Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

D.Sleeper

Efektivní atmosféra, v rámci žánru seriózní "happyending".... "Harry" překonal mé očekávání... K pěti hvězdám chybí jen trocha originální invence, jinak bezchybné. Suma sumárum - vcelku působivá lekačka ;-) ()

forkys

Je až neuvěřitelné, jak tvůrci dokázali z docela nezajímavé knihy udělat toto. Film se hodně liší od knihy, ale to je jedině přínosem, právě ty vynechané části a přimalované části působí na diváka lépe a podtrhují celý film společně s mysteriózní atmosférů, která z filmu uplně sršela, což se bohužel nedá říct o knížce. Právě kvůli atmosféře film převyšuje knihu, z které jsme hohužel takový prožitek neměl. ()

RajAthen

Daniel Radcliffe bude možná jeden z mála, komu se podaří překročit stín své role, jíž se zároveň proslavil. Budiž mu to přáno (a neříkejme mu proto již nadále Harry). Zde zavítal jako životem poznamenaný muž (na což je přeci jen docela mladý) do místa s Minulostí. Předně bych vytkl, že na tento film se opravdu hezky dívá, což nejspíše několikrát poznamenáte, až se na něj budete dívat. Zápletka je jsice ednoduchá, ale film zdatně buduje atmosféru. Lekačky sice většinou odhadnete pár chvil před odhalením, ale u těch pár, co projdou, se dostaví ten správný pocit tajemna. Trochu smutné je, že film od druhé poloviny "zlenivý" a spíše než na tajemné atmosféře vsadí na hlasitost lekaček, samotný závěr pak také nemusí být všem po chuti. Od slova rozuzlení si kupříkladu já slibuji více. Hodnocení dám nakonec 4*, jelikož pro mě celkové sledování bylo příjemným zážitkem.:) ()

Thrain

U Ženy v černém bych vyzdvihl především vizuální stránku filmu, kameru, velmi pěkně vybrané prohororové prostředí chmurného anglického venkova a herecké výkony. Ano, Daniel Radcliffe mě velmi mile překvapil. Nicméně tím končí pozitiva. Nevím jestli to bylo zrovna mým momentálním psychickým rozpoložením, ale film mě nudil, až jsem místy usínal. Byl zde podivný příběh s podivným koncem, který jsem moc nepochopil, bez jakékoliv pointy. Pokud tento film ještě někdy uvidím, možná své hodnocení pozměním. Pro teď ale 55%. ()

markotter

Normálně se mi v jednu chvíli úplně zježily všechny chlupy na těle, jak jsem se lekl - a to s mi fakt nestává často. Dobře vybudovaná atmosféra, docela uvěřitelný děj, zajímavý konec. Harry Potter má takový unylý ksicht, ale neřekl bych, že by tomu filmu nějak ubližoval. Ale asi bych si dokázal představit v hlavní roli někoho jiného. ()

Likan7

Solidní duchařina. Film hodně těží ze skvěle atmosféry a přesvědčivýho Harryho. O to je větší škoda, že když se začne lámat chleba a divák se má bát, místo stupňujícího děsu přichází ten pocit, kdy stále na něco čekáte a ono to nepřijde. Velmi mě ale potěšil konec, který sice není moc originální, ale hrozně málo viděný. Jo a hudba a lokace jsou dobrý. ()

Blondpipi

Příjemná, nepřehnaná duchařina odehrávající se v prostředí, kde nejenže bys duchy očekával, ale spíš bys byl dokonce zklamaný a nepříjemně překvapený, kdyby tam žádní nebyli. Prostě staré anglické baráky mít duchy MUSÍ, i kdyby je měl jen vypouštět hlavní hrdina, jinak nehraju! Fim mě udržoval v lehkém napětí po celou dobu, nic z čeho by se jeden musel pokálet do sófa, ale pocit strachu a deprese hlavního hrdiny se na mě přenášel až příliš snadno. Přítel, když jsme si film pouštěli, znechuceně poznamenal: " Tam hraje tenhle šulin, jo?" Ale Harry to zahrál kupodivu uvěřitelně a solidně, což mu muselo vynést posun od šulina nejméně k šulínkovi. A nechci spojlovat, takže k tomu jak film končil...bylo to jako sežrat tabulku čokolády před spaním a říkat si jak mám v hubě sladko a jak mě to kakao uklidňuje, ale ta velká prdel, sakra ..a pálení žáhy celou noc pak, no tak nevím, jestli mi to udělalo dobře nebo jako vlastně né... ()

rublik05

Velmi dobré zpracování s kupodivu dobře hrajícím Harrym Potter bez brýlí. Vše funguje tak jak má, atmosféra, děj, napětí, tajemno, vše je perfektní. Lekaček a děsivých scén je tak akorát ku prospěchu celému filmu. Děj je sice ze začátku lehce utahaný, ale po té zhruba půl hodince se rozjede a ani se nenadějete a je konec filmu. Za mě velmi kvalitně natočený mysteriózní horor a nebýt toho začátku dávám plný počet. 8/10. ()

mira.l odpad!

