Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

gpx

Po neúspěchu posledních filmů, kde Marie Poledňáková fungovala jako režisérka, změnila tato československá legendárně kultovní tvůrkyně strategii. Napsala decentní scénář a prodala ho do Hollywoodu. Chcete vidět jak si s ním Cameron Crowe poradil? Koukněte na film "Koupili jsme Zoo". ()

bonovox

Malý krásny film, Crowe prekvapuje, že vie natočiť takmer každý žáner a aj teraz u rodinného filmu dokazuje svoju výnimočnosť. A to , že príbeh je natočený podľa skutočných udalostí len dotvára tomuto filmu viac presvedčivosti. Jonsiho hudba je použitá famózne. ()

jessic

Rodinný, přeslazený film, ve kterém se vůbec nic neděje, takže děti musí nutně nudit. Vemte děti raději do té zoo, aspoň uvidí víc zvířátek. Od Camerona Crowa (Singles), který dokázál ve svých prvních scénářích napsat živoucí postavy, tady jsou všichni takové klišovité figurky. ()

kuře.gril

Nádhera. Takhle by měly vypadat ty tzv. "rodinné" filmy. Je to milé, dojemné, ale ne takovým tím lacině vyděračským stylem. Je to vtipné a vcelku napínavé. Herci jsou skvělí. Už jsem se bála, že v Mattu Damonovi budu v každém filmu vidět kusek slizouna z pana Ripleyho, ale v tomhle byl stoprocentní sympaťák. A ta malá herečka je tak neskutečně roztomilá, roztomilejší dítě jsem dlouho ve filmu neviděla. :) A jejich malá zoo je prostě kouzelná... kdyby (tedy ta skutečná zoo) nebyla kdesi v jihozápadní Anglii, hned bych tam vyrazila. ()

Paserak

Od té doby co sleduji Pearl Jam sleduji i karieru Camerona Crowea. Všechny jeho filmy jsou pro mě velmi příjemným zážitkem. Koupili jse ZOO je dalším démantem do sbírky. Byť nezáří tolik jako Na pokraji slávy či Singles, ale stále jde o hromadu emocí. Emocí veskrze pozitivních. Spolu s hrdiny prožíváte radost i strasti. Musíte jim fandit. A když tam máte Damona je úspěch zaručen. Na pět to nebylo, ale i tak všem doporučuju. ()

Bediczek

Moc nechápu vysoké hodnocení, takových filmů už tu bylo spousty. Předvídatelné a přesládlé. Za herce mi bylo trapno... 1* za Scarlett. ()

kolodej1

přiznám se, že jsem se docela děsil, jak tohle dopadne, název a námět mě spíše odpuzoval. Ovšem sešli se tu mí oblíbenci Cameron Crowe, Matt Damon a Scarlett Johansson, tak jsem to risknul. A udělal jsem rozhodně dobře. Matt i Scarlett hráli jako z partesu. Ano, byla to romanťárna, ale moc příjemná, prříběh probouzející v lidech spoustu kladných emocí. A to rozhodně není na škodu. Moc pěkná atmosféra filmu vás odpoutá od všedních starostí. Dojemně pěkné byly vzpomínkové scény na zemřelou ženu. To vše podpořené příjemnou muzikou. Ideální rodinný film pro vánoční čas. Užil jsem si to. Proč ne? ()

wick

Jasně, kýč a cliché na cliché, jak jen Amíci dovedou natočit, a komu neukápne slza pro Matta a jeho děti, tam zafungují spolehlivě roztomilá zvířátka. Přesto moc fajn podívání. ()

jirkahorn

Pro mě jen vysokorozpočtový (tzn. trochu audiovizuálně líbivější) průměr. Ale vzhledem k těžké nevyužitosti hereckého potenciálu skvělého obsazení tohoto snímku bohužel stále jen průměr. Jediná herečka v celém filmu, které jejím vzhledem stačil k perfektnímu výkonu ten dvou řádkový scénář byla asi Scarlett. Umí hrát i kukučem bez prázdných dialogů. Zbytek herců už předtím mnohokrát dokázali, že mají na mnohem víc, než co předvedli tady... ()

Richi007

Tento film jsem viděl až letos a musím uznat, že po dlouhé době konečně komediální drama, které mě dostalo do oka nejednu slzičku nadšení a pocitu štěstí. Ve svém věku si Matt Damon zahrál asi svoji nejlepší roli v příběhu tohoto typu. Sice zde figuroval klasický scénář v podobě jednoho rodiče co nezvládá svůj život a dvě děti, problém s dospívajícím synem a nádherné zobrazení neuvěřitelné malé holčičky, která vše zlehčí. Nejlepší scéna je právě s ní, když při kupování té zoo ona krmí ta zvířátka a on se rozhodne, že to koupí. Jinak geniální islandská hudba, ale není už ve filmech tohoto typu trochu ohraná? ()

Devilskitten

Velmi mile mě tento film překvapil, byla jsem zvědavá na Matta Damona v roli zkroušeného otce a musím říct, že předvedl velmi dobrý výkon a Scarlett Johansson mu v tom skvěle sekunduje. :-) Moc příjemná rodinná, romantická pokoukaná, s kapkou toho melancholismu, kterého je ve filmu tak akorát. Rozhodně mne film bavil, od začátku až do konce. :-) ()

Trilobajt

Nemám rád romantické komedie, které jsou sladké jak med. Je pěkné sledovat, že láska kvete i lidem obklopenými hrochy, starými tygry na odpravení, pávy a kdejakou havětí. Zkrátka a prostě: kluk a holka bez maminka (smrt), synek puberťák ve věčné hádce s otcem kvůli stěhování. Malá holčička s IQ 399. Tatínek, který se smířil se smrtí manželky asi nejlíp už pokukuje po nedůvěřivé chovatelce místních zvířat, jenž mu přirozeně na konci filmu padne k nohám. A v neposlední řadě je tu dědeček tygr. Ten má být utracen jen pro to, že je starý, líný a nevrlý jako tento film... ()

WoodoX

Úplne atmosférický film. Až sa divím ako to na mňa vcelku pôsobilo, proste to bolo neskutočné, čo s človekom dokáže spraviť dokonalá hudba od Jónsiho. Keby nebolo jeho, tak celý charakter filmu stratí čaro a nie je tým, čím je. Poklona pred tým človekom, čo sa rozhodol vybrať práve takýto hudobný doprovod. ()

XI-XAO

Beru, že ztráta manželky a maminky musí být těžká zkoužka... ale tady toho oplakávání bylo moc. Přišlo mi že se Matt Damon & company probrečeli přes dvě hodiny filmu až k tomu, že dle očekávání otevřeli ZOO. A dokonce i dal na závěr toho hubana Scarlett Johanssonové a toho dalšího prý dostane až za půl roku na Silvestra..... ()

Kozlowski8

Ovdovělý otec dvou dětí se rozhodne odstěhovat z města, koupit dům a začít nový život. Dům, který si vybere, má však na sobě "menší" břemeno. Je totiž součástí zoologické zahrady, o kterou je třeba se starat... Oddechovka pro celou rodinu se spoustou krásných a milých zvířátek, s krásnou a milou Scarlett Johansson, sympaťákem Mattem Damonem, příjemnou hudbou... Ale. I když u podobných filmů je nasnadě odpustit občasné úlety do naivity, mimoreality a klišé, zde jsem mimo tohoto všeho cítil ještě jakousi prvoplánovitou sladkobolnou sentimentální příchuť, která mně nějak nechutnala. Přesto ale v konečném součtu vlastně docela příjemná zábava. 60%. ()

unclejack

Vieme už, že Matt Damon je agentom bez minulosti, čo si občas odskočí do Vegas s Dannyho partou okradnúť nejakého toho nafúkaného majiteľa kasína. Ale bude fungovať v úlohe otca neúplnej rodiny? Cameron Crowe ponúka odpoved áno a ja nadšene pritakávam. Damon totiž dokazuje, že hrať jednoducho vie a doplňa tak podarenú ústrednú trojicu, v ktorej okrem neho excelujú Scarlett Johansson a nedocenený bokovkár Thomas Haden Church. A takým milým bonusom je Angus BlackBeard MacFayden v úlohe whisky naduncaného životného stroskotanca, ktorý sa na koniec postaví vlastným komplexom z minulosti. Akonáhle prehodíme pohľad na film ako celok, zistíme však vážne nedostatky - predovšetkým scenár by potreboval - ale že razantne - prekopať, pretože takto je plytký a nezaujímavý. A kamera Rodriga Prieta plná preslnených dní ma opäť vracia k Bokovke, ale našťastie tesne pred koncom aj sprchlo. Hudba je obstojná, pár dobrých kúskov by sa tam našlo a režijne je to zvládnuté slušne, to však pri mene režiséra považujem za samozrejmosť. Celkovo sa dá povedať, že ide o príjemný film, ako stavaný pre sledovanie s rodinou, ale nefunguje tak, ako by mohol. ()

petr.al

,,Koupili jsme Zoo" je rodinný film jak má být. Všichni tušíme jakým směrem se bude děj ubírat, každý správně předpokládá, že na lidské a zvířecí protagonisty nečeká na závěr příběhu nic jiného než velký happyend, nicméně dovoluji si tvrdit, že žádný z nás nemůže (aspoň doufám) tvůrcům snímku tuto předvídatelnost zazlívat. Postavy, až na hlavní představitele, působí plochým, plytkým dojmem, problematika chovu exotické zvěře je pojata dětinsky naivně, jenže Cameron Crowe má se svou útulnou Zoo pouze jedinou ambici a tou je mile potěšit a pohladit divákovu mnohdy různými krváky rozdrásanou duši. Hodnocení 3,7 * si ,,sluníčková" zvířátka určitě zaslouží. ()