Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

PTuranyi

Celkom slušné B-čko. Priehrštie humoru, za náruč pekných žien a za vagón akcie a výbuchov. Samotný príbeh je bláznivý a nezakladá si veľmi na logike. Akcia a spád má prednosť a rýchle autá dupľom. Takže prachatý zločinec si zaplatí útek, ktorý mu kryje súkromná armáda a ešte mu postaví most do Mexika aby sa tam previezol na svojej čerstvo ukradnutej Corevette. No ale má smolu lebo miestnym šerifom je Schwarznegger a ten s bandou miestnych týpkov dokáže to čo FBI a armáda nezvládli. ()

Terminator666

Myslím, že tento film osloví hlavně lidi, kteří mají rádi nenáročné filmy tipu Postradatelní. Tento film si nesnaží na nic hrát, má svůj humor a dá se na něj dívat. Arnold ve svých filmech nikdy extra nemluvil, tak proč to teď měnit. Myslím, že to je takový klasický Schwarzeneggerovský film, který má zajímavý námět s určitou porcí humoru. Není důvod proč tento film nedoporučit ostatním. Já osobně jsem se výborně bavil. ()

Martynez

Nevim co jsem od tohohle filmu čekal, ale fakt se mi to líbilo ani vteřinu jsem se nenudil a Arnie mě fakt slušně překvapil! Za tedle kousek se fakt stydět nemusí:-) a ten Conanův meč mě fakt dostal:-))) ()

JimWalker007

Komorný, citlivo vyvážený akčňák, ktorému sa podarilo neskĺznuť do klauniády na jednej strane a do prehnanej erupcie heroizmu na strane druhej. Šikovne pozošívané tri dejové línie - poľovačka agentov FBI, narkobarón v super mašine na úteku a eskalujúce násilie v ospalom mestečku. Film potešil viac ako všetky rýchle a zbesilé taxíky či športové fára dohromady. Kameramanovi sa netriasli ruky a tak si môžeme vychutnať, čo narobí jedna svetlica v kontakte s nábojovým pásom. ()

pájap

parádní arnieho snímek s velkou dávkou sebeironie.......hlavně mě naprosto dostala paní salazarová.......oléééé..zničil jsi mi auto...ty jsi mi zničil volný den -taky hláška jak prase ()

komando20

Ja som si tento film v kine uplne vychutnal. Skvela akcia so skvelým ARNOLDOM, Luis Guzmán a Johnny Knoxville mi vôbec nevadili, napopak dobre som sa na nich bavil a tie hlašky od Arnieho su stale skvele. Posledna nahanačka v kukurici bola ozaj pecka a hlavne zaver v čom sa Arnie vráti do mestečka :)))) takto som si nejak predstavoval velky navrat Arnieho na plátno, len škoda že film nie je až tak zarobkovy, lebo to nie je žiadna sračka, momentalne si už konečna zarobila Worldwide: $27,666,861 ()

NeverEver

Arnie je zpatky:-) A to je dobre. V jeho pripade se neocekavaji zadna "dramata" ani "smysluplnne dialogy", ale film by si jisne zaslouzil zapletku vice propracovanejsi nez jen "cekani az padouch dojede k mostu". A i kdyz jen tam akce vic nez dost, obcas se najdou hlucha mista. Ocenuji, ze Arnie uz pochopil limity sveho hereckeho projevu a pravidlo maximalne 2 vety mu sedi bezvadne... Na plné 4*hvezdicky to bohuzel neni, ale jen 3*hvezdicky si film zase nezaslouzi. Zaokrouhluji tedy nahoru. ()

Lukkyn

Výborná akční jízda, která dokáže člověka, který vyrůstal na filmech typu (Rambo,Predátor,Komando,Terminátor) potěšit.Arnold se vrací v plné síle a umí si ze sebe skvěle udělat srandu a svojí postavu nezničitelného muže nám podává se správnou dávkou nadsázky. Ostatní herci do party skvěle sekundují. Líbi se mi styl který nastolili Expendables 2 a přišlo mi že tohle šlo v jejich stopách. Po delší době jsem se v kině opět bavil. Těším se na dvd. ()

