Utajený šéf

(relácia)
  • Veľká Británia Undercover Boss
Reality-TV
Veľká Británia, 2009, 60 min

Jeden si narazí ochrannou přílbu a obědvá sendvič, jiný vymění pohodlí luxusního automobilu a golfové hole za známý nevoňavý vůz se sací hadicí a zvon na pročišťování záchodů, třetí se místo v elegantní kanceláři ocitne ve stáji a místo drahého obleku má na sobě džíny. Všichni do jednoho to jsou vysoce postavení šéfové, kteří se rozhodli, že se na přechodnou dobu vmísí mezi své zaměstnance a budou pracovat jako oni. Bydlí po laciných hotýlcích, změní si jméno a vydávají se za začátečníky. A na konci akce se její „utajení" účastníci vyjadřují takto: „V terénu jsem si musel uvědomit, kolik úkolů čeká ještě na vyřešení. Je snadné vysedávat v pohodlné kanceláři a rozhodovat jen na základě čísel. Teď už však za každým číslem vidím člověka, a proto musím brát v úvahu, jaký bude mít na něho moje rozhodnutí vliv." „Nejdůležitější věci v životě začínají navazováním kontaktu, dialogem, zájmem o druhého. To musí každý pochopit a držet se toho. Já jsem na to postupem času trochu pozapomněl, ale ode dneška budu zase pracovat jinak." (oficiálny text distribútora)

Svatopluk.Vi

I když sledujete orignální verzi, nenapadne vás, že se dá celá šoutještě někam posunout. To se povedlo americké produkci, ta britská je takový slabý odvar. K britské verzi však mám jednu připomínku. Ta britská série obsahuje jeden pro men šokující díl - je v páté sérii, epizodě 4. Skrytým šéfem se stává členka vedení městské rady, která vyráží do "technických služeb" města. Ty jsou postiženy masivním propouštěním a snižováním rozpočtů. Slyšíme poměrně dost nářků ze strany zaměstnanců. Tady je střet s realitou opravdu masivní. To, co mne však fascinuje, je konec, když "město" rozdává odměny. Chápu, že je to citlivá oblast (nařknutí z plýtvání veřejnými prostředky je tu coby dup), ale odměna v podobně pamětní medaile města mi přijde trošku dost absurdní... ()

p.a.douch

Z tohoto seriálu vznikly odnože situované po celém světě (USA, Kanada, Austrálie, ...). Někdy se díl povede víc, někdy méně. Závěrečné rekapitulace také nejsou tak bombastické jako v USA (šéfové tak nerozhazují prachy). Ale celkově se mi tenhle seriál líbí. Líbí se mi jeho odnože, ale toto je originál takže pro mě 85 procent. ()

Gates

Čisto marketingový ťah daných spoločností, ktoré sa takýmto spôsobom potrebujú zviditeľniť. Každá časť má rovnaký priebeh, kde zamestnanci netušia, že zaúčajú svojho šéfa, ktorému vyrozprávajú svoje ťažké osudy, a ten im na konci časti po tom, ako sa odhalí, splní ich životné sny. ()

Lavinia

Znám pouze německou verzi, která vypadá velmi nepravděpodobně a uměle. Jak se asi budou zaměstnanci před kamerami chovat? Určitě ne normálně, a tak to také působí. Rovněž přeměny šéfa v obyčejného člověka působí až urážlivě - konec konců často podobné hadry prodávají a žijí z toho - a nosit je je špatné? Pochybená idea. Hodnotila bych tak 1 hvězdičkou. ()

Ainy

To je snad jediná reality šou, na kterou se čas od času ráda podívám. Myslím si, že je to opravdu skvělý nápad, vstát z manažerské židle a jít v přestrojení makat do útrob své společnosti. Říká to tady každý šéf. Je rozdíl všechno řídit od stolu, vydávat pokyny, manuály, harmonogramy prací, pracovat s čísly a s papíry, ale když si svá nařízení nevyzkouší na vlastní kůži nepozná, jak je mnohdy obtížné vše dodržovat. Je dobré si poslechnout od svých zaměstnanců, jak by jim nějaká vylepšení zjednodušila práci a pomohla k rychlejším a lepším výsledkům. Vyslechnout si kritiku svých vlastních nastavených pravidel a pokud je ta kritika oprávněná, tak zamyslet se na možných změnách, protože o co každému šéfovi jde ...? O prosperitu, růst, peníze, o profesionalitu apod. Z očí do očí vám to jako řediteli, ale nikdo ze zaměstnanců neřekne, takhle si však každý občas nějaké to polínko přiloží. ()