Mladé Alici zbyla z celé rodiny jediná věc - důkaz, že jejím nikdy nepoznaným otcem je jeden ze dvou dobrodruhů v podání Jeana-Paula Belmonda a Alaina Delona. Jejich setkání s sebou přináší nečekaná dobrodružství a překvapení. Nestárnoucí hvězdy francouzského filmu si v akční komedii s chutí zahrály s mladou, neméně známou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradis. (oficiálny text distribútora)

MirkaP

Tak tohle mi udělalo radost. Pánové ještě jako šarmantní, i když už dědkové, a jak jim to spolu pěkně šlapalo! Drobné citáty z minulosti maximálně potěšily a vzájemné špičkování bylo super. Vanessa zdatně sekundovala a prostě to byly příjemně strávené dvě hodiny. Díky, chlapci. PS: taky bych to na jejím místě hodila do koše. ()

subic

Chce najít otce a najde 2 pitomce, jak řekne jeden z nich. 2 ikony, už šedivý JPB, prošedivělý Delon a k nim šestadvacítka s mezerou. Netrvá to ani moc dlouho, než si je oba obmotá kolem prstu a začnou kolem ní skákat. Do toho se tak trochu zamotá ruská mafie a je z toho celkem průměrná komedie a trochou drog, akce, střílení a výbuchů a to vč. jednoho nového casina. Jo a ještě dcerunka má zálibu v rychlých autech. A kdo je otec, to se nedovíme ani na konci. Tenhle film mě dosud míjel a asi oprávněně. V závěrečných titulcích si střihnou i ukázky z natáčení. Je to spíš jak film z osmdesátek. 55% ()

majky19

Výborná akční komedie, kde vedle sebe po více než dvaceti letech od snímku Borsalino opět stanuli dvě hvězdy stříbrného plátna v kontextu nejen francouzského filmu Alain Deloin a Jean Paul Belmondo. ()

Jehan

Staré páky si to opravdu užívají. Navíc to mezi dávnými hereckými kámoši mile jiskří a ještě si ze sebe umí udělat srandu. Pokud tam někomu vadí Vanessa, tak mně teda fakt ne. Happy Birthday rusky odvedla výtečně. ()

ostravak30

Konečně se Čt uvolila vysílat i mladší snímky Jeana-Paula Belmonda a Alaina Delona. Staré klasiky obou běží na televizních obrazovkách pořád, ale ty novější snímky už nikoli. Film je napůl komedií napůl akčňákem a je to též připomínka nejslavnějších časů obou herců. Ti si ze sebe navzájem utahují a v ději se špičkují odkazy na starší filmy. Jedna z nich je i výlez Belmonda po žebříku visícím z helikoptéry. A zase to Belmondo, i ve více než šedesáti, dokázal. Děj filmu je sice zvláštní, protože dvojice si podmaní celou ruskou mafii, vyhodí do povětří kasino a to by museli mít tedy opravdu hodně výbušnin. Nemluvě o tom, že ruští zabijáci nedokážou ani jednoho z hrdinů zabít, zatímco oni kosí všechny podobně jako Chuck Norris ve svých starých filmech. Pro milovníky obou těchto nesmrtelných legend bude ale film jasná oddechovka, která určitě potěší různorodé smysly, když tedy nebudete příliš řešit dějovou nelogičnost. ()

Orhalmi

Super oddechovka, Delon ani Belmondo mají pořád velké charisma a šarm a možná že i více než za mlada. Jedni z posledních herců staré školy ze zlaté éry francouzského filmu. Příběh je možná trochu více přeplácaný, ale jako oddechovka to nemá chybu. Vanessa Paradis tam taky z mladých francouzských hereček zapadne, jen mi vadí to její skřehotavé šišlání. Ale každý má jiný vkus. ()

gotham

Je to spíše průměrnější akční komedie, která na nás však neútočí hloupými a trapnými vtipy. Nebýt zajímavého obsazení, pak by tento snímek zabřednul do úplné podprůměrnosti. Je to tak normální příběh s tak obyčejnými postavami a s tak obyčejnými vtipnými scénami, že se na to dá celkem v klidu podívat, ale nic víc. 50% ()

Eire

2 ** za 2 mini kozicky Vanesky. Inak ODPAD... ani drama ani komedie... kockoPes skratka nefunguje.... super slaby aj MondoBell aj Alan aj De lon... phobos & deimos ()

Sympy

Skvělá zábava plná akce a skvěle podanného humoru v podání dvou velikánů francouzské kinematografie. Z jejich hlášek jsme byli vyřízení,skvělý prožitek a herecké podánní bylo zárukou suprové podívané!! Doporučujem jako takovou pohodovku na utahanej večer ;) ()

Franki69

A mě se to líbilo. Dva velikáni francouzského filmu s kterými jsem vyrůstal se sotva mohli rozloučit lépe. Je to střelené, odkazy a vtípky na předešlé role Delona i Belmonda tu a tam pomrkávají na diváka a padouši jsou vzhledem k žánru až dementní...ale to nevadí. Spektakulární tyátr pro konec kariéry, který může urazit jen nevděčného diváka. A mezi ně se já tedy nepočítám. *** No přeci to nemůžete hodnotit vážně. Takže, není to dechberoucí drama, ani praštěná komedie. Je to něco mezi tím a ke gangsterské komedii to má asi tak nejblíž. Dávám zasloužených 75% (protože jsem 10% ubral za Vanessu Paradis, moc jí nemusím) a mačkám slzu v oku za poslední výstup Jeana Paula Belmonda z jedoucího auta po provazovém žebříku do letící helikoptéry. Byl to frajer... ()

PTuranyi

Jean-Paul Belmondo a Alain Delon si povedali, že ešte nie sú takí starí, aby si nemohli zopakovať pár scén z filmu Borsalino a spol. Ktovie prečo, ale zápletku prevzali z filmu Otec a otec. Možno to však bolo naopak a režisér si povedal, čo takto natočiť film Otec a otec s týmito dvoma bardami a pre ozvláštnenie pridal zápletku s ruskou mafiou aby si páni mohli zablbnúť. So svojím typickým šarmom a vtipom sa obaja predvádzajú v roliach bohatých výstredných oteckov, ktorých tajným koníčkom je pyrotechnika a vyhadzovanie mafiánskeho majetku do vzduchu. Prácu týchto dvoch Vanessa Paradis nekazí, ale žiadny zvláštny prínos okrem svojho vzhľadu neprináša. 70% ()

Nugat

Tak jako nepatří to mezi TOP filmy, ale Belmondo s Delonem si to fakt užívají a film je takový pohodový. Film odkazuje hned na několik filmů a vrcholné číslo v podobě žebříku z helikoptéry je prostě prima :-) ()

Moraldo

Atmosféra, vtip, styl, krásná auta, ženy s šarmem.... Co víc dodat. Je tu vše, co většině dnešních filmů chybí. Nádhera, pánové i pokročilém věku dokázali, že zkrátka umí. Vůbec nechápu zdejší nízké hodnocení... Kdo ze současných hvězd je schopen natočit něco podobného??!! ()