Při výzkumu v Severním ledovém oceánu expedice Hermes náhle zmizela, aniž by po sobě zanechala jakoukoli stopu. Šest měsíců na to je sestaven nový tým, expedice Orpheus, jenž má ve výzkumu pokračovat. Na poslední chvíli se objevují nové záznamy, upozorňující na to, že byl Hermes pravděpodobně pohlcen něčím obrovským. Skupina výzkumníků se vydává hluboko pod led, aby vypátrala, co se tam dole skutečně stalo. Jenže situace se ukáže být mnohem závažnější, než z počátku všichni předpokládali. (playboxguest)

Mr.Ripley

Zpočátku velice nadějné a tajemné (Připomínající Abyss), ovšem po odhalení hlavní záhady opadá veškeré napětí, atmosféra a na jejich místo nastupuje nesmyslné řešení mezilidských vztahů a politikaření. Do kompletního shlédnutí mi zbývala poslední epizoda, ale po třetí a čtvrté epizodě plné vaty a hluchých míst si závěr s radosti odpustím. ()

LIVINGDEAD

Seriál má 5 dílů. Zatím jsem viděl 2 díly a musím říct, že se film podařil. Rozhodně napětí zde je. Tým prováděl výzkumy v ledovém oceánu, něco se stalo a tým je pohřešován. Z černé skříňky je zřejmé, že nepřežili. Je vyslán další tým. Opět se situace opakuje, ale nad nimi se objevilo cosi velkého ..... Nebudu prozrazovat více, neboť bych Vám pokazil atmosféru :-) zatím 80%...........Po shlednutí všech dílů, jsem hodnocení upravil na 50%. Od třetího dílu se totiž sci-fi mění na politické drama. A červ - ROBAL LAWOWY je až na posledním místě :-( ()

Morien

Díky tomu, že byl začátek poutavý a propracovaný, mě uspěchaný konec hodně zklamal. Zvlášť mě mrzí, jak se příběh vypořádal s Jamesem Nesbittem, kterého jsem považovala za hlavní postavu, ale tvůrci se tak k němu nezachovali. Nejde ani tak o jeho "konec", ale o to, jak k němu dospěl. Ale pořád platí, že mě to bavilo o dost víc, než bych čekala. ()

PanCitron

Skvělá atmosféra v posledních částech už lehce selhávala, přesto celkově příjemně sledovatelná minisérie se solidním obsazením a povedenými cliffhagery. Nejlepší epizoda: 1x02 - Into the Belly of the Beast ()

MI-380

S01 E01 - průměrná seznamovací epizoda s několika napínavými momenty, jen mírně překračující nápady, zápletkou i hereckými výkony televizní standard. 55%. ()

Šakalík

Celkové hodnocení: Seriál svým námětem zpočátku připomínal Cameronovu Propast, aby se od druhého dílu pozvolna přesouval spíše k Lostům. Postupně se však v seriálu začaly objevovat hluchá místa a zjevné logické zádrhely, takže od třetího dílu už bylo sledování spíše utrpením, nemluvě o tom, že chování snad všech postav často hraničilo až s debilitou. Postavy však dělají herci a jejich výběr se autorům vážně nepovedl. V celém seriálu jsem nenašel JEDINOU alespoň trošku sympatickou postavičku, všichni mi vytrvale lezli na nervy, kterýžto pocit se s každým dalším dílem stupňoval. A pak samotný příběh. Jako ne že by to nebylo zajímavé, ale krom ústředního motivu s "lava bugem" je zbytek jen děsně nudná vata, která kdyby se odstranila, stačily by autorům pohodlně díly dva. Zkrátka a dobře - tohle mě prostě nijak nenadchlo a ve finále jsem byl rád, že to mělo jen pět dílů. ()

tlkounev

První díl byl něco. Druhá epizoda byla taky něco. Skončit to jako dvoudíl, tak je to po dlouhé době nepřekonatelné TV scífko. Ale zbytek je... Co dodat? 1-2 ***** 3 *** 4-5 ** = *** a půl, ale pro kvalitu a atmosféru prvních dílu tomu dávám 4*, ale přemáhám se. :-( ()

Rokle

Čekal jsem více mysteriózna a propracovanější emoční prostředí. Seriál zpočátku na tyhle dvě lákadla diváky připravuje, aby se ke konci (paradoxně) utopil v ne ideálně zachycené mamonské organizační struktuře. ()

xxENDxx

Hodnoceno po 2 epizodách: Zatím velmi zdařilá a velmi atmosferická variace na Sunshine, s tím rozdílem, že se odehrává pod vodou. Výzkumné plavidlo zkoumá podmořské prostředí s nadějí, že nalezne nový obnovitelný zdroj energie.Něco se pokazí a je s ním ztracený veškerý kontakt. Na záchranu se vydává mise, jejíž osud sledujeme, jenže je potká stejný problém. ()

Mamlas odpad!

První 2 části drží jakž takž nějaký příběh. Divák chce vědět, jak to dopadne. To je jediné dobré na tomto snímku. I tato maličkost však pomine. Zbude jen ten zbytek. A to je komparzní vykecávačka sociální či debilní, od obojího stejně. Co minuta, to směť blábolů a nějaká kokotina k tomu. Scénárista se nevyznamenal, střihač to bral easy, režisér jim do toho nekecal, CGI a mechanické "triky" úsměvné. (8%) ()

VUCAKO

Souhlasím s ostatními, že začátek vypadal mnohem slibněji. První dvě episody jsou špičkové. Po zhlédnutí zbytku musím něco strhnout, ale pořád je to koukatelná mini-série s pěknou atmosférou a slušnými výkony většiny herců. ()

klipers

Úvod dobrý. Potom, ak ste nečakali tajomno a mimozemštanov a morské obludy tak atmosféra takisto nepoľavila... A nakoľko to nie je dlhá séria, na spestrenie a oddych je to celkom zaujímavé. Chcel by som dať tri a pol* ale nedá sa. A štyri je moc. Takže tri. ()

metla

Škoda, že z té hororové a tajemné atmosféry na začátku, se z toho později po odhalení záhady stane dost bezduchý seriál. Atmosféra opadne, zpracování také klesá ke dnu, stejně jako byla jasná budoucnost celého projektu. Známé tváře mě nejdříve znervózňovaly, ale později si prostě člověk zvykl na jejich nové úlohy. 3+ lepších 60% ()