Žena, ktorá spieva

(festivalový názov)
  • Slovensko Požiare (festivalový názov) (viac)

Stará matka umírá a v závěti odkazuje svým dvěma dětem úkol: najít svého otce (o kterém si mysleli, že zemřel v libanonské občanské válce) a svého bratra (o kterém neměli tušení). Nejprve dcera Jeanne a posléze i bratr Simon jsou tak vtaženi spolu se svým právníkem do víru smutné minulosti a série šokujících zjištění o životě a utrpení své matky i jich samých. (MartinezZ)

danny79

Dramatický, silný příběh, který doprovází hutná atmoféra. Na můj vkus je film trochu překombinovaný, to mu ale neubírá na věrohodnosti. Hlavní ženská role je dobře obsazena. Film se odehrává v exotickém prostředí blízkého východu, kam se hlavní hrdinka vydává pátrat po svém bratrovi. S každým novým objeveným faktem se i divák blíží k odhalení děsivé a šokující skutečnosti. ()

lineker

Villeneuve tedy opravdu ví kam udeřit. Jeho zásah byl čistý, nekompromisní a málem znamenal knock -out. Nepatřím mezi dobré pointology, takže pro mne i řádně překvapivý. Člověk sleduje výborné válečné drama (mimochodem s výběrem hudby mých oblíbených radiohead), o hledání svých kořenů dvou nyní již sirotků, dvojčat na dálném východě. Oba dva poznávají, že život jejich matky popravdě vůbec neznali a postupně odkrývají míru jejího utrpení v zemí zmítané válkou a náboženskými předsudky. Film samotný by mohl fungovat i jako válečné memento a byl by již tak poměrně silný, nicméně puzzle se po celou dobu nenápadně ale vytrvalé skládá a závěrečný úder je přesně tou ranou, kterou nemůžete ještě několik dní vydýchat. ()

stuj

Moc dlouhé záběry jak někdo někam jde, někam jede, někam se dívá. Tempo tedy vražedně pomalé, až to člověk chce vypnout. Nevypnul jsem jen díky zdejším komentářů, že to tak v půlce filmu začne. Ale půlka je pozdě! Sice to pak začalo, ale nijak extrémně. Spíš se konečně začalo trochu něco dít. A to trochu se pak dělo až do konce, který měl být šokujícím překvapením, které diváka zasáhne. Jenže když předpokládáte, že má něco takového přijít, tak se super překvapení nekoná a vyjde z toho spíše jen takové "no jo, to se dalo čekat" nebo ještě hůře "tak jsem si to myslel správně". Shrnuto: silný a drsný příběh, který však skoro vůbec nevtáhl. Ušmudlané 3. ()

Majo1

Skutočne zaujímavý film so strhujúcou zápletkou. Nepovedal by som, že ide o fiktívnu arabskú zem. Časové zasadenie deja, opis krajiny,občianska vojna rôznych skupín vrátane náčrtu kresťanských milícií jednoznačne poukazuje na vojnu v Libanone a na Bejrút. Fiktívne sú iba názvy miest a obcí. Uveriteľný príbeh, ktorý môže vzniknúť naozaj v konflikte občianskej vojny. Zaujímavé herecké výkony podali dve hlavné ženské hrdinky, ktoré sú si fyzicky aspoň vo filme dosť podobné. Vynikajúca kamera a netradičná atmosféra radí dielo medzi svetové špičky. Jediné, čo by som vyčítal je, že kat z povestnej väznice mal byť vykreslený z hľadiska logiky deja oveľa mladšie vekovo a "surovejšie." Taktiež hlavná hrdinka matka mala byť snáď zobrazená v závere filmu staršie, inak môžu byť pochybnosti v reálnosti časového priebehu. ()

Sremac

Dost "hnusnej" film, na pohodový večer. Husté probuzení u notáře po smrti mamičky......Co k tomu více říci? Snad jen , pokud se po shlédnutí chcete v pohodě bavit v rodiném kruhu - nedoporučuji. Pokud můžete do rána sami čumět do krbu s otevřenou flaškou a nechat plynout myšlenky - pecka.....Doporučuji ()

Mykie

Emocionální bomba, jež po sobě zanechá hluboký kráter a jejíž výbuch ve vás bude ještě dlouho rezonovat. Jsem rád, že tvůrci nechali ve filmu spoustu indicií, díky nimž pozorný divák tuší šokující konec. Nebýt trošku pomalejšího rozjezdu, bylo by to za plný počet, od druhé třetiny se ale jede naplno a brutální příběh se dočká svého šokujícího rozuzlení. Denis Villeneuve je borec. ()

Ardath

Finální dějový zvrat, který má diváky posadit na zadek, vyznívá příliš chtěně. Zbytek snímku pak bohužel působí jen jako nastavovaná kaše. ()

hujerita

Denis akože super. Od začiatku bolo jasné že totokaj skončiť dobre sa nedá a nemôže. Jednoducho vystavaný celý príbeh a je len na škodu že to človek uhádne už tak zavčasu filmu. Ale zážitok to aj tak nepokazilo. Len tak ďalej Denis. ()

mijec

Málokedy sa mi stáva, že ma film vyslovene zaujme a potrebujem ho druhým odporučiť. Mnohé iné filmy, ktoré som hodnotil vysoko a odporúčal som ich, sa mi "iba páčili". Tento je fakt silný. Najprv som chcel dať 4 hviezdičky, lebo nie je aj páčivý, ale to by potom nebol taký silný. Pre mňa objav roka 2019 (náhodou objavený vďaka zmienke/odporučeniu Jeremyho Rennera v bonusoch na blu-rayi k Villeneuveho Arrivalu). ()

hypnos11

Vynikající film, emocionálně silný zážitek. Film jsem bral jenom jako součást doplnění Villeneuveovy filmotéky, ale to jsem se šeredně spletl. Co do kvality i tématu hodně podobné The Promise. Konec filmu se dá odhadnout o něco dříve, než by bylo vhodno, ale tady jít pod 5* prostě nemohu. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky