Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

moriero

Nečekaně svižné a sexy. Potěší a překvapí, že i ta nejubožejší postava měla neuvěřitelný lidský rozměr (úchylky, slabiny, rodinu, nemoci). V dobrém slova smyslu jsem nepobral "sblížení" Eleny a její vězenkyně Ophelie, které asi mělo symbolizovat Elenino chybějící pouto s její vlastní dcerou. Sice konec jako Bobbyho "smrt" v Dallasu, ale i tak solidní čtyři hvězdy. ()

MiniRecenze

Přes pomalejší rozjezd se film začne odvíjet tím správným směrem.Jedním z důvodu jsou dva "tažní koně" (J.Travolta a S.Hayek)-mimochodem na Salmu se velice dobře dívá :-) a dalším je charakteristika postav,vše ostatní okolo je už jenom taková ta "potřebná omáčka".Dost metafor!Snímek se opravdu docela dlouho tváří jako jednorázovka,ale postupem času ve filmu se začne odvíjet spousta věcí a vy se přistihnete,že by jste klidně film ještě o hodinku prodloužily.Efektivitou snímek pěkně vystupuje a triky jsou taky udělány dobře.Aaron Taylor-Johnson je opravdu na té správné cestě (málem jsem ho nepoznal) a herecky vyzrává. SNAHA SE CENÍ!!! ()

VLADEK

Ne, tak tohle není můj šálek kávy. Benicio Del Toro je výborný, ale ta role pro něj rozhodně není protiúkol, Salma Hayek je příšerná - nejen když se dívá do kamery. Závěr je zoufale nudný. Taková pohádka pro náruživé huliče a jednu sexuální menšinu. ()

paradoxman

Nějak mě to nevzalo. Nedokázal jsem se stotožnit s žádnou postavou, ani si představit, že s nejlepším kámošem sdílím jednu, byť luxusní, díru... Škoda, námět fajn, ale provedení bych posunul od komedie k dramatu. Mám chuť si dát na spravení chuti Kokain. Aspoň, že mi na závěr nějaká Yuna přezpívala brouky... ()

Popinodan

Starej dobrej Oliver Stone.Pomalejší rozjezd,ale zato dobře a realisticky natočenej film.Spíš než hlavní trojka mě však zaujal Travolta a Del Toro.Víc než dvě hoďky utekly a já si film užil. Takže je mi jasný že se k němu za nedlouho opět vrátím,a zkouknu ho. ()

VideoTuti

Pěkný nestandartní film. Film má vskutku nádech mexického filmu včetně hudby. Kamera i vlastní barvy filmu nejsou jak bývá u tohoto žánru zvykem se žlutým nádechem, ale mají pěkné ostré barvy. Musí se uznat, že Salma Hayek zahrála jednu ze svých nejlepších rolí. Překvapivý závěr filmu. ()

jopal

Na film sa vyborne pozera, ten cas ubehne ako voda. Cely cas Vas drzi v napati, az do sameho konca. Konca? Nie, zrazu sa necitlivo preberiete a zistite, ze nie ste sucastou deja, ktory niekde smeruje, ale ze je to len film, ktory upravuje a meni tvorca, ako sa mu zapaci a kedy sa mu zapaci. Nebit konca, vrazim tam 5*, ale touto zaverecnou podpasovkou si to u mna totalne posral. ()

