Profesionálny vymáhač vyšetruje trúfalú lúpež, ku ktorej došlo počas pokrovej hry prebiehajúcej pod záštitou mafie a so značnými vkladmi. Najvyšší mafiánsky boss je podnietený skutočnosťou, že za celkový kolaps ekonomiky podsvetia sú zodpovední traja podradní zlodejíčkovia, a chce ich vidieť za ich zločin pykať. Najme preto obávaného nájomného zabijaka Jackieho Cogana (Brad Pitt). Čím bližšie sa však Cogan dostáva k svojmu cieľu, tým viac mu zdarné dokončenie misie komplikuje opilecký nájomný vrah, ktorý už je dávno za zenitom, neschopní gangstri a playboyský uvádzač onej nešťastnej hry ... (TV Dajto)

Corpsegrinder

Potom co jsem viděl obsazení + režiséra jsem si byl jistej že to bude dobrej film. A taky že je. Z posledních snad 15 let jde o nejlepší film s mafií a o tom že se na to podívám brzo znova nepochybuju. ()

kedl

"Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať." Bohužel, ale je to tak. Ze zkorumpovaný ČR se to asi těžko posuzuje :-), ale IMHo USA bude nejspíš ještě ve vetším srabu než se zdá. Andrew Dominik nám po odkrývá tvrdé praktiky nejen, mafie s heslem "Všechno si si způsobil sám, tak si to taky sám vyžer." Killing Them Softly za to stojí, aby jste se na něj podívali, ale nečekejte žádnou akční jízdu. Jedná se spíše o uvolní myšlenkářských pohnutek s různými efektovými vychytávkami (zpomalovačka v dešti, kamera v autě...) ()

Hanys_

Dominik mě s Jesse Jamesem trošku minul, ale tentokrát naservíroval stylovou gangsterku Ritchieho kalibru. Závěrečný Pittův proslov tesat do kamene. 8/10 ()

hunterN

Hodina tlachání (o ničem a šukání), jeden zmlácenej, jeden zatčenej a tři s prostřelenou hlavou. A kdyby to náhodou přišlo někomu málo, může si vychutnat střípky proslovů Baracka Obamy. Ne, děkuji... ()

Rssa

Jak mám Pitta celkem v oblibě, tak tento film mi absolutně nesedl. Plus je určitě za celkem zajímavý příběh a perfektně natočené akční scény, jinak to ale vyznívá do ztracena, dialogy se táhnou a jsou o hovně (ale opravdu o hovně, ne pseudohovně), herci se taktéž nějak nesnaží, dramatická křivka skoro žádná, nelogičnosti...Zklamání po velkém očekávání, jinak by to byly podprůměrné 3 hvězdy. ()

Dixiee

Tohle mě tedy vůbec nebavilo. Nechápu co je zábavného na tom sledovat herce, kteří neustále jen sedí v autě a o něčem tlachají. ()

pajik

Jako už se tu objevilo několikrát, film je "obohacený" spoustou nudných keců, ale "ocenit" se na něm dá velmi realistické znázornění násilí (kde jsou ty filmy, kde desetkrát někomu ukopnout čelist, než ho to začne vůbec bolet:) Jinak je tento film především hereckým vyžitím Brada Pitta, což mě zas tolik nebere... takže vhodné na normální pokoukání, od kterého nic speciálního nečekáte nebo chcete-li vědět, jak to s vámi dopadne po pouliční bitce s někým bitek znalým. ()

bloodline

Pramálo deja s dostatočnou presnosťou chirurgického lasera suplovali nekonečné, nikam nevedúce, ale sakramentsky výborné dialógy. V tomto prípade hodnotenia priveľmi skresľujú, pretože ide o vysoko pocitovú záležitosť, pri ktorej budete potrebovať príručku mladých svišťov na prežitie aspoň prvej, ale kľúčovej, pol hodiny. Po nej si buď túto detinsky ťažkotonážnu gangsterku vychutnáte a zamilujete, po tichu pretrpíte, alebo zabijete... s poriadnym rachotom. Ja sa radím do prvej kategórie, lebo v mojich očiach išlo o krásne filmové mučenie bez výčitiek svedomia, že stlačím plnú dávku hodnotiacej spúšte. Ako keby ste mali zastreliť 10 ročného Adolfa H. Chvíľa otáľania, ale nakoniec budete odchádzať s pocitom dobre vykonanej práce :) ()

HArna

Celou dobu filmu jsem si říkal, kdy se něco bude dít. No a za 90minut se nestane téměř vůbec nic. Ani bych si nevzpomněl, že tam hraje Pitt nebo Jenkins. Ten příběh mě přijde dost lacinej a nevím co by mě na tom mělo chytnout, je to blbost, ()

dopita

Jistou zajímavost a dávku napětí má film asi dvacet minut tzn. do přepadení mafiánské herny. Pak se film zběsile řítí do řitě. Hromada nudnejch a neuvěřitelně nezáživnejch dialogů mě spolehlivě uspala. Za zmínku by snad stál pouze James Gandolfini, ale neměli ho nechat žvanit o kravinách, ale měli ho nechat konat - možná by to pak bylo koukatelnější. Šit. ()

