Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

Jirda_J

Horší variantu a zpracování tohoto filmu snad ani scénáristé zvolit nemohli. Jednu hvězdičku uděluji za skvěle parodizujícího herce Caesara, vtipnější by už snad byl jen Vin Diesel v této postavě. Zpracování oproti předchozím dílům naprosto ubohé vzdáleně připomínající hraný film. Jediné hezké se na tomto filmu jeví přírodní umístění děje do staré doby. Kostýmy spíše připomínají nějaký charitativní film, do kterého si je herci šijí sami... Nejvíce ujeté se asi zdají býti vesnice a vojenské formace z ptačí perspektivy, které mi graficky připomíná kreslenou hru travian. Film mne velice zklamal, vícekrát bych jej vidět nechtěl! ()

Gig

Tu hvězdičku za Depardieu a za slušného Asterixe (oproti Olympijskýn hrám). Ale abych byl spravedlivý, tak pár vtípků tam bylo fajn: neníliž pravda? ()

martins

Hodnocení série: 1 - super, 2 - slušná, 3 - průměr, 4 - děs, 5 -?, každý další série je horší než ten předešlý, jedna hvězdička za obsazení Catherine Deneuve, Jean Rocheforta a Valérie Lemercier. Tvůrci asi moc nesledují historii, Británie kolem roku 50 před n.l. a oblečení jak ve Viktoriánské éře 19.století a ta technika. A ta zamilovanost Obelixe to už bylo na mne moc, i z tohoto důvodu viděno jen jednou a nikdy více. ()

lobo87

Nie som veľkým fanúšikom sfilmovaných dobrodružstive Asterixa a Obelixa, čo sa mi opäť potvrdilo. Príbeh, snažiaci sa vyťažiť z typického anglického správania mal väčší potenciál. Takisto je škoda, že jedine Depardieu si zachováva svoju postavu (v súčasnej forme si ho ani v inej neviem predstaviť), zvyšok obsadenia sa mení až príliš často... 45% ()

blondboss

Celá táto séria je len veľmi priemernou hatlaninou známeho komiksu a ja som jej nikdy neprišiel na chuť. Tento štvrtý diel už len dokonal tú skazu hlúposti, neohrabanosti a dejovej prázdnoty. Depardieu je v roli Obelixa ako doma, ale aby Francúzi nedokázali ani na druhý pokus nájsť dôstojného nástupcu Claviera v roli Asterixa, tak to už je naozaj na zamyslenie. Suma sumárom, ďalší nudný diel pokrivujúci povesť komiksovej legendy. 40 % ()

Chris_Mike

Všechny "dobré" vtipy byly vypáleny již v traileru a podle jejich úrovně jsem tedy věděl do čeho jdu a moc se mi do toho nechtělo. Kamarádi mě ale přemluvili a já se vydal do horoucích pekel. Už od začátku provází film příšerná trapnost a hlavně předvídatelnost. Nejen z důvodu, že jsem oba komiksy četl, ale protože je tam tolik hluchých okamžiků a tolik času na přemýšlení, že by to pochopil ¨každý. A konec je naprosto zkažený. 1 hvězdička za Gérarda :) ()

Anaheim

"4.díl" o Asterixovi mě osobně znovu do určité míry nezklamal. Líbila se mi třeba myslím si dobře zvolená hudba (třeba při představování normanů), nebo proč se vlastně v Británii začal pít čaj (i když se to dalo vydedukovat poměrně brzo), ale na druhou stranu mi např. vadila další změna herce, který hrál Asterixe, nebo v českém dabingu "británská" mluva s použitím dvojhlásky OU. ()

benda02

Z těch Asterixů co se doposud natočili byl tohle vrchol ubohosti, žádná akce, mnoho nudných dialogů a pár špatných vtipů, ktetým se zasmějete jen proto, že si řeknete "lepší už to nebude" ()

dadoool

Tak tenhle díl mě opravdu zklamal! Mám Asterixe a Obelixe opravdu ráda, vyrůstala jsem na tom. Olympijské hry znám nazpamět a je to také asi můj nejoblínenější díl. Na nový díl jsem se opravdu těšila, ale zklamalo mě to opravdu hodně. Mrzelo mě opět nové obsazení Asterixe ( ve kterém jsem okamžitě poznala Otise z Mise Kleopatra :-) ). Naštěstí zůstává Gérard Depardieu, který to celé tak nějak zachránil. Příběh byl celkem nudný a vtipů taky tak nějak ubylo. Co mě ale nejvíc otravovalo byl příšerný anglický přízvuk, který zněl opravdu levně. Dávám 3 hvězdičky za vždy výborného Gerarda jinak děs běs! ()

Piccollo22

Nejhorší hraný Asterix a Obelix, co kdy byl natočený. Nevím jestli to mysleli filmaři opravdu nebo zda to byla jen parodie. Jednu hvězdu ode mně dostali pouze za vtipné výkony psů a scénku s létajícími Normany. Jinak je to propadák! ()

Stuck

Jiné obsazení, budiž. Absurdnost některých vtípků-budiž. Přistoupil jsem na jejich hru, ale smíchu nebylo tolik jak se na komedii Asterixe sluší a patří. Zklamání. ()