Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

Alciele

Tohle je pocitový, dojmový, atmosferický film, v němž jsem se díky empatii chvílemi ocitala a který se dotkl mého srdce. Krásná hudba! Ještě mnohem víc se mi líbí po zjištění, že se zakládá na skutečnosti. ()

wanry02

Krásné emociální drama muže, který vinou nepříznivého osudu přišel o hodně a tak se vydává na těžkou cestu za lepším životem. Skvěle obsazené dobrými herci, střídaní humoru s dojemnými až trochu smutnými scénami, to vše ve filmu najdete a budete ho hltat plnými doušky. 90% ()

JoeM

Za mě jeden z nejlepších rodinných filmů poslední dekády. Má to silný a emotivní příběh s nádechem dobrodružství, který je navíc podpořen výrazným hereckým obsazením. Matt Damon v roli otce/vdovce je absolutně uvěřitelný a krásná Scarlett Johansson střízlivě roztomilá. Ostatní postavy nejsou méně výrazné a důležitě doplňují příběh, přičemž vytváří opravdu rodinnou atmosféru. I proto vás film tak vtáhne do děje a dokážete se s postavami a jejich úsilím za svůj sen naprosto ztotožnit. Závěrem bych rád dodal, že stačí opravdu chvilka a nic vás od filmu neodpoutá. Průběhem filmu proudí jedna zajímavá životní myšlenka dvaceti vteřin. Mě to stačilo k tomu, abych u filmu zůstal a dokoukal ho. I slzička ukápla. Ptáte se proč? Proč ne. ()

megajalec

Hrozne hrozne hrozne moc presladené. A ešte k tomu na každom rohu (ale skutočne že každom) číha nejaké klišé stokrát omieľané a neuveriteľne predvídateľné. Film to hrá na istotu (aj výberom hercov, osadením zvierat, príbehom), bolo to však za mojou pomyselnou čiarou. ()

blazma

Co víc říct než, že perfektní rodinná pohodovka. Jediné co mi vrtá hlavou je to jak jednoduché je vlastně si pořídit ZOO :D. ()

Susperian

Rodinný film se všemi klady i zápory, který mě bavil od začátku do konce. A když si k tomu přičtete, že se jedná o skutečný příběh, je to jasná volba! P.S. A to nemluvím o mistru Jonsi a jeho Sigur Ros. ()

IvanKovar

Príjemný rodinný film, ktorý určite nesklame žiadnu rodinku s deťmi, ktorá naň pôjde do kina. Film ako taký je síce plný klišé ako to v podobných filmoch býva, ale i tak nenechá diváka chladným. Je plný pozitivizmu a neskôr i radosti zo života. Matta Damona a Scarlett Johansson by som si vedel skôr predstaviť v niečom akčnejšom, ale i tu nesklamali. Výborné je hlavne obsadenie detských postáv. Posledná scéna by vo filme síce byť nemusela, ale takto to dostalo ešte väčší happy end. ()

burton-ka

Tak nějak do Zoo a do cirkusu od mala moc nemusím. Jó být jiná doba, kdyby cirkus a zoo měli tu správnou atmosféru jako v dřívějších dobách, změnila bych jistě názor. Na film s Mattem Damonem a Scarlett Johansson jsme se ale nesmírně těšila.... Tento film může někomu připadat až moc kýčovitý ale podle mého má od všeho trochu a přesně tu trochu všeho co dobrý ba co víc vyjímečně dobrý film potřebuje. Navíc je to příběh natočený podle podle skutečné události a to při závěrečnýc...h titulkách na Vás ponechá dojem, že na tom světě je vlastně krásně. Scarlett a Matt předvedli svůj kvalitní standart - což je na některé herce a filmy vrcholná sezóna. Kdo mě mile potešil byl vtipný Thomas Haden Church, kterého jsem po sakra dlouhé době viděla v kladné a usměvavé roli. Celkově to mohu doporučit, je to celkově strašně moc fajn a dokonce jsem přežila 5 minutový záběr na hada, následný sběr hadů :D (dobře dvakrát jsem zavřela oči) Mimochodem stále jsme si řikala, koho mě připomíná Ellen Fanning a ona to sestra Dakoty Fanning. Jak jen je ten filmový svět malý :) Navíc na režisérskou lavici zasedl Cameron Crowe a tady už není o čem polemizovat. Škoda, že tady v Čechách inzerát na koupi Zoo nenajdeme... ()

anarya

Pěkná rodinná komedie, taková, co zahřeje u srdce. Bohužel se mi zdá, že by se to dalo o dost zkrátit. 4 hvězdičky za kameru, za slunce, depkou trpícího grizzlyho a malou Rosie. Ke konci už jsem byla tak přeslazená, že jsem nemohla dojíst ani ten dortík z narozenin. ()

Racna

Tak hezký rodinný film jsem dlouho neviděl. Nejsem moc nakloněn tomuto žánru, jenomže ono se vám to tak krásně dostane pod kůži a jen koukáte a necháte se unášet příběhem. ()

david666

hodně sladké ale kdo by někdy nechtěl žít v takovém světě, kde je vše téměř dokonalé, všichni jsou happy a vše dopadne tak, jak má. díky sympatickým hercům se to dá v pohodě skouknout. ()

evca_007

Mě to chytlo za srdce. Normálně mě tyhle "slaďáky" moc neberou, ale tady bylo všechno tak nějak jiné. Žádný patos. Bylo to strašně milé a krásné. ()

rigby

Velmi povedený rodinný film. Je zajímavé, jak všechno hladce, bez větších problémů, bez komplikací dopadne. Nicméně hře na city se v tomto žánru ubránit nelze, ale kromě - bohužel - závěrečné scény je to snesitelné. Po shlédnutí zůstane dobrý pocit z kvalitní zábavy, víc ale nic. Ale to úplně stačí... ()