Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

P-puma-

Jedním slovem božské, skvělá hudba a způsob ztvárnění, to členění scén černou linkou no úžasně se to sem hodí. A herci? Henry Cavill je hned po Danielu Cregivi nejoblíbenější tajný agent. Elizabeth Debicki je úžasná a ta role jí tak sedí je to jedinečné. ()

Matli

Režie je absolutně luxusní, lépe to být natočeno nemohlo (kamera, střih, hudba, obsazení, atd.). Od začátku do konce jsem se nenudil a bavil se a tak to má být, ale podruhé to už vidět nemusím a to je zásadní podmínka pro pátou star :) 83% ()

drozdy1

Velmi elegantní a zábavný film , který už od začátku velmi baví. Škoda jenom několika nudnějších scén. Henry Cavill je tu jako doma a jeho scéna v kamionu ( kdo viděl, ten ví ) je naprosto výborná. Guy Ritchie natočil film velmi dobře , nicméně jeho Sherlock byl o něco lepší. Hodnocení: 76%. ()

Bozvav

Naprostá špica. Skvělá hudba, příjemně oku lahodící hlavní protagonisté, slušná zápletka ve stylu prvních Bondovek, nechybí vtip a humor. Pravda, téma poněkud ohrané, ale to vůbec nevadí. Hezky se na film kouká a ani chvilku jsem se nenudila. Dialogy nejsou extra chytré, ale to v tomto žánru není důležité. Velmi příjemná záležitost. Armie Hammer je štěňátko na druhou. Doufám, že bude pokračování. ()

Narciska

Ruský a americký špión jsou nuceni za vzájemného podezřívání spolupracovat a ještě se klukovsky předhánět v technických vymoženostech a chlapsky ocenit ve speciálních dovednostech, to je skvělá látka, z níž se dalo vytěižt mnohem víc. K tomu přilípnout dvě krásné ženy, ostatní postavy odkázat k bezvýraznosti a je tu současný Hollywood alias za tři dny vydělat a odejít do zapomnění. Herci nikoliv, všichni ze čtveřice skýtají veliký potenciál, snad se najde film, kde bude náležitě využit, i když i toto je podívaná, s níž čas rychle uteče, zvlášť když vás uspí, ale nenaštve a neurazí. ()

vito_corle

Krycí jméno U.N.C.L.E.- zábavná akční jízda odehrávající se v době studené války, kdy se Amerika přetahovala s další velmocí, Sovětským svazem. Tak trochu parodie na Bondovky!Henry Cavill (Superman) jako tajný americký agent je skvělý, vtipný a oblek mu padne. Armie Hammer jako ruský agent je tvrdohlavý do všeho se pouští po hlavě lehce se nechá vyprovokovat. Skvělá zábava, humor a akční scény jak vystřižené s Bondovek. Hlavní hrdinka je teď populární, pro mě do poštu. Ale její strejda, to byla fakt pecka! ()

Lukin413

Film by chtěl být obdobně cool špionážní komedie jako Správní chlapi nebo Kingsman, ale chybí mu to hlavní. Sympatická dvojice hrdinu, mezi kterými to správně komediálně jiskří. Takto zůstává jen hezká výprava a stylizace. ()

ink flo

Asi hlavně kvůli tomu soundtracku jsem si říkal, že takhle by vypadala retro kriminálka, kdyby jí chtěl natočit Tarantino. Guy Ritchie prý před natáčením koukal na filmy jako Butch Cassidy And Sundance Kid a chtěl přijít se stejným mixem akce a humoru, což se mu určitě povedlo. Letos u mě zatím v tomto ranku lehce vítězí tyhle nadsázkové hračičky (kromě uncle ještě Kingsman) a mrzí mě, že zrovna na tomhle jsem nebyl v kině. Jinak zajímavý, že se v jeden rok objevily tři remaky šedesátkových detektivek (james bond, mission impossible, uncle). Jo a na vzniku uncle se částečně podílel Ian Fleming a jedna z hlavních postav Napoleon Solo se poprvé objevil v Goldfingerovi... ()

Saur.us

Zábavná a hravá špiónovka, ze které atmosféra šedesát přímo stříká. Skvělý H. Cavill, jehož distingovaný špión skvěle seděl a který velmi často dodával snímku tu zábavnou lehkost a hravost. Audiovizuální hrátky, vybraný soundtrack, podtrhující dobu, to už je od G. Ritchieho povinnost. Kvalitní pilot, kterému chybí seriál. ()

