Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Figu

Sláva nazdar výletu, už jsem zpátky, už jsem tu. Byl jsem hrouda s malým pérem, pak jsem se stal guvernérem, lidi mi to vyčítali, tak jsem radši zase tady. Už jsem stařík, už jsem dědek, nehoupne mi ani předek, na to všichni kašleme a KONEČNOU začneme... Filmek byl komediálně akčně podanej. Arnold žije realitou a tak to i podává coby jako pan šerif. Brejličky na čtení byla dokonalost sama. Hrozně se mi líbí, že si na nic nehraje. Ostatně jak na konci stál na mostě tváří v tvář naproti hlavnímu parchantovi, tak z něj respekt pořád šlehal a dal by se okolo něj krájet. Jinak lepší honičku v obilí, pšenici, žitě nebo co to bylo, jsem letos ještě neviděl. Spokojenost nadmíru. Arnie, drž se!!! Fandím ti!!! 80% ()

SallyZen

Vcelku typická americká komerční záležitost, ale prostě když vidím toho Arnieho, jak zase hláškuje, kosí kulometem protivníky a pere se jak za mlada, tak nemůžu jinak než vyšší hodnocení. Často se tam objevili hrozný blbosti nebo i situace, který nedávaj smysl, ale Arnie to všechno strčí do kapsy. Pak už si člověk jenom užívá olovo, rychlý auta a pěsti. 75% ()

joeybarbaro2

Arnoldův první akční kousek po skončení guvernérování se mi dost líbí. Klape to jak má, Forest Whitaker funguje, Arnoldův Colt taky a Arnie jako stárnoucí šerif taky. 75 % P.S. Arnold na to pořád má, i když se mu comeback vydařil o něco hůř než kolegovi Stallonemu. Viděl v kině ()

O´Neill

He's back! Konečná je výborná akční pecka s pěkným hereckým obsazením, které klape. Příběh je sice hodně stupidní, ale komu na tom sejde, když máme po pomalejším rozjezdu naprosto perfektní akční řezbu, které ještě k tomu vévodí Arnold? Asi jen haterům -,- Výborní herci, povedená hudba, skvělé akční scény...Nemůžu si stěžovat :) ()

MrPierc

Je to taková jednohubka za málo peněz s hodně hláškami, ale je to příjemné pokoukání. Film, který byl natočen jen pro pobavení diváků a zavzpomínání si na Arnolda. Některé scény nelze brát vážně i když jsou zamýšleny akčně a heroicky. Režisér se nemohl rozhodnout jaký žánr to bude. Chvíli je to smutné drama a za chvíli taškařice, která je nenuceně vtipná. Arnold mi připadal snad nejvíce vážný za celou svou filmovou éru. Dokonce jsem mu ten jeho smutek i odhodlání věřil (vždy se to lépe věří starším pardálům). Ale největší pozornost na sebe strhnul Johnny Knoxville, který vytvořil zábavnou postavičku pošahance malého městečka Sommerton. Pokaždé, když se objevil v záběru, tak se mi úsměv roztahoval do široka. Více takových Knoxvillů! ()

Rocky88

Takové nemastné, neslané. Ji-un Kim tenhle počin docela odflákl, protože se zde nedočkáme zhola ničeho, co by vytrhlo z letargie a vzpomínání na Arnoldovy filmy, kdy jeho přízvukem nebyly ozdobeny tak blbé hlášky či pokusy o konverzaci, jako je to zde. Bohužel, ani akce není nic, co by rozpumpovalo krev v žilách, často je spíše k smíchu. Suma sumárum se jedná o jednohubku, pro kterou je těch 107 minut až moc... ()

Attta

Musím se přiznat, že to chtělo dost velké odhodlání tomu dát čtyři hvězdy, ale když jsem si srovnal v hlavně kolik akčnáků tu má 3 hvězdy a je to při tom toální odpad tak jsem musel trošku nadhodnotit. Největší slabinou tohoto filmu, že se tu skvělé scény střídají s těma podprůměrnýma docela často. Naštěstí ty lepší scény to dokážou docela slušně zakrýt a díky tomu jsem si film fakt pořádně užil. Hvězdný Arnold tu byl pro mě opravdu jen připomínka akčnáků z minulého století (kupodivu docela příjemná). Co se týče hudby, tak některé kousky mě opravdu docela dost zaujaly. Co musím opravdu vyzdvihnout jsou některé akční scény (hlavně tedy rvačky), které by strčily do kapsy mnoho vysokorozpočtových trháků. Opravdu jsem ze srdce nečekal takovou střelu (hlavně druhá polovina). ()