Mr.Sock

Čo na tom, že to občas postráda logiku? Klasický akčák "se všým všudy" tak ako sa patrí. Rozhodne sa nudiť nebudete, Som rád, že sa ešte točia takéto filmy. ()

Raziel811

Kdo viděl Kimovu předchozí tvorbu, neubrání se myšlence, že jej producenti museli hodně krotit a kdyby se tak nedělo, jak by dopadl film (dle mě by byl ještě lepší = bláznivější). Každopádně musím pochválit casting, jelikož Whitaker jako agent je naprosto uvěřitelný, Guzmán v roli zástupce šerifa taktéž a element jménem Knoxville vyloženě doplňuje už tak povedenou partu. Nelze zapomenout ani na Petera Stormare, který svůj part dává také s přehledem. Tento kousek lze doporučit všem akčně pozitivním fandům. Co však hodnotím jako nejvíc pozitivní je fakt, že ač se film tváří jako oldschool, není tomu tak a uvádí Arnolda do aktuální doby a to díky režii a celkovému vizuálu, tedy přesný opak toho, co dělá Stallone, který opravdu zamrznul v 80desátkách. ()

frahor

Vezměte komedii s Jackie Chanem, přidejte Rychle a zběsile, rozvařte, zceďte a nařeďdte do potřebné stopáže... a nekonec ve vzniklém nálevu nechejte vylouhovat Arnieho. ()

frenkie

Po těch letech, co Arnold díky politickým aktivitám ve světě filmu absentoval, se nám představil v novém akčním kousku. Dlužno říci, že se nejedná o žádné veledílo, které by vstoupilo do hollywoodské dvorany věčné slávy, ale o poctivou akční prácičku, kde není nouze o vysoký počet vystřelených kulek(ba i na dvě raketky dojde) , dostatek hlášek, pěkné ženské, jednoho poloretarda(proč ten Knoxville musí ze sebe dělat takový hovádko) a sympatické ostatní hrdiny. Ještě jsem zapomněl na dvě vytuněné sportovní káry a pěkné honičky(kukuřice). Ve filmu se mísí takový ten osmdesátkový look s moderními způsoby točení(to je ta roztřesená, nepřehledná kamera). Nemůžu tvrdit, že bych si film časem zase pustil, ale to neznamená, že jsem se dost nebavil a pod ty čtyři * určitě nepůjdu. ()

Pickardino

..ale podivny pocit zatuchlosti, neprirozenosti a lupani v kloubech me v zasade provazel celym filmem. Ne diky Arnoldove veku, ten ma plne pravo se ze zeme zdvihat tezce a pomalu. Ale prakticky vsichni ostatni ucinkujici jsou bud nemastni neslani, anebo naprosti ultraklisoidni. Petere, Foreste, co to, u Jehovy, bylo?! ()

Epco

Arnold je starý, takže vyzerá ako môj starý otec, chodí tak púšťa podobné hlášky ako on akurát starý otec nebol akčný hrdina a vedel zreteľne artikulovať. Aj napriek tomu že Arnold zostarol je hlavným ťahúňom filmu práve on a ak je postava našitá presne ako táto priamo na jeho telo tak sa to dá. Samotný film a spracovanie by nebyť Arnolda skončil priamo na poličkách požičovní takto sa aspoň na chvíľku pozrel do kín a vyhorel. A to je škoda lebo filmov s Arnoldom je v kinách totálny nedostatok. ()

johnysd

Jo, jo už to není co to bývalo. Staří nezastavíš. Na druhou stranu, tohle je vlastně to co by měl Arnie ve svém věku hrát, filmy které se neberou zas až tak vážně a odkazují na jeho největší pecky. Příběh klíše, postavy černobílé, ale je to bomba popcorn jízda. Škoda neotaženého odkazu na Conana, ten meč měl prostě použít. Pro fanoušky Arnieho povinnost. I´ll Be Back. Doufejme brzo :-). ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)