Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

gumolit

Sex, drogy, násilie a smrtiace množstvo strihov Oliver Stone sa vracia konečne s filmom, ktoré sme mali kedysi tak radi.Len je z toho cítiť trochu manipulácie s divákmi a snaha natočiť čo najskôr nejaký film pre fanúšikov jeho staršej tvorby.Je tu ale jeden problém my fanúšikovia sme na rozdiel od Olivera už stihli dospieť a tak sú SAVAGES pre mňa len takou rýchlou a nekompromisnou zábavou. ()

janeke

tak tento "masterpiece" sa tak úporne snažil vykričať, že je úprimný a drsný, že tesne pred záverom už vlastne vôbec nepočúvate, čo sugestívny hlas rozprávačky vykladá (asi pointu a rozuzlenie), pretože je to jedno. nasilu a samoúčelne nahromadená krutosť je priehľadná a ukazuje na nemohúcnosť príbehu a na zlý casting. humorná zložka, ktorá by ako jediná film zachránila, sa objavuje len občas u Benicia, Travolta ostal bez šarmu, Salma mi miestami pripadala ako zlá kmotra z telenovely a Aaron Johnson, na ktorého som sa tešila každú chvíľu vyzeral, že vyskočil z reklamy na dezodorant. obidve hviezdičky putujú Beniciovi za jeho "disturbing" výkon... ()

Mikino00

Od Stonea jsem čekal rozhodně více než bezdějovou předvídatelnou jednohubku béčkového rázu. Jako by to natočil Rodriguez a jemu podobní. Jde tam jen o to jak a kdy je postřílí a zachrání svojí promiskuitní přítelkyni. Lively není tak pěkná jak jsem si myslel a Kitchs není taková hvězda jako by on sám chtěl. Ani ostatní herecká esa se moc nepřetrhnou. To co je v traileru vystihuje celý film. ()

ataman329

chabý príbeh prekrytý R násilnosťami a krásnymi scenériami slnečnej kalifornie. vymieňačky rukojemníčok a hádanie sa o jeden, nie tri! nie, desať! doprdele, trinásť miliónov dolárov, pôsobili hlúpo. ()

mazadlo

Oliver Stone vždycky umí přesvědčit, že drží pevně kormidlo své filmařské lodi. A ani Divoši nejsou výjimkou. Osudově a charakterově velmi provázaný snímek zaujme hned ze začátku odvážnou sázkou na hlavní charaktery ale i na podivný vztah lásky v trojce. Kam se hrabe Hřebejkova svatá trojice na vztah mezi Ou a jejími chlapci. Film neplyne ani svižně ani pomalu. To ale neznamená, že by se zadrhával. Naopak. Sledujeme kvetoucí rozvíjející se osudy vedoucí až k poslednímu okamžiku, kdy nás opět pan režisér pořádně poleje pivem přímo do xichtu. A za to klobouk dolů...a za to ostatní dolů trenky i tričko! ()

LBsmoke

tak šíleně nudné.. způsob jakým to ta americká hnuska vypráví je naprosto nesnesitelný.. tak přeplněné různýma klišé že už je mi fuk jestli to tak chtěl oliver schválně nebo ne - je to prostě příšerné ..... a ss(spoj.států) představa o biznisu s ganžou je pro čr k smíchu.. ()

aLPaC

Výborné akční krimi s opravdu povedeným hereckým obsazením, kterému dominuje především neskutečně sližký Benicio Del Toro (to určitě berte jako kompliment). Hlavní trojice je taky dobrá, chlapi určitě ocení krásnou Blake Lively, která si tu především ze začátku užívá s jedním, pak s druhým a pak i s oběma. Hm. Samotný příběh i jeho vedení mi silně připomíná Tarantina, což mi vzhledem k tomu, že jsem jeho fanoušek určitě nevadí. Působí poměrně nepředvídatelně, moderně a řada scén je dost brutálních. Viděl jsem DC. Určitě všem doporučuji. ()

Rhyens

Musím se přiznat, že do tohoto filmu se mi dlouho nechtělo, ale o to více sem byl překvapen když mě dlouhý zimní večer donutil. Film má perfektní atmosféru, která vás vtáhne do děje. Film pěkně uprašuje a na zdlouhavé scény těžko narazíte. Božská Salma Hayek mi do role mafiánky sedla jako prdel na hrnec (ačkoliv knihu sem nečetl, takže tuto možnost srovnaní nemam).U soundtracku si nevybavuji jedinou scénu, že by mě nějak rušil, takže také bez výhrad. Na druhou stranu z filmu necítím takový zážitek, abych dal pět hvězd. Proto dávám krasných 80%. ()

Sancoo

Nebýt toho jejich sladkého konce, tak bych asi hodnotil o * víc, ale takhle to byl pouze průměr. Akce začla celkem rychle a film nenudil, horší bylo, když na scénu nastoupila Salma Hayek a spolu s krásnou Blake Lively si začli hrát na BFF a dělali z filmu utrpení. To, že se dva pěstitelé trávy (mimochodem povedená herecká dvojice) postaví mexickému kartelu a přejižou v celku ve zdraví, to je možná přetažený za vlasy a i nechápu smysl, dělení se o holku s kámošem, ale i to bych překousl, jen tam nemuseli cpát ty ženský problémy matky s dcerou a podobně. Chválím Del Tora, který se zhostil role záporáka na výbornou a i Travoltu za roli "neúplatného" poldy. Přesto jak jsem psal, zklamal mě konec a i přes tu násilím nadupanou vizuální stránku musím dát pouze 3*. ()

mira007

Čekal jsem teda od Stonea trochu něco lepšího pokud se týká úspěšných dealerů marihuany při střetu s mexickou narkomafií. Čekal jsem něco realistického, ale dostala se mi taškařice, u které si člověk řekne, že to takhle stupidně nemůže fungovat ( narkobaronka hysterka, která tají, že má dceru, ale furt o ní vykládá a telefonuje ji, a cestuje za ní do USA , atd ) I filmy jako Americký ganster (2007), Narcos ale i Kokain s Depem byly daleko realističtější a poutavější, ale tady se dostavila klasická Amerika - nechutné násilí typu řezání hlav, testosteronové hlášky a na druhou stranu strach ukázat byť jen ženskou bradavku přes silácké téma o sexu. Tohle zpracování patří někam do osmdesátek. ()

Renfield

Nebýt Lada, měl bych o nebezpečnosti celého Elenina kartelu velké pochybnosti. A nebýt téměř soukromé vojenské jednotky, měl bych je i v případě schopností hlavní dvojice. Postavy jsou i přes občas šílené dialogy dobře napsány, každá si navíc projde vývojem, každá tu má svoji chvíli a právě Lado je tím zdaleka nejzajímavějším. Benicio Del Toro ho i v podivně padnoucí paruce hraje výborně, věřil jsem mu každý z jeho pohledů, jenž ty, na které je upřen, rozhodně nepotěší. Ostatní v nadsazeném příběhu, který má zřejmě nést určité poselství, solidně fungují. Ale forma je forma, v tomto případě klasicky devadesátkově stoneovská kamera, jenž si bere hlavní slovo hned po Del Torovi. Sice nadchne od prvních záběrů a ve spojení s hudbou tvoří, i přes příběh a občasné násilí, až odlehčenou atmosféru, k níž se navíc barevnost hodí, ale přesto by nebylo špatné alespoň občas barviček ubrat. Něco podobného by se dalo udělat i se závěrem z Modré laguny, čímž bychom přišli o "moment" Travoltova agenta. Ale za to by zůstal závěr, který se k filmu, v němž je několik nečekaných úmrtí, hodí podstatně více než tahle idylka. Takže celkově velmi zajímavé, ale co se příběhu týče, raději "brak" v podobě U-Turn. 75% ()

kristynca

Souhrnem: pár useknutých hlav s kapkou Del Tora v coolovém a sakra dlouhém videoklipu pro MTV. Osobně by mě víc zajímalo, jak by to ta slečna ukočírovala s pány "Making Love" a "F*ck Hard" do budoucna... ()

Illy

Vezmeme to z druhé strany. Proč by mě vroucně nemilovaly dvě modelky, které navíc vydělávají statisíce dolarů z pěstování nejlepší marjány na světě? V Kalifornii, kde je život jak v pohádce? Zní to jako píchovina? Ona to taky píchovina je. Nepopírám že profesionálně natočená, ale už při úvodním vyprávění hlavní hrdinky tuším, že mě to neosloví. Ovšem sháním produkci pro český remake. Scénář převezmeme a hlavní role střihnou Budař + Liška + Babčáková. To bude teprve pecka. ()

ChillThomas

Celý film prakticky tahal Benicio Del Toro .. Role mu skvěle padla a on se v ní náramně vyžíval, už od Strach a hnus v Las Vegas dokazuje že patří mezi třídu kvalitních herců .. Problém filmu však nebyla režie ani scénář ale výběr herců. Nevím proč to Stone zanedbal, klidně to mohl být velehit, jako kdyby si řekl že natočí prostě nějákej fajnový nadprůměrný filmík. Pro mě bylo zklamání i role pro Selmu Hayek to mi prostě nesedělo, celkově však po stránce atmosféry je to super, na co nesmím zapomenout je Travolta, který zahrál tajného agenta co spolupracoval s dealery a jeho nový hairstyle mu seděl, vypadal dost nepříjemně 70% :D ()

Domec

Oh yeah! Del Toro je vybornej, Salma skvela a Travolta jako zkorumpovanej policajt perfektni. Starsi generace prevalcovala omladinuv v pekny podivany o dealerskejch mafiich. Vsude slunicko, vsichni na plazi krasny, piti s paraplickama, usekany hlavy, jedna ubrecena holka a more travy. Moc dobry. ()

majo_svk

Oliver Stone je tým režisérom, o ktorom sme pár rokov takmer ani nepočuli. Jeho filmy prichádzali a následne rýchlo vyšumeli. Film Divoši divákom pripomína, že Stone stál dokáže točiť zaujímavé filmy. Svet je naozaj divoký (sex, drogy, brutalita) a tak do neho patria aj divokí ľudia, ktorí robia bláznivo-múdre veci (urobiť čokoľvek pre záchranu milovaného človeka). Zámerom je divákovi ponúknuť niečo s myšlienkou, dobrým scenárom a vyšperkovanými dialógmi zabalené do úžasného vizuálneho a hudobného divadla. Nádherne sa to pozerá i počúva. Kamera robí neskutočné veci a parádne zakomponovaný soundtrack je pohladením sluchu. Fajn zážitok aj napriek tomu, že udalosti sú predvídateľné a divákovi je trochu jedno, ako to celé dopadne. Hlavná trojica je strašne sympatická, ale film sa buduje, stojí a padá len a len na „zlom mužovi“ z drogového kartelu, ktorého štýlovo zahral Benicio Del Toro. Tak si to vychutnajte a hurá sadiť najlepšiu „mariánku“ na svete:) ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)