Oblivion: Nevedomí

• Slovensko Nevedomí (viac)

Planéta Zem to má v roku 2073 spočítané. Drvivý útok mimozemskej civilizácie sa síce pred rokmi podarilo odraziť, ale prestala byť miestom pre život. Ľudia sa z nej odsťahovali a na jej povrchu zostalo len zopár technikov, ktorí z nej majú odčerpať zvyšné prírodné bohatstvo. Jedným z nich je aj Jack (Tom Cruise). Jacka, ktorého na Zemi baví najmä hľadanie artefaktov zanikajúcej ľudskej civilizácie, vyvedú z každodennej rutiny dve udalosti. Tou prvou je núdzové pristátie vesmírnej lode, ktorej jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že je s Jackom spojená spoločnou minulosťou, hoci na to neexistuje racionálne vysvetlenie. Následne je Jack zajatý ilegálnou armádou operujúcou pod zemským povrchom. Ich charizmatický vodca Beech (Morgan Freeman) toho vie o Jackovi viac než on sám. Pod vplyvom týchto udalostí sa Jack rozhodne pozrieť na svet okolo seba inými očami a z toho čo uvidí, mu nie je dvakrát najlepšie... (TV Markíza)

RomanT

Kdyby to byla první sci-fi, kterou jsem viděl, asi bych nešetřil superlativy. Režisérovi Kosinskému se však podařilo Oblivion natočit tak neoriginálně, že mi neustále naskakovaly asociace a srovnávání s jinými filmy (v prvé řadě mnohem přesvědčivější Moon) a působilo to až tak rušivě, že mě nedokázal pořádně vtáhnout do děje. Jediným přínosem byl podle mě design a architektura. Zklamaly také roboticky zahrané ženské postavy - vyčítat to asi nelze Viktorii, která měla upjatost možná naprogramovánu, ale u manželky prkennost opravdu zarazila. Dost mě překvapilo zasazení příběhu do "blízkého" roku 2077. Pokud se děj odkazuje o 60 let zpět, tak má lidstvo 4 roky na to, aby bylo schopno poslat kosmonauty v kryogenním modulu, který bude navíc v černé skříňce zaznamenávat události odpojeného pilotního modulu :) Při letmém proskenování jiných recenzí jsem narazil několikrát na hudbu od M83. Zvláštní je, že mně se nevybavilo, že by Oblivion nějaký hudební podklad měl. Pamatoval jsem si jen Led Zeppelin z Jackovy oázy. Musel jsem si některé pasáže pustit znovu a jen se mi to potvrdilo - nebyla to hudba, ale muzak plný smyček. Hodnocení: 3.49 ()

paradoxman

Překvapení. Nic jiného se nedá říct. Obálka vypadá jako tuctové sci-fi, a ono to sci-fi je... jenže co chybělo například Prometheovi, tady je... a co přebývalo, tady není. Dokonce i záběry nevinných dětí, žen a starců se omezily na minimum, nikde pateticky nevlaje ohořelý cár látky plný hvězd a pruhů... Na konci vše dává smysl i přesto, že nám nebyla každá otázka a jemná nuance předložena na stříbrném podnose, pardon, plátně. Dobře Tome, jen houšť. ()

PetrVolak

Docela jsem se na tehle snimek tesil, trailer vypadal lakave a herecke obsazeni taky naznacovalo dobrou zabavu, takze ma ocekavani byla ponekud vetsi a to se mi mozna stalo osudnym.. Celkove je film dobre zvladnutej, kamera, efekty herci atd vsecko sedi jak ma, k tomu vyhrady nemam ale je chvilkama to bylo jak poslepovanec z nekolika filmu a pritom to melo svuj zivot. V prubehu vas nekolikrat napadne "tohle uz jsem videl nebo neco hodne podobneho" a ano podoba na urcite snimky tu je ale kdyz vynecham tehle fakt tak jsem se docela bavil takze za me vcelku slusne scifi s paradni muzikou ktera se k filmu hodi.. 7/10 ()

aannemer

Graficky vynikající, atmosféra slušná, ale trochu průhledné. Po půlce už mi bylo téměř jasné, co se vlastně stalo a milion Cruiseů při finální destrukci bylo trochu trapných... zkrátka áčkový The Moon. ()

rigby

Tom Cruise jako nehrožený sci-fi hrdina, to nemůže být propadák. Chvílemi možná trochu suché a studené, chvílemi to občas může připomínat Matrix (obří líheň), ale příběh má zajímavou zápletku a do poslední chvíle nechává diváka v napětí. Drobné chybičky se odpouštějí, a tak zbývá dobrý pocit a 5-. ()

Simba72

Najlepšie na tomto filme boli asi iba efekty a Cruise, ktorému táto rola fakt sadla. Inak to bolo podľa mňa miestami nudné sci-fi s nie veľmi zaujímavým dejom. Bolo tam strašne málo akcie, žiadne napätie a skoro celý film sa odohrával na troch miestach s pár hercami, takže nečakajte že uvidíte ako bude vyzerať svet v budúcnosti alebo niečo podobné. A ten záver, to zničenie mimozemskej základne bolo fakt slabé. Odomňa slabšie 3* ()

MrFarmer

Hell of a movie...Dlouho sem neviděl lepší sci-fi, kvalitní scénář, dokonalý efekty, parádní post-apo země a třicátník Tom Cruise. Bomba. ()

Jack_F.

Hmm po dlouhé době čistých pět. Sedlo mi to. Nehledal jsem chyby(respektive film mě nenutil k tomu je hledat), příběh mě celkem překvapil a to se mi nestalo dlouho. Skvěle stravitelné sci-fi, kde světe div se funguje vše a to i emocionální vložka. Pecka. A zrzku chci domů. ()

FantoMaSk

Velice pěkný vizuál, podmanivá hudba ala Deus Ex Human Revolution a Jamie Lannister s plastovou snajperkou z hračkářství ... Už proto si to zaslouží šanci :) ()

Ruadek

A víte, že mi to vůbec nepřišlo špatný? Není to záchvat velkých myšlenek ani překotného děje ale blockbuster od stále rostoucího režiséra, co čeká na první velký scénář. Jednoduchý a prostý děj totálně přebíjí neskutečný, do dokonalosti vyrenderovaný vizuál, který dosahuje perfekcionismu Wachovských. Kosinski ale zdaleka není takový vypravěč a filmový revolucinář, který by uměl psát dějiny. Takže tu máme další pěknou sci-fi, na kterou se dobře kouká, děj není patlanina od pejska a kočičky (ačkoli originalitu zde hledat nelze) a Tom Cruise mi tu nevadí. Žádné zklamání, naopak příjemné překvapení. **** ()

kobe.AIR

Vizuální majstrštyk, dárek pro všechny Falloutáře. Zajímavá dějová linka (bohužel přeplácaná) a důvod názvu filmu předložený polopaticky v poslední scéně i těm pomalejším. Poctivé 4* sci-fi, pátá hvězda navíc za dokonalý feel filmového post-ap světa a taky natruc vůči místnímu relativně nízkému hodnocení. ()

Krisslybear

Toma Cruisa som nikdy ako herca nebral vážne. Ale tento skvost to zmenil. Od dneska budem vidieť, len a len Jacka Harpera a Tech 49. Príbeh vyrozprávaný tak geniálne do toho soundtrack, vrazený až do srdca. MINDBLOWING ! Filmy tohto žánru v kľude môžem aj 24/7. Za celé 2 hodiny som ani raz nezívol a to bolo už dosť neskoro v noci. Hovorím, kričím KOSINSKI je BOH a posiela žáner do predu, plný vzrátov a technicky fakt prepracovaný. Nemôžem zabudnúť ako si predstavuje budúcnosť všade vypriahnuté miesta, bez známok života no nebudem viacej prezradzovať ..budete fascinovaný jak uvidíte Empair State Building to bolo neskutočné !! Veľmi, ale veľmi ľutujem, že som tento sci-fi trhák vynechal v kine. Páči sa mi, že ešte v dnešnej dobe vedia spraviť premakaný sci-fi, kde nelietajú mimozemšťania vyzerajúci ako kobylky a nejedia ľudia, proste žiadne jatky. Olga Kurilenko ziskala moje sympatie už v predchadzájucích snímkach ako je Hitman či Quantum of Solance. K Morganovi Freemanovi sa vyjadrovať nebudem, poviem len že ta posledná scéna s nim to bol fakt vzrat a bombastický, vzrat :D SPOILER o scéne, ktora pre mňa bola vrcholom vžitia sa do filmu. Scéna, kde Jack Harper ide opraviť prvý dron na ihrisku NFL. Keď začne hovoriť, že o tom zápase čital a do toho tá hudba jak okomentuje touchdown a ľudia začnú kričať tak to bolo odzbrojujúce, koľko ľudí tam pomrelo a jak. TY VOLE! Grammar Nazi Kill me Softly. ()