Pugo

Úplne priemerný akčný film, ktorý nemá čím zaujať. Úvod je strašne zdĺhavý, nič sa nedeje asi hodinu, tempo sa neskôr začne stupňovať a vyvrcholí málo vygradovaným a nezaujímavým finále. Arnold po návrate do Hollywoodu trhák už asi nenatočí, naopak, veľmi ľahko si môže svoje portfólio pokaziť takýmito priemernými žánrovkami. Zmenu nevidno len na jeho fyzičke, ale aj v hereckom prejave. Nehrá tak uvoľnene, energicky s charizmou jemu vlastnou, ale kŕčovito, bez zápalu odsypáva svoje hlášky, ktoré sa zrejme legendarnymi nikdy nestanú. Svedčať mu budú skôr cameá (Expendables) a role, v ktorých už hral (Terminator, Barbar Conan). Časy pravého Schwarzeneggera a spolu s ním zlaté akčné 90.-te roky žiaľbohu už dávno skončili. ()

bourec

Tak sem se nakonec dočkal. Po deseti letech znovu film s Arniem v jedný z hlavních rolí. A protože sem nekritickej, tak bomba. Kecy vo tom , jak je ta rakouská hora rozplizlá, stará, nepohyblivá zdechlina. Jděte do prdele,i chtylové. Zajedno nikdy nebyl dynamickej atlet, stárnem všichni, a deset let v úřadě guvernátora mu asi na muskulatůře moc nepřidalo, ale ani nepomohlo udržet. Film je celkem jednoduchej, ale báječně sestříhanej, takže mi to uteklo jak voda. Navíc docela solidní obsazení ostatních rolí, prostě u mě naprostá spokojenost. 80%. ()

Petoss1

Podarená zábavka. Arni dokazuje, že je stále borec, z chuti som sa zasmial. A vidieť cars naháňačku v kukuričnom poli sa len tak nevidí. ()

Nach

Svižně natočený, celkem levný akčňák jako vystřižený z devadesátých let minulého století. Plus body zde tedy sbírá hlavně nostalgie. Arnold se nám vrátil o několik desítek vrásek starší, ale stále COOL vypadající. Jo, nebýt jeho, jedna hvězda by šla dolu. Takže šup pro popcorn a užijte si tuto střílečkovou rychlojízdu. Na jedno odpoledne i večer ideální. Příběh a logiku zde stejně nikoho moc nehledá. 70% ()

Streeper

Čekala jsem něco daleko lepšího. Tohle byla nuda. Ano máme ve filmu automobilovou honičku nebo dokonce honičku s vrtulníkem, ale zápletka se nám prozradí hned na začátku a to kazí celé kouzlo filmu. Vlastně jde hlavně o Arnolda, aby ukázal, že nepatří do starého železa a dokáže toho ještě dost, třeba přeprat mladého drogového dealera. Jenomže za mě to vůbec nefungovalo. Bylo to utahané, nudné a úplně zbytečné. ()

humanbeing

Last Stand jako návratový film Arnolda Schwarzeneggera funguje bezchybně. Jediná chybka je snad v trošku pomalejší první třetině, ale jakmile film dostane tempo, na pocit pomalejšího rozjezdu rázem zapomenete. ()

starbrejkr

Jsem až překvapený, jak se mi to líbilo. Nejde jen o to, že Arnold je pořád frajer a velmi vkusně zestárnul, ale i o to, že film samotný není vůbec špatný a zejména v první polovině slušně ponurý. Druhá půlka už je pak svižná akční jízda, semtam s se zbytečně patetickými momenty, které ale probůblávají tak nějak průběžně a vždy je včas smete nějaká hláška nebo originální akce, takže film neznechutí. Arnie, pořád mě bavíš a doufám, že tomu bude tak i nadále! ()

laik_60

ľtaka dobra ľahká schwarzenegerovka pre chlapcov a ich otcov co si na chalanstvo spomínajú. Strielačky efekty (ta raketa strelaná do chrbta a roztrhnuté telo alebo naháňačka v kukurici .. ..áno dalo sa na to pozerať. Arnold zase všetko vydržal a nakoniec spravodlivo zvíťazil jedna krásna mrcha si nasla frajera v base a druhá krásna mrcha šla s frajerom do basy . A tak to ma byť. Pohodové tri bodíky :) ()

C0r0ner

Schwarzenegger je obyčejně prkenná držka, ale tady se snad snažil, aby to bylo vidět ještě víc. A špatně to rozhodně nebylo. Konečná totiž od první minuty dává jasně najevo, že se jedná o slušnou sebeparodii a celou dobu v tom samém duchu zůstává. Škoda, že se tvůrci nezaměřili o malinko víc na fóry, protože to mohla být komedie roku. 90% ()

Pajky3

Tak Arnie se vrací na scénu, chtělo by se říct v plné parádě, ale. Doba kdy tyhle filmy letěly jsou už pryč, pro někoho bohužel. Jinak to bylo dobrý, jsem rád, že nedocházelo k tolika trikům, aby to zkazilo závěr jako u Brucovi Pasti. Teď už mi chybí jen Sly a jeho Bullet to the Head. Když už to porovnávám s Pastí, řekl bych, že je to zhruba na stejné úrovni, i když hlášky tady nejsou zrovna dvakrát úžasné (Knoxvilla nemam rád). Akční vymejvárna jak má být - zbraně, honička aut, pěkný holky a závěr face to face fight. Na vypnutí a odreagování ideální. A jako to byla poctivá akčňárna, tak to ode mě má poctivých 70%. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)