. From womb to tomb we´re bound to others. ()

Black-star

Nějak sem postrádala tu kontinuální propojenost. Ani mi nepřišlo že by některé věci měli jasně určenou příčinu a jasný následek. Upřímě mě to nějak minulo a mám z tohoto snímku spíše rozporuplné pocity :-( . Jediné co kvituji a za co musím udělit velikou poklonu jsou masky.... Páč aby tak známí herci jako Hanks nebo Berry či Sarandon vypadali tak že byste je vůbec nepoznali a to hned několikrát, tak tomu říkám WOW. Jinak za mě skončil dojem z filmu někde v polovině 50%. ()

mogul01

Pro mě velmi těžko stravitelný film, který mě jako fanouška sci-fi sice zaujal, ale rozhodně neohromil. Herci v několikanásobných rolích v čele s Tomem Hanksem sice hrají výborně, ale bohužel díky skvělým maskám jsem občas nemohl poznat, kde všude se daný herec objevil, což bych asi měl pokud chci pochopit celý film. ()

Pavel82

Bohužel většina kousků skládačky zůstala nehnutě ležet tam, kam jsem je odložil a neměl jsem nejmenší tušení, kam s nimi. Jednotlivé části nejsou úplně nezajímavé a přeci jen chcete zjistit, jestli se nakonec nepropojí v nějaký smysluplný celek. Třeba jsem jen nepozorný a možná mi vše autoři několikrát naznačili...Já bych ovšem v tomto případě potřeboval praštit vysvětlujícím kladivem... Ale zdálo se mi, že se jim to moje tápání i trošku škodolibě líbí...Bylo v tom vůbec něco víc, než to co jsem viděl? Naneštěstí se ve mně nepodařilo vzbudit zvědavost k druhému zhlédnutí, protože jsem přesvědčen, že i kdyby nakonec do sebe všechny dílky zapadly, celkový obraz by mě stejně neuspokojil...Chaoticky prázdné ()

peteriko

90% ... Tomuto filmu nemám čo vytknúť. Medzi príbehmi som sa nestrácal, niektoré boli výborné a iné boli zase slabšie. Občas som sa zasmial a inokedy mi zas do smiechu nebolo. Napriek dlhej minutáži som sa nenudil, páčili sa mi kostýmy, efekty, herecké výkony, kamera ale aj hudba. Pre mňa je tento film jasnou záležitosťou piatich hviezdičiek. ()

Moiraine

Nemůžu říct, že by to nebylo zajímavé, ale pořád jsem čekala, kdy jednotlivé příběhy propojí něco jiného než herecké obsazení. Nedočkala jsem se. Ne že by se tam nějaké ty spojující prvky nedaly najít, ale ty tam byly jenom aby tam byly, jinak nic z toho. Mám z toho pocit, jako kdyby se film tvářil, že chce něco zásadního sdělit, ale sám pořádně neví co. Celkově jsem z toho filmu nějaká rozpačitá. Jednotlivé příběhy jsou fajn, ale vcelku nevidím důvod, proč je spojovat do tříhodinové stopáže. ()

Doski

Atlas Mraků je umělecké dílo. Scénáristicky geniální počin. Takhle složitě propletený příběh, vlastně příběhy vymyslet je opravdu úctyhodné. Takže klobouk dolů pane David Mitchell. Pojednání o lidských chybách, které děláme celý život, dělali je naši předci a budou je asi dělat i naši potomci. Vize toho, co se pravděpodobně stane, stalo a děje je tu zobrazené tak, že tomu i možná chcete uvěřit a podlehnout. Film je natočen a vyprávěn tak, abyste se cítili, že čtete knížku, což nechápu, jak se to tvůrcům povedlo a sic nejsem čtenář knížek, tak se mi to moc líbilo. Ale v tom spočívá nevýhoda a složitost celého filmu, protože se musíte setsakra soustředit tak jako u té knížky na vývoj postav a příběhu. Jak přesně napsala KevSpa ''Vizionářské dílo, které bude plně doceněno až za dlouhá léta.'' Přesně s tím souhlasím, protože je velmi nadčasový a bude doceněn až později; a teď zase cituji z filmu: ''Je jedno co děláš, vždyť to bude mít hodnotu kapky v nekonečném oceánu.'' ''Copak není oceán jen velké množství kapek?'' Ten, komu se nelíbí tenhle film, tak jej buď nepochopil nebo je ignorant. Nebojte se délky filmu, jelikož ten čas nepromrháte. 92% ()

