Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Přepis úspěšné divadelní hry nás zavádí do realitní kanceláře, jejíž čtyři zaměstnanci jsou nuceni zúčastnit se podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát... (oficiálny text distribútora)

MontyBrogan

Film, v ktorom nevystupuje žiadna žena. Pretože je z prostredia obchodných zástupcov. Tí pracujú stále a k rodine sa dostanú, až keď je obchod uzavretý. Ale čo ak sa to jednoducho nepodarí včas? Začne sa špekulovať a snaha obísť legálny spôsob vyzerá ako jediné východisko. Kolegom a klientom to však veľmi neprospeje. Bezchybný herecký koncert, zastrešený podobne kvalitným scenárom. ()

PROCESOR

Opravdová lahůdka. Herecká esa rozehrávají drama plných unikátních dialogů a monologů. Jen si myslím, že ve filmu to nemůže tak působit, jako v divadle. S! Jaký páky nasadil Al Pacino v baru a vysvětloval klientovi, jak to v životě "chodí" S! bylo opravdu famózní. Říká se, že všeho se dá přejíst, ale takových to lahůdek asi velmi těžce. ()

Gilmour93

Death of a Fuckinˈ Salesman. I barevným schématem nasnímání noc a den, ve kterých schází morální hodnoty, čest i důstojnost a přebývají neduhy maskulinity v podobě sebestředných lží, ješitnosti a slabosti. Ve volbě mezi cadillacem, sadou nožů a vyhazovem je ještě naštěstí možnost nebýt toho součástí.. Bezesporu bombastické obsazení, ale jak vrzala ta divadelní prkna, měl jsem pocit, že ti herci tam nejsou pro ty postavy, pro jejich autentičnost, ale spíš pro diváka v hledišti. Dle mého Foleyho chyba. Ať tak, či onak, Pacinův realitní žralok Ricky Roma by prodal i 59. patro newyorkské Trump Tower. Klidně i Donaldovi.. ()

StarsFan

Chytré dialogy? Ano. Dobří herci? Ano. Fenomenální Al Pacino? Ano, ano, ano. Jenže člověk si občas pomyslí, že přepis divadelní hry by nemusel na první pohled vypadat, jako když se díváte na divadelní hru v televizi. Mimimum lokací, minimum jakéhokoliv posunutí kupředu v příběhu, vlastně jenom spousta dialogů. A to prostě někdy, po nějaké době, může začít nudit. ()

emma53

Unikátní drama, postavené na dialozích hvězdné herecké sestavy, kde exceloval hlavně úžasný Jack Lemmon s Alem a já zjistila, že mě uchvátila víc forma, než obsah a plně jsem si vychutnávala jednotlivé herecké špičky a jejich vynikající bezchybné výkony. A za ně přihazuju tu hvězdu navíc, protože to se hned tak nevidí. Chtěla bych je všechny pohromadě vidět na divadelních prknech, to by muselo být bezkonkurenčně vynikající. ()

• Herci, kteří zrovna nemuseli být v době natáčení na place, se chodili dívat na herecké výkony svých kolegů. (becki_tu)
  • Název filmu odkazuje na dvě realitky – Glengarry Highlands a Glen Ross Farms, obě zmíněné i ve filmu. (becki_tu)
  • Alec Baldwin se kromě postavy Blakea, která byla napsaná speciálně pro filmovou verzi, připravoval i na možnost, že by nakonec hrál Rickyho Romu. Hrozilo totiž, že Al Pacino na natáčení nebude dostupný. O tuto roli se zajímal i Joe Mantegna, který ztvárnil Rickyho Romu jako první – v roce 1984 v divadelní hře na Broadwayi. (DavePave)

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin