Chytré a intimní drama představuje Chrise Pinea coby ukecaného prodavače Sama, kterému je něco přes dvacet a jehož svět se zhroutil ve chvíli, kdy se dozvěděl, že jeho otec náhle zemřel. Proti své vůli se musí vypravit domů, dát do pořádku otcův majetek a znovu navázat kontakt se svou odcizenou rodinou. V procesu plnění otcovy poslední vůle odhalí Sam šokující tajemství, které obrátí jeho svět vzhůru nohama: má třicetiletou sestru, o které nikdy neslyšel (Elizabeth Banksová). Jak se vyvíjí jejich vztah, je Sam nucen přehodnotit vše, co si myslel, že ví o své rodině - včetně svých vlastních životních rozhodnutí. (HBO Europe)

Eldrick

Neskutečně příjemný film ve stylu Camerona Crowea o tom, jak je důležitý míti sourozence. Bohužel bez přidané hodnoty, ale to rock´n´rollový pozádí tomu dodalo punc zajímavosti. Chris Pine fajn jako vždy, jen jsem čekal, že si to (SPOILER!) se ségrou třeba i rozdá... to by tomu dodalo šťávu. ()

maverick10

Konečně americkej doják, kde nejde o sex! Díky Bohu.... Chris Pine je fine. Elizabeth je sexy a film ač zezačátku nudil nakonec v závěru obstál ba i slza dojetí ukápla do kafe... ()

Beagle

Nevím, jestli nejsou čtyři hvězdy přece jenom moc, ale protože byl Chris Pine v roli zprvu sobeckého zmetka vynikající, nemůžu než filmu zatleskat.__Po několikadenním váhání jdu na tři. ()

Petrasuvicka

Čekala jsem víc. Popisek slibuje romantickou komedii a nebylo to ani vtipný, ani romantický. Škoda. Nápad by nebyl tak špatnej, ale mohlo se z něj vytěžit víc ()

M.i.k.e

velká spokojenost...pozvolna plynoucí příběh,který ale přes to všechno dokáže upoutat divákovu pozornost a kde největší prim hraje moje oblíbená Elizabeth Banks.Je pravda,že v poslední cca půl hodině začíná Kurtzman trošku víc tlačit na citovou pilku,ale mě to ani trošku nevadilo.A jakkoliv je podobných snímků poměrně dost,já se bavil nad míru...80% ()

Aljak

Tak to sa podarilo! Z jednoduchého klišé príbehu sa podarilo spraviť nadpriemerný film. Už od začiatku bolo jasné akým smerom sa to bude všetko vyvíjať, ale napriek tomu celkové spracovanie zanechalo vo mne veľmi príjemný pocit - dokonca by som povedal, že ma to aj dojalo. Tie vzťahy medzi postavami vo filme boli poriadne vypäté - zahalené tajomstvom, avšak pravda musela skôr či neskôr vyplávať na povrch. Spočiatku sa s ňou ťažko zmierovalo, ale skôr všetkému uškodili tie ďalekosiahle tajomstvá v oboch vetvách rodiny. Napokon som bol teda z toho prekvapený, aj keď mi nešlo do hlavy ako by Frankie dokázala tak zdatne odolávať Samovi (teda v čase, keď ešte nevedela, že je to jej brat). Veď pre slobodnú mamičku musí byť nesmierna vzpruha keď sa v jej živote objaví muž (ešte k tomu taký sympaťák ako je Chris Pine), ktorý sa "obetovo" zaujíma nielen o ňu ale aj o jej syna... Vlastne to mi prišlo na tom celom príbehu najzvláštnejšie. ()

Rocky88

Jak natáhnout 10 minut děje na 114? Asi nějak takhle... A Eliz Banks by si měla obarvit vlasy na červeno, potom by z ní byla naprosto ultimátní MILFka. ()

bourec

Jako film hodně v pohodě,sice už docela omšelý téma ,ale co v současný době neni.70%.P.S.Naprosto mě uchvátila ta obrovská sbírka vinylů,i s označenejma přihrádkama podle stylů.Tomu říkám láska k hudbě,to je přesně to,proč lidi hudbu dřív POSLOUCHALI!!!!.A ne jako vyplnění mrtvejch chvil v dopravních prostředcích s nacpanejma kapsama různejma elektro mašinkama,v autě se staženejma okýnkama jako trotl .Navíc ne celý desky,ale zpatlaniny blbejch písniček.Je to na hovno,ovádi,s tim jděte do prdele. ()

pakobylka

Lehkovážná, nápaditá, osvěžující - vtipná záležitost, která nalezla námět pro svou dějovou osnovu v hluboké studnici zvané ŽIVOT. Leč dost možná je inspirace realitou nejen její silnou, ale i slabou stránkou. Jak se důsledně až do poslední chvíle snaží dovedně balancovat mezi dramatem a komedií, s blížícím se rozuzlením maličko ztrácí nadhled i rovnováhu. Ve finále pak dojímá nejen diváka, ale i sama sebe, takže se stává na můj vkus až přespříliš slzopudnou. Nicméně přesto si dokáže zachovat tvář, neboť nesklouzne až ke kýčovitému teatrálnímu sentimentu - kromě toho jí musím přičíst k dobru i sympatické hrdiny, takže za 3,5* ()

dr.fish

Film, který možná víc hraje na emoce, než by bylo bývalo dobré, ale když se to vezme kolem a kolem, téměř vše se povedlo: obsazení skvělé, příběh velmi dobře vystavěný, nechybí vtip a dobré dialogy. Jen možná někomu bude vadit, že je to v podstatě "doják". Ovšem pokud by se točily v Hollywoodu takovéhle dojáky, tak jsem tedy "dojákový" typ diváka! Elizabeth Banks svým výkonem velmi překvapila. 80% ()

vesper001

Hezké a velmi lidské. Líbila se mi především Olivia Wilde a její postava, která víc než jako filmová hrdinka jedná tak, jak by jednal člověk na jejím místě ve skutečném životě. Vlastně se to víceméně dá říct o všech zúčastněných. A to se jen tak nevidí. ()

Johnny.ARN

Taký ten smutno-smutný príbeh o rodine, problémoch a utajených skutočnostiach. Dobré obsadenie, solídne tempo. Inak keď na to nieste nastavení, nezasiahne vás to. 2 z 5 ()

venison

Ač nemusím přeslazené frajírky v hlavní roli, na Chrise Pina jsem si po pár minutách filmu zvykla.. Zejména díky charismatické ženě mnoha tváří Elizabeth Banks a jejím sympatickém synovi.. Zápletka filmu byla příjemně vymyšlena a jako celek fungovala znamenitě.. Okořeněno vedlejšími rolemi dvou skvělých hereček - Olivie Wilde a Michelle Pfeiffer.. Hodně silné drama jedné rodiny, která se více než se smrtí otce, vypořádává se životem s ním či bez něho.. Kupodivu to nebylo ani moc přeslazené, i když autoři brnkali na city co se dalo.. Pěkný film k zamyšlení :-) ()

uiu

Na jednu stranu je to strašně fajn snímek, ale na tu druhou bych ho spíš očekávala s béčkovými herci v produkci Hallmarku. Když Samovi zemře otec, odkáže mu kufřík plný peněz se vzkazem, aby jej předal nějakému Joshovi. Sam zjistí, že má nevlastní sestru Frankie a synovce Joshe, o kterých nikdy nevěděl. Snaží se s Frankie zkontaktovat, ale bojí se jí říct, že je její nevlastní bratr, takže se vlastně nejdřív skamarádí, pomáhá jí a zamiluje si Joshe, aby mu pak řekla, že její otec odešel, když jí bylo 8 za jinou rodinou a tu rodinu nenávidí, aby nakonec pravda vyšla najevo a ona se na něj nasrala a nechtěla ho už nikdy vidět. To klasické klišé těhle filmů je neúnosné, to, že se lidé chovají naprosto labilně, jak by se v reálu nikdo nezachoval, telenovela hadra. ()

Diego

Není v tom nic objevného, charakter každé postavy jsme viděli v tuctech podobných filmech, ale film má své momenty. Mě vzal tři slzy, za ně mu dám tři hvězdy. ()

Další Star Trek míří do vesmíru

Další Star Trek míří do vesmíru

30.06.2014

Scenáristické duo Alex Kurtzman a Roberto Orci, které sepsalo třeba Transformers, Abramsův Star Trek nebo Amazing Spider-Mana 2, se vydává na režijní dráhu. Ne však pohromadě, každý z pánů dostal… (viac)