Godzilla

• USA Godzilla (viac)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Ľudstvo o tom v tom čase ešte nevedelo, no začiatok jeho konca sa začal písať už v roku 1999, keď nálezom prehistorického monštra v jednej z filipínskych baní. Krátko nato došlo k tragickej nehode v japonskej atómovej elektrárni, oficiálne v dôsledku prírodnej katastrofy, v skutočnosti však táto udalosť priamo súvisela s už spomínaným nálezom a bola, žiaľ, predzvesťou ďalších ničivých udalostí, ktoré nasledovali - a stupňovali sa - v ďalších rokoch, vo všetkých kútoch sveta! Inžinier Joe Brady (Bryan Cranston), ktorý vtedy v elektrárni pracoval, prišiel pri tragédii o prácu i milovanú manželku Sandru (Juliette Binoche), no stratil oveľa, oveľa viac... O pätnásť rokov neskôr je z Joeovho jediného syna Forda (Aaron Taylor-Johnson) už dospelý muž, ktorý už má vlastnú rodinu. Jeho šťastný a relatívne pokojný život sa však obráti hore nohami, keď musí vycestovať do Japonska a dostať z väzenia otca, ktorý sa už po x-tý raz pokúsil vlámať sa do ich starého domu v zakázanej zóne neďaleko rozvalín zničenej elektrárne. Joe je totiž skalopevne presvedčený, že sa tam deje niečo nekalé a ktosi mocný sa to snaží za každú cenu utajiť! Keď sa mu podarí Forda presvedčiť, aby sa do objektu vlámal s ním, čaká ich obrovské prekvapenie – zistia totiž, že na údajne smrtiacou dávkou žiarenia zamorenom území nielenže nie je žiadna rádioaktivita, ale zato je tam plno vedcov i ono prehistorické monštrum spred rokov! A pravda je ešte desivejšia – proti krvilačnému predátorovi, ktorý sa vzápätí preberie a začne nezastaviteľne pustošiť svet, totiž zatiaľ nezabrala žiadna známa zbraň! Posledná šanca na záchranu ľudstva sa tak zrazu ocitne v rukách hŕstky odvážlivcov a ich najväčšieho nepriateľa, ďalšieho prehistorického monštra menom... Godzilla! (TV Markíza)

pa3k16

Ako pozerám, strašna vlna kritiky zmieta tento film...vcelku ide o japonsku sci-fi klasiku "po americku". Samozrejme, že film, ktorého počiatky siahajú do 50tych rokoch minulého storočia a má niekoľko desiatok verzií, tak úplne stopercentne originálny nebude a samozrejme, že filmovému klišé sa nevyhne. Emmerich natočil godzillu po svojom bolo to fajn, u verzie 2014 máme godzillu hrdinu, čo sa zhoduje aj s japonskou predlohou. Vizuál nemá chybu. Vo filme cítiť Edwardsove nadšenie pre Spielbergovú školu...vo veľa scénach podobnosť čisto náhodna :) ()

chrochtos

Nekdy si pripadam jako mimozemstan. Vsichni lide okolo jsou nadseni a raduji se, jaka je to "spravna" godzilla, a jak je lepsi nez ta Emmerichova "spatna", ale ja se stale nedokazu prenest pres to, ze v 21. stoleti nekdo muze brat vazne tak strasnou a nebetycnou blbost. Opravdu nevim kde zacit, protoze: 100m nezranitelne potvory, ktere nemaji na praci nic jineho nez miliony let cekat, aby mohly rozbit par pozemskych mest , tak takove potvory jsou na me planete totalne smesne a nikdo krome predskolnich deti je nemuze brat vazne. A kdyby na me planete nekdo preci jenom natocil takovou pitomost, alespon by si dal praci s tim, aby to bylo zajimave a napinave. Ale ja jsem u toho malem usinal - ano, hluboke vrzajici tony jsou skutecne pusobive, ale po 2h uz je i to nuda. No a korunu tomu dodavaji "herecke vykony" - u Kena Watanabeho jsem mel pocit ze se stale nemuze odhodlat k harakiri, ten vojacek byla takova namakanejsi verze Elijaha Wooda, ktery se vetsinou jen tvari tak ze trpi a ze nevi co rici. Bryan Cranston byl fajn, ale moc se na platne neukazal. Za be to byla otresna a nudna kravina. Ale jak jsem rikal, jsem asi z jine planety, a u vas na zemi se takove veci asi libi. Naproti tomu Emmerichova Godzilla byla sice taky blbost, ale nekolikanasobne uveritelnejsi, lepe natocena a s tisickrat lepsimi hereckymi vykony. A jestli to porusovalo nebo neporusovalo nejaka priblbla pravidla z priblble serie japonskych monster filmu je mi uplne ukradene. Byl to proste mnohem lepsi film, nez Godzilla Garetha Edwardse ()