TostTom

Příběh ruského a amerického agenta, kteří musí spolupracovat, aby se jim podařilo získat plány k sestrojení atomové bomby. A musím říct, že to rozhodně nebylo špatné a herecké výkony, hlavně vzájemná chemie Henryho Cavilla a Armieho Hammera byly víc než uspokojivé . Akorát mi tam prostě něco chybělo a úplně mě to nenadchlo, možná to bylo trochu pomalejším tempem... kdo ví,  ale rozhodně to není špatný film. ()

petokucho

Lahodkova spionazna chutovka s neskutocne sarmantnou atmosferou. Ja som vedel, ze to musi byt pecka ked som cital popis filmu (spolupraca agentov CIA a KGB pocas vrcholneho obdobia studenej vojny). A naozaj bola a este do toho zasiahnu aj Briti. Predpokladam, ze ludia, ktori pojem studena vojna spajaju s pocasim a skratku KGB musia hladat v googli, si tento film az tak neuziju, ale moje "filmovo-spionazne ja" plesalo blahom. Nostalgicky som si pripomenul Forsythovho majstrovskeho Vyjednavaca (kniha) kde sa ciastkovo tento motiv 2 spickovych "nepriatelsko-priatelskych" agentov tiez objavil. Po Kingsmanovi a MI5 dalsia jasne 5-hviezdickova zabava. Rok 2015 je naozaj z pohladu zanru velmi urodny. Avsak bodlo by natocit aj uplne vazny, drsny thriller z tohto pribehovo vdacneho a atraktivneho prostredia. Tu je asi riziko len v tom, ze uz by to potom nemusela byt taka zabava. Ked nie celovecerny film, tak Homeland 5 v poslednom stvrtroku to isti a z U.N.C.L.E snad vznikne seria, co zaver filmu dost naznacuje... ()

SC

Je hezké, jak v roce, kdy má vyjít další bondovka, stihly vyjít už dva filmy, které hravě překonávají nejméně dvě bondovky předchozí. Ale zatímco Kingsman byla ujetá řežba, UNCLE se překvapivě drží víc při zemi. To ale není na škodu, stále je to jízda, zde doplněná skvělým retro-feelingem, jen jsem popravdě čekal trochu větší stylizaci. Že se Ritchie víc odváže, pohraje si s barvami, jak naznačují úvodní titulky a že tam bude víc jeho specialit než jen rozdělený obraz (ten je ale výborně provedený) a pár chytrých otáček kamery. Taky mě ke konci trochu štvalo nadmírné využívání vysvětlujících flashbacků. Na začátku působily vtipně a hodily se, ale s postupem času mě přestávaly bavit. Co se ale neomrzelo, je soundtrack a obecně všemožné zvukové efekty, to byla lahoda. A vtipy samozřejmě také nechyběly. Nebylo jich mnoho, ale stály za to. Prostě a jasně blízko k 4 hvězdám. Jste na tahu, pane Bonde. ()

RakeW

Vítězství formy nad obsahem, příklad č. 1035? Podívaná lahodící oku i uchu, která mi stylem i tak nějak "jemnějším" nenuceným přístupem vlastně sedla víc než letošní konkurence v podobě brutálního pubertálního křepčení od Ritchieho bývalého souputníka. Naneštěstí neuvěřitelně stylová United Network Command for Law and Enforcement vznikla tak nějak mimochodem během jednoho né zase tak úplně zajímavého dobrodružství, které by zrovna Harry Hart zvládl v polovičním čase levou zadní oxfordkou a možná by si ani nemusel otevřít deštník. Kupodivu to ale ve mně trochu zraje, protože bezprostředně po projekci jsem měl dojem, že jednou stačilo, ale teď po napsání komentáře a poslechu bombastického soundtracku mám fakt chuť se na to podívat znovu... Pro fanoušky No One Lives Forever samozřejmě naprostá povinnost. // Po druhém zhlédnutí zvedám hodnocení na "pocitových" pět hvězd a uděluji čestné uznání za nejlepší špionážní film roku. ()

MikeeTheory

Jít do kina s nulovým očekáváním může občas přinést velmi milé překvapení. Krycí jméno U.N.C.L.E. je přesně ten příklad. Může za to jak vymazelný scénář, tak i sympatická ústřední dvojice a krásná Alicia Vikander. Akce navíc skvěle odsýpá a humor jako koření také funguje. Za mě černý kůn roku 2015. :) Komentář k hudbě: Daniel Pemberton se nebojí. Jeho soundtrack svým "románským" zaměřením dodává snímku na osobitosti a výrazně doprovází všechny jeho důležité momenty. Na uměleckou krásu si moc nehraje, důraz se klade spíše na chytlavost, akčnost a odlehčenost. Člověku se tak do paměti snadno vryje hned několik motivů a rytmických vzorců. Já třeba si je pobrukoval celou cestu z kina domů. :) ()

hazaba

Skvělá parodie na Bonda, u které jsem se neskutečně bavila. Starosvětská nálada, suchý humor, úžasná hudba. Guy Ritchie prostě umí a já můžu jen doporučit. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)