Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

GaleW

Co dělat ve chvíli, kdy se váš krásný a bezproblémový život zbortí jak domeček z karet? Můžete se zhroutit a litovat, nebo máte dvě děti a prostě se nemůžete jen tak zhroutit. A pokud máte odvahu a nějaké ty úspory na právě takovéhle horší časy, můžete začít žít sen. A to se právě stalo Benjaminovi. Celý jeho životní příběh je natočen tak, že tomu prostě uvěříte, budete se smát a budete i plakat. Nádherný, dojemný příběh plný lidskosti a velké píle, aby ten váš sen byl snem i těch, které milujete. ()

Sagisia

Někdy prostě musíte koupit zoo, aby se váš život začal zase ubírat správným směrem. Normálka. Mně se to moc líbilo a i když si uvědomuju, že to pro hodně lidí bude asi jen průměrný rodinný film, mně připadal nadprůměrně průměrný. Mám prostě ráda filmy, na který se dívá s lehkostí, vykřesou z vás nějaký ty emoce a současně nejsou trapný. Tohle je navíc nakoncentrovaný optimismus, který vám dodá srdíčkovou náladu na celý den. Hudba Jónsiho ze Sigur Rós funguje na 100 %. Matt Damon na maximum, Elle Fanning roste do krásné dospělácké hérečky a já prostě neodolám plnýmu počtu hvězdiček. Pořád víc a víc zjišťuju, že Cameron Crowe filmy točí opravdu s citem a vkusem. ()

HEED

Pěkný film, pěkná hudba, pěkné prostředí. Už dlouho jsem nic tak mírumilovného neviděl. Je fakt že v poslední době dávám přednost akci a napětí. Ale takováto oddychovka moc zahřála na srdíčku. ()

Alca

Tenhle film se mi prostě trefil do nálady. Rozhodně jsou tam krásné záběry, líbí se mi i hudba a Matt Damon vyrostl do krásy. Nechybí ani napětí a vnitřní vývoj postav, takže já jsem naprosto spokojená. ()

Barghest

Další z milých feel good filmů, který vybočuje z řady neotřelým námětem, krásnou kamerou a hudbou, sympatickými postavami (až na toho pubertálního spratka, zato ta maličká byla rozkošná). Opuštěná zoo je působivá a její zvířecí obyvatelé mohli být vidět klidně ještě víc, když už tvůrci takhle přepálili stopáž, pročež film chvílemi nudí. Matt Damon je mi jako herec u zadku, ale takovéhle taťkovské role mu moc svědčí a sedí. ()

boombang

Film s tak předvídatelným dějem i koncem se hned tak nevidí. Všichni dvounozí i čtyřnozí tvorové (medvěd s depkou rulezzz!) hrají výborně, Matt předvádí dosud svůj nejlepší výkon a na Scarlett je vždycky radost pohledět. Není to málo - ale je to taky všechno. ()

kubas369

Pajáda je to sice praštěná americká idealistická pohádka ale tak přijemě a stylově podáná že jsem si i potahal slzyčku, jsem to ale citlivka no hrůza. S téhle sladkosti vás zuby bolet nebudou. Jsem rád, za uvědomění si, že ješte nejsem uplně ztracenej s tím svým věčným cynismem. ()

ratpile

Proč se občas nerozplývat nad něčím přeslazeným... když to prostě hezké JE. Navíc přehledně odvyprávěné, milé zahrané (Johansson příjemná, Damon super) , bez sexu a prdících "vtipů". Jak neatraktivně na mě zapůsobil námět, o to příjemnější dojem ve mě Crowe zanechal. ()

pajush.baraque

Očekávala jsem otravnou komedii překypující entuziasmem... a hodně, hodně jsem se pletla. Koupili jsme ZOO je opravdu nádherný film, u kterého jsem si i pobrečela a je mi teď, čerstvě po shlédnutí hrozně hezky, milo... (a chci taky ZOO :D) Matt Damon stárne, ale líbí se mi v roli víc, než kdy dřív a vedle Scarlett mu to opravdu moc sluší. Musím uznat, že už se těším, až si film pustím znovu a to se mi moc často nestává. Povedený rodinný kousek s citlivě zpracovaným osobitým tématem, které může potkat každého člověka, jen takového řešení se mnohým jistě nenaskytne. Takže vy, co stále váháte, jako do dnešního dne já, pojďte do toho!:) ()

