Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

drackula

Mám rád filmy, ktoré ma nútia uvažovať a aj po záverečných titulkoch sa stále pohrávajú s mojou šedou kôrou mozgovou a dávajú jej trochu zabrať. Tento film je presne taký a ako tu už 2-Xtreme napísal, nie je to film pre každého. Antonio zvláda svoju úlohu neskutočne bravúrne a jeho chladnokrvnosť dáva filmu priam hororový nádych. Vďaka úžasnej atmosfére a skvele vystavanému príbehu ma znepokojivý pocit neopustil počas celého premietania. Veľmi príjemné prekvapenie. Palec hore ! 100% ()

MI-380

Vnuk doktora Frankensteina a jeho zvrácená pomsta. Almodóvar s Banderasem se tentokrát zakousli do senzačního, ale (spoiler: pro devadesátišestiprocentní většinu) také mírně nechutného,sousta. 65%. (5022 hodnotících přede mnou má průměr 78%). ()

Autogram

Že je Almodóvar úchyl som vedel, ale že až takýto... Banderas sa v pokročilom veku zmenil z akčného mača na úctyhodného doktora plastickej chirurgie a už neprelieva hektolitre krvi nepriateľov, ale krv odkvapkáva pipetou do Petriho misky alebo pod mikroskop. Dokázal svojimi schopnosťami stvoriť naozaj majstrovské dielo a ani sa nechce veriť, že herečka mala v čase natáčania 36 rokov. Kamera aj hudba je úžasná a výstavba deja so striedaním časových období je výborná, presne taká, aby divák dostatočne dlho tápal. Škoda odfláknutého plačlivého záveru, keď už došla invencia, mohlo by to byť na plné hodnotenie. ()

Roseinka

Je to film, co si budu dlouho pamatovat, to jo. A taky si díky tomu asi hodně dlouho nepustím nic španělského. Film si udržel mojí pozornost až do konce, takže musím uznat, že něčím mě to zaujalo. Ale vtipné je to, že jsem tak v půlce ze srandy prohodila SPOILER on snad z toho kluka udělal jí ne? A ono jo. KONEC SPOILERU Je to neskutečná úchylárna, která není logicky, lékařsky a asi ani psychologicky možná. Nápad dobrý, ale špatně zpracovaný. No, asi mi to fakt na dlouho stačilo. ()

Pedross800

"MUSÍTE MÍT MÍSTO KAM SE DÁ UCHÝLIT. ÚTOČIŠTĚ, KTERÉ JE VE VAŠEM NITRU A KAM NIKDO JINÝ NEMÁ PŘÍSTUP. MÍSTO, KTERÉ NIKDO NEOHROZÍ A KTERÉ NIKDO NEZNIČÍ. K NALEZENÍ TOHO MÍSTA SLOUŽÍ JÓGA. JÓGA VÁM POMŮŽE NAJÍT MÍR, POMŮŽE NAJÍT ÚTĚCHU I SVOBODU." A vybojovat si svobodu, to může být někdy zapeklitě těžká věc, zvláště, když se do toho vloží slovutný mág Almodóvar. Tenhle rejža mě vždy dokáže překvapit a zaujmout no a tahle ta vyšperkovaná, uchylně brilantní dráma není vyjímkou. Zpočátku se to nezdá a vypadá vcelku poklidně, normálně ovšem v pomalém a o to kouzelnějším tempu se to začne měnit v něco co se dá těžko popsat, co se musí zažít a vidět na vlastní oči...... mrazivě odtažité a přesto vtahující tajemství odhalované pohledem obou stran a já v tom lítám až po uši a až do konce jsem polapen sexualitou, zvráceností, touhou, atmosférou, tajemstvím.... prostě vším tím, co Pedro tak dokonale zvládá. Bravo mistře! ()

Jaro.Krafcik

Antonio Banderas a jeho snímok o plastickom chirurgovi ktorý experimentuje s kožou. Podotýkam že film je už od začiatku nudný a nezaujímavý a mierne zvrhlý. A dej nedáva tak trochu zmysel. Film ktorý nemusí sadnúť každému. A mňa jednoducho nezaujal 2 ()

Almásy

príbeh Frankensteina, modernizovaný ad absolutum. motívy ktoré Almodovár vypicháva (strata pohlavnej identity, boj o prežitie) a štýl akým tieto línie rozpráva, robia z filmu nezabudnuteľný zážitok. a soundtrack zasluhuje oscara. ()

Pecival

Luxusně ujetý a originálně bizardní námět je hlavním tahákem tohoto filmu. Celou dobu jsem netušil kam se děj bude ubírat a co z toho nakonec bude, což je ta nejlepší vizitka. No a když jsme u těch kladů - Elena Anaya je fakt šik. 4 a půl. ()

JančiBači

Pedro ma zlaté ruky. V iných rukách by táto úchylnost skončila v perverznom šate a lámala by rebríčky medzi filmami s označením odpad .U Pedra nie, Pedro tento príbeh obliekol do toho najhonosnejšieho a najkrajšieho kabáta, vyšperkoval do všetkých detailov a priviedol k dokonalosti. Panoptiku postáv a to ako ich príbehy Almodóvar ponúka nikdy neodolám.Velmi silný filmovy zážitok. ()

Liqid

Geniální, brilantní, nervy drásající, drastický, úchylný. Těmito slovy by se dal tento snímek popsat, myslím, že psát více je zbytečné. ()

Madlene

...no tak vlastně nevím, jak hodnotit...rozvíjelo se to slibně, ale druhá půlka už byla trochu přitažená za vlasy a konec vyloženě v křeči...škoda ()

milancecil

Velmi zvláštní, pečlivě propracovaný psychologický příběh, jež nás nepochybně svou obsahovou závažností i způsobem ztvárnění pevně uchvátí, sledujeme fascinující drama věhlasného plastického chirurga Roberta Ledgarda, badatele bez jakýchkoliv etických zábran, který pro osobní pomstu použije svých mimořádných odborných schopností, postupnými operacemi převratně změní život mladému muži, sice zavrženíhodnému násilníkovi, který těžce ublížil jeho psychiatricky léčené dceři, přesto způsob jeho potrestání je pro nás naprosto šokující, ale zároveň i provokuje k úvahám, kdo bychom vlastně potom byli mi sami, pokud by na nás nedobrovolně někdo provedl takové podobně rozsáhlé fyzické změny, co by se stalo s naší mentalitou a psychikou, kým bychom se potom vlastně cítili být, stále mužem uvězněným v ženském těle nebo ženou, jistě je to téma pro fantaskní uvažování, přesto provokativně zneklidňující, kde jsou ty skutečné meze našich odlišností a kde se vnímání nás samotných překrývá. Opravdu skvělé dílo, které si jistě zaslouží opakované shlédnutí a následně i hlubší zamyšlení, bravo!!! Zajímavý komentář: Fridecka ()

manonfire

Elena Anaya je ještě krásnější než Banderas, ikdyž by mi za toto tvrzení Melanie asi rozpárala držku vyvýšeným opatkem boty. Opravdu zabolí, že je tahle śpanělská křehkost v civilu nutkání lesbického, jelikož to nejednoho vymezuje jako jejího potencionálního samce do sféry čisté fantazie a na to já tvrdošíjně odmítám přistoupit. Film je to ale spíš přeceněn pro jméno režiséra, jehož jsem měl mnohem raději, když ještě dělal do žvýkaček. 40% ()

Glowski

Almodóvarova hra s genderovou i žánrovou kategorizací. Nejnapínavější a nejlépe uspořádaná z těch, co jsem zatím od něj viděl. ()

LuciusWlk

Tak se koukneme, co nám poblázněný Almodovar opět přichystal....... Zajímavé, ale trochu dřevěné..........začínám tušit, ale věřím, že je někde háček.........on to snad myslí vážně, no to mě po...r...........už to závání trochu úchylností, nicméně, netrpělivě očekávám...............aaa:) tušil jsem to, ale i tak vychytrale promyšlené. ()

Firebug

S tvorbou pana Almodóvara jsem se tímto snímkem setkal potřetí a opět mi toto setkání přineslo ojedinělý zážitek. Autor nám tentokrát servíruje téměř hororový námět, ale zasazuje ho do luxusních kulis a předkládá ho jako vysoké umění, což umocňuje ještě perfektní herecký výkon Antonia Banderase a dokonalá kráska Elena Anaya. Zároveň ale toto převlékání žánrů koresponduje s způsobem vypravování příběhu a dějem, který se postupně skládá z několika pohledů a z několika skoků do minulosti a chytře vám trousí drobné informace, které mohou změnit vaš pohled na dosavadní dění na plátně. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)