Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

korndaddy

Arnie je zpět. Sicej starej a volezlej ale zpět a svoje město si bude prostě bránit. I kdyby přes něj měl projít samotnej Usama tak mu Arnold ukáže, zač je toho loket. Sice akční, ale bez výraznějšího nápadu. Prostě oddychovka, kterou za pár dní zapomenete... ()

Cracker

Bol som pripravený na poriadny prúser, no film nakoniec ďaleko predčil moje, síce nízke, očakávania. Bavíme sa tu predsa o režisérovi s menom Ji-un Kim a ten predsa netočí zlé filmy. Na kombináciu Kima a hollywoodskych blockbusterov si aj tak pravdepodobne nezvyknem a myslím, že tým mrhá svoj talent. Takéto filmy dokáže točiť kdekto... Na druhej strane The Last Stand úspešne reštartoval hereckú kariéru Arnolda Schwarzeneggera a myslím si, že na staré kolená nám ponúkne ešte poriadnu dávku podobne ladených akčných komédií. Film samotný pôsobí v skratke veľmi zábavne, pohodovo ale aj priemerne. Divák sa môže tešiť z deštrukcie toho najväčšieho kalibru. Postavy sú, poviem to veľmi jednoducho, ZLÉ. Divák si dá 2 a 2 hneď dokopy a dokáže s kľudom predvídať polovicu filmu. V Kórei by sa toto Kimovi nestalo, tam výrazy hercov nedokáže čítať nikto. :) A preto čakám na Kimov návrat pred domáce publikum. 70%! ()

Testament

Protivník: "Zničil jsi mi auto". Arnie:"A ty jsi mi zničil den volna". Tím bych ukončil svoji recenzi pro ty, kteří vědí...:-D No a pro ty ostatní, co se stihli prokousat až sem, tak jen "krátce". Konečná (podle mě debilní název) je prostě typické Arnieho béčko z let 80.-tých. Nečekejte nějaký progres, prostě chlapské hlášky, občasný humor a střílení a střílení a střílení... Film na rozpočet 45 mega působí malinko lacině, takže zřejmě velká část rozpočtu padla na honoráře. Ale z mého hlediska maximální spokojenost, zkrátka film na příjemný večer a odreagování + vzpomínka na staré dobré časy...Lajna, co je nastolená Expendables je ale nadále nezlomena. ()

KoRner

Všetko je tu tak správne osemdesiatkové, že mi z toho ako nostalgikovi plesalo srdce. Drsný hrdina, neschopná polícia, pomalý strih,.. no nemajte taký film radi! Priznávam ale, že som sa nezbavil pocitu, že Arniemu dabing proste sedí viac a stále som čakal, kedy povie "Ich bin mocnář. Nicht čtenář! ()

Seti

Ok, Arnold je na rozdíl od Slye ve své sólovce přesně jako gothaj tzn. salám, kterej si na nic nehraje. A taková je vlastně celá Konečná - bezelstná, jednoduchá, s veskrze sympatickými postavami v čele s dědkem, který sype cheesy hlášky a bere se těžce s nadhledem. Jo, obtloustlý, pomalý a věčně rozlámaný Arnie u mě ve svém combacku celkem zabodoval. ()

Wally

Arnie je zpět a já se neskutečně bavil....lepší záběry jedoucích aut než v FF, střílečka jak má být a klaďasové ve finále vítězí. Některé pasáže jsou až akčně kýčovité, ale to nemění nic na tom, že se klidně kouknu znovu. Nebýt připitomělé a podle mne zbytečné role J. Knoxvilla, tak možná dám i 5*. ()