Eldrazi

Jelikož jsem byl kamarádem krmen jakej je to úžsnej film. Tak jsem čekal něco úžasnýho. Tak abych šel rovnou k filmu. Je to jako asi každej akční film s klasickou zápletkou, ale ten konec mi velmi překvapil tak dávám 4*. ()

zodiak217

Trochu uletene, zamotane brutálne na môj vkus. Film do ktorého nstlacili známe tváre a dali mu mafiansko - krimi šmrnc sa podľa mňa veľmi nevydaril. Prehnaná brutalita, zamotaná zápletka ktorej chýbalo oživenie v podobe humoru. A koniec ktorý bol taký koncici nekoncovy. Nečakal som súce happy end, no ani to, že najväčší grazel, ktorý si už od začiatku zaslúžil nakopat z toho vyviazne bez skrabanca ako nový boss. Benicio to zahral dobre, lebo aj ja som mal chuť jednu mu vraziť. Celkovo je to vsak ťažko stravitelny film, ktorý skončí tak nevypovedane a je trochu o vzťahoch, trochu o mafií, trochu o modernej a Amerike, trochu o hodnote priateľstva a rodiny, no spojené nevľúdne brutálnym a nudnym spôsobom. ()

Luke189

Po dlouhé době zase další výborný akční film, který ukázal, že se ještě dobré akční filmy ještě točí. Celý film se točí kolem "smažek" a drogové mafie. Po té, co se drogová mafie dozví, že hlavní hrdinové obchodují s trávou, chtějí mít z toho podíl také. Celý film je plný napětí, akce a nečekaných zvratů a to by měl mít v sobě každý akční film. Hodnotím plným počtem bodů. ()

bonovox

Oliver Stone sa vrátil so silným snímkom. Výborný scenár, dobre zvolení herci (hlavne Del Toro) a kvalitná vizuálna sránka robí z Divochov príjemné prekvapenie. ()

ludovit14

Dobrá správa Oliver Stone nestarne,keď nám dokázal predviesť viac ako dobrý Thriller.Divosi sú v podstate klasikou svojho žánru. Skvelá hudba, karikatúrne postavičky mexických „pistoleros“ a sofistikovanej čiernej vdovy na ich čele, veľký podfuk malých chuligánov…A kontrast gangstrov, ktorí akoby vyskočili z niektorého staršieho filmu Roberta Rodrigueza , a ich súdobých protivníkov „cool“ flákačov pripomínajúcich reality šou na MTV má vlastne naozaj niečo do seba.HOD:73%.Drogy, peniaze a moc-to ma vie vždy zaujať(je to môj žáner).PS: ak by tu nehral Travolta-tak by som si to dokázal oveľa lepšie vychutnať,kedže jeho FAKT neznesiem!!!Ale,určite sa ešte raz k tomuto filmu vrátim-možno zmením svoje hodnotenie ()

klinkacek

Když ji miluješ neni, co řešit aneb pro trochu lásky šel bych světa kraj a do ranečku si zabalil hulení, pár vostrejch marińáku a trochu náslilí a šel nakopat zadnici dceři starýho Hájka, která už dávno neni tou hodnou knihovnicí z Desperada. Po vizuální stránce paráda, příběh taky moc nehapruje a jeden je furt v napětí, co bude dál. A ani tady si Stone neodpustí pár rýpanců do zlého kapitalismu. Prostě to stojí za to vidět. ()

Shimmy

Na to, jak se o filmu mluvilo, mě dost zklamal. Postava Blake Lively mi neskutečně lezla na nervy svou hloupostí a celkově se mi ani námět filmu zrovna moc nelíbil. ()

ZetDaElO

Stoneov opus o karteloch a obchode s drogami. Rád by som to napísal, ale Savages je iba zle zostrihaný film s nevyužitým potenciálom. Namiesto veľkého eposu tu máme pomerne komornú a nízkorozpočtovú drámu s dobrým, ale nedotiahnutým príbehom, ktorý narúšajú najmä patetické výlevy dvoch hlavných ženských hrdiniek. Mexický Bad Ass Lada, ale rozhodne stojí za zhliadnutie. 6/10 ()

wick odpad!

Katastrofa.. a ostudná záležitost vzhledem k tomu, že točil Oliver S. Jeden z nejhorších závěrů ve filmu vůbec, s patetickým a hloupým komentářem a nehorázně nevěrohodná role vůdkyně gangu. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)