Vlk z Wall Street

• Česko Vlk z Wall Street (viac)
USA, 2013, 180 min (Alternatívna 173 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Jordan Belfort (kniha)

Scenár:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Rob Reiner, Jon Bernthal, Jon Favreau, Jean Dujardin, Joanna Lumley (viac)

Burzový maklér z Wall Street Jordan Belfort dokázal niekedy zarobiť aj 12 miliónov dolárov za 3 minúty a tieto peniaze si dokázal náležite užiť. Obrovské množstvá kokaínu a rôzne excesy patrili k povinnej výbave jeho večierkov, ale ako to už chodí, po veľkom žúre prichádza veľká opica. V jeho prípade má podobu FBI, ktorá ho chce dostať za mreže a mnohých ďalších, ktorí sa mu chcú pomstiť. (STV)

matej95

Film se podle mě dělí na dvě části: ty geniální- Prodejte mi pero. A ty méňe geniální, kdy se dobrých 20 minut nic neděje, délka ubrala o něco na kvalitě, jinak vtipné drama s v hlavní roli skvělým DiCapriem. ()

camomilla

Tahle trihodinovka rozhodne udrzuje tempo, ale obcas budete mit pocit, ze se cykli. Fet, zensky, prachy - fet, zensky, prachy - fet, zensky, prachy.....ted prichazi fizl... fet, zensky, prachy, fizl odchazi... fet, zensky, prachy. ()

Airon

Potom čo Gatsby bola rozprávka pre ženy , prichádza rozprávka pre mužov . Trojhodinová óda na sex,drogy,zábavu a peniaze. Skvelé hlášky ,herci,ani chvíľku sa nebudete nudiť. DiCaprio je výnimočný herec a opäť raz to potvrdzuje. Určite si tento film pozriem viac ako jeden krát A samozrejme opäť výborný režisér Martin Scorsese Hodnotenie 92% ()

JimWalker007

Trblietavá bezstarostná jazda na vlne peňazí - papierových i elektronických - poháňaná drogami a sexom. Ak DiCaprio nedostane sošku od Akadémie ani po tomto snímku, tak nech si ju strčia do kurína. Povrchnosť filmu dokonale vyvažujú dobrá zábava a vtipné pasáže. Na nebi filmových krások sa rozžiarila nová nádherná hviezda - Margot Robbie. ()

Stealth2

...nóó tak absolutní filmová paráda...bez debat 5 koulí....na rozdíl od mého soukmenovce Verbala, nemám ten jeho,/ v tomto případě/ sociální pocit, totiž za vlastní blbost se vždycky platí...v obou případech ve filmu...ale zpět k filmu, ani by mě nenapadlo sledovat jak to je dlouhé, bylo to perfektní po všech stránkách. Žádná chvilková nuda nebo scénaistická prázdnota, majstrštyk !!! No a pochybovačů o herectví DiCapria je tady přehršel a já jsem přesvědčen že tenhle jeho výkon v tomhle filmu " obměkčkčí " i ty nejzatvrzelejší gaye co milujou Hřebce a jiné mastodonty......mimo jiné, některé scény zahrané Kapříkem mi hodně připominaly scény s Nicholsnem....čarodějky........je to jeho nástupce a pan Scorseeese na to má čuch !!! Sqělá záležitost !!!!! ()

Radim98

Ohromně zábavné, živelné a zároveň vyprázdněné. 180 minut uteče jako voda, protože Leo a jeho parta feťáků a děvkařů z Wall Street jedou prostě 24/7, ale už při závěrečných titulcích v hlavě nic nezůstane. Častou námitku, totiž že nám Scorsese bezcharakterního kokainového šmejda Belforta barví pěkně narůžovo bych nebral tak úplně vážně, beru to jako přidanou hodnotu samotného filmu. Ostatně jen málokdy nefandíme hlavnímu hrdinovi, ať už je klaďas nebo záporák. Co chybělo mně je spíš jakákoli dramatická složka, protože ta by z Vlka z Wall Street udělala něco víc, než jen příjemný kinozážitek. ()

Ms.Iris

Toto čo boloooo??? Väčšinou ma filmy len tak líznu, tento však do mňa bez hanby vošiel a zanechal príjemnú spúšť. Nadupaný trojhodinový film, ktorý sa pri svojom sviežom tempe zdal oveľa kratší. Človek sa nestihol ani jediný raz nudiť. Obchádzanie zákonov na burze všemožným štýlom, veľkolepé nekonečné večierky plné drog a kur*ev, brilantné myšlienky, Leonardova neskutočná schopnosť motivovať a manipulovať, priama reč do kamery, vnútorný hlas postáv, vyšpikované opisné scénky, ktoré tu spomínať netreba, treba ich totiž vidieť a z duše nenásilne sa na nich baviť. Jednoducho Film s veľkým F, Scorcese ako Režisér s veľkým R a v neposlednom rade DiCaprio ako Herec s veľkým H, ktorý by si zaslúžil špeciálneho Oscara už len za nastupovanie do Ferrari pod vplyvom drog ! Tlieskam, jásam a zostávam v nemom úžase :-) ()

Silnica

není to úplně komedie, není to určitě příliš výchovný film, z něhož byste si vzali ponaučení, není to nejlepší film všech dob, ale je to zatraceně hláškami, drogami a vnadnými ženami nabušená tříhodinová řachanda, v níž nadsázka hraje prim, a která baví po celou stopáž. BRAVO :) ()

DirtyDozen

Kurva, ani nemůžu spát. Prostě k tomu musím něco napsat. První polovina perfekt, potom nuda až ke konci a potom konec, který mě jen nasral. Film je amorální, ale dle skutečných událostí. Dávám 3, ale fakt jsem se nudil(asi hodinu). Tak proto. ()

Raggnar odpad!

