Perfidia

(študentský film)
všetky plagáty

Krátký nezávislý film Perfidia vypráví o strhujícím okamžiku na sklonku života gangstera Denise Donovana (Lukáš Langmajer), který si na Štědrý den kope vlastní hrob na kraji lesa za zradu svého šéfa Grawienka a celé zločinecké organizace. Bývalý nejlepší přítel Colin McDormack (Marian Roden) má vykonat popravu. Kdo je ve skutečnosti opravdový zrádce? Jaký byl Denisův motiv? Přátelství, nebo oddanost? To vše uvidíte ve snímku Daniela Pánka z prostředí mafie. V dalších rolích účinkují Teresa Branna, Romeo Julius a Marek Janečka. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Mno, jako studentský počin proč ne. Tohle byl asi první film s Lukášem Langmajerem, kde mi přišlo, že něco hrál. Námět sám je celkem dobrý. Začít film v omrzlém lesíku kde chlapík kope ve zmrzlé půdě hrob (evidentně pro sebe) za asistence tří mafošů je celkem originální. Tak nějak mám ale pocit, že šlo z toho vytřískat víc. Za mně je to tedy jen za dvě letenky British Airways do Barcelony. * * ()

pytlik...

Tohle Langmajer fakt nedomyslel. Nebyl schopen vykopat ani jeden pořádný hrob, a pak jich najednou potřeboval tolik. A ti mafiáni mi přijdou taky nějací divní. Co já vím, u nich si kope hrob každou chvíli někdo, takže mohli být lépe připravení a kromě lopaty přibalit do té jejich audiny i krompáč, určitě by se tam vešel, když byla v kombíku. Nebo alespoň vzít s sebou motorovou pilu, pak by ten hrob nemusel být tak velký a oni by nemuseli tak dlouho čekat, neboť mohli pomocí ní upravit Langmajera do mnohem skladnějšího tvaru. ()

ivishka

Dva skvělí herci, shodou okolností také dva bratři slavných jmen a také zajímavý námět. Což o to špatné to nebylo, ale jakoby mi tam něco chybělo a dost možná by byl film i lepší než kraťas. Škoda, že Marian Roden je hlavně divadelní herec ale hlasem i vzezřením jsou si s bratrem podobní stejně jako Langmajeři :-). Konec zajímavý a bohužel i celkem očekávaný. ()

xenopus

0:00-1:04 úvodní titulky, 10:06-11:52 závěrečné titulky, to máme úhrnem 2:50 titulků a mezitím je 9:02 filmu - spíš defacto jedné scény, v níž největším problémem jsou slabé dialogy, nulová zápletka a děj a bezradní herci, snažící se z těch hoven uplést jakýstakýs bič. Překvapí účast L. Langmajera a M. Rodena (to skoro mohli kývnout na cokoliv jiného a o moc hůře - jestli vůbec hůře - by to nedopadlo). Je vidět, že technické vybavení i zázemí štábu bylo kvalitní, ale jen to zpravidla nestačí... Btw. Making of Perfidia trvá bez úvodních a závěrečných "titulků" 9:52, tedy víc než film samotný :-). ()

Tom_Lachtan

Perfidia... Perfidia.... Spíš pofideria, kde někdo krutě nevyužil potenciálu, jak herců, tak samotného námětu, u kterého si představuju tvorbu scénáře přibližně tím způsobem, že se vzal scénář, obalil se dehtem a vhodil se do míchačky plný klišé a co se přilepilo, to ve finální verzi zůstalo. Ovšem i tak je v rámci možností relativně funkční, čemuž dopomáhá jak technická stránka věci, tak výborné herecké obsazení, ačkoli by oba hlavní protagonisté mohli předvést víc, protože se jedná o kvalitní herce a i tak je oba přehrál hlas Karla Rodena, takhle totiž zůstává průměrný, nijak zvlášť zajímavý, předvídatelný, studentský film. ()