Profesionálny vymáhač vyšetruje trúfalú lúpež, ku ktorej došlo počas pokrovej hry prebiehajúcej pod záštitou mafie a so značnými vkladmi. Najvyšší mafiánsky boss je podnietený skutočnosťou, že za celkový kolaps ekonomiky podsvetia sú zodpovední traja podradní zlodejíčkovia, a chce ich vidieť za ich zločin pykať. Najme preto obávaného nájomného zabijaka Jackieho Cogana (Brad Pitt). Čím bližšie sa však Cogan dostáva k svojmu cieľu, tým viac mu zdarné dokončenie misie komplikuje opilecký nájomný vrah, ktorý už je dávno za zenitom, neschopní gangstri a playboyský uvádzač onej nešťastnej hry ... (TV Dajto)

Johny203

Spočiatku sa to tvári ako Coenovka alebo ranné gangsterky Guya Ritchieho a prvých 10 minút sa to vďaka neustálemu prívalu hlášok aj darí, potom však film padá do priemeru a začína byť jasné že sa nejedná o film kultových rozmerov. Vcelku priemerný film s nevyužitým potenciálom. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať." Brad Pitt v roli nájemného zabijáka, který řeší krádeží peněz zločineckých bossů z nechvalně známého kasina v nejmenovaném městě, kde se příběh odehrává. Hodně zbytečných keců... Nesmyslné dialogy, dlouhé scény o ničem a dalším nudné dialogy. Nebýt Brada Pitta, který během filmu ustřelí pár hlav nestál by tenhle film ani za komentář. - 40%. ()

anuki

Je to divný, má to potenciál, hraje si to na konverzačku..jakože strašně vtipnou, tohle mohl dát dohromady jedině Tarantino ()

Falanx

65%. Karty, hráči, bezdomáči... Dva debilové s citlivým přístupem k drogám, rukavice na čištění hajzlíků, brokárna, která je funkčností spíše podobná granátu než střelné zbrani, a pak se objeví "vyšetřovatel", jež mi krapet zvedl náladu. Jinak nelze než opakovat: Karty, hráči, bezdomáči...a vcelku nuda vylepšená o žvatlání v pozadí, jež se obecně týkalo ekonomiky, voleb a mulatů v prezidentském křesle. ()

HombreT

Pripomenie Vám to Ritchieho, ale nemá to ten drajv; Cronenberga, ale chýba tomu tá atmosféra; no najviac asi Coenovcov, ale nemá to tú hĺbku. Minimalistická prázdnota, ktorá občas esteticky uteká mi ale sadla do momentálnej nálady a tak trošku prižmúrim očko. Ale len ako jednohubka. ()

mach333

Příjemný překvapení. Chytlo mě to hned od začátku, což bylo dobrý znamení. Dobře vymyšlený a zahraný charaktery(lehce bizardní), dobrý dialogy a to vše solidně podkresleno hudbou a ruchy. Je to sice taková reminiscence na 90.léta a Tarantinův styl, ale pro mne dobře koukatelná. Jedna věc mi trochu vadila - "démonizace" role B.Pitta. Ale chápu, že on má sloužit pro mnoho lidí jako hlavní lákadlo. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (viac)