Otravná podivaná na hollywoodského krasavce, který oplývá dokonalostí a penězi. A? Pointa má být závist, či co? Nuda, trapárna. Další důkaz toho, že v Americe se mozek nepoužívá. ()

snupko13

Bez debaty, tri hodinky zbehli ako voda. Po obhliadnutí konštatujem, že príbeh napriek všetkej absurdnej uletenosti, čierneho humoru a trefnej hudby neprináša žiadne prekvapivé zvraty. Priamočiara cesta k "sakra" rýchlemu vrcholu v rozpätí 23-25 roku života považujem naozaj za rozprávkový. Pamätám, čo som robieval ja v tých rokoch a bez obrovských peňazí a na niektoré veci by som možno radšej aj zabudol. Čiže pri tom kvante peňazí a blahobytu, ktorými Jordan Belfort a jeho banda ovplýval a prišli k nim doslova za pár dní sa vôbec niet čomu čudovať, že si trochu zablbli. Mladícka nesmrteľnosť dáva rýchlo zabúdať na to komu škodíme, okrádame a klameme. Film je jednou veľkou žúrkou, opäť skvele a neokukane podanou osvečenou dvojicou Scorsese+Di Caprio. Kapor už glóbus za hlavnú úlohu fasoval a s kľudným svedomím by som mu zveril aj tohtoročného oskara minimálne za presvedčivosť. Jonah Hill dokazuje, že svoj komediálny talent vie utrácať v kvalitných filmových úlohách, palec hore. Krátka úloha McConaughey-ho dokazuje, že od Killer Joea si ho je potreba všímať, Dallas Buyers Club vyzerá veľmi sľubne. ()

rime

Opravdu famózní film, dokonalá režie, casting, DiCaprio, navíc skutečnej nářez, dodnes nevídaný. Už jenom za to si film zaslouží 5*. Jak tak ale koukám na pozvolna klesající hodnocení, tak tenhle film je pro někoho docela těžký rozdýchat. V americe to podle mě nedaj, oskar 0, ale přesto děkujeme Marty a nezapomeneme. PS: je to moc dlouhý, 2,5h by stačilo:) ()

Eggies

Zkusím film zhodnotit z ženského hlediska, většina komentářů vypadá spíše od pánů :-) DiCaprio - o tom není pochyb, skvělý herec, na kterého se dívá čím dál líp. I ostatní herci své role zvládli skvěle a opravdu se u tohoto filmu člověk nenudí a tři hodiny utekly celkem rychle...co se týká příběhu...no...je to zkrátka o tom, co z vás může udělat obří přísun peněz, že hodnoty, které člověk uznával celý život, můžou jít pěkně rychle do kytek..na druhou stranu je to zajímavý pohled na to, jakým způsobem se může člověk bavit s bezednou peněženkou...tomu odpovídající humor a vtípky...pak týpek přestane na chvíli fetovat a chlastat a tak strašně se začne v životě nudit, že přemýšlí o sebevraždě...k zamyšlení... ()

Kanty

No nie je to taká pecka ako som myslel ale aj tak je to jeden z najlepších filmov tohto roka Leonardo Di Caprio je sklvelý 3 hodiny utečú a pár scén je naozaj naozaj vtipných Pre mňa stále zostáva najlepším filmom 2013 Walter Mity a Gravitácia 80 % ()

Chlopotun

DiCaprio tu hrá jedného namysleného, slizkého a nechutne bohatého hajzla - presne ten typ človeka, ktorého z duše nenávidím a presne ten typ ktorým by som sa raz chcel stať. :) Blbé však je že samotný film je len trojhodinovou prehliadkov ľudí, ktorí buď fetujú alebo šukajú v lietadle na lodi v kancelárii proste všade kde sa dá a tak momentov, ktoré mi zostali v hlave je tu len veľmi málo konkrétne tri: 1. rozhovor s Matthewom McConaugheym 2. Caprio sfetovaný do takej mieri, že ani nevie chodiť 3. rozhovor Capria s agentom FBI na lodi. Navyše veľká časť dialógov a monológov je tu dosť urkičaná, taký Caprio si podľa mňa necítil hlasivky po natáčaní. Osobne by mi vôbec nevadilo ak by sa to o takú hodinu hodinu skrátilo. ()

BetyFr79

Výborně jsem se bavila, jenom jsem si nesměla připustit, že je toto skutečný život skutečného člověka. V tom případě by to bylo spíš k pláči. Nicméně film jsem si užila. Splnil vše, co jsem od něj očekávala. Výborné herecké výkony mě nepřekvapily a myslím, že za Lea je potřeba trochu zabojovat - sakra, už mu toho Oskara dejte! Fakt na to má! ()

saniskaa

Připadala jsem si jako zdrogovaná po celé tři hodiny sledování. Neskutečné výkony, surovost, explicitní výjevy, sex, sex a divočina. Zážitek, který vstřebávám ještě druhý den. ()

Welsiot

Solidní žánrovka, která ovšem místy nudí a ROZHODNĚ se nejedná o nic kultovního. Takže vzhledem k tomu, jaká těžká váha seděla na režisérské stoličce, je to pro mě docela zklamání. 70% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) není rozhodně nováčkem v oblasti tříhodinových filmových kolosů. Vlk z Wall Street měl 180 minut a Irčan dokonce 209. Jeho novinka Killers of the Flower Moon… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)