Šéf v utajení

• Česko Utajený šéf - USA (viac)
Z nakrúcania

V jednom z nejoblíbenějších seriálů stanice Spektrum se majitelé amerických firem odhodlají k neobvyklému kroku: zavítají do neznámých hlubin svých podniků. Šéfové pracují v přestrojení, na nejpodřadnějších pracovištích, aby poznali, jak na ně a na celou firmu pohlížejí jejich zaměstnanci -- upřímně a bez servítků. Získávají tak informace z první ruky, díky čemuž snáze objeví, kde je třeba nasadit více sil, koho je třeba pochválit a koho lépe motivovat, aby zaměstnanci na základě jednoznačně vyjádřeného uznání pracovali v zájmu podniku co nejefektivněji. Nezapomenutelné dobrodružství má jak na straně vedení firmy, tak mezi zaměstnanci za následek změnu přístupu k věci. (TV Spektrum)

Z nakrúcania

kulyk odpad!

Exkluzivní buzinec plán! Zatímco jedna půlminutová reklama uprostřed Super Bowlu stojí nekřesťanský peníz, hodinový ,,dokument", ve kterém buržoj představí svojí firmičku v überrůžových barvách, vyjde na pakatel, respektive na nějakou tu částečku, rozhozenou na konci mezi pár vyvolených otroků. A vůbec to není nahrané, ne ne ne! ()

blackrain

Velmi zajímavý pořad. Vůbec neuškodí, když někdo z vyššího vedení zakusí práci obyčejných pracovníků. Alespoň nahlédne do každodenní reality, se kterou se normální lidé musí dnes a vlastně denně potýkat. Pokud se z toho šéf dokáže poučit a vzít zaměstnance na vědomí a vyslyšet jejich prosby a zapracovat na tom, pak je všechno v pořádku. Jinak je to samozřejmě dobře natočená reklama na nejrůznější podniky. ()

-bad-mad-wolf-

Emocionální dojáky na závěr, který navíc jedou jak přes kopírák (a ještě trpí hrůzostrašným českým předabováním), jsou často na hranici snesitelnosti. Jinak je to vlastně celkem fajn galerie postaviček a motivací (a deformací). Největší klad pro našince ale vidim v náhledu do světa, v němž funguje spousta tematických a osobitých společností - což je něco, co na našem malým trhu přežívá na okraji zájmu ve stínu tuctových zahraničních řetězců. ()

provitamin odpad!

Táto tzv. reality show perfektne zapadne medzi tie ostatné a síce svojou úrovňou. V skratke ide o to, že v nejakej americkej firme sa šéf votrie medzi svojich zamestnancov, aby zistil ako ho ospevujú a nakoniec si vyberie z nich niekoľko indivíduí, kde ukáže aký je štedrý a venuje im štedré finančné dary a všetci žijú veľký americký sen až kým sa neposerú. Prečo ku*va takéto chu*oviny musia vysielať naše televízie?? A keď už istí ľudia potrebujú k životu pozeranie reality-show, prečo si ku*va nevyberú nejakú slovenskú firmu, napríklad Volkswagen alebo KIA, alebo firmu na výrobu bryndzových halušiek, kde by sa napríklad bača alebo Pastier zamiešal medzi svoje ovečky a počúval ako o ňom békajú? ()

MM_Ramone

Majitelia, generálni riaditelia, top manažéri, či iní vysoko postavení členovia vedenia sa v prestrojení nechávajú zamestnať vo firme, ktorej šéfujú, na tých najnižších pracovných pozíciach, aby na vlastnej koži skúsili ako sa v práci cítia ich zamestnanci. Takže napríklad riaditeľ veľkej firmy na spracovanie odpadu sa na deň stáva smetiarom, na druhý deň nastúpi na triediacu linku, na ďalší zasa zakusí ako to funguje na zbernom dvore. Človek z kancelárie sa zrazu ocitne v reálnom svete. Nikto však netuší, že je to ich "Utajený šéf". ** ()

• Jedná se o druhý nejčastěji umíšťovaný pořad do programu televizní stanice TV Spektrum podle dat BigZoom a.s. z roku 2023. Pořad tak v počtu odvysílání předčil i původní verzi Utajený šéf (od r. 2009). Společnost shromažďuje program stanice jen od 13. března 2010. (Vitox)