Film přibližuje životy tří mužů, pracujících v jedné majoritní obchodní společnosti. Životy se jim náhle obrátí vzhůru nohama, když na společnost dolehne ekonomická krize a rázem zbankrotuje. Teprve teď si pomalu uvědomují, jak dobře si žili. V hlavních rolích se objeví Ben Affleck, Kevin Costner a Tommy Lee Jones. (F.Sucre)

MartinezZ

19.2.2011 ~ Jste úspěšní, jste ve vysoké pozici, berete nemalé peníze a žijete si na vysoké noze. Věci se ale zvrtávají a takovéhle stavy dokáží se životem zamotat. A pak je jen na vás a vašich blízkých, jak se k tomu postavíte. ~ No a o tom je tenhle film. Máme tu jednu velkou společnost zasahující do několika důležitých oborů a přichází finanční krize. Finanční trh se otřásá v základech a jako první na to doplácí běžní zaměstnanci. Musí se šetřit a lidi stojí nejvíce. Šup s nimi pryč. Krom ostatních dostává vyhazov i Ben Affleck, jeden z manažerů končící divize. A je to pro něj šok. Myslel si, že byl úspěšný, má rodinu, velký dům, jezdí si v Porschi, chodí na golf... A nemá v úmyslu s tím končit. Musí stále vypadat úspěšně, nebude přeci brát podřadnou práci za méně peněz v jiném státě. On je manažer, on má titul MBA a nic na tom nemění, že přestávají být peníze na hypotéku, na splátky auta, placení příspěvků v klubu,... žití na vysoké noze. ~ Tou dobou se ale musí šetřit ještě víc a práci tak při rozpuštění dalších divizí přichází i již více jak šedesátiletí harcovníci a generální manažeři divizí Chris Cooper a Tommy Lee Jones. První to čekal a modlil se, aby to nepřišlo, pro druhého to byl šok. Pokud ale o práci přišel poměrně mladý Ben, jak na stejnou situaci zareagují ti, kteří byli ještě výš a žili na mnohem vyšších hnátách? ~ Poněkud kýčovitý příběh o víře, že se vše v dobré obrátí, o síle pokračovat, o lásce bližních a jejich víru ve své protějšky a o prioritách. Jen mi tu chyběla ta lidštější stránka té vrstvy lidí, co díky ztrátě práce a pádu bank přišli i o střechy nad hlavami. To, že se začali po ztrátě místa hroutit manažeři se svými platy, které nemuseli tak rozhazovat a díky tomu nemuseli ze dne na den přijít na mizinu, mě zase tolik netrápilo. Jejich blbost. Horší (by) to bylo u lidí, kteří žili od výplaty k výplatě a o tohle přišli. Ale o tom by Hollywood film nenatáčel, kdo by na to dnes šel do kina. ~ Soukromá dramata tří vrstev pohlavárů a jejich rodin. Vkusně natočené, výborně zahrané (Cooper a Affleck - Jones už dost zestárl a navíc jsem mu jeho postoj nevěřil) a příjemně zvolená nenásilná hudba. Náhodou, příjemný odpočinkový filmek. ()

Fr

,,VYHODILI MĚ!“ ,,PROČ?“ ,,NADBYTEČNOST“..... /// Krásnej barák s bazénem, několik aut a ztenčující se konto. Mozoly, opálení, nošení věcí – to není práce pro ně. (Já jsem v klidu. Golf nehraju, Porsche nemám, slova o nadbytečnosti už jsem slyšel.... na rozdíl od nich – mám CSFD :-) ). Film o osudech třech druhů ,,kravaťáků“, který je spíš takovou pohádkou ,,o těch lepších“ - přizpůsobivějších. Život, stejně jako svět byznysu není jen černý nebo bílý. Nebudu přemejšlet, jestli jsou (tihle) manažeři k užitku nebo kradou. V hlavě mi zůstane sympatický obsazení a způsob, jakým mě přesvědčili o NAŠÍ postradatelnosti v systému. Ať už vyděláváte ,,mega“ nebo nemáte nic. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím za kolik je k mání stůl z ovocnýho dřeva George Hepplewhite z roku 1820 s malbou a ozdobnými dekoracemi. 2.) Jsem nezaměstnanej zkrachovalec, co nezvládá uživit svoji rodinu. 3.) Nevím jak to vypadá, když si odvážejí moje Porsche. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Flego

V podobných filmoch sme zväčša svedkami ako sa špičkoví manažéri derú na výslnie, užívajú si ho plným priehrštím a sem-tam sa dostaví nejaké morálne ponaučenie. Tento film je výnimočný tým, že sledujeme troch "kravaťákov", ktorí postupne strácajú prácu a musia sa vyrovnať s nepoznanou situáciou. Každý to robí po svojom, jedno je isté, že nová cesta je tŕnistejšia než si mysleli. Film nemá vyložene záporné postavy, ide skôr o vykreslenie straty práce a následné vysporiadanie sa aj u vrchlového manažmentu. A že to scenárista a režisér v jednej osobe John Wells zvládol už len tým, že nikoho nesúdi ani mu nepritakáva, len servíruje divákovi osudy doposiaľ nedotknutých, je viac ako isté. ()

Lisabellla

Docela slušná oddechovka, řekla bych. Ne napínavé, ne tragické, ne theatrální, ne famózní, ne arogantní, ne lyrické, ne srdceryvné, ne grandiózní, ne gradující, ne strhující. Prostě jen umíněné, hezky natočené, trochu egocentrické, slušně vybarvené a s malou kapkou entuziasmu. Nic špatného. Nic velkolepého. ()

panmroz

Na jeden film příliš mnoho Bena Afflecka, jenž stále koketuje s herectvím, jak ňáká rosnička, zbytek ansámblu perfektní, Tommy Lee Jonesovi už by někdo mohl nabídnout hlavní roli filmu o štěnatech. Původně jsem měl trochu strach, že se v tom nezorientuju, jakože rating a násilné či nenásilné převzetí, sloučení společností, no nakonec z toho byla taká milá člověčinka. Každopádně obrazový podkres úvodních titulků sliboval trošku lepší film. Ale není to zlé... ()

• Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts. (MikaelSVK)
  • Režisér dostal po vstupu filmu do amerických kin asi tisíc e-mailových reakcí od nezaměstnaných. (Devitka)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)