klukluka

Po většinu filmu jsem se výborně bavil a skoro stejně dlouho jsem i žasnul - co všechno si tvůrci dokázali pohlídat: aby to bylo akční, aby to bylo vtipný, aby to bylo dojemný, aby... Neskutečně propracovanej film, kterýmu bych vytknul jen drobnosti (na maloměstě šílený přípravy na příjezd mafiánů, holka se ale připlete do přestřelky, protože o této monstrakci neměla šajnu, městečku jede na pomoc zásahovka, a protože ji mafiáni po cestě zlikvidují, tak šerif nemůže (?) počítat s další pomocí zvenčí, uprchlý narkobaron potřebuje zmizet ze Států a místo, aby sednul do vrtulníku a udělal policajtům pá pá, rozhodne se pro krkolomnou jízdu po silnici - to byl asi vůbec největší logickej fail). Ale všechny tyhle přešlapy jim odpouštím, protože to vyvážily některý opravdu mimořádný scény (únos auta z konvoje pomocí obřího magnetu, oranžoví běžci v místě útěku podobně oblečeného vězně, křížová palba na policejní hlídku, likvidace policejního zátarasu...) i relativní drobnosti typu scény s uřezaným kandelábrem, kterej se nejdřív zasekne, aby na něj později Jimmy Knoxville vylezl a slítnul s ním na zaparkovanej náklaďák. Pokládám si otázku, jestli mu tu scénu napsali přímo na tělo, nebo jestli si ji vymyslel sám, každopádně byla jak vystřižená z Jackass a někdo tak konečně vytěžil Knoxvillův potenciál (viděl jsem s ním teď nějaké filmy, kde se o kousky á la Jackass absolutně nepokusili a místo Knoxvilla v nich mohl hrát naprosto kdokoliv). Jeho vedlejší roli tady ale ještě vyšperkovali a podtrhli jeho image trochu bláznivýho, ale jinak hrozně hodnýho americkýho kluka, kterej by se kvůli kamarádovi nechal klidně i zastřelit. Jasně, byl to kalkul, ale tak dobře zmáknutej...stejně jako celej tenhle film. Režisér odvedl úžasnou práci! ()

Tom:)

Arnie se vrací zpátky v čase a je z něj opět nezničitelný symbol amerického boje za pravdu a lásku :) Pocta béčkovým akčňákům, která není tak úplně parodie ;) ()

joora1

Arnie is back!! Už po tolikáté..a s ním tentokrát i rotační kulomet:). Taková oddychová, bezelstná střílečka jakých už bylo, je a bude tucty, ale prostě Arnold je jen jeden. Žijící legenda opět v akci. ()

bruceman7

Arnie je zpět, ale žádný zázrak to není. Krom jedné větší přestřelky se tam nic extra neděje, je to takový akčňák, co člověk hned zapomene. 6/10 ()

kikakrystof

Tohle bylo tak neuvěřitelně tupý. Ty efekty, no to byla opravdu hrůza(krev tu lítala ze všech stran, úplně zbytečně a navíc byla tak děsně počítačově umělá nebo jak to říct). Dvě hvězdičky za to, že mě film bavil a dokoukal jsem až do konce a za herecké obsazení, hlavně jsem rád za Stormare. ()

Zagros

Novodobé akční béčko a Arnold jak ho máme rádi, to je ve zkratce Konečná. Arnold nám stárne, přesto do starého železa nemusí. Tohle je typ filmů přesně pro něj. Od filmu nesmíte čekat žádnou bombu, ale „jen“ akční podívanou na odreagování a poté můžete být plně spokojeni. Má to spád, je to vtipné a mozek někam odcestoval. Zasloužené tři hvězdy. ()

LEATHERFAC

Scénář sice psala cvičená opice, agenti FBI se chovají jak totální amatéři a přesto že všichni kolem mají neprůstřelné vesty a přilby, jediní dva tam běhají bez čehokoliv Stormare a Arnold!?! Byť u A rnieho je to omluvitelné - terminátoři tyhle blbosti  přece nepotřebujou že... Ale na druhou stranu krom zbytečného Knoxvila je tu celkem příjemné áčkové obsazení a film nenudí a vlastně krom Expendables je to asi  nejzábavnější Arnoldův akčňák za posledních 25 let, tak asi zaokrouhlím nezaslouženě nahoru... Jo a taky bylo prima pozorovat setkání v jednom filmu Foresta s Arnoldem - kdy by to čekal? I když to setkání tváří v tvář je tu jen opravdu krátké.... ()