Ne, fakt nevím, proč jsem to stáhnul. Ale zase už vím, jaké to je, když hodinu a půl trvající film zdá se býti nekonečným. Ani jsem se nesnažil pochopit, co měly znamenat všechny ty děti a jiné postavy neustále se někde zjevující. A nakonec všichni šťastně umřeli, odešli po kolejích a jestli neobživli, jsou šťastně umřelý dodnes. No ty woe..... ()

Zikus

Na horory se z důvodu zachování duševního klidu už pěkně dlouho nekoukám a tenhle film jsem si stáhnul s představou, že to není horor, ale spíš mysteriózní film se záhadným příběhem. To jsem se ale pořádně mýlil. Po ani ne hodině jsem byl tak vyděšenej, že jsem to musel vypnout. Chci mít klidný spaní a tohle byl horor jako prase. Proto dávám plný hodnocení- vystrašit to umí až až, Radcliffe se do role hodí, hudba dobrá, prostředí a kostýmy zvoleny suprově. Samozřejmě je třeba se na to koukat o samotě a za tmy, jako na všechny horory. ()

Lupes

Lokací, atmosférou, herectvím... vším naplňuje toto dílko očekávání. Ergo, jde tak trochu o kýč, byť obrazově podmanivý. Silný je právě v tom, jak podbízivě naplňuje divákovy představy viktoriánského období, vytvořené takovými mistry jako Arthur Conan Doyle, Bram Stoker či Charles Dickens (v dílech posledního jmenovaného hrály rovněž důležitou roli děti jakož i psychologický ponor do podvědomí hlavních hrdinů připomínající Franze Kafku). Ohrožení a úmrtí malých dětí je navýsost hororovou devizou filmu a za naprosto zbytečné a rušivé proto považuji akční scény a žánrově provařené a stupidní atributy zla, jako nadbytečná síla a přehnaná rychlost záhrobní bytosti. To vše je ale nešvarem "zombie" doby minimálně od časů Petera Jacksona. ()

Lobotommy

Hahá! Redcliffe, ty jsi bejk! Jen jsem seděl přikovanej a čekal na další a další parádní lekačky. Jsem nesmírně rád, že jsi nezůstal herec jedný role. Ach jo, takovýhle filmy bych do sebe nejradši ládoval každý den.___ Na začátku jsem se uculil, protože jsem si říkal ve scéně s parním vlakem, kampak tě zas veze bradavický expres ;). No ale všechna čest. Nádherný scenérie, všechen ten pověrčivý, petrolejkový anglický venkov přelomu 19. a 20. století. Všechny ty starý fotky, listiny, uzavřená společnost. No bylo to připravený pro parádní duchařinu a ta se do puntíku realizovala. Kdyby to mohl vidět Poe nebo Christieová, určitě by měli radost :). ()

dj_kure

Perfektní zpracování a super atmosféra. Několik hodně povedených lekaček a kupodivu velmi jistý Radcliffe. Žena v černém určitě dokáže nahnat strach a hvězda navíc za super konec který naštěstí nedopadl tak, jak je v dnešním filmu zvykem. 70% Insidious sux ()

Shredder

Nemal som ziadny problem diferencovat Radcliffa od Harryho Pottera. Podal dobry vykon a snazi sa dokazat, ze nemieni ostat pocas celej svojej kariery zaskatulkovany do svojej najznamejsej role. Viacere sceny su vo filme rozbehnute dobre, ale kazdeho, kto uz ma nieco z oblasti ducharin napozerane, asi len tazko vystrasia. Dovod je jednoduchy, idu podla presne zauzivaneho postupu - napinava scena, kedy divak pozera s napatim na obrazovku a ocakava, ze sa zlakne a nakoniec nic nepride a akonahle sa uvolni a znizi ostrazitost pride na rad lacna lakacka. Ponure prostredie a stary dom vytvaraju klasicky dokonalu hororovu atmosferu, ktoru vsak Watkins absolutne nedokaze vyuzit a narozdiel od filmov ako Grudge ci Insidious ostava potencial nevyuzity, co je v tomto pripade velka skoda. ()

touchud

Lekačky? Kde? Možná jedna, jinak procházka po strašidelném baráku se starými hračkami. Hezké exteriéry, ale jinak horor ani náhodou, originalita taky žádná, všechno už tu bylo. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)