Tomrou

Dívat se na dá, ale ptákovina je to prvního kalibru, postavy jsou úplně o ničem a dávat za tohle čtyři nebo pět hvězdiček - jako sorry, ale tato Godzilla na to nemá. Ve srovnání s tímto je Pacific Rim o třídu víš.Upřímně, je to ale lepší než pokus o Godzillu z roku 1998. Těžký průměr [65%] ()

perteus

Neskutečná nuda. Rovnou píši, že jsem u filmu málem usnul. Můj problém asi byl v tom, že jsem viděl trailler a hodně se na tento film díky tomu těšil. Jenže to co je v upoutávkách na tento film naznačeno, to co říkají tvůrci, že máme očekávat, tedy hutnou atmosféru, kdy nikdo neví, co se to městem pohybuje, protože je tma a postupně se to zjišťuje, tak to ve skutečnosti ve filmu není. Je to zcela opačně. Hned na začátku zjistíte základní fakta, že něco jako Godzilla je, a že se o ní ví. Pak už to jde hrozně špatně. Ještě úvod by se dal říci, dobře. Jakmile ale na scénu přijde druhá oblida, je to pak už jen nuda. Zápletka se točí hlavně kolem otce a syna, kdy syn nevěří otec zemře, syn náhodou mariňák a náhodou expert na výbušniny a náhdou na cestě za svou manželkou a synem, kteří jsou náhodou v místě, kde si rozhodli nestvůry dát dostaveníčko, tomu už fakt nevěřím, ani když vypnu mozek. Přitom efetky jsou výborné a proto dostává film ty dvě hvězdičky. ()

Tobias_Sin

Kdyby byli hlavními postavami ony zmiňované bestie, bylo by to na výbornou. Jelikož se tam ale pořád pletou lidi a s scény s nima jsou pořád stejné, jako už jsme mnohokrát viděli, dostanete scifi-akční podívanou, přičemž první polovina filmu je ta vědecká, druhá ta akční.. váhal jsem mezi 3 a 4 *.. ()

tx238

Myslete si co chcete ale původní Godzilla od Rolanda Emmericha z roku 1998, je dle mě nepřekonaná! Takovouhle krávovinu, nebál bych se nazvat i ztrátou času už nikdy víc. Co se týká těch triků a podstaty třeba EMP, už i kdyby něco takového nastalo, tak jenom nestačí nahodit znovu generátor. Elektronika je spálená... Takže nezkutečná kravina ()

Vachisek

- nudil sem se od začátku do konce je to škoda dal se z toho sakra vytřískat víc - Godzilla z roku 1998 mi navždy zůstane v srdci jako mnohem zajimavější film ikdyž není podle legendy tohle je výplach ()

Polda99

Musím ocenit zajímavý nápad dívat se na Godzillu jako zachránce lidstva, ale bohužel samotným nápadem to končí. Kromě této originální vsuvky ve filmu nenacházím nic od běžného thrilleru, kdy režisér ani neumí dostatečně vyvolat napětí a jeho přestřihy působí chvílemi zmateně. Na večerní oddech po náročném dni proč ne, ale upřímně jsem vzhledem k humbuku kolem očekával mnohem víc. ()

CitySP

K tomuto filmu nemohu přistupovat bohužel nijak kladně. Jak jsem se na něj těšil, tak mě zklamal. 123 pro mě celkem nudných minut až na pár momentů, který mě zaujaly. Každopádně obří monstrum chránící svět před zlými monstry, nasazené do dnešní doby mi nějak moc nehraje do sebe. Ale to je nejspíše věc názoru. ()

jzhk

Docela by mě zajímal věkový průměr a vzdělání všech hodnotitelů tohoto filmu. Pro mě to je nafouknutá bublina, nacpaná akcí, efekty, nereálnými scénami a nepochopitelnými dialogy. Nakonec proč ne. Na druhé straně je to film nad kterým není třeba přemýšlet. Hodnocení může být nadsazeno snad díky 3D, ale ani tak mě tento snímek nijak nenadchnul, ba naopak vzbudil zklamání a dlouhodobou vyčerpanost. Možná jsem už těch Godzil v životě viděl tolik, že jsem chtěl něco zajímavějšího. No nic, počkám si na další jiné zvířátko, které se tu usadí třaba ze souhvězdí Andromédy a přiletí na nějakém asteroidu. Určitě zajímavější námět než oprašovat už zapomenuté. ()

filmus odpad!

Po skončení filmu som si uvedomil, že to bol najhoršie zabitý čas za posledných 10 rokov návštevou takéhoto braku v kine. Na konci filmu mi už chýbalo len ten potlesk, ako to v takých amerických filmoch býva. ()

Monikasson

nebolo to zle,ale tie dve somariny tam byt nemuseli.vizual bol super,dej nic moc a priserky az na Godzillu tazka a nezaujimava bieda.60% tomu musi stacit uplne bohate.nebyt tych mega svabov,tak dam i 70% . ()

galfaroth

Aha, tak proto došlo ve Fukušimě k tomu, k čemu došlo...houby tsunami a zemětřesení, jen se nám ta potvůrka ve spaní otočila na bok. Jednoduché a prosté vysvětlení, díky za info. Vložme jednu otázku - může mi někdo říct, proč něco, co "sosá" šťávu z generátorů, chtějí milí a inteligentní vědci usmažit elektrickým proudem? Jasně, chápu, jen mu dejme co chce, jen ať z toho máme 2h dlouhý film. Co se mi na filmu moc líbilo, jak se hned po katastrofě na místě objevila americká armáda...je hezký vidět, jak se do všeho s**** i ve filmu. A teď přemýšlím co se mi ještě líbilo, protože jsem místy hodně usínal s otevřenýma očima. No, zajímavá je myšlenka toho, že se jedná o pravěké, možná před-pravěké monstrum, které vzbudila radioaktivita a s ním vzbudila ještě jedno monstrum a s ním ještě další... Jenže za co nepochválit jsou chyby. Jednu jsem popsal výše, další je například to,že uloží monstrum, o kterém ti chytráci vědí, že se živý radioaktivitou, do radioaktivního odpadu. Naivita, střídá ještě větší naivitu, neb když jsme jim dali už i radioaktivní odpad, pošleme jim i jaderné hlavice, jakožto hlavní jídlo a to ti blbci vědí, že ta monstra dokážou vypnout všechno elektrické, tak čím to chtějí odpálit, dopravit?!? Čili dobrou chuť, pěkné trávení a ať nám potvory rostou jako z vody. Maxi Borensteine, Dave Callahame a Garethe Edwardsi, to u toho tak chlastáte, hulíte, nebo máte to štěstí lidí s nižším IQ, které baví cokoliv A TO I NAPROSTO NELOGICKÉHO?!? Viva-la dalšímu drahému filmu, který je sice místy plný i akce, nicméně to je snad jediné čeho je plný...(nebuďme sprostí). 1* za akci a efekty. ()

jarkametelka

Nejlepsi blockbusterovy film roku.I kdyz to neni dokonale,bez chyby to urcite neni,me osobne neuchvatili herci,kteri jsou bezvyrazni a nezazivni,kdyz tedy nepocitam Juliette Binoche,ktera si vsak zahrala jen chvili a je to skoda...Ale s jakym nabojem k tomu pristoupil reziser,ktery si vetsi rozpocet vychutnal,to zaslouzi vyssi hodnoceni.Je videt,ze tezi z takovych filmu jako Jursky park,Valka svetu,Monstra atd.A Spielberguv vliv je z tohoto dila asi nejvic patrny,zrejme je Garerh jeho fanousek a chtel si tak trochu na nej zahrat.Nektere sceny a zabery jsou zrezirovane opravdu tak,jako bychom sledovali neco z Mistrovy dilny...Libilo se mi,ze nejsou pritomny trapne americke hlasky a dialogy, a ze se to neodehrava jen na jednom miste,ale skoro po celem svete,tedy skoro.A to tomu dava spektakularnost a velkolepost,a to je to,co z podobnych typech filmu vyzaduju.Sceny ukazuje jen v naznacich,demolice jsou vetsinou v tv,ale ne vsechy,protoze z toho nechtel mit bezduchou hollywoodskou rezbu,kterou si vsak ale vychutname na konci,i kdyz ve tme,coz ja nemam moc rad...Je to jen cista zabava,ktera sice postrada vice humor,(zrejme se mu chtel vyhnout,uz kvuli vyse zminovanych hlaskach),zajimavejsi dialogy,prezidenta USA a nejakou tu vetsi filmovou hvezdu,ale je to zabava velkolepych rozmeru a na nic jineho si to nehraje.Davam pet hvezdicek,i kdyz jsem chtel dat jen ctyri,ale je to tak neco mezi,ale za to,ze je to tak velkolepe a je citit,ze resiser si to vychutnaval,tak davam pet. Ja osobne se tesim na dalsi Garethuv kousek tohoto typu.Takovy Jursky park 5 by byla z jeho strany idealni volba. ()

SkyWolf

Proč zase ty nelogičnosti?! U tohoto filmu by bylo stokrát jednodušší popsat to, co vypadalo ještě uvěřitelně, protože toho ostatního bylo nespočet. Nemá cenu uvádět příklady, snad v každém záběru se dá najít větší či menší nelogičnost. Možná zním moc subjektivně, ale tohle se nedá prominout ani filmu z Japonska. Při některých momentech se asi chytí za hlavu i ten nejméně pozorný divák. Mnohokrát vzpomínaná podobnost s Pacific Rim je opravdu zjevná, podobností nestvůr počínaje a nelogičností konče. Člověk se ale holt musí naučit tyhle věci nevidět, protože hlavní jsou přece monstra, že? Těšil jsem se na něco víc smysluplného a nedočkal jsem se. Ani Mr. Cranston to bohužel nezachránil. Škoda přeškoda. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. zveřejnilo své plány pro zavedení bezprecedentního modelu distribuce na rok 2021, v jehož rámci by mohlo uvést veškeré své nové snímky v… (viac)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (viac)