Sintel: Příběh draka

Réžia:

Colin Levy

Scenár:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

popo666

Sklamanie, na to, ako je film hodnoteny v inych portaloch. Pribeh je fajn, zato sposob, akym ku mne prehovara, mi pride umely a tupy oproti konkurencinym kratkometrazniakom. ()

BlueNeon81

Neskutočne milé prekvapenie malé filmíky s obrovským príbehom. Ale tiež sa to dalo natiahnúť na celovečernú stopáž. Ale kto vie, možno raz... :) ()

Arawis

Krásný příběh jehož kouzlo spočívá v tom, že i když je krátký obsahuje vše, co by měl správný animák obsahovat. Krásná hudba, podmanivý příběh a pokud máte rádi draky, neměli byste si ho nechat ujít. ()

vlastimil.ferko

Celý film udělat v Blenderu a ještě k tomu se tvářit, jakoby se nechumelilo. To chce fištrona... Animace je fakt luxusní a příběh taky ujde a navíc je to dojemné. Výborný snímek na čtvrt hodiny, který osloví a potom se na něj ještě pěkně vzpomíná. ()

spawnxp

Snad technická exhibice, nicméně na mě je ta animace moc ostře 'počítačová'... Jak už tady bylo řečeno, jako intro pc hry by to bylo ok ()

faktor_xx

Na to, že to vytvorila nezávislá skupinka ľudí okolo Blender Foundation bez komerčných cieľov s cieľom ukázať, že keď je dobrý námet, dá sa prepracovať a vytvoriť veľmi slušný filmový zážitok. Keď vynecháme fakt, že od modelovania cez texturovanie až po animácie a osvetlenie nerobili žiadni profesionáli, len ľudia, ktorých baví modelovať a hrať sa v blenderi, si myslím, že sa jedná v skutku o veľmi pútavý príbeh hrdinky a jej draka. Myslím si, že by mali vznikať viaceré takéto nekomerčné kvalitné filmy. 85% ()

Mukade

SPOILER! záver sa ani mne nepáčil a argument, že ani v živote nekončí všetko happyendom je povrchný, na takéto veci máme predsa TV noviny a kriminoviny, pri filme (tobôž animovanom) sa chcem baviť a mať dobrú naladu. ()

RoyBatty444

Pekná hudba dotvárujca dobre atmosféru a dej. Filmeček je krátky, a preto sa dej moc nekoná je to rýchla zábava pre nenáročného diváka nič čo by prekvapilo. ()

e-pilot odpad!

No, popravdě - připomíná to spíš meziúrovňovou animaci z nějaké japonské počítačové hry. A jak kýčovitá je animace, tak mizerný je i samotný pokus o vyprávění jakéhosi rádoby fantasy příběhu. ()

Karloz

Krása. Jak děj, tak animace. Zvládl bych i celovečerní film a myslím, že bych byl spokojený. Ale možná v té krátkosti stojí síla příběhu, který nemá šanci se rozpliznout do vaty. ()

michalkop

Na nezávislý film nádherná animace. Český dabing hrubý. Příběh zajímavý s dost smutným koncem. Ten mi připadá taky dost nelogický. ()

Diceros

Tento kraťas mě úplně dostal... když jsem ho viděl poprvé byl jsem uchvácen. Zajímavý dojemný a dost smutný příběh dle mě nemůže nechat nikoho chladným. Film je dospělej a útočí na city. 14minut uběhne tak rychle, že je vám to málo. ()

Tozmi

Krátký film který byl vytvořen za pomoci freeware programu Blender, tady hodnocení je trochu jiné než-li u klasických filmů ale i tak dávám plné, líbí se mi zápletka, děj, animace, zakončení které vyburcuje v divákovi emoce a dotkne se jej u srdce. Rozhodně musím nandat 5 hvězd. ()

Khanemis

"Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly." Zrovna tento výrok mi přijde jako leitmotiv nezávislého fimu Sintel, který vzniknul především jako ukázka konkurenceschopnosti open source 3D programu Blender. Opulentní výtvarná stránka, která se i s menším rozpočtem snaží vytvořit dojem velkolepého blockbusteru je tu zvládnuta nadmíru dobře (v některých chvílích je sice trochu slabší, ale po většinu času je vskutku na co se dívat, a to i po několika letech). Příběh je dobře napsaný, hezky pracuje s divákovým očekáváním, jen mi trochu vadilo, že ke konci trochu až příliš tlačí na pilu, aby vzbudil velké emoce. Což nic nemění na tom, že je to opravdu smutné a pod tím se nachází poučení (které není na rozdíl od jiných filmů člověku vmeteno do tváře příliš okatě) o nutnosti sebereflexe a nebezpečnosti obsese. Skvěle zvolená hudba a výborné namluvení (ačkoliv film není vůbec ukecaný, klidně by mohl být i němý) na výsledném dojmu ještě přidává. Celkově výborně zvládnuté dílo. Přesto mě ten depresivní konec poněkud mrzí. ()