Žena, ktorá spieva

(festivalový názov)
  • Slovensko Požiare (festivalový názov) (viac)

Stará matka umírá a v závěti odkazuje svým dvěma dětem úkol: najít svého otce (o kterém si mysleli, že zemřel v libanonské občanské válce) a svého bratra (o kterém neměli tušení). Nejprve dcera Jeanne a posléze i bratr Simon jsou tak vtaženi spolu se svým právníkem do víru smutné minulosti a série šokujících zjištění o životě a utrpení své matky i jich samých. (MartinezZ)

kamals

Ajjajjajaj, 1+1=1, panímáma vypadá v době prvního porodu na 25, ten její muslimskej amant taktéž, byť mě zarazilo, že ještě neumí číst - panímáma, no syn. č 1 v době, kdy mamku znásilnil, vypadal taky na 25, byť jistě seriózní sniperské povolání na něm zanechalo nejednu sympatickou vrásku od mnouření oka do puškohledu, no a u dvojčat jsem při bližším záběru kamery odhadoval 25-30, takže to bychom dle mého střízlivějšího odhadu měly zusammen 25+25+25=75, ale panímáma zemřela v roce 2009 a narozena byla v roce 1949, tedy opravdu platí rovnice, která s jistotou nejednu slabší povahu rozpláče 1+1=1. Tři hvězdičky dávám za to, že dokud ten sourozeneckej happy end z filmu necákal jako známý italský pornoherec, tak se na to dalo dobře koukat, taky proto, že mě film donutil nastudovat si něco z "fiktivní" libanonské historie a taky za to, že válečné mysteriózní drama mi na závěr vykouzlilo svojí naivitou pobavený úsměv na tváři. ()

StanaB

Páááni, tomu říkám opravdu silný příběh. Určitě je to film, na který se ráda znovu podívám a je úplně jedno, že už mě nečeká žádné překvapení. Ani není o čem uvažovat, prostě pět hvězd. ()

tomino28

Pro masové publikum lehce neatraktivní film - neznámí herci a zasazení na blízký východ spolu s délkou filmu nezní příliš atraktivně a může spoustu diváků odradit. Ale chyba lávky! Rozjezd je pomalejší a na začátku není těžké se v tom všem zmatku ztratit, postupně ovšem všechno do sebe začne zapadat a dávat smysl. A vyvrcholení je kapitolou samou pro sebe, nepamatuji si, kdy bych při sledování závěrečných momentů filmu téměř nedýchal. Denis Villeneuve už tehdy dokazoval, že prostě umí a musí se s ním počítat. ()

BarGoldstein

Takové trochu blboučké. Kdyby to bylo natočeno někým, kdo se od dětství necpe obojživelníky a nezbožňuje dlouhé nyvé pohledy, mohlo to bejt pěkný drámo, takhle jen další roztahaná srágorka. Navíc Leďas nechápal, kdo je musulman a kdo křesťan. ()

PeteBuck

OK zasa som urobil blbosť a pustil som si film pána režiséra na piatočný večer. A zasa ma to dvíhalo z kresla a krútil som hlavou, čo sa zasa o ďalších 10 minút zmení/stane/poserie/odhalí. Občas som uhádol, čo sa bude diať, inokedy som iba civel ako cvok a pri konci mi klesla sánka až po zem. Ešte horšie, že toto sú práve tie príbehy zo života, ktoré ukazujú, čo sa môže stať a posrať. Zlatý Villeneuve. Pomalý nábeh, asi ako keď si dáte trochu hašišu a potom Vás to chytí a účinkuje to príjemne dlho. Pomalý, príjemný rozjazd na oboznámenie sa s problematikou, postavami, sme vtiahnutí do deja plného udalostí, kde si povieme, áno, toto je náš svet, ktorý dokáže byť rovnako pekný ako skurvený. No a príde rozuzlenie a záver a tradične nám pán režisér nadelí takú šupu do hlavy, že krútime hlavou a žasneme. Film, ktorý je asi zbytočné opisovať, treba to vidieť. Videl som od Villeneueva iba 5 filmov, toto je šiesty, ale je mi jasné, že toto je výnimočný režisér, ktorý dokáže urobiť neskutočný film, nech už si vyberie akýkoľvek námet. Nemám čo dodať. ()

bonovox

Veľmi silný film s neuveriteľným príbehom ktorý je svojím spôsobom poriadne šokujúcim ale na druhej strane dodáva príbehu punc výnimočnosti. Herci hrajú veľmi dobre taktiež vyobrazenie vojny je pôsobivé. Dennis jednoznačne patrí medzi najlepších súčasných režisérov. ()

Gregor_Samsa

Obával jsem se trochu, že to bude další učednickej pokus mladého Denise jako ta předchozí zoufalá rádoby-alternativní-love-story, ale kdeže. Radiohead fajn, mám ten song rád. Rázem jsem byl zpět v Arabáčově; Maroko, Omán, Izrael, Jordánsko – vzpomínky zpět. Koukám, že se natáčelo v Ammánu – strávil jsem tam den a půl. Realisticky pojaté: padne jedna jiskra, oheň, násilí se přelévá ze strany na stranu, nejde to zastavit. Rodinná čest, horká poušť, kamenné domy na svahu. Lidský život s bezcennou hodnotou; potrava pro kulky. Možné je vše – byť tady toho už bylo trochu moc. Nízké očekávání – a o to víc mě to dostalo. Příběh o vůli, osudu, válce; o kořenech, které si nás najdou. Divoké, silné; v Arabáčově to funguje tak, jak ve filmu – nemyslím násilí, myslím důraz na rodinu. Been there, saw it. No pěkně, pěkně… [90%; 2019-12-15 Home sweet home] ()

Ronkar

Mysteriózní thriller, rodinné drama a válečné hrůzy... tohle mě emočně naprosto vycuclo. Skvělá režie, atmosféra, herci a finále. Těžké, emocionálně náročné, ne úplně vděčné pro diváka, ale svým způsobem velmi efektivní. Po shlédnutí jsem to měl v hlavě ještě dlouho. Požáry nejsou lehké na sledování, ale všechny ty dílčí příběhové kousky většího obrazu jsou při zpětném ohlédnutí na správném místě. A to rozuzlení... no... podívejte se na to sami. Tohle nezapomenete. Další film, kde je poznat, jak se Villeneuve každým dalším filmem řemeslně zlepšoval. Není náhoda, že o pár let později natočil skvělý thrillery Zmizení a Sicario, a pak se dostal na režisérskou špici. Mrazivá scéna s autobusem se mi zaryla do paměti hodně hluboko... ()

Martynes

Film, který si po většinu stopáže zajímavým příběhem, skvělou prací s postavami a pevnou režií jde pro jisté čtyři hvězdy. V posledních patnácti minutách avšak dává Villeneuve divákovi takovou šlehu, že pátá hvězda ihned přibude. Je jen štěstí, že se takovýto talent stále neutopil ve vodách hollywoodského mainstreamu. 9/10 ()

Kozlowski8

Dvojčata Jeanne a Simon po smrti matky hledají svého otce, kterého nikdy nepoznali a bratra, o němž nevěděli, aby splnili matčino přání z její závěti. Hledání je zavádí na Střední východ, kde odhalují šokující skutečnosti, které určovaly cesty a osudy jejich rodiny. Po první půlhodině, kdy se v podstatě nic zajímavého nedělo (a já si říkal, jestli se dívám na správný film), přišla řada neobyčejně silných a omociálně výživných scén, které vygradovaly v šokující rozuzlení. Denis Villeneuve dokázal silný námět scénáristicky a režisérsky přetavit v autenticky působivé mistrovské dílo s bravurně vystavěnou tíživou atmosférou, do které krásně zapadly melodie Prodigy a k silnému zážitku ze sledování filmu velkou měrou přispěly také Lubna Azabal a Mélissa Désormeaux-Poulin svým skvělým, přirozeným herectvím. Velký palec nahoru. 80 %. ()

F2003F

Incendies je veľmi špecificky snímok na strávenie. Vytvoreným efektom a spôsobenými dojmami ma ťahá rázne k plnému, ale vo výsledku nezanechalo absolútne nič čo by ma prinútilo sa k tomu okázale vrátiť, pri samotnom sledovaní som musel sám seba prehovárať aby som to vydržal. Film má totiž problém, že nestíha svoje nastavené tempo a vyvíja sa ako sinusoida. Keď príde na neľútostnú akciu je surovo pôsobivá a veľmi strhujúca avšak zakaždým keď utíchne začne dejová pútavosť slabnúť kým spomalí do nevýrazných vôd emočného tápania v prostredí. Možno keby bol pribeh sústredený iba z jedného pohľadu, najlepšie spievajúcej ženy, išlo by o hodnotovo efektne vyrovnaný celok v stručnejšie primeranej dĺžke. Po Polytechnique je treba však očakávať výrazný posun vo filmárskych zručnostiach. Dôležité je uznať, že sa jedná o rozhodne tvrdú drámu prinášajúcu neľahký tok myšlienok. ()

Jurcekk

Villeneuve je dobrý. Bolo to trochu dlhé. Strácal som sa v reáliách. Kresťanské milície boli v Libanone? A to ostatné bolo pre mňa ťažko uveriteľné. Trochu to prehnal. Teším sa na ďalší. ()

Shaman::..

Film jednoznačně stojí za vidění. Nejdříve na začátku trochu vázne, pak se rozjíždí... Hnusem, smutkem, znechucením... Škoda závěru, který je už trochu překombinovaný, až přetažený za vlasy, a dává trochu moc zbytečných otázek... I tak velký filmový zážitek. ()

lubbax

ze začátku jsem netrpělivě koukal kolik že to ještě zbývá času do konce, ale pak mě to vcuclo a minut strávených u obrazovky s tímto filmem rozhodně nelituji, emotivní. ()

Joshua2121

Žiaden smiech, žiadna slza, iba šok, zdesenie a mráz na chrbte vyvolal vo mne tento film. Toto nieje typická Americká hovadina, ktorá si chce na seba zarobiť. Tento Kanadsko-Francúzsky počin má cieľ oveľa vyšší. Chytiť za srdce, zamraziť myseľ a navždy sa vryť do pamäte. Príbeh je rozkúskovaný a vyrozprávaný vo veľmi dobrom poradí, aby zaujal až do poslednej snímky, kde pochopenie rovnice a následný vzlyk Jeanne Marwan vygradovali tento príbeh do nezabudnuteľného finále. (90%) ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky