Chytré a intimní drama představuje Chrise Pinea coby ukecaného prodavače Sama, kterému je něco přes dvacet a jehož svět se zhroutil ve chvíli, kdy se dozvěděl, že jeho otec náhle zemřel. Proti své vůli se musí vypravit domů, dát do pořádku otcův majetek a znovu navázat kontakt se svou odcizenou rodinou. V procesu plnění otcovy poslední vůle odhalí Sam šokující tajemství, které obrátí jeho svět vzhůru nohama: má třicetiletou sestru, o které nikdy neslyšel (Elizabeth Banksová). Jak se vyvíjí jejich vztah, je Sam nucen přehodnotit vše, co si myslel, že ví o své rodině - včetně svých vlastních životních rozhodnutí. (HBO Europe)

moviefilms

Rain Man 2? Film začíná v práci, hlavní postava se oddělila od svýho táty, Cuise i Pine jsou naštvaní, že jim nebylo odkázáno dohromady nic... sourozenec, o kterým celý život nevěděli (pravda, chybí tady autista)... fakt hodně, možná až přespříliš podobný vztah Cruise i Pina k V Golino a O. Wilde... no, já teda nevim, ale nepřijde mi to jako originální scénář... ale i přes tuto nejspíš nezamýšlenou podobnost si myslím, že si film zaslouží víc, než jen těch 69%... pokud vypustím tu hlavní chybu, nevím, proč bych měla dávat míň než 4* :) ()

imaginer21

Příjemně uvěřitelné a civilní, za což mohou hlavně skvělé herecké výkony. Jak už jsem četl mezi komentáří, je vidět, že to točil scénárista, neboť tak vycizelované vyprávění až do závěrečné pointy jsem už dlouho u rodinného dramatu nezažil. Někteří mohou tvrdit, že celkově je film průměrný, zapomenutelný, ale on hodně připomene hlavně těm lidem, jako jsme my... ()

Bluesun

Ano, pokud se zaměříme na hlavní motiv filmu - sbližování bratra a sestry - může se nám film zdát neoriginální a předvídatelný. Je pravda, že hlavních dvou postavách nic zvláštního není, ale mě zaujaly zejména vedlejší postavy, které na plátně tak často nebyly (matka) nebo ve filmu nevystupovaly téměř vůbec (otec nebo jeho milenka). Podle mého hlavní cíl filmu je ukázat, jak jsou lidské vztahy někdy komplikované, že nic není černobílé a není je jeden viník. Samotný závěr, kdy se dočkáme katarze na mnoha úrovních dojal i mne. ()

Airon

Príjemný film s dobrou zápletkou a hercami ktorým sa dá uveriť že sa vžili so svojou postavou .Hlavným mottom je Rodina ,súdržnosť ,láska a hlavne odpúšťanie pretože každý vie že koluje v nás rovnaká krv a nemôže len tak niekoho zo svojho života dať preč. 70% ()

ZekiZeki

Příjemné rodinné drama, jakých v úhrnu existuje spousty, ale kterých zároveň v poslední době moc nevzniká. Sympatická ústřední dvojice Pine + Banks, milý návrat kdysi oslňující Pfeiffer a především křest ohněm pro prvně režírujícího scénáristu všech větších blockbusterů posledních let Kurtzmana, kterýžto ustál se ctí. ()

fabregas1

Milej, ale pro mě bezvýznamnej film, který mě ovšem přinutil se dívat od začátku až do konce aniž bych nějak kritizoval a kupodivu se nenudil :)) ()

Chenile

Na to že to je prakticky úplně obyčejný film, jsem byl pevně přikován ke křeslu a ani minutu jsem se nenudil... Opravdu velké překvapení. ()

Zakarija

Může (ale nemusí) obsahovat spoilery. Nejsem příjemně překvapena, protože jsem tak nějak tušila, že tenhle film bude příjemný a měla jsem pravdu. Krásně plyne, nikde se nezadrhává, sympatický soundtrack, zajímavá kamera a střih, které přidávávají dramatičnosti či naléhavosti, a především příjemné herecké obsazení snad ve všech rolí – od ústřední dvojice až po sousedku paní C. (teď mi úplně vypadlo její jméno a to ještě neuběhla ani hodina od promítání, Carol?). Jeden z mála filmů, kde mi nevadí dětský herec, a to ne kvůli jeho/jejímu hereckému umu, ale samozřejmě scénáři, kde se většina amerických dětí musí chovat jako spratci největší (realitu nebudu rozebírat, neviděla jsem všechno), tohle kiddo bylo docela v pohodě. Oliviu Wilde mohla nahradit kterákoliv herečka, její role byla opravdu hodně vedlejší, ale byla miloučká a správně suportivní, tak proč ne. Maminka Pfeiffer mi dala docela zabrat, když měla "he-chose-us" scénu s Chrisem, tak strašně mi chybí ta moje. A nakonec to nejlepší, sourozenecké duo Chris Pine a Elizabeth Banks může troufnout jenom jedna dvojka – já s bráchou. Scéna, kdy ho vyhazuje z bytu se fakt povedla a zcela mimo mísu, jak Chris drží volant… já vím, úplně normálně, ale nám tu teď běhá tolik chipmunků a pokaždé, když on byl v autě, jsem myslela jen na ty chipmunky… Závěrem, film je klišoidní od začátku do konce, jak by ne, je to rodinné drama (a o hledání sama sebe, ale to už je taky snad všude), takže klišé taky nebudu rozebírat, jelikož to není ten typ kýče a prvoplánovitosti (a nebo možná je, ale mě to naprosto uniklo, další plus), protože to do sebe tak nějak zapadá a koneckonců já z toho mám dobrý pocit. (29.6.2012) ()

k0m1s

Jedno z těch velmi kvalitních dramat, natočené podle skutečné události. Chytlavý, i když částmi předvídatelný příběh vás určitě vtáhne do děje filmu. Herecké obsazení bylo na tenhle film vybráno velmi dobře a všem svá pozice sedí jak přišitá. ()

potok.009

Nenásilné romantické drama s roztomilým koncem, při kterém si divák musí každých 5 min. klást otázku: "Proč jí to do prd*** neřekne?" ()

roller

Film chce být takovým, při kterém se tlačí slzy do očí, divák chce aby film takovým byl, herci jsou sympatičtí. Tak proč to sakra nefunguje? Škoda... ()

Další Star Trek míří do vesmíru

Další Star Trek míří do vesmíru

30.06.2014

Scenáristické duo Alex Kurtzman a Roberto Orci, které sepsalo třeba Transformers, Abramsův Star Trek nebo Amazing Spider-Mana 2, se vydává na režijní dráhu. Ne však pohromadě, každý z pánů dostal… (viac)