Film je divokou jízdou dvou nevyzpytatelných mladých vražedkyň Violet (Saorise Ronan – Hanna, Pevné pouto, Pokání) a Daisy (Alexis Blendel – Sin City, Gilmorova děvčata). Jejich zabijáckou pohodu jim však naruší jedna neočekávaná zakázka a jeden záhadný muž (James GandolfiniRodina Sopránů). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sniper18

Je to dosť dobrá čiastočne umelecky ladená akčná komédia. Má celkom dobrý príbeh o dvojici nájomných vrahýň, ktoré prijmú jednoduchú zákazku na odstránenie jedného muža u neho doma, keďže okradol vplyvných ľudí. Ale na mieste si uvedomujú, že je to úplne iný prípad, než všetky predchádzajúce akcie, s mužom sa spriateľujú a tak sa musia rozhodnúť, čo ďalej. So spracovaním som veľmi spokojný, síce sa tu toho vlastne ani až tak moc neudeje, film sa venuje prakticky len jednej akcii dvojice vrahýň a navyše sa väčšinu času odohráva v jednom byte, ale sadlo mi to viac než dobre. Môže za to hlavne toto skvelé prevedenie, celé je to tak príjemne hravé, čiastočne originálne, s mnohými skvelými nápadmi a s veľmi dobrou atmosférou. Navyše to ťahá perfektné hlavné duo, pričom vzťah medzi nimi funguje výborne a je skutočne radosť pozerať na ten celkový kontrast, keďže v akcii zabíjajú krvavo bez mrknutia oka a zároveň majú taký detský, bezstarostný prístup, takže si rozprávajú vtipy, bavia sa. túžia po drahých šatoch a mnoho iného. Dobre zvládnutá je aj postava muža a tak som bol zvedavý, ako to dopadne a nesklamalo, aj úplný záver sa mi páčil. Takže tu sa je skutočne na čo pozerať. Čo sa týka akcie, moc jej tu nie je, nájdu sa tu prakticky len dve, tri krátke sekvencie, ale vôbec mi to nevadí, keďže o ňu tu vôbec nejde a navyše aj to málo tu má svoje čaro. Veľkým plusom je aj humor, toto rozhodne nie je klasická komédia s jej typickým humorom, tu je taký originálnejší, morbídnejší a hlavne súvisí s tým celkovým kontrastom, takže ešte aj také skákanie po mŕtvolách ma svojou absurditou dokázalo rozosmiať. Herecké obsadenie je skvelé, Saoirse Ronan si vyberá jednu zaujímavú úlohu za druhou a perfektná je aj tu, o moc nezaostáva ani Alexis Bledel, pričom spolu im to skutočne sadlo, bavil ma aj James Gandolfini a poteší aj krátka účasť Dannyho Treja. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, pekná vizuálna stránka, atmosféra a celé toto prevedenie, tu nemám čo vytknúť. Pred pozretím som si prial, aby to bolo presne takéto, takže som rozhodne spokojný, príjemná zábava, ku ktorej sa ešte rád vrátim. 77% ()

Marqta

Film mi svojí nenucenou originálností a lehkou absurditou ze začátku trochu připomněl Amelii, nevím proč, protože logicky spolu nijak nesouvisí. Kvůli motivu jsem si zase vzpomněla na snímek Hanna (taky se Saorise), ale ani kvalitám tohoto snímku se Violet & Daisy neblíží (a zaostává opravdu značně). Na rozpačitém pocitu, který mám se podílí i to, že Saorise Ronan mám hodně ráda, ale Alexis Bledel mi z nějakého podivného a záhadného důvodu nebyla nikdy sympatická. Čím déle jsem se dívala tím víc se moje prvotní zvědavost a celkem i spokojenost se snímkem měnila na nudu, nudu, lehké opovržení a údiv nad tím čím vším se dá už tak roztáhnutá primitivní zápletka natáhnout ještě víc a zase nudu. Ke konci se to možná trošku zlepšilo. Škoda že bezduché postavy "zabili" i náznak zajímavých dialogů, které se sem tam objevily. S hodnocením jsem někde mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Jednoduše, je to podprůměr, kterému se pro příště vyhnu velikým obloukem. ()

noriaki

Film členěním do kapitol, lehce brakovým vzhledem a absurdními dialogy tak trochu připomíná tarantinovky. Geoffrey Fletcher se pokusil o umělečtější pojetí, a neřeknu že selhal, ale ani se nedá říci, že by uspěl. Nápad dát do role profesionálních zabijáků náctileté holky, přičemž ony tak nejen vypadají, ale dokonce se i odpovídajícím způsobem chovají, a okolí to vnímá jako něco normálního, v sobě může obsahovat hned několik metafor. Scénář ani jeden z těchto motivů - ani žádný jiný, pořádně nevyužil, ale nakonec se našel v poctivém vztahovém dramatu. James Gandolfini utáhl celý film - a to ani moc nepřeháním. ()

MartinezZ

Takřka povídková nedětsky infantilní pošahaně skoro-brutální snová artová... věc. ~ Uniká mi smysl dávat do kin dva roky starou věc, ale tohle je... zvláštní. Má a nemá to příběh, je a není tam několik otevřených nedořešených ale vlastně ani pořádně neotevřených dějových linek, ale zajímavě to vypadá a prostě se na to povídkově roztrhané vyprávění dobře kouká. Pomalu se prolínající a vysvětlující se příběh, u nějž vysvětlení nedojdete. Nebo možná ano, záleží na tom, jak si film zkonzumujete a vysvětlíte - přátelství a důvěra vs. dětsky pitomé ambice a sny. Takovéhle ztvárnění a způsob vyprávění mi prostě přišlo zajímavé, zvláštní. Za tohle bych byl ochoten dát tři hvězdičky - užijete si to, ale vypaří se to z hlavy. KDYBY! Kdyby nebyl tak skvěle vybraný casting v podstatě skoro všech postav (i těch mrtvých nebo umírajících). ~ Čtveřice 'konkurenčních' zabijáků byly slizké tfujky :), OK. Ale obě hlavní představitelky se fakt povedly, protože obě herečky jsou zvláštní. Nemohu u nich říct, že bych nad nimi slintal :D, fakt ne, ale jsou svým způsobem zajímavé, zvláštní. Saoirse mi přijde jako o něco známější ksichtík, víc mě ale překvapila právě Alexis, kterou jsem snad nikde jinde neviděl (jo, viděl, ale v paměti mi další role neutkvěly) a nepamatuji si ji (pořádně) odnikud jinud než právě jako jednu z Gilmore Girls, kde to skutečně byla ještě holčina. A najednou si žvýká gumu a vyprazdňuje zásobník. Obě vedle sebe prostě působí lehce étericky, vzhledem k jejich 'koníčku/obživě'. Perličkou je skutečně Gandolfini, kterému byste skutečně po pár minutách s ním pomoci nechtěli. Za tuhle hereckou trojku skutečně hvězdičku nahoru. ~ Je to lehce akční, o něco víc morbidní, ale v hlavně je to zvláštní. V dobrém slova smyslu :) A to včetně použité hudby. ~ PS: Na film jsem původně nechtěl, ale teď jsem rád, že jsem se přemluvil a spolu s dalšími pěti lidmi si počkal až do konce titulků. A i se zasmál. ~ "Dude, you are vegetarian!" ()

JohnCZ

Nečekaně poměrně depresivní snímek a pro toho, kdo čekal další Hannu, bude asi docela zklamán. Zpočátku se film jeví jako černá komedie, hlavní dvojka má občas dost morbidní poznámky, ale to by tam nesměla být hodně posmutnělá postava Jamese Gandolfiniho, na kterou se film postupně zaměří především a díky němu se odkrývají strasti obou hlavních postav, které nejsou zas tak bezcitné mrchy, jak na první pohled vypadají. Violet & Daisy je typicky divný, lehce artový, nezávislý snímek. ()

• Obě hlavní hrdinky mají jména květin - Violet (Alexis Bledel), v překladu "fialka", a Daisy (Saoirse Ronan), v překladu "sedmikráska". Zmínili i jméno bývalé partnerka Rose, tedy "růže". Dcera Michaela "James Gandolfini" měla zase jméno April, tedy "duben", kdy květiny začínají kvést. (Aknah)
  • Místo Alexis Bledel měla původně roli ztvárnit Carey Mulligan. Nakonec však ustoupila kvůli snímku Drive (2011). (h0n24)