POciSEM

Po všech čertech dokonale vybroušený akční béčko. Arnold jako stárnoucí (ale zatraceně badass) šerif se snaží zabránit narkobaronovi v překročení hranic u jeho městečka. Kdo potřebuje víc? Kritik ať se jde zahrabat. Po menším seznamování s buranovem kdesi v Arizoně se nám zlehka rozjíždí akce která se ve finále zvrhne v přestřelku jako z dávných Arnieho dob a nepoleví až do konce. CGI krev z Expendables 2 se může jít taky zahrabat protože tady si vesele cáká na všechny strany a je opravdová. Herci jsou do jednoho sympaťáci a ač Whitakera,Santora nebo Guzmána nijak nemusim,tak tady byli skvělý. Samotnou kapitolou je Knoxville kterej neni ani trochu vlezlej jak se všude píše a nad jeho eskapádama se nedá nepousmát. To co jsem od Arnoldova comebacku očekával,jsem dostal a musím už říct jen Vítej zpátky Arnie,už se mi po tobě stýskalo. Tenhle film není jednohubka,je to bomba. Jsem nadšen ()

AdamesWWE

[7/10] He´s back. Arnieho comeback nieje nezabudnuteľný, ale prijateľný a kvalitatívne celkom slušný. Film sa zo začiatku síce trošku ťahá, to ma až tak nezaujalo, ale po pol hodine - resp. pri nástupe záporáka na scénu sa to zmení. Herecké obsadenie ponúka pastvu pre oči. Arnold Schwarzenegger v hlavnej úlohe, na ktorom tento film stojí. Bez neho by to nebolo ono, Arnie má úlohu celkom dobrú a hrať tiež nezabudol, podá (iba) zopár v hlášok, v akcií je tiež, síce v záverečnom súboji bolo vidieť že nieje v takej skvelej forme, ale v kľude utiahne celý film, stále nato má. Čo sa týka vedľajších úloh, Johny Knoxville ma až na asi dve vtipné scény moc nebavil a je len do počtu, Luis Guzmán je celkom dobrý a aj vtipný, potešil ma Forest Whitaker ako veľiteľ FBI a pomocník záporáka Peter Stormare je tiež slušný. Sklamal ma hlavný záporák, ktorý bol nevýrazný a slabý, má nepotrebnú rolu vo filme a rešpekt vôbec nevzbudzuje a ani nieje potrebný, takže ako Knoxville iba do počtu. Ale myslím si že to nieje problém herca, problém je v scenári - neposkytuje záporákovi dostatočný priestor kde by si vybudoval rešpekt alebo sa ukázal v nejakej akcií. Scenár je tiež dosť jednoduchý, kombinuje niekoľko old shool klišé, ale aj tak je to zábavné a zaujímavé, hlavne to nenudí. Čo sa týka akčných scén, tak s tým očividne režisér nemá žiadny problém. Prehladné to je, natočené veľmi dobrou kamerou, páčili sa mi autonaháňačky a aj prestrelky, ktoré síce nemajú nejaký výrazný nezabudnuteľný moment, ale v niektorých prípadoch sú prestrelky dosť nekompromisné a nejaké dobré momenty tu určite sú a ani krvi nieje málo. Záverečný súboj celkom dobrý. Ked´ si to zhrniem, Konečná ukázala presne to čo podľa traileru ponúkala, zábavnú akčnú jazdu s Arnoldom. 4 hviezdy sú s trošku odratými ušami, predsa len úvod sa trochu ťahá a scenár je plytký a záporák nevýrazný, ale inak s filmom nemám žiadny problém. Podľa mňa dobrý nadpriemer. ()

Earl10

Jako Arnoldův comeback přijatelné, jinak pouze lehký nadprůměr. Tentokrát se nejedná o úplně jednoduchý charakter, tudíž se ukazuje jak je Arnold mizernej herec, ale i tak je to pořád ten borec, kterého máme tak rádi. Pár slušných vychytávek, jinak opakující se žánrové zvyklosti. Kim si rozumí s akcí, tudíž vše co se týká aut je radost sledovat, perfektní dynamická kamera či závěrečná honička v kukuřičném poli. Takže vcelku spokojenost! [viděl v kině] [60%] ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)