gicous

Nezapomenutelné jsou vzpomínky, které ožívají před očima Benjamina. Láska, která v nich je obsažena, je strhující. Láska k milované ženě, kterou ztratil, a jenž ho neustále naplňuje. Nemůže se jí zbavit, i když by tak moc chtěl. A tak je lepší s ní žít a nechat ji dýchat v sobě, v srdci, navěky, i když příjde láska nová. Místa tam je koneckonců dost pro obě. Koupili jsme zoo je krásný film. Odlehčený, vtipný, romantický a lidský. Nechá ve vás takový nasladlý, pěkný pocit. Zahřeje vás u srdce, i když je místy trochu příliš sentimentální. Vůbec to nevadí. A k tomu hraje přesně zvolená hudba, která dotváří jednotlivé citově vypjaté scény a dává jím emocionální hloubku. Matt Damon zraje jako dobré víno. Scarlett je nádherná a ta malá holka je roztomilá jako cumel. ()

Týnidlo

Je to krásný film, o tom žádná, ale musím přiznat, že tam na mě a na včerejší náladu bylo až přespříliš amerického štěstí.. Konec konců, většině z nás by nevyšla ani ta koupě toho zoo, ne? ()

Mr.nachos

Hraje tam Matt Damon, takže jsem to vidět prostě musela. Moje očekávání se splnilo, nečekala jsem nic převratného ani srdcervoucího. Čekala jsem pohodovku, u které si můžu hodit nohy na stůl a strávit dvě hodiny díváním se na příběh otce a jeho snahu stmelit rodinu a zachránit zoo. Možná je moje hodnocení trochu nadhodnocenné, ale neodpustím si to a za Matta tu hvězdu navíc prostě dám. ()

Dzegr

"... Mám ji rád. Ale když něco řeknu, tak se ztrapním, a když budu mlčet, tak se ztrapním taky. -Víš, někdy ti stačí 20 vteřin šílený odvahy, jen 20 vteřin nepříjemný statečnosti, a já ti slibuju, že z toho vzejde něco užasnýho." ()

Blenny

Tak tu máme fešného vdovce, dětičky, zvířátka, dvě nové krasavice, partu nadšenců do zoo, hodně setnimentu, spoustu problémů, co se vždycky nějak vyřeší a vcelku odhadnutelný děj, protože to co si myslíte, že se stane, se stane. Za normálních okolností bych se na to nikdy nedíval, protože bych čekal, že to budou dvě hodiny slizu. Ani jméno režiséra Crowea pro mě nebyl důvod k jásotu, protože jeho filmy jsem nikdy neměl moc rád. Pustil jsem si to z nudy a ono to nějak fungovalo. I přesto, že je to vlastně strašně pitomoučkej film, tak si člověk přeje, aby se stalo to, co doufá, že se stane. A stalo se. Úkol splněn, oko nezůstalo suché. Hvězda navíc za ultrasympaťáka Damona (asi jedinej důvod, proč jsem si to původně pustil). Při druhém shlédnutí, by hodnocení bylo asi nižší, protože by z toho začal víc trčet ten sentiment. ()

Bifftekk

Jsem sentimentální a proto nemůžu jinak. Skvělá podívaná na které je tak úžasné to kouzlo "nadchnout se pro nějakou věc". V tomhle příkladě to je vlastně stará, polorozpadlá Zoo s mnoha zvláštními, ale zároveň přátelskými spolupracovníky. Po dlouhé době jsem se rozzářil jako slunce a na malinkou chvíli mi to přineslo klid v duši. ()

Vocoun

Tak tohle je přesně ten typ filmu, co snad nemůže nikoho urazit. Nudit možná, ale urazit? Prostě příběh o tom, jak si usedlý otec několika dětí potřebuje udělat v životě změnu, a tak koupí dům i se Zoo. Velmi dobré obsazení s krásnou S. Johansson. Prostě takový pěkný rodinný filmek na pousmání a zamyšlení se, jestli by náš život také nemohl být pestřejší a veselejší. Moc hezky film plyne a postupně se stále více sbližujete jak s hlavními tak i vedlejšími postavami. Jak tu již bylo poznamenáno, úsměv E. Fanning je opravdu nakažlivý. Takových filmů klidně více. 78% PS. Moc hezká hudba :) ()

subic

Tak ani padlý strom nezabránil návštěvníkům přijít do zoo. Celkově velmi slušné, i když na můj vkus trochu moc amerických ideálů. 70% ()