Zabijak Joe

• Česko Zabiják Joe (viac)

Mladý drogový dealer z malého mesta Chris Smith (Emile Hirsch) chce svoju špinavú prácu zavesiť na klinec. Jeho vlastná matka mu však ukradne všetky zásoby a on musí zohnať šesť tisíc dolárov, pretože inak mu hrozí smrť. Na pokraji zúfalstva požiada o pomoc svojho otca Ansela (Thomas Haden Church) a vymyslia spoločne plán. Chrisova matka je pochybná existencia bez škrupulí a uzavrela životnú poistku, ktorá by bohato pokryla jej dlhy. Má to však háčik. Peniaze môžu byť vyplatené až po jej smrti. Tu vstupuje do hry detektív a nájomný vrah Joe Cooper (Matthew McConaughey), šarmantný muž s chovaním pravého gentlemana. Rád by Chrisovi a Anselovi s tým pomohol, ale k tomu potrebuje od nich 25 tisíc dolárov v hotovosti. Toľko peňazí nemajú a Joe má teda pre nich návrh - počká s výplatou, ak mu dajú Chrisovu mladšiu sestru Dottie (Juno Temple), ktorú si ponechá ako zálohu, pokiaľ nebude vyplatené poistné a on dostane svoju odmenu. Bude to ale také jednoduché? (TV JOJ)

chem.peace

Tak nevim, mám z toho takový rozporuplný pocity. Ten závěr to hodně zkazil. Pravda je, že na tenhle snímek nezapomenu jako na ticís jinejch a je to takovej Tarantinovskej film a tak dávám 4 hvězdy. ()

Epco

Neskutočne silný zážitok. Aj keď väčšinou sa skladajúci z nemého úžasu, krútenia hlavou a padania sánky. Čakal som veľa a dostal dosť odlišný zážitok, ale stále v mantineloch vysokej spokojnosti. Ponorenie sa do života a hlavne zmýšľania jednej skoro klasickej americkej rodiny je často fyzicky náročné a záverečná katarzia prichádza spôsobom priam nečakaným. Toto všetko podporené výbornými hereckými výkonmi. Ak by moje očakávanie neboli nastavené tak vysoko tak by to určite bolo za 5 ()

Jurcekk

Ako povedal canakja : komplexný rodinný film. Fascinuje ma že niekto narodený v roku 1935 dokáže vyprodukovať toto. Na druhej strane jediné čo má nejaký presah je žalm č. 31 nad mamkiným hrobom. Večne dávajú žalm č. 23: "... hoci by som údolím smrti kráčal.... " Takže aj v tomto smere osviežujúce. ()

ragtime

Atmosféra a prostredie mi pripomínali True Blood, aj keď sa v tomto prípade jedná samozrejme o iný žáner. Bavilo ma sledovať to ako herci rozprávajú a kam sa to celé posunie. Čoho som už mohol byť ušetrený je sprznenie kuraťa. A som osobne veľmi rád, že Matthew McConaughey si začal vyberať kvalitné role, kde môže ukázať, aký brilantný herec to je. Ostatne, ako aj ostatní v tomto snímku. ()

fabregas1

No vida i takový idol žen jako je Matthew McConaughey dokáže být tak humusný a zkažený do morku kostí, tak trochu mi to připomělo roli ve filmu Masakr v Texasu, kde zahrál taky psychopata, tyhle role umí na jedničku. No ale kromě dobrého příběhu a Matthew McConaugheyho jsou zde k vidění skvělé herecké výkony a to doslova od všech i od Emila Hirsche. Jak říká Rytmus, vypichol bych jen ten konec. ()

vito_s

Amerika ve spreji; McCounaugheyho slizký padouch předvádí až exploatační výkon, jehož vrcholem je SPOILER: vynucený blow-job na stehýnku z KFC. Je to tak nadsazené, že by to mohla být i komedie, ale není: jde o film plný uvěřitelného (krutého) násilí a nahoty, 77ti letý Friedkin tu s minimem prostředků ukazuje, jak vypadá drásající & drsný film, tak, že by se mladší od něj mohli učit. ()

stuly

Absolútna stupidita.Aké zvraty?Aké zápletky?.....dve "socky" (syn a otec) si najali veľkého zabijaka aby zabil jeho mamu resp. bývalú ženu.Nájomný vrah sa tvári,že má akože pevné pravidlá,ale je to len prepnutý úchylák, čo spáva s 12 ročným dieťaťom,ktoré je mimochodom sestrou resp. dcérou tých dvoch "sociek", fakt neskutočný profík. No a tá nechutná scéna s KFC tak to dalo korunu tejto zvrátenej somarine odtrhnutej od reality. ()

Mark1983

Byl jsem na tento film zvědavý a i když to bylo trochu jinak,než jsem očekával,přesto jsem nebyl zklamán.Ale poslední část filmu byla strhující. ()

pepca72

Panoptikum postav tohoto filmu, v podání Friedkina, nemá obdoby. Zápletka je jednoduchá, leč vykreslení postav, jejich charaktery a chování jsou mistrovské. Scénu s kuřetem, mám v hlavě ještě dnes. Herecký koncert ve špinavém mobilhousu. Bravo! ()

cyberic

Matthew McConaughey - prerod romantickeho doktora, ktory ohuroval Jennifer Lopez (The Wedding Planner), v uchylneho vraha v tomto filme... Mal som vzdy rad tohto herca, aj ked je takpovediac ukazkovy priklad narcizmu :) Nevedel som, ze film je na zaklade divadelnej predlohy, no ta zaverecna scena je vyslovene divadelna. Btw... "Kridielko, alebo stehienko ???" :) ()

dudel3333

toto akože "filmove dielo"malo byt čo? Tema zaujimava,ale.............celý film sa nič poriadne nedeje.Pribeh sprostej rodiny ,so sprostymi detmi,ešte sprostejšim zabijakom a čerešničkou -mega sprostým koncom.Skoda času,taketo filmy nemusím,dakujem ()

karel63

Tak už vím, proč ten Jágr z toho Dalasu utekl.... Dost dobrej a drsnej nářez (kam se hrabe DRIVER), tenhle film považuji za velkej a všechno už bylo napsáno. ()

klaranapoli

Bože co to bylo za kravinu??!! :D :D ale jo, když si na ten film vzpomenu tak se musím smát :D nejkrásnější tam byl samozřjemě Matthew, protože i když už je starej tak ten chlap furt v sobě sakra něco má :) ale jinak film je jedna velká kravina :D ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

Ve věku 87 let zemřel legendární režisér William Friedkin známý nejlépe pro své nezapomenutelné klasiky Francouzská spojka a Vymítač ďábla. Režisérův skon potvrdil děkan Chapman University a známý… (viac)

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (viac)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení

29.08.2012

Ve Švédsku právě padla první klapka nového ero-eposu Larse von Triera s výmluvným názvem Nymphomaniac. Filmu přinesl mediální pozornost především Shia LaBeouf, který tvrdil, že si před kamerou… (viac)