waska

1.fáze - viděl jsem trailer, který mě nadchnul. 2.fáze - přečetl jsem si knihu, která byla výtečná, jedna z těch lepších, které jsem v poslední době četl. 3.fáze - film. Koněčně jsem se k němu dostal, očekávání bylo veliké a zklamán nejsem, právě naopak. Nechápu jak se jim to podařilo takhle poskládat, napojit na sebe takto všechny příběhy, ale povedlo se to na jedničku. Ostatně po přečtení knihy jsem na to byl zvědavej a trochu jsem se toho i bál. Jak je vidět naprosto zbytečně! ()

Divian(R)

Bylo to brilantní, jen mi trošku přijde, že mě film nutí třídit odpad a vzbuzuje ve mně pocit, že si v životě nemusím najít svou životní lásku. ()

Polnoch

Dokonalé! Všetko do seba geniálne zapadá. Určite jeden z najlepších filmov. Nižšie hodnotenia sú odrazom toho, že film je pomerne zložitý a ako tak čítam komentáre, dosť ľudí ho nepochopilo, čo je (ich) škoda. ()

lodka

Jediná věc, která se mi na tomto filmu nelíbila, byla jeho délka. Věřím, že zkrácení o pár minut by film přiblížilo více divákům. Na začátku filmu jsem si říkal WTF, ale s postupem času, kdy se nitky jednotlivých na první pohled nesouvisejících příběhů, jsem tomu přicházel na chuť. Z kina jsem odcházel s dobrým pocitem a tím, že dělat správné a dobré věci má cenu dělat, i když nejsou v můj prospěch. Tedy ne můj současný, ale karma je karma. Doporučuji neodcházet z kina hned po rozsvícení, ale počkat na titulky, kde jsou jednotliví herci představeni ve všech rolích. V některých převlecích jsou herci úplně k nepoznání. 100% ()

pemap

Tříhodinový táhlý prd… Jedna hvězdička je za masky a jednu vtipnou scénu. Ani nepamatuji, kdy naposledy jsem se několikrát díval, kolik ještě minut zbývá do konce. Taková slátanina, jež není ničím zajímavá. Napínavé scény nudí stejně jako ty vypravěčské. ()

Honzeechec

Budu jako klasickej nerd, ale knížka je prostě lepší. Je to určitě dobrej film, ale po pravdě od někoho, kdo si nechal ufiknout pindíka, jsem čekal trošku víc odvahy při převodu takovýhleho materiálu. Nicméně jo, za mě dobrý, jen víc takovejch filmů ()

Luckyman

Veľmi zaujímavý a zároveň komplikovaný film, ale po zhliadnutí musím konštatovať, že všetko do seba neskutočne zapadalo. Bolo zaujímavé a zvláštne sledovať hercov ako sa zhostili svojich úloh v rôznych dobách, časoch a na rôznych miestach. Výborný film aj keď trošku dlhší, ale v kratšom čase by sa asi nedalo všetko vypovedať, aby sa v tom človek nestratil. ()

danny_21

Zajímavý a odvážný počin Wachovských rozhodně není jednoduše stravitelnou, masovou podívanou.Jeden se v těch šesti příbězích s rychlými střihy mezi příběhy malinko ztrácí a neubrání se pocitu, že se z tohodle tématu opakující se, osudové re-inkarnace, dalo vytežit víc. Chtělo to trochu lepší návaznost, takhle jsem si tu emociální metanou ani nemohl vychutnat. Přesto všechno, mě Atlas mraků nezklamal, má co nabídnout a možná bude teprve za pár let doceněn. Agent Smith Hugo Weaving jakožto Hanksův našeptávač naprosto skvělý, Halle krásná jako vždy a Tom standartně solidní. Myslím, že další projekce v budoucnu je nevyhnutelná. Zatím 75 % ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády