Milá komedie Butter vypráví příběh Laury Picklerové (Jennifer Garnerová), která je tradiční výherkyní soutěže v uměleckém vyřezávání másla. Rozhodne se, že se letošního ročníku nezúčastní, ale nedokáže si představit, že by její rodina neměla titul a začne trénovat. Její největší rivalkou se stává mladá afro-americká adoptovaná dívka Destiny, která je pro tuto disciplínu velice talentovaná. Konkurence je opravdu veliká a Laura se rozhodne pro poněkud drastickou metodu - přemluví svou bývalou lásku k nekalým praktikám, které by jí dopomohly k vítězství. (HBO Europe)

Epco

Ďalšia z klasických moralít na tému Americký sen. Šialený nápad tvorenia sôch z masla je do filmovej reči pretransformovaný veľmi sterilne ba priam až fádne. Film nad vodou drží hlavne šťavnatá kreácia Olivie Wilde a buranské cameo Hugha Jackmana. Slovami jednej z postáv tvorenie sôch z masla je tak trochu red neck, škoda že film sa nedržal viac týmto smerom. ()

sha.piro

Tenhle film není ničím úchvatným, přesto se mi zapsal něčím nesmazatelně do paměti - Olivia Wilde zde ztělesnila snad tu nejperfektnější filmovou "couru", kterou jsem kdy v nějakém filmu zahlédl. Při pohledu na ní jsem začal tát (jako hlavní postava - máslo) hned v samotném úvodu : ) Druhé "protipólové" místo (strašná ženská, které bych se obloukem vyhnul) obsadila stejně skvělá Jennifer Garner... ()

RoyBatty444

Zabaviť sa na tom ide, ale celý čas som mal príchuť niečoho nenormálneho. Všetci nevynímaj ani 10 ročnú Destiny, boli trhlý a jednali rozporuplne zo scény na scénu, ak náhodou neboli úplný pošuci ako celá rodina Pickelov. Dá sa povedať čo by človek očakával od filmu o masle, ale toto absurdnosti nasádzalo korunu, keď dievčatko povzbudzuje po konteste Picklerku a v doslove ju ide nakopať do zadku. ()

BlackVelvet

Popleteny, poslepovany film, ktery velmi tezko drzi dohromady + hodne charakteru je absolutne nerealnych, nelogickych, umelych, falesnych. Jednotlive motivy postav jsou fakt zkratovite, neuveritelne a proste hloupe. Tezko uverit, ze na neco takoveho vymrhali talent Garner, Greene, Wilde, Silverstone a Jackman !!!! Wilde tady hraje prostitutku/stripterku, ktera se rozhodne, ze z nam neznamych duvodu znici zivot manzelce sveho klienta (o ktereho nejstoji, brat si ho nechce ani nic podobneho), kterou hraje Garner. Nenavidi ji natolik, ze dokonce podporuje hlavni protivnici v soutezi z tvarovani masla recene manzelky, a to malou cernosku Destiny a to recma, ktere jsou pro male dite fakt nevhodne. Rec male Destiny pri prvnim kole souteze nez predstavi svuj masleny vytvor je silena, proste male prechytrale decko ktera ma proslov jak preziden (no uvedumuju si, ze amerika je v tomhle proste jina). Garner po male Destiny jde a nestiti se podvodu, protoze udajne nic vic nez tvarovani z masla nema, uhhh ?? Nicmene Destiny je borec a ke konci filmu Garner vysvetli, ze ma i vic nez soutez tvarovani z masla. Jackman je tady k nepoznani, tohle je naprosto ulisna role a sexualni scenky s Garner jsou proste zbytecne, nezajimave a jen pridavaji filmu na levnosti. Lesbicka scenka Wilde a Greene, kdy Wilde nejdriv dala za prachy manzelovi Garner a pak za prachy i dceri Garner, tak to je fakt ulet. Tohle byl pokus Hollywoodu o Indie ? ()

gael83

Malá story o velkých věcech, kterak se ukázal charakter při máslových hrách. Jde o to vědět, co je a co není správné. Přes lehce chladný rozjezd to postupně dostává větší a větší grády a v závěru se doslova řítí do sladkobolného avšak tuze pravdivého happyendu. Herecky poměrně přepjaté. Jennifer Garner je herečka? What? Není máslo, jako máslo. Hovno nevyleštíš! ()

Pythonator

Je jasné, že málokdo se na film dívá kvůli maslu. A taktéž je jasné, že mužská část diváků se na to dívá kvůli Divoké Olivě, která zde předvedla špičkový výkon okaté tanečnice u tyče. Jestli je dobrá herečka těžko říct, ale rozhodně se na ni sakra dobře dívá. Jinak je to průměrný film, který by bez tématu s máslem stál za nic. Jsou v něm ovšem velmi zajímavé postavy. Jennifer Garner zahrála tu pipku skvěle a už jsem se zmínil o Olivě? Na ni by se to máslo mazalo jedna radost. Zaujala mě celková stupidita výtvarného umění z másla. Musel jsem si to vygooglit a byl jsem v šoku, že to někdo vážně dělá. Představa toho nehorázného plýtvání materiálem, pro jehož výrobu jsou týrány v kotcích tisíce krav a též nehorázného plýtvání elektřinou potřebnou k neustálému chlazení takových soch, to je hnus. A kdo nemá ekologické cítění a je spíše lidumil, tak by se měl zamyslet třeba i nad tím, že ty tuny másla si mohly na suché plesnivé chlebové placky mazat miliony hladovějících malých černoušků s nafouklým břichem plným parazitů. Ať žije umění, vy američtí vylízanci. ()

nudlis odpad!

"Protože máme strašně velký pozemky (co jsme šlohli indošům, ale pssst!), na nich postavený strašně velký farmy a v nich strašně moc krav, máme taky strašně moc másla. Tak moc, že nevíme co s ním. A tak vymyslíme idiotskou soutěž ve vyřezávání a vyškrabávání a vůbec všelijakým vyjebávání neuvěřitelně debilních námětů do obřích kostek másla. Proč? Protože jsme a) Američani, b) soutěž ve spellingu už jsme vymysleli, c) nevíme roupama co dělat, d) abysme nevymysleli ještě větší debilitu a e) abysme o tom mohli natočit film. Takoví my jsme v tý Emerice vypatlanci." (Zlatý původní obyvatelé, co jen honili bizony a sebe navzájem. Howgh!) ()

Ka.Stan

Čekal jsem, že to bude žádná cypárna, ale opak je pravdou. Olivia to zahrála skvěle, ta mála si vůbec nedělá težkou hlavu, že je černá, ba naopak, na tom celkem solidně staví a užívá si to. Za mě líbivých 70% ()

jzhk

V USA je možné snad i úplně všechno. Je to můj první komentář, tak se nebudu nijak rozepisovat. Souhlasím s těmi, kteří se ani jednou nezasmáli. Hurá, kam ten filmový průmysl spěje. ()

Bety_Ell

Pěkný pohled na dnešní svět v nadnesené formě. Můžeme tu najít lásku rodičů k dítěti, rivalitu nešťastné, opomíjené manželky, z komediální stránky i nešikovné vlezdoprdelky, velkou odvahu malé holčičky, tvrdý svět dětí bez domova.. a spousty dalších aspektů. Nevím proč, ale mně se tato komedie hodně líbila. Připomíná nám, že i malé věci dokážou zázraky. Taky musím pochválit originální nápad s máslem. Kdo by tušil, že něco takového opravdu existuje. Ale v dnešní době se sochy dělají opravdu ze všeho. :) ()

pan Spock

Nenápadný jednohubkový rodinný filmík, plný zajímavých postav, sympatických herců, jadrné mluvy a samozřejmě másla. Toho si tu užijeme opravdu hodně. Příběh je těžce jednoduchý a předvídatelný, humoru tak nějak pomálu. Ale i tak je to koukatelné. Obzvlášť když se tu vyskytuje ta nejsympatičtější filmová šlapka, co jsem kdy viděl. A to sakra není málo! ()

Jiri9

Svěží film se spoustou skvělých postav. Které se od sebe nemůžou více lišit. Na tento film se přesně hodí, aby se kniha nesoudila podle přebalu v tomto případě film dle názvu. Kdyby to šlo dal bych alespoň půl hvězdy navíc. Bez tak hodně dobrá zábava. Filmu zdar. ()

poppy75

dobre som sa zabavila..tento film nech si pozru ludia bez zbytocnych intosskych predsudkov...ta hyperbolizacia mala svoj ucel...navonok posahana komedia-a pritom sa ludia bavia na vlastny ucet...laurine poznamky k american idol a vobec,vsetky tie rasisticke by inak nepresli... ()

somme

V hlavni roli: maslo. Vazne? Ok aspon snaha o originalitu. Jen me to zas az tak nebavilo.. Herci fajn, ale nejvic vynikla Olivia Wilde. Jednoznacne. ()

andreas_tool

Ale jo. Ze začátku jsem tomuhle dílu moc šancí nedával. Soutěže v dělání soch z másla? Co to je za blbost?? A ono to fakt existuje. Ale zpět k filmu. Hodnotil bych tohle dílko tak, že neurazí ani nenadchne. Párkrát jsem se i zasmál, herci svoje role zahráli dobře (vyzdvihuji výkon striptérky, Olivia Wilde jede! :)) Takže se nebojte film zkouknout. ()

peproch

No to byla ale blbá komedie o ponížení neskonale sebevědomé Laury spojenými silami tanečnice u tyče a vyprávějící osiřelé afro dívky v světě nafrněných bělochů. ()