Itar

Já věděl, že na Dominika bude spoleh. Dialogová gangsterka v jeho typicky místy zasněném kabátku a výborným Pittem. Není to tak dobrý, jako Jesse James... ale v rámci žánru je to zase něco úplně jinýho... a skvělýho. Třešničkou na dortu potom halda uším lahodících skladeb. ()

ondrula

Podivný noir snímek, od kterýho jsem očekával mnoho a dostal málo. Je to přesně ten případ, kdy se film hrozně koncentruje na dialogy, aby tak dosáhl kultovnosti a la Pulp Fiction. Tady to ale moc nevyšlo, namísto toho je film neuvěřitelně užvaněnej, postavy tráví klidně i 10 minut rozhovorem o hovně. Brad Pitt alespoň opět po letech, kdy ztvárňoval nějaký intelektuální fantasmagorický role, hraje charismatickýho drsňáka a jeho postava by byla dokonale sympatická, nebýt tý ukecanosti. Postavu Jamese Gandolfiniho jsem vůbec nepochopil, protože ten vlastně jen přijel do města, aby se sáhodlouze svěřil, že má krizi středního věku. A zaujalo mě, že v současný Americe se čám dál tím víc nosí umaštěný vlasy, kníry, rozhalenky a řetězy. Tak trochu návrat do 70. let. ()

peetriss

Upovídaný film, což by samo o sobě nevadilo, ale když připadá na jeden výborný dialog, deset prázdných a nudných, je něco špatně. A nezáživnost filmu, nepomáhá vykoupit ani otevřená kritika amerických společenských a ekonomických poměrů. Brad Pitt je celkem nevýrazný, špatně napsaná role mu svazuje ruce a vůbec celý film je svázán neobratným scénářem a režijním vedením. Přesto filmu neupírám občasné světlé chvilky především v podobě vizuálních perliček (zastřelení Raye Liotty v autě). 50% ()

lucijelucije

Tak tenhle experiment se mi vůbec nelíbil..Myslím, že A. Dominik to celé chytil za špatný konec, a lidé kolem něho jakbysmet. Snad jen ten B. Pitt mě přinutil to hodnocení zvýšit, i když zachránit to nedokáže ani on. ()

vander19

Tak film produkovaný Bradom Pittom, kde on sám účinku a má dosť nízke hodnotenie? Prečo? Toto ma sakra dosť sralo a premýšlal som nad tým. Však tu hrá Gandolfini,McNairy,Liotta. Ako to, že to hodnotenie nie je okolo 80%??? Jedine výskumom - cháp, pozretím by sa na to dalo prísť. Tak som si to pustil a prvú hodinu sa ukrutne nudil. Nezmyselne napísané dialógy, o ničom príbeh, akčnosť alebo prvky thrilleru to malo asi tak na úrovni ducha Caspera. Zlom nenastal ani prítomnosťou Pitta na scéne, ale jemne sa to začalo preklápať dosť schopne zvládnutou scénou, kedy sladký Brad prvý krát vystrelí. Do tej doby nuda ako prenos z parlamentu. Podobne zábavné ako živá panoráma na STV2. Mierne naznačenie kvalitnej práce mi poskytol až rozhovor Pitta a McNairya v bare. A to sa už blížil záver. Dokonca ani dvojica Gandolfini, Pitt z tak stupídne napísanej frašky v podaní p.Andyho Dominika nič nepriniesla. 2* a to som silou božej vôle dokázal pretrpieť tú imbecilnú prvú časť. ()

Paldiny

Presne ten typ filmu na ktorý hodnotiaca tabuľka nestačí, apropo sa pohybuje niekde medzi 3 a 4. V prvom rade sú tu dve luxusne natočené scény a výrazní herci (Liottu mi nebolo nikdy tak ľúto). Film má navyše politický kontext, kde sa nejedna hlava Štátov necháva počuť v rádiách, vidieť v televízií či na billboardoch. Samotná záverečná scénka z baru až poodhalí zmysel predchádzajúceho diania, kde sa tvorcovia pohŕdavo postavia voči dôvere v jednotnú spoločnosť. Prvé čo mi po dopozeraní napadlo, vypustiť dlhočizné dialógy o ničom a nahradiť celú vedľajšiu líniu s Gandolfinim rozšírením tej hlavnej o zbabranej lúpeži. Lenže na to je film až príliš nekonvenčný a jeho najväčšou prednosťou a devízou zároveň zostáva ignorácia potrieb diváka, tobôž len snaha rozprávať príbeh tak ako chce hlava filmu. Že to niečo pripomína? Podľa mňa nejde o náhodu, ale presne mierený zámer tvorcov, ktorí spravili presný opak toho čo očakávate. A teda ak Vám bude z plytkých kecov trochu nevoľno, ste možno aj nevedomky pochopili čo tvorcovia chceli filmom povedať. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (viac)