Sublit

Myšlienka už veľa krát omieľaná avšak napriek tomu celkom originálna. Nemohol som si pomôcť stým, že som tam videl určitú paralelu s filmom Moon nielen v klonoch hlavnej postavy ale aj v tom, že mi tam chýbala určitá rozvinutosť deja s pohľadu tých čo ich vytvorili. Celkovo ma to extra neoslnilo ale ani nesklamalo snáď na druhý krát mi to povie viac. ()

ludovit14

Joseph Kosinski s filmom Oblivion,nám predviedol: technicky a vizuálny koncert na najvyššej úrovni,s brilantným hudobným doprovodom-ktorý ma úplne dostal(doslova ma rozobral na súčiastky,niečo úžasne!!!).Čo sa týka príbehu,to je už iná pesnička-dosť jednoduchý,predvídateľný,sú tu aj nejaké vykrádačky s ostatných rokov,a ten záver filmu je veľmi suchý a je to už veľmi stará pesnička.HOD:73%.ALE,celkový dojem na mňa zapôsobil príjemne.Čo mi najviac vadilo,bolo ženské obsadenie,ale hlavne Olga Kurylenko-bola nemožná!( vôbec som jej neveril postavu,ktorú hrala).Ešteže,Tom Cruise podal výborný výkon.PS:myslím,že v blízkej budúcnosti nás Joseph Kosinski veľmi milo prekvapí,nejakým veľkým hitom-lebo jeho režijná práca smeruje ku hviezdam!(kedže si myslím,že je tak trochu mimozemšťan).A myslím si tiež,že tento film zaujme AKADEMIKOV a nevyhne sa nejakej nominácii na oscara-kategória:HUDBA je podľa istá nominácia! ()

Ernedar

Příběh u tohoto filmu není nejsilnější, ale k zahození rozhodně není. Osobně jsem o toho čekal mnohem méně a jsem příjemně překvapený. Trochu by to sneslo poladit soundtrack, který na několika místech dost bije do uší, ale asi největším neduhem celého filmu je velmi okatá inspirace Dnem Nezávislosti... Lepší průměr, stojí za shlédnutí. Jsem docela rád, že si Tom Cruise střihnul něco jiného než Mission Impossible a není to slátanina. ()

kverula

Studiové zpracování, s tím si na mě nepřijdou. Teprve až v druhé polovině filmu jsem konečně pochopila, oč by mělo jít, i když indicie byly předloženy od samého začátku. Možná, že zkušení scifisté věděli hned. Cruiseův výkon, jak jinak, vytažený z filmů Top gun a Mission Impossible. Přes pár vrásek a stáhlé rty by člověk ani nepoznal, že uběhlo tolik let. Nic originálního, jako bych to už všechno někde viděla. Za pochvalu ovšem stojí design dronů a čističů. Pak ještě ta výpravná hudba, bez které by to celé bylo úplně na prd. ()

Zeddi

Po technické a vizuální stránce jeden z nejlepších počinů za poslední dobu. Příběh má však své nedostatky v podobě nelogických a pro diváka nedostatečně, až odflákle, vysvětlených scén, které vedou k záverečnému rozluštění celého díla. Tento fakt trochu degraduju jinak perfektní zpracování. 70% ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (viac)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (viac)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (viac)

PF 2017

PF 2017