Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

oliamiri

Jediná věc kterou musíte na úvod skounout je to že hlavní hrdina se při prvních projevech nadpřirozených sil neposere a jak už to tak bývá chce celé záhadě přijít na kloub. Ale film má výbornou atmosféru starého dobrého anglického venkova, to je fakt dobrý. A jako asi největší klad filmu je Daniel Radcliffe, který se úspěšně dostává z Potterovské škatulkya je tu opravdu výborný. Důležitý je že tu jsou scény při kterých mi běhal mráz po zádech a to je u takovýho filmu nutností. Ale zase je pravda že příběh byl strašně jednoduchej a vlastně nebylo ani tak co vypravovat. Forma rozhodně zvítězila na obsahem. ()

hnusnynene

Radcliffe není Potter. Ví, že to musí světu dokázat, jde na to dobře, a daří se mu. Film je trochu melodramatický, ale to vůbec nevadí, konečně je to prima horůrek, kde se scénáristicky nešvindluje a neklame tělem a divák dostane to, o čem se film tváří, že nabízí. Sice jsou tu nějaké logické chyby a tak, ale dají se prominout. ()

Dyan84

Po dlouhé době film - horor na který se dá koukat. Líbil se mi příběh filmu, lekačky vesměs klasika, žádnou novinku nečekejte. Tajemná hudba potom křik a odněkud na Vás vylítne obludka :) Celkové zpracování paráda, veliká spokojenost. Dávám 4 hvězdičky. ()

BREDKA

Když natrefíte na praštěnou ženskou, vždycky z toho kouká problém. Když natrefíte na praštěnou, pomstychtivou a mrtvou ženskou, která straší ve starém domě viktoriánského slohu, je zaděláno na zápletku filmu s tísnivou atmosférou a solidníma "lekačkama". Tísnivě temná atmosféra je prostoupena celým filmem a dokonce Daniel Radcliffe tam vypadá sám osobně tak tragicky ( nemyslím tím herecký výkon ) , že do celého filmu skvěle zapadá. ()

Karin.

Velmi kvalitně natočený a příjemný horor. Herecké výkony byly super a atmosféra byla podle mě naprosto výborná. Lekačky fungovaly skvěle a napětí se v určitých momentech dalo krájet. Daniel Radcliffe nám ukazuje, že je opravdu dobrý herec a pokud takhle bude pokračovat dál, tak jeho budoucnost vidím velmi slibně. ()

hardcoremuf

Po té sérii kouzelníka pokustóna jsem opravdu každou chvílí čekal že vytasí hůlku, ale marně. Prostředí a atmosféra jsou tak temné že jsem měl po celou dobu filmu husí kůži a orosené čelo. Spousty lekavých scén které se sice dají předvídat ale stejně se leknete. ()

defender110

Zajimavý film. Nechal ve mě malinko rozporuplné dojmy...asi obsazení hlavní role. Atmosféra a prostředí děje skvělé. Provedení filmu taky supr, ale jinak nic moc nového. Herecký výkon Radclifa je slušný , ale na tuto roli mi prostě nesedí.Asi je ještě moc mladý a chybí mu něco co neumím popsat. (a nemyslím tím jizvu ve tvaru blesku :D ) Rozhodně se však film řadí do nadprůměru, a dá se na něj klidně podívat i víckrát. Za mě 70% ()

Bassko

Pamätám si, že pri vidní tohto hororu som chvíľami zažíval to, čo by sa pri hororoch zažívať malo (možno preto, že som to pozeral niekde, ani neviem už kde, v tme a osamote) Už len skvelé prostredie navodzuje prijateľnú atmosféru. Určite sa z toho dalo vyťažiť viac, ale aj takto to účel splnilo. (4 hviezdy asi skutočne len kvôli obdobiu v ktorom sa to celé odohráva) ()

Infurius

Scénar sa mi zda celý "vykradnutý" , celý na jedno kopyto. Radcliffe-a nemám vobec rád, ale zo zvedavosti som si to pozrel. Atmosféra je úžasná , zvukové efekty boli veľmi trefné ale ten scénar stoji za nič... Nemá to poriadny dej. Škoda přehráváni. ()

Gridd

Natočeno v úžasně ponurém prostředí, které dodává "bubákům" možnost vystrašit diváka. Mrazení, které jsem za celý film zažil všehovšudy 3x je v takto rychlém příběhu dostačující. Mnou očekáváný konec opravdu nastal, takže průměrný film, který si už nikdy nepustím. Výkon Daniela Radcliffa je těžké komentovat, neboť ho stále vidím jak máchá hůlkou. ()

klobasa

Výborný film.Atmosféra,exteriéry vše parádně funguje.Duchařské horory nemám moc v oblibě, ale u tohohle kousku uznale pokyvuji hlavou.Víc už z toho snad ani nešlo vytěžit, proto full house. ()

Vevy

Jsem hororový fajnšmekr, proto už mě asi máloco překvapí. Dávám čtyři hvězdy hlavně za to, že je to po hodně dlouhé době film, u kterého jsem se opravdu bála a na jednu noc proběhl i tuning ložnice abych vůbec dokázala usnout. Daniel příjemně překvapil ( ač je na tuto roli opravdu příliš mladý) a moc mu přeju ať se mu povede z toho Harryho dostat - nakročeno má dobře. Scénáristicky neproběhlo žádné překvapení - naopak zklamání - i s tímto provařeným tématem si šlo trochu víc pohrát a filmu přidat klidně ještě půl hodiny a dořešit pár detailů. Hezky se na to dívalo - atmosféra perfektní, ale kuwa chlapi odflákli jste to ... ()

YvLeZa

Prostředí je pěkné a dobře udělané. Ale scény v domě, které měly být strašidelné mi vůbec strašidelné nepřipadaly. Spíš byly zdlouhavé a plné lekaček. Potom mě moc nepřesvědčil Radcliffe, při scénách, kdy jsem se měla bát za něj, kdy jsem prostě měla mít pocit, že jsem v jeho kůži. Ale jinak dobrý film s překvapivým koncem. ()

marcusde0207

Pan Radcliffe umí hrát i něco jiného, než zjizveného čaroděje Harryho Pottera. Docela jsem tuto změnu uvítal, i když jsem zezačátku nedokázal hlavnímu hrdinovi přijít na kloub, prostě mi tam Daniel neseděl. Naštěstí to po pár minutách odeznělo, protože jsem se kochal ponurou atmosférou anglického venkova. Jelikož jsem Jezero Smrti neviděl, nemohu porovnávat. Režisér nám naložil na talíř příběh, který už jsme viděli tucetkrát, ale mnohokrát nepovedený a musím uznat že Watkinsonovi se to tentokrát povedlo. ()

ES13

Kdybych se na tenhle film podívala sama, nevim co by se stalo. Koukala sem na něj s nejlepší kamarádkou a během filmu jsme obě asi čtyřikrát vykřikly hrůzou, až si můj bratr s mamkou myslely že jí škrtim. Nejlepší triller alias horor, co jsem kdy viděla! Bylo to tak dokonale propracované a nečekaný závěr mě naprosto vyděsil, ale i ohromil a dojal. Opravdu jsem nečekala co dokáže ohromný dům na pohled skoro jako dům masového vraha, pár lekavých scénech a super herci jako je třeba D. Radcliffe. Není co vytknout, rozhodně se na tenhle horor podívám znova, tentokrát snad sama a znovu si